# 354/2017 Sb. - Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění pozdějších předpisů

- Úplná citace: Vyhláška č. 354/2017 Sb., kterou se mění vyhláška č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění pozdějších předpisů
- Stav: Platný
- Znění: Aktuální znění
- ELI: /eli/cz/sb/2017/354/2018-01-01
- Datum vyhlášení: 30. 10. 2017
- Účinnost od: 1. 1. 2018
- Částka: 122/2017

## Obsah

- Čl. I
- Čl. II

354
VYHLÁŠKA
ze dne 19. října 2017,
kterou se mění vyhláška č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění pozdějších předpisů
Ministerstvo zdravotnictví stanoví podle § 17 odst. 4 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění zákona č. 245/2006 Sb., zákona č. 261/2007 Sb., zákona č. 298/2011 Sb., zákona č. 369/2011 Sb., nálezu Ústavního soudu, vyhlášeného pod č. 238/2013 Sb., a zákona č. 200/2015 Sb.:

## Čl. I

Vyhláška č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění vyhlášky č. 55/2000 Sb., vyhlášky č. 135/2000 Sb., vyhlášky č. 449/2000 Sb., vyhlášky č. 101/2002 Sb., vyhlášky č. 291/2002 Sb., vyhlášky č. 493/2005 Sb., vyhlášky č. 620/2006 Sb., vyhlášky č. 331/2007 Sb., vyhlášky č. 439/2008 Sb., vyhlášky č. 244/2009 Sb., vyhlášky č. 472/2009 Sb., vyhlášky č. 397/2010 Sb., vyhlášky č. 411/2011 Sb., vyhlášky č. 467/2012 Sb., nálezu Ústavního soudu, vyhlášeného pod č. 238/2013 Sb., vyhlášky č. 421/2013 Sb., vyhlášky č. 326/2014 Sb., vyhlášky č. 350/2015 Sb. a vyhlášky č. 421/2016 Sb., se mění takto:

1. V příloze v Kapitole 2 bodu 6 poslední věta zní: Dodržení kvalifikace nositele uvedeného ve výkonu není podmínkou pro jeho vykázání, pokud výkon provedl zdravotnický pracovník, který je k tomu podle jiných právních předpisů oprávněn..

2. V příloze v Kapitole 4 bod 2 včetně nadpisu zní:

2. 002 - PRAKTICKÉ LÉKAŘSTVÍ PRO DĚTI A DOROST

Výkon

<table><tbody><tr><td>číslo</td><td>název</td></tr><tr><td>02230</td><td>Kvantitativní stanovení CRP (POCT)</td></tr></tbody></table>

lze vykázat pouze, pokud při jeho provádění bude respektováno doporučení odborných společností o provádění laboratorních vyšetření v režimu POCT a bude zajištěna vnitřní kontrola kvality, včetně řádně vedeného záznamu o ní a účast v systému mezilaboratorních porovnávacích zkoušek (externí hodnocení kvality) jednou ročně..

3. V příloze v Kapitole 4 se za bod 47 vkládá nový bod 47a, který včetně nadpisu zní:

47a. 926 - DOMÁCÍ PALIATIVNÍ PÉČE O PACIENTA V TERMINÁLNÍM STAVU

Výkony

<table><tbody><tr><td>číslo</td><td>název</td></tr><tr><td>80090</td><td>Agregovaný výkon domácí paliativní péče o pacienta v terminálním stavu (dále jen domácí paliativní péče) - klinicky nestabilní pacient</td></tr><tr><td>80091</td><td>Agregovaný výkon domácí paliativní péče - klinicky nestabilní pacient se závažnými symptomy</td></tr></tbody></table>

Jedná se o poskytování paliativní péče ve vlastním sociálním prostředí nevyléčitelně nemocnému pacientovi v terminálním stavu.

V agregovaném výkonu jsou zahrnuty veškeré poskytované zdravotní služby za 1 den (tj. komplex výkonů lékaře i sestry, eventuálně psychologa nebo jiných specialistů přizvaných ke konziliu, doprava lékaře i sestry za pacientem bez ohledu na vzdálenost, léčba souvisejících komplikací, léčivé přípravky, spotřebovaný materiál, amortizace a náklady na údržbu přístrojů, včetně režie). K výkonům nelze vykazovat žádný jiný výkon nebo ošetřovací den, který nesouvisí s poskytováním domácí paliativní péče.

Na základě vyhodnocení stavu pacienta dle závažnosti symptomů (Edmonton Symptom Assessment Scale - ESAS) je denně vykazován příslušný agregovaný výkon..

4. V příloze v Kapitole 4 se na konci bodu 49 doplňuje bod 49.8, který včetně nadpisu zní:

49.8. Péče na urgentním příjmu

Výkon

<table><tbody><tr><td>číslo</td><td>název</td></tr><tr><td>09566</td><td>Péče na urgentním příjmu</td></tr></tbody></table>

lze vykázat poskytovatelem lůžkové péče v odbornosti 101 - vnitřní lékařství, 501 - chirurgie, 603 - gynekologie a porodnictví, 708 - anesteziologie a intenzivní medicína a 301 - dětské lékařství, který má zřízeno oddělení urgentního příjmu.

Oddělení urgentního příjmu je:

a) personálně zabezpečeno v souladu s vyhláškou č. 99/2012 Sb., o požadavcích na minimální personální zabezpečení zdravotních služeb, ve znění vyhlášky č. 287/2013 Sb., s tím, že je zabezpečena fyzická přítomnost specialistů příslušných odborností na oddělení urgentního příjmu, a

b) věcně a technicky vybaveno v souladu s vyhláškou č. 92/2012 Sb., o požadavcích na minimální technické a věcné vybavení zdravotnických zařízeních a kontaktních pracovišť domácí péče, a dále disponuje lůžky vybavenými pro kontinuální monitorování vitálních funkcí pacientů, na kterých je možné zajistit pobyt pacientů alespoň 2 hodiny - tzv. observační lůžka.

Poskytovatel zdravotních služeb na oddělení urgentního příjmu zajišťuje komplexní diagnostickou péči vedoucí k rozhodnutí o dalším postupu, současně zajišťuje monitoraci stavu pacienta a léčebné úkony potřebné ke zmírnění akutních obtíží a k odvrácení hrozícího zhoršování zdravotního stavu, včetně případné podpory selhávajících vitálních funkcí. Poskytovatel zdravotních služeb na oddělení urgentního příjmu dále zajišťuje příjem na lůžkové oddělení nebo doporučení dalšího postupu po propuštění do ambulantního ošetření. Dále se na oddělení urgentního příjmu vede evidence provádění systému třídění pacientů podle naléhavosti ošetření (triage)..

5. V příloze v Kapitole 5 se na konci bodu 9 doplňují položky 24 a 25, které znějí:

24. Transplantace Langerhansových ostrůvků.

25. Implantace ECMO (Extrakorporální membránová oxygenace)..

6. V příloze v Kapitole 6 bodu 1 se v tabulce v řádku 5 sloupci legenda na nový řádek doplňují slova pacient ve výkonu ochranného léčení ústavního.

7. V příloze v Kapitole 7 bodu 1 věty první až osmá znějí:

K výkonům autorské odbornosti 001, 002, 005, 006, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 (vyjma nefrologických hemoeliminačních metod), 109, 110, 116, 201, 202, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 222, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 308, 309, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 710, 720, 801, 802, 807, 808, 809, 812, 813, 814, 815, 816, 817, 818, 819, 823, 901, 902, 903, 904, 905, 910, 913, 917, 925, 926, 931 a 999 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 3,04 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 115, 117, 215, 312, 413, 697, 806 a 810 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 4,57 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 108 (pouze nefrologické hemoeliminační metody), 203, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507, 601, 602, 603, 604, 605, 606, 607, 701, 702, 704, 705, 706, 707, 708, 709, 799, 780 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 3,65 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 511, 512, 513, 514, 515, 516, 517, 611, 612, 613, 614, 615, 616, 711, 714, 715, 716 a 717 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 5,48 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 621, 622, 623, 624, 625, 626, 721, 724, 725, 726, 727 a 728 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 7,32 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537, 631, 632, 633, 634, 635, 636, 731, 734, 735, 736 a 737 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 10,97 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 911, 914, 916, 919, 921 a 927, je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 2,23 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 014 a 015 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 3,82 bodu za jednu minutu času výkonu..

8. V příloze v Kapitole 7 bodu 2.1 se slova v rozmezí 30,36-98,62 nahrazují slovy v rozmezí 30,57-99,31.

9. V příloze v Kapitole 7 bodu 2.2 se slova 182,06 bodu nahrazují slovy 183,33 bodu.

10. V příloze v Kapitole 8 bodu 2.1.2 větě druhé se text 1-30 km nahrazuje textem 1-8 km.

11. V příloze v Kapitole 8 bod 7 včetně nadpisu zní:

7. VÝKONY PŘEPRAVY

<table><tbody><tr><th>číslo výkonu</th><th>Název výkonu</th><th>body/1 km</th></tr><tr><td>10</td><td>Přeprava zdravotnického pracovníka v návštěvní službě</td><td>13,38</td></tr><tr><td>12</td><td>Přeprava lékaře v pohotovostní službě</td><td>13,60</td></tr><tr><td>40</td><td>Přeprava pacienta v sídle vyššího územního samosprávného celku v pásmu 1 - 8 km</td><td>27,94</td></tr><tr><td>45</td><td>Přeprava pacienta v pásmu 1 - 30 km</td><td>22,59</td></tr><tr><td>46</td><td>Přeprava pacienta v pásmu 31 - 60 km</td><td>20,91</td></tr><tr><td>47</td><td>Přeprava pacienta v pásmu 61 - 130 km</td><td>19,28</td></tr><tr><td>48</td><td>Přeprava pacienta v pásmu 131 - 450 km</td><td>18,62</td></tr><tr><td>49</td><td>Přeprava pacienta v pásmu 451 a více km</td><td>10,11</td></tr><tr><td>50</td><td>Přeprava k pitvě a z pitvy</td><td>38,45</td></tr><tr><td>60</td><td>Přeprava transfuzních přípravků, speciálních léčivých přípravků, tkání, buněk a orgánů k transplantaci, přeprava lékaře nebo jiného zdravotnického pracovníka ke specializovanému a nezbytnému výkonu</td><td>31,92</td></tr><tr><td>70</td><td>Jízda vozidly zdravotnické záchranné služby</td><td>41,93</td></tr><tr><td>72</td><td>Přeprava patologického novorozence a novorozence s nízkou porodní hmotností k nejbližšímu specializovanému poskytovateli</td><td>41,93</td></tr><tr><td>74</td><td>Přeprava lékaře zdravotnické záchranné služby v setkávacím systému</td><td>31,92</td></tr><tr><td>77</td><td>Jízda vozidly přepravy pacientů neodkladné péče</td><td>40,93</td></tr><tr><td>80</td><td>Přeprava infekčního pacienta</td><td>28,56</td></tr></tbody></table>

Výkon 40 Přeprava pacienta v sídle vyššího územního samosprávného celku v pásmu 1 - 8 km nelze kombinovat s výkonem 45 Přeprava pacienta v pásmu 1 - 30 km. Bude-li přepravní vzdálenost pacienta delší než 8 km, bude přeprava pacienta vykázána v celém rozsahu výkonem 45 Přeprava pacienta v pásmu 1 - 30 km..

12. V příloze v Kapitole 001 - všeobecné praktické lékařství výkon č. 01443 zní:

01443 KVANTITATIVNÍ STANOVENÍ KREVNÍ SRÁŽLIVOSTI (INR) Z KAPILÁRNÍ KRVE (POCT)

Indikací je sekundární prevence hluboké žilní trombózy a plicní embolie a prevence nitrosrdeční trombózy a jejích embolizačních komplikací ve velkém oběhu. Není určeno k self-monitoringu pacientů. Výkon nelze vykázat, pokud je současně odebírána venózní krev za účelem i jiného laboratorního vyšetření. Podmínkou je dodržení externího hodnocení kvality (systém mezilaboratorních porovnávacích zkoušek) 1x ročně.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td> 8/3 měsíce,<br> 32/1 rok</td></tr><tr><td>OM</td><td>A - pouze ambulantně</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>5</td></tr><tr><td>Body</td><td>163</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>5</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

13. V příloze v Kapitole 002 - praktické lékařství pro děti a dorost se za výkon č. 02220 vkládá výkon č. 02222, který zní:

02222 PRŮKAZ INFEKCÍ MOČOVÝCH CEST KULTIVACÍ NA TŘECH MÉDIÍCH

Kultivační stanovení infekcí močových cest dip-slide testem se třemi médii.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>A - pouze ambulantně</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>10</td></tr><tr><td>Body</td><td>110</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>10</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

14. V příloze v Kapitole 014 - klinická stomatologie výkony č. 04201 a 04202 znějí:

04201 VÝPLŇ STÁLÉHO NEBO DOČASNÉHO ZUBU - JEDNA PLOŠKA

Výkon zahrnuje preparaci kavity na jedné plošce, aplikaci podložky a plastického výplňového materiálu s event. přiložením matrice nebo použitím jiného prostředku pro tvarování výplně a následné leštění výplně. Výkon lze vykázat pouze při použití nedózovaného amalgámu v rozsahu celého chrupu, při použití samopolymerujícího kompozita pouze v rozsahu špičáků včetně. U dočasných zubů, u dětí do dne dosažení 15 let věku nad rozsah špičáků včetně a u těhotných a kojících žen lze vykázat pouze při použití skloionomerního cementu. Není-li použití skloionomerního cementu možné z hlediska zdravotního stavu pojištěnce, lze vykázat při použití dozovaného amalgámu, při použití samopolymerujícího kompozita pouze v rozsahu špičáků včetně.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>W - hrazen za určitých podmínek</td></tr><tr><td>OF</td><td>1 zub/365 dní</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>20</td></tr><tr><td>Body</td><td>166</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>20</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

04202 VÝPLŇ STÁLÉHO NEBO DOČASNÉHO ZUBU - DVĚ A VÍCE PLOŠEK (VČ. REKONSTRUKCE RŮŽKU)

Výkon zahrnuje preparaci kavity na dvou a více ploškách, aplikaci plastického výplňového materiálu včetně podložky, přiložení matrice nebo použití jiného prostředku na tvarování výplně, následné leštění výplně. Výkon lze vykázat pouze při použití nedózovaného amalgámu v rozsahu celého chrupu, při použití samopolymerujícího kompozita pouze v rozsahu špičáků včetně. U dočasných zubů, u dětí do dne dosažení 15 let věku nad rozsah špičáků včetně a u těhotných a kojících žen lze vykázat pouze při použití skloionomerního cementu. Není-li použití skloionomerního cementu možné z hlediska zdravotního stavu pojištěnce, lze vykázat při použití dozovaného amalgámu, při použití samopolymerujícího kompozita pouze v rozsahu špičáků včetně.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>W - hrazen za určitých podmínek</td></tr><tr><td>OF</td><td>1 zub/365 dní</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>35</td></tr><tr><td>Body</td><td>243</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>35</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

15. V příloze v Kapitole 103 - diabetologie se za výkon č. 13071 vkládá výkon č. 13073, který zní:

13073 ZHOTOVENÍ SPECIÁLNÍCH KONTAKTNÍCH FIXACÍ A DLAH U SYNDROMU DIABETICKÉ NOHY

Výkon navazuje na ošetření syndromu diabetické nohy a edukaci pacienta s diabetem. Speciální kontaktní fixace nebo dlaha se zhotovuje za účelem odlehčení/stabilizace. Indikacemi ke zhotovení snímatelných kontaktních fixací/dlah jsou diabetické ulcerace nohou, Charcotova neuroosteoarthropatie, stavy po operacích na nohou diabetiků, chronická osteomyelitida bez celkových příznaků.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>6/1 končetina/1 rok</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>60</td></tr><tr><td>Body</td><td>777</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>45</td></tr><tr><td>S2</td><td>2</td><td>60</td></tr><tr><td>S2</td><td>2</td><td>60</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ne.

16. V příloze se na konci Kapitoly 110 - klinická osteologie doplňuje výkon č. 89312, který zní:

89312 DENZITOMETRIE DVOUFOTONOVÁ

Stanovení obsahu minerálů v kostech nebo v měkkých tkáních na jednom místě. U celotělového vyšetření nebo na dvou místech (případně v bočné projekci páteře) se uvede výkon dvakrát, při měření na více místech maximálně třikrát. Pouze při indikaci ošetřujícím lékařem, který má pacienta v péči pro kostní chorobu.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>3/1 den, 3/1 rok</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>20</td></tr><tr><td>Body</td><td>191</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>15</td></tr><tr><td>S3</td><td>3</td><td>5</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

17. V příloze v Kapitole 117 - kardiologie - skupina 1 výkony č. 17117, 17210, 17620, 17621, 55213, 55219, 89425, 89429, 89431, 89435 a 89437 znějí:

17117 KORONÁRNÍ STENT/NAVAZUJE NA PERKUTÁNNÍ KORONÁRNÍ ANGIOPLASTIKU - PTCA

Intervenční katetrizační výkon, při kterém je do věnčité tepny zaveden stent. Každý další výkon přičti.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>30</td></tr><tr><td>Body</td><td>1 803</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>30</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

17210 KATETRIZAČNÍ ALKOHOLOVÁ SEPTÁLNÍ ABLACE

Výkon navazuje na levostrannou nebo oboustrannou srdeční katetrizaci, koronarografické vyšetření a ultrazvuk srdce. Provádí se pod RTG a ultrasonografickou kontrolou - transthorakální nebo jícnovou (jsou součástí výkonu a nelze je vykázat samostatně). Součástí výkonu je zavedení dočasné kardiostimulační elektrody do pravé komory, průběžné monitorování EKG, opakované měření tlaků a intermitentní sledování základních hemokoagulačních parametrů. Průběh výkonu je dokumentován na digitální záznam.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>3/1 rok</td></tr><tr><td>OM</td><td>SH - pouze na spec. prac. při hospitalizaci</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>120</td></tr><tr><td>Body</td><td>19 845</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>120</td></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>60</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

17620 PRIMOIMPLANTACE KARDIOVERTERU - DEFIBRÁTORU SE ZAVEDENÍM ELEKTROD ENDOVASÁLNÍM PŘÍSTUPEM

Implantace defibrilátoru u pacienta s maligními komorovými tachyarytmiemi. Aplikace celkové anestezie jsou vykazovány samostatným výkonem (odbornost 708).

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 rok</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>150</td></tr><tr><td>Body</td><td>10 248</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>150</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

17621 REIMPLANTACE KARDIOVERTERU - DEFIBRILÁTORU

Automatický implantabilní defibrilátor u pacientů s hemodynamicky závažnými komorovými tachyarytmiemi, neovlivnitelnými jinou léčbou. Aplikace celkové anestezie je vykazována samostatným výkonem (odbornost 708).

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>100</td></tr><tr><td>Body</td><td>6 350</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>100</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

55213 PRIMOIMPLANTACE KARDIOSTIMULÁTORU PRO DVOUDUTINOVOU STIMULACI

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 rok</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>120</td></tr><tr><td>Body</td><td>8 909</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>120</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

55219 REIMPLANTACE KARDIOSTIMULÁTORU BEZ ZÁKROKU NA ŽÍLE

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 rok</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>60</td></tr><tr><td>Body</td><td>4 754</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>60</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

89425 LEVOSTRANNÁ VENTRIKULOGRAFIE A SELEKTIVNÍ KORONAROGRAFIE OBOU VĚNČITÝCH TEPEN

Katetrizace levé komory srdeční a obou věnčitých tepen, jejich nástřiky a dokumentace na digitální záznam. Průběžná monitorace EKG, měření tlaků, intermitentní sledování základních hemokoagulačních parametrů.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>90</td></tr><tr><td>Body</td><td>14 643</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>90</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

89429 SELEKTIVNÍ KORONAROGRAFIE OBOU VĚNČITÝCH TEPEN

Koronarografie levé a pravé věnčité tepny. Dokumentace na digitální záznam. Průběžná monitorace EKG, měření tlaků, intermitentní sledování základních hemokoagulačních parametrů.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>60</td></tr><tr><td>Body</td><td>8 489</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>60</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

89431 SELEKTIVNÍ ANGIOGRAFIE JEDNÉ VĚNČITÉ TEPNY, BYPASSU, JINÉ SRDEČNÍ STRUKTURY, AORTY NEBO PŘÍSTUPOVÝCH CÉV

Samostatné angiografické vyšetření (klasická angiografie, rotační angiografie, digitální subtrakční angiografie) jedné věnčité tepny, bypassu nebo angiografické vyšetření jiné srdeční struktury, aorty nebo přístupových cév, bezprostředně v rámci diagnostických nebo intervenčních kardiologických výkonů na srdci. Dokumentace na digitální záznam. Průběžné měření tlaku a monitorace EKG, intermitentní sledování základních hemokoagulačních parametrů.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>40</td></tr><tr><td>Body</td><td>6 913</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>40</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

89435 PERKUTÁNNÍ TRANSLUMINÁLNÍ KORONÁRNÍ ANGIOPLASTIKA (PTCA) JEDNÉ VĚNČITÉ TEPNY

Perkutánní transluminální angioplastika jedné věnčité tepny je dilatace jednoho zúžení na jedné věnčité tepně jedním balonkem. Dokumentace na digitální záznam. Průběžné měření tlaku, monitorování EKG a intermitentní sledování základních hemokoagulačních parametrů. Výkon může navazovat na selektivní koronarografii, může předcházet či navazovat intravaskulární ultrazvukové vyšetření (IVUS), optická koherentní tomografie (OCT) nebo na vyšetření stanovení frakční průtokové rezervy (FFR).

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>90</td></tr><tr><td>Body</td><td>9 499</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>90</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

89437 PERKUTÁNNÍ TRANSLUMINÁLNÍ KORONÁRNÍ ANGIOPLASTIKA (PTCA) VÍCE VĚNČITÝCH TEPEN NEBO OPAKOVANÁ PERKUTÁNNÍ TRANSLUMINÁLNÍ KORONÁRNÍ ANGIOPLASTIKA TÉŽE TEPNY

Dilatace zúžení na více věnčitých tepnách nebo více lézí na jedné věnčité tepně, provedená více balónky. Dokumentace na digitální záznam. Průběžné měření tlaku, monitorování EKG a intermitentní sledování základních hemokoagulačních parametrů. Výkon může navazovat na selektivní koronarografii, může předcházet či navazovat na intravaskulární ultrazvukové vyšetření (IVUS), optickou koherentní tomografii (OCT) nebo na vyšetření stanovení frakční průtokové rezervy (FFR).

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>120</td></tr><tr><td>Body</td><td>11 584</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>120</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano.

18. V příloze v Kapitole 201 - rehabilitační a fyzikální medicína výkon č. 21711 zní:

21711 ŠKOLA ZAD - PREVENCE RECIDIV VERTEBROGENNÍCH ONEMOCNĚNÍ

Spojení teoretických a praktických znalostí k prevenci a léčbě pohybového aparátu - 90 minut jedna výuková jednotka. Výkon lze vykázat pouze za současné účasti lékaře a fyzioterapeuta.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>6/1 život</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>9</td></tr><tr><td>Body</td><td>120</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>9</td></tr><tr><td>K2</td><td>2</td><td>9</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

19. V příloze v Kapitole 215 - pneumologie a ftizeologie - skupina 1 výkon č. 25099 zní:

25099 URGENTNÍ FLEXIBILNÍ BRONCHOSKOPIE S TERAPEUTICKÝM ZÁMĚREM

Jde o neodkladně provedenou flexibilní bronchoskopii v nestandardních podmínkách. Výkon se provádí při ohrožení života nemocného, a to závažnou dušností při podezření na obstrukci dýchacích cest nebo hemoptýzou.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>30</td></tr><tr><td>Body</td><td>637</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>30</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ano.

20. V příloze v Kapitole 222 - transfuzní lékařství výkon č. 22339 zní:

22339 TITRACE ANTIERYTROCYTÁRNÍCH PROTILÁTEK

Reakce vyšetřovaného séra v postupném dvojnásobném ředění (12 zkumavek) se suspenzí erytrocytů s antigenem odpovídajícím vyšetřované protilátce v prostředí solném, enzymatickém, NAT. Omezení frekvencí neplatí při transplantaci kostní dřeně, orgánů a vyšetření posttransfuzních reakcí.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 týden</td></tr><tr><td>OM</td><td>S - pouze na specializovaném pracovišti</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>60</td></tr><tr><td>Body</td><td>413</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>S2</td><td>2</td><td>60</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

21. V příloze v Kapitole 501 - chirurgie se výkony č. 51423 a 51817 zrušují.

22. V příloze v Kapitole 501 - chirurgie výkony č. 51851, 51853, 51855, 51857, 51859, 51861, 51863, 51865, 51867, 51869, 51870, 51871, 51873, 51875 a 51877 znějí:

51851 FIXAČNÍ SÁDROVÁ DLAHA - RUKA, PŘEDLOKTÍ

Sádrová dlaha se používá k fixaci u onemocnění či úrazů ruky nebo zápěstí, kde je potřebné znehybnění. Tento druh ošetření je možné použít jako léčbu provizorní, nebo trvalou. Předchází-li přiložení sádrového obvazu repozice, vykazuje se samostatným výkonem 53115.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>10</td></tr><tr><td>Body</td><td>117</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>10</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51853 CIRKULÁRNÍ SÁDROVÝ OBVAZ - PRSTŮ, RUKY, ZÁPĚSTÍ

Cirkulární sádrový obvaz se používá ke znehybnění prstů ruky, ruky, zápěstí a předloktí. Předchází-li přiložení sádrového obvazu repozice, vykazuje se samostatným výkonem 53115.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>15</td></tr><tr><td>Body</td><td>180</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>15</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51855 FIXAČNÍ SÁDROVÁ DLAHA - CELÁ HORNÍ KONČETINA

Sádrová dlaha se používá k fixaci celé horní končetiny. Tento druh ošetření je možné použít jako léčbu provizorní nebo trvalou. Předchází-li přiložení sádrového obvazu repozice, vykazuje se samostatným výkonem.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>20</td></tr><tr><td>Body</td><td>272</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>20</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51857 CIRKULÁRNÍ SÁDROVÝ OBVAZ - CELÁ HORNÍ KONČETINA

Cirkulární sádrový obvaz se používá ke znehybnění celé horní končetiny. Předchází-li přiložení sádrového obvazu repozice, vykazuje se samostatným výkonem.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>25</td></tr><tr><td>Body</td><td>399</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>25</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51859 FIXAČNÍ SÁDROVÁ DLAHA - NOHA, BÉREC

Sádrová dlaha se používá k fixaci nohy nebo bérce. Zavřená repozice se vykazuje samostatným výkonem.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>20</td></tr><tr><td>Body</td><td>301</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>20</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51861 CIRKULÁRNÍ SÁDROVÝ OBVAZ - NOHA, BÉREC

Cirkulární sádrový obvaz se používá ke znehybnění hlezenního a kolenního, nebo jen kolenního kloubu. Předchází-li přiložení sádrového obvazu repozice, vykazuje se samostatným výkonem.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>25</td></tr><tr><td>Body</td><td>395</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>25</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51863 SÁDROVÁ DLAHA - CELÁ DOLNÍ KONČETINA

Sádrová dlaha se používá u onemocnění nebo úrazu celé dolní končetiny, kde je potřebné znehybnění. Tento druh ošetření je možné použít jako léčbu provizorní, nebo trvalou. Předchází-li přiložení sádrového obvazu repozice, vykazuje se samostatným výkonem.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>30</td></tr><tr><td>Body</td><td>482</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>30</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51865 CIRKULÁRNÍ SÁDROVÝ OBVAZ CELÉ DOLNÍ KONČETINY

Cirkulární sádrový obvaz se používá u onemocnění nebo úrazů celé dolní končetiny, kde je potřebné znehybnění. Předchází-li přiložení sádrového obvazu repozice, vykazuje se samostatným výkonem.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>2/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>40</td></tr><tr><td>Body</td><td>587</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>40</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51867 PŘIPEVNĚNÍ NÁŠLAPNÉHO PODPATKU NA STÁVAJÍCÍ SÁDROVÝ OBVAZ

Nášlapný podpatek připevňujeme sádrovými obinadly k původní sádrové fixaci. Případné přiložení cirkulární sádrové fixace se vykazuje samostatným výkonem.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>10</td></tr><tr><td>Body</td><td>124</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>10</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51869 SEJMUTÍ CIRKULÁRNÍ SÁDROVÉ FIXACE NA KONČETINÁCH

Případné následné přiložení ortézy nebo měkkého fixačního obvazu se vykazuje jako samostatný výkon.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>10</td></tr><tr><td>Body</td><td>50</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>10</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51870 DOTOČENÍ SÁDROVÉHO OBVAZU

Tímto výkonem se výjimečně provádí následné doplnění sádrové dlahy na cirkulární sádrový obvaz.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>10</td></tr><tr><td>Body</td><td>104</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>10</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51871 FIXACE ZLOMENINY KLÍČKU DELBETOVÝMI KRUHY

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>15</td></tr><tr><td>Body</td><td>152</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>15</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

51873 SLOŽITÝ MĚKKÝ FIXAČNÍ OBVAZ

Tímto výkonem lze vykázat naložení Désaultova obvazu, spiky humeri, spiky coxae i naložení polotuhého obvazu (fournier, škrob, sádra) k imobilizaci kolenního kloubu.

<table><tbody><tr><td>Kategorie</td><td>P - hrazen plně</td></tr><tr><td>OF</td><td>1/1 den</td></tr><tr><td>OM</td><td>bez omezení</td></tr><tr><td>Čas výkonu</td><td>20</td></tr><tr><td>Body</td><td>353</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L2</td><td>2</td><td>20</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

*Zobrazeno prvních 250 z 663 bloků úplného znění. Kompletní text je na kanonické stránce.*

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/zakony/sb/2017/354)
