# 421/2016 Sb. - Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění pozdějších předpisů

- Úplná citace: Vyhláška č. 421/2016 Sb., kterou se mění vyhláška č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění pozdějších předpisů
- Stav: Platný
- Znění: Aktuální znění
- ELI: /eli/cz/sb/2016/421/2018-01-01
- Datum vyhlášení: 21. 12. 2016
- Účinnost od: 1. 1. 2017
- Částka: 171/2016

## Obsah

- Čl. I
- Čl. II

421
VYHLÁŠKA
ze dne 14. prosince 2016,
kterou se mění vyhláška č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění pozdějších předpisů
Ministerstvo zdravotnictví stanoví podle § 17 odst. 4 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění zákona č. 245/2006 Sb., zákona č. 261/2007 Sb., zákona č. 298/2011 Sb., zákona č. 369/2011 Sb., nálezu Ústavního soudu, vyhlášeného pod č. 238/2013 Sb., a zákona č. 200/2015 Sb.:

## Čl. I

Vyhláška č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění vyhlášky č. 55/2000 Sb., vyhlášky č. 135/2000 Sb., vyhlášky č. 449/2000 Sb., vyhlášky č. 101/2002 Sb., vyhlášky č. 291/2002 Sb., vyhlášky č. 493/2005 Sb., vyhlášky č. 620/2006 Sb., vyhlášky č. 331/2007 Sb., vyhlášky č. 439/2008 Sb., vyhlášky č. 244/2009 Sb., vyhlášky č. 472/2009 Sb., vyhlášky č. 397/2010 Sb., vyhlášky č. 411/2011 Sb., vyhlášky č. 467/2012 Sb., nálezu Ústavního soudu, vyhlášeného pod č. 238/2013 Sb., vyhlášky č. 421/2013 Sb., vyhlášky č. 326/2014 Sb. a vyhlášky č. 350/2015 Sb., se mění takto:

1. V příloze v Kapitole 2 bod 5 zní:

5. OMEZENÍ FREKVENCÍ

Omezení frekvencí je vztaženo vždy na jednoho pojištěnce, jedno nebo více časových období a jednoho poskytovatele.

Pravidla pro vykazování výkonů v období, pro které je stanoveno omezení frekvencí, jsou následující:

Týden: Během období 7 dnů ode dne posledního vykázání výkonu, včetně tohoto dne, nesmí být výkon vykázán víckrát, než povoluje omezení frekvencí daného výkonu.

Měsíc: Během období 28 dnů ode dne posledního vykázání výkonu, včetně tohoto dne, nesmí být výkon vykázán víckrát, než povoluje omezení frekvencí daného výkonu.

Čtvrtletí, 3 měsíce (např. 1/1 čtvrtletí nebo 1/3 měsíce): Během období 84 dnů ode dne posledního vykázání výkonu, včetně tohoto dne, nesmí být výkon vykázán víckrát, než povoluje omezení frekvencí daného výkonu.

Pololetí: Během období 175 dnů ode dne posledního vykázání výkonu, včetně tohoto dne, nesmí být výkon vykázán víckrát, než povoluje omezení frekvencí daného výkonu.

Rok: Během období 350 dnů ode dne posledního vykázání výkonu, včetně tohoto dne, nesmí být výkon vykázán víckrát, než povoluje omezení frekvencí daného výkonu.

Pokud je výkon vykázán jedním poskytovatelem na jednoho pojištěnce vícekrát, než umožňuje omezení frekvencí, je zdravotní pojišťovna oprávněna výkon uhradit do výše omezení frekvencí, pokud revizní lékař nerozhodne jinak..

2. V příloze v Kapitole 2 bodu 6.1 se věta Index 2, symbol L2 se použije také u lékařů, zubních lékařů a farmaceutů, kteří doposud nesplňují podmínky absolvování základního kmene, avšak nejpozději do 31. 12. 2007 byli zařazeni do specializačního vzdělávání. zrušuje.

3. V příloze v Kapitole 4 se za bod 2 vkládá bod 2a, který zní:

2a. 006 - KLINICKÁ FARMACIE

<table><tbody><tr><th>Výkon <br> číslo</th><th>název</th></tr><tr><td>05751</td><td>Komplexní zhodnocení míry rizikovosti pacienta klinickým farmaceutem</td></tr></tbody></table>

lze vykázat pouze u pacienta, jehož zdravotní stav je ohrožen alespoň jedním z hodnocených rizikových faktorů

Hodnocené rizikové faktory jsou:

- polypragmazie - v chronické medikaci pacienta je 8 a více systémově užívaných léčiv,

- léčivo s úzkým terapeutickým oknem (vankomycin, aminoglykosidová antibiotika, fenytoin, karbamazepin, kyselina valproová, warfarin, nízkomolekulární heparin v terapeutické dávce (LMWH), cyklosporin, everolimus, tacrolimus, temsirolimus, digoxin, teofylin a případně další léčiva, jejichž plazmatické hladiny je třeba sledovat při úpravě dávkování při změně funkcí eliminačních orgánů, při projevu nežádoucího účinku nebo při sledování dopadu lékové interakce),

- léčivo s vysokým interakčním potenciálem; léčivo s popsanými/dokumentovanými lékovými interakcemi popisované v odborné literatuře jako velmi závažné nebo závažné (značené číselně, nebo pomocí písmen - podle použité klasifikace),

- renální insuficience - hodnota glomerulární filtrace je rovna nebo menší než 30 ml/min,

- laboratorní známky hepatální insuficience - albumin < 20 g/l, alaninaminotransferáza (ALT), aspartátaminotransferáza (AST), gama-glutamyltransferáza (GMT), bilirubin nad trojnásobek horní hranice normy,

- další významné změny biochemických a/nebo hematologických parametrů,

- pacient v intenzivní péči,

- diabetes mellitus (podle MKN: E10 - E14) - na terapii perorálními antidiabetiky (PAD) a/nebo inzulínu,

- epilepsie (podle MKN: G40, G41) na terapii antiepileptiky,

- fibrilace síní (I48),

- nádorové onemocnění (podle MKN: C) - kurativní nebo paliativní farmakoterapie,

- pacient s dlouhodobou (déle než 1 týden) léčbou systémovými kortikoidy nebo jinými imunosupresivy, nebo

- pacient s parkinsonským syndromem (podle MKN: G20, G21).

4. V příloze v Kapitole 4 se bod 19.1. zrušuje.

Dosavadní body 19.2. až 19.4 se označují jako body 19.1. až 19.3.

5. V příloze v Kapitole 4 se na konci bodu 29 doplňuje bod 29.5., který zní:

29.5. 731 - Otorinolaryngologie - skupina 3

<table><tbody><tr><th>Výkon <br> číslo</th><th>název</th></tr><tr><td>71589</td><td>Implantace aktivního středoušního implantátu</td></tr></tbody></table>

lze vykázat u pacienta při průkazu patologického stavu sluchu:

<table><tbody><tr><th>Patologický stav</th><th>Sluch</th></tr><tr><td>středně těžká až těžká nedoslýchavost, převodní nebo smíšená, bez známek progrese, pokud nelze dosáhnout účinné korekce konvenčním sluchadlem; středouší bez známek zánětu</td><td>převodní rezerva větší než 50 dB <br> (průměrná ztráta sluchu max. 80 dB) <br> ztráta 40 dB SRT a výše<br> zisk s konvenčním sluchadlem menší 10 dB SRT<br> zisk s vibračním sluchadlem menší než 10 dB SRT</td></tr><tr><td>percepční porucha sluchu,<br> pokud nelze dosáhnout korekce konvenčním sluchadlem středouší bez známek zánětu</td><td>ztráta 40 - 85 dB dB SRT<br> zisk s konvenčním sluchadlem méně než 10 dB SRT</td></tr><tr><td>stavy s patologií zevního a středního ucha znemožňující aplikaci sluchadel<br> alergie, externí otitis, atresie zevního zvukovodu, porucha převodního systému, st. ablaci středouší pro tumor apod.; středouší bez známek zánětu</td><td>ztráta 40 - 85 dB dB SRT.</td></tr></tbody></table>

6. V příloze v Kapitole 4 bod 37.2. zní:

37.2. Stanovení diagnózy

Výkon bioptické diagnózy (87511, 87517, 87523) a cytologické diagnózy (87513, 87519, 87525) se vztahuje na l, samostatně adjustovaný nebo topograficky určený vzorek..

7. V příloze v Kapitole 5 bodu 1 se za položku 8 vkládají položky 9, 10 a 11, které znějí:

9. 00015 je Ošetřovací den následné ventilační péče (NVP).

10. 00017 je Ošetřovací den následné intenzivní péče (NIP).

11. 00020 je Ošetřovací den dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP)..

Dosavadní položky 9 až 42 se označují jako položky 12 až 45.

8. V příloze v Kapitole 5 bodu 5.2. se za položku 00012 vkládají položky 00015, 00017 a 00020, které znějí:

<table><tbody><tr><td>00015</td><td>6150</td></tr><tr><td>00017</td><td>9364</td></tr><tr><td>00020</td><td>2201.</td></tr></tbody></table>

9. V příloze v Kapitole 5 se za bod 7.1.7. doplňuje bod 7.1.8., který zní:

7.1.8. Obligatorní obsah OD dlouhodobé intenzivní péče

Jedná se o OD 00015, 00017 a 00020.

Obligatorním obsahem OD 00015 jsou:

1. Medicínské intervence (včetně optimalizace, případně weaningu, je-li pacient připojen na ventilátor), farmakoterapie, psychoterapie, ošetřovatelský proces, rehabilitace (fyzioterapie, ergoterapie, psychoterapie, logopedie), léčebný režim, vedení zdravotnické dokumentace.

2. Kritéria pro přijetí pacienta:

- pacient odpovídá schválenému diagnostickému spektru;

- je po kritickém onemocnění ve stabilizovaném stavu, závislý na umělé plicní ventilaci s nemožností DUPV ze zdravotních či sociálních příčin, což musí být jednoznačně dokladováno ve zdravotnické dokumentaci;

- PaO2/FiO2 >= 250, PEEP ≤ 8 cm H2O, bez nutnosti podpory katecholaminy, není nutná dialýza ani jiná eliminační metodika;

- přichází z lůžka NIP, případně z intenzivního lůžka (ARO nebo JIP). Přijímáni jsou i pacienti při selhání DUPV.

Obligatorním obsahem OD 00017 jsou:

1. Medicínské intervence (včetně optimalizace, případně weaningu, je-li pacient připojen na ventilátor), farmakoterapie, psychoterapie, ošetřovatelský proces, rehabilitace (fyzioterapie, ergoterapie, psychoterapie, logopedie), léčebný režim, vedení zdravotnické dokumentace.

2. Kritéria pro přijetí pacienta:

- je po kritickém onemocnění ve stabilizovaném stavu, ventilační parametry jsou PaO2/FiO>150, PEEP-10cm H2O;

- neobnovila se plně jedna či více životních funkcí;

- přichází z intenzivního lůžka (ARO nebo JIP);

- přijetí pacienta z jiného NIP je možné jen se souhlasem pacienta nebo jeho zákonného zástupce.

Obligatorním obsahem OD 00020 jsou:

1. Medicínské intervence (včetně optimalizace, případně weaningu, je-li pacient připojen na ventilátor), farmakoterapie, psychoterapie, ošetřovatelský proces, rehabilitace (fyzioterapie, ergoterapie, psychoterapie, logopedie), léčebný režim, vedení zdravotnické dokumentace.

2. Kritéria pro přijetí pacienta:

- přichází z lůžka intenzivní péče akutní (ARO/JIP) či následné intenzivní péče (NIP) a splňuje kritéria uvedená v definici pracoviště..

10. V příloze v Kapitole 6 bodu 1 se věta čtvrtá nahrazuje větou Kategorie pacienta 1 se vykazuje v den, kdy je vykazován ošetřovací den (dále OD) jednodenní péče na lůžku, resuscitační nebo intenzivní péče, následné ventilační péče (NVP), následné intenzivní péče (NIP) a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP)..

11. V příloze v Kapitole 5 se na konci bodu 9 doplňuje položka 23, která zní:

23. Selektivní plicní vazodilatace pomocí oxidu dusnatého..

12. V příloze v Kapitole 7 bodu 1 věty první až osmá znějí:

K výkonům autorské odbornosti 001, 002, 005, 006, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 (vyjma nefrologických hemoeliminačních metod), 109, 110, 116, 201, 202, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 222, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 308, 309, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 710, 720, 801, 802, 807, 808, 809, 812, 813, 814, 815, 816, 817, 818, 819, 823, 901, 902, 903, 904, 905, 910, 913, 917, 925, 931 a 999 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 3,02 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 115, 117, 215, 312, 413, 697, 806 a 810 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 4,54 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 108 (pouze nefrologické hemoeliminační metody), 203, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507, 601, 602, 603, 604, 605, 606, 607, 701, 702, 704, 705, 706, 707, 708, 709, 799 a 780 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 3,62 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 511, 512, 513, 514, 515, 516, 517, 611, 612, 613, 614, 615, 616, 711, 714, 715, 716 a 717 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 5,44 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 621, 622, 623, 624, 625, 626, 721, 724, 725, 726, 727 a 728 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 7,27 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537, 631, 632, 633, 634, 635, 636, 731, 734, 735, 736 a 737 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 10,89 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 911, 914, 916, 919, 921 a 927 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 2,2 bodu za jednu minutu času výkonu.

K výkonům autorské odbornosti 014 a 015 je přiřazena minutová režijní sazba ve výši 3,79 bodu za jednu minutu času výkonu..

13. V příloze v Kapitole 7 bodu 2.1. se slova v rozmezí 30,27-98,33 nahrazují slovy v rozmezí 30,36-98,62.

14. V příloze v Kapitole 7 bodu 2.2. se slova 181,52 bodu nahrazují slovy 182,06 bodu.

15. V příloze v Kapitole 8 bodu 2.1.2. větě první se slova krajských měst nahrazují slovy v sídle vyššího územního samosprávného celku.

16. V příloze v Kapitole 8 bod 7 zní:

7. VÝKONY PŘEPRAVY

<table><tbody><tr><th>číslo výkonu</th><th>Název výkonu<br> Popis výkonu</th><th>body/1 km</th></tr><tr><td>10</td><td>Přeprava zdravotnického pracovníka v návštěvní službě</td><td>13,37</td></tr><tr><td>12</td><td>Přeprava lékaře v pohotovostní službě</td><td>13,58</td></tr><tr><td>20</td><td>Přeprava pacienta soukromým vozidlem</td><td>4,77</td></tr><tr><td>40</td><td>Přeprava pacienta v sídle vyššího územního samosprávného celku v pásmu 1 - 8 km</td><td>27,88</td></tr><tr><td>45</td><td>Přeprava pacienta v pásmu 1 - 30 km</td><td>22,53</td></tr><tr><td>46</td><td>Přeprava pacienta v pásmu 31 - 60 km</td><td>20,86</td></tr><tr><td>47</td><td>Přeprava pacienta v pásmu 61 - 130 km</td><td>19,23</td></tr><tr><td>48</td><td>Přeprava pacienta v pásmu 131 - 450 km</td><td>18,58</td></tr><tr><td>49</td><td>Přeprava pacienta v pásmu 451 a více km</td><td>10,08</td></tr><tr><td>50</td><td>Přeprava k pitvě a z pitvy</td><td>38,37</td></tr><tr><td>60</td><td>Přeprava transfuzních přípravků, speciálních léčivých přípravků, tkání, buněk a orgánů k transplantaci, přeprava lékaře nebo jiného zdravotnického pracovníka ke specializovanému a nezbytnému výkonu</td><td>31,84</td></tr><tr><td>70</td><td>Jízda vozidly zdravotnické záchranné služby</td><td>41,83</td></tr><tr><td>72</td><td>Přeprava patologického novorozence a novorozence s nízkou porodní hmotností k nejbližšímu specializovanému poskytovateli</td><td>41,83</td></tr><tr><td>74</td><td>Přeprava lékaře zdravotnické záchranné služby v setkávacím systému</td><td>31,84</td></tr><tr><td>77</td><td>Jízda vozidly přepravy pacientů neodkladné péče</td><td>40,83</td></tr><tr><td>80</td><td>Přeprava infekčního pacienta</td><td>28,50</td></tr></tbody></table>

Výkon 40 Přeprava pacienta v sídle vyššího územního samosprávného celku v pásmu 1 - 8 km nelze kombinovat s výkonem 45 Přeprava pacienta v pásmu 1 - 30 km. Bude-li přepravní vzdálenost pacienta delší než 8 km, bude přeprava pacienta vykázána v celém rozsahu výkonem 45 Přeprava pacienta v pásmu 1 - 30 km..

17. V příloze v Kapitole 001 - všeobecné praktické lékařství se za výkon č. 01180 vkládá výkon č. 01185, který zní:

01185 PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ PRAKTICKÝM LÉKAŘEM

Provedení interního předoperačního vyšetření praktickým lékařem podle Doporučeného postupu interního předoperačního vyšetření před operačními výkony.

Kategorie P - hrazen plně

OF 1/1 den

OM A - pouze ambulantně

Čas výkonu 15

Body 124

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>15</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

18. V příloze se na konci Kapitoly 002 - praktické lékařství pro děti a dorost doplňuje výkon č. 02240, který zní:

02240 ČASNÝ ZÁCHYT PORUCH AUTISTICKÉHO SPEKTRA V ORDINACI PRAKTICKÉHO LÉKAŘE PRO DĚTI A DOROST

Vyšetření za účelem včasné diagnostiky poruch autistického spektra (PAS). Výkon se provádí v rámci preventivní prohlídky v 18 měsících věku, přičítá se k výkonu preventivní prohlídky (02022). Vyhodnocení dotazníku pro rodiče, na základě jeho vyhodnocení následuje vyplnění dalšího dotazníku lékařem spolu s rodičem dítěte, rozvaha dalšího postupu dle dosaženého skóre tj.: normální vývoj - bez dalšího opatření; přítomny některé patologické rysy, ale nesplňuje kritéria pro PAS - další zhodnocení s odstupem 6 měsíců; dítě dle dotazníku splňuje kritéria pro podezření na PAS - odeslání k odbornému vyšetření. Součástí výkonu je zápis ve zdravotní dokumentaci a založený vyplněný dotazník ve zdravotnické dokumentaci.

Kategorie P - hrazen plně

OF 1/život, v případě nutnosti dalšího zhodnocení 2/život

OM A - pouze ambulantně

Čas výkonu 15

Body 116

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>15</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

19. V příloze se za Kapitolu 002 - praktické lékařství pro děti a dorost vkládá Kapitola 005 - nemocniční lékárenství, která zní:

Kapitola 005 - nemocniční lékárenství

06551 PŘÍPRAVA PARENTERÁLNÍCH BOLUSŮ A OČNÍCH KAPEK S OBSAHEM CYTOSTATICKÉ LÁTKY

Příprava parenterálních bolusů nebo očních kapek s obsahem cytostatické látky je prováděna v podtlakových bezpečnostních boxech s laminárním prouděním třídy čistoty vzduchu A umístěných v prostoru třídy čistoty vzduchu C.

Kategorie P - hrazen plně

OF 8/1 den

OM S - pouze na specializovaném pracovišti

Čas výkonu 17

Body 160

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>10</td></tr><tr><td>S2</td><td>2</td><td>7</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

06553 PŘÍPRAVA INFUZE S OBSAHEM JEDNÉ CYTOSTATICKÉ LÁTKY Z ORIGINÁLNÍHO ROZTOKU BEZ REKONSTITUCE

Příprava infuze s obsahem jedné cytostatické látky z originálního roztoku bez rekonstituce je prováděna v podtlakových bezpečnostních boxech s vertikálním laminárním prouděním třídy čistoty vzduchu A umístěných v prostoru třídy čistoty vzduchu C.

Kategorie P - hrazen plně

OF 5/1 den

OM S - pouze na specializovaném pracovišti

Čas výkonu 25

Body 206

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>10</td></tr><tr><td>S2</td><td>2</td><td>15</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

06555 PŘÍPRAVA INFUZE CYTOSTATICKÉ LÁTKY S OBSAHEM VÍCE HROMADNĚ VYRÁBĚNÝCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ (HVLP) NEBO ZE SUCHÉ SUBSTANCE/LYOFILIZÁTU

Příprava infuze cytostatické látky s obsahem více HVLP nebo ze suché substance/lyofilizátu je prováděna v podtlakových bezpečnostních boxech s vertikálním laminárním prouděním třídy čistoty vzduchu A umístěných v prostoru třídy čistoty vzduchu C.

Kategorie P - hrazen plně

OF 4/1 den

OM S - pouze na specializovaném pracovišti

Čas výkonu 28

Body 230

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>10</td></tr><tr><td>S2</td><td>2</td><td>18</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

06557 PŘÍPRAVA KONTINUÁLNÍ INFUZE CYTOSTATICKÉ LÁTKY DO INFUZORU

Příprava kontinuální infuze cytostatické látky do infuzoru je prováděna v podtlakových bezpečnostních boxech s vertikálním laminárním prouděním třídy čistoty vzduchu A umístěných v prostoru třídy čistoty vzduchu C.

Kategorie P - hrazen plně

OF 1/1 den

OM S - pouze na specializovaném pracovišti

Čas výkonu 26

Body 219

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>10</td></tr><tr><td>S2</td><td>2</td><td>16</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

20. V příloze se za Kapitolu 005 - nemocniční lékárenství vkládá Kapitola 006 - klinická farmacie, která zní:

Kapitola 006 - klinická farmacie

05751 KOMPLEXNÍ ZHODNOCENÍ MÍRY RIZIKOVOSTI PACIENTA KLINICKÝM FARMACEUTEM

Zhodnocení medikace pacienta při příjmu do zdravotnického zařízení a určení míry rizikovosti pacienta ve vztahu k přítomným nebo potenciálním lékovým problémům.

Kategorie P - hrazen plně

OF 1/1 hospitalizace

OM H - pouze při hospitalizaci

Čas výkonu 15

Body 116

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>15</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

05753 STANOVENÍ PLÁNU RACIONALIZACE FARMAKOTERAPIE PACIENTA KLINICKÝCM FARMACEUTEM

Stanovení plánu racionalizace farmakoterapie klinickým farmaceutem u hospitalizovaného pacienta s vysokým a středním rizikem identifikovaným při jeho příjmu; nebo i s nízkým rizikem identifikovaným při jeho příjmu při změně zdravotního stavu pacienta; nebo stanovení plánu racionalizace farmakoterapie klinickým farmaceutem u hospitalizovaného pacienta na základě specifického požadavku ošetřujícího lékaře.

Kategorie P - hrazen plně

OF 1/1 hospitalizace

OM H - pouze při hospitalizaci

Čas výkonu 20

Body 155

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>20</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne

05755 OVĚŘENÍ ÚČINNOSTI STANOVENÉHO PLÁNU RACIONALIZACE FARMAKOTERAPIE PACIENTA KLINICKÝM FARMACEUTEM

Průběžné ověření účinnosti stanoveného plánu racionalizace farmakoterapie pacienta klinickým farmaceutem. Je vykazován u pacientů se stanoveným plánem racionalizace farmakoterapie; u pacientů se střední a vysokou mírou rizikovosti při příjmu; u pacientů se stanovenou nízkou mírou rizikovosti a stanoveným plánem racionalizace farmakoterapie pacienta klinickým farmaceutem při změně zdravotního stavu nebo u pacientů se stanoveným plánem racionalizace farmakoterapie klinickým farmaceutem na základě specifického požadavku ošetřujícího lékaře.

Kategorie P - hrazen plně

OF 2/1 hospitalizace

OM H - pouze při hospitalizaci

Čas výkonu 20

Body 155

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>20</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

21. V příloze v Kapitole 102 - angiologie výkon č. 12024 zní:

12024 MĚŘENÍ ABI (INDEXU KOTNÍK - PAŽE) NA ČTYŘECH KONČETINÁCH OSCILOMETRICKOU METODOU

Měření ABI (indexu kotník - paže) oscilometrickou metodou na čtyřech končetinách zároveň pro včasnou diagnózu ischemické choroby dolních končetin (ICHDK).

Indikace k výkonu: 1. angiolog, praktický lékař nebo diabetolog u symptomatického pacienta s podezřením na ischemickou chorobu dolních končetin; 2. praktický lékař souběžně s dispenzární prohlídkou nekomplikovaného diabetika 2. typu; 3. praktický lékař u jím registrovaného asymptomatického pacienta nad 60 let věku s alespoň jedním obecně uznávaným rizikovým faktorem aterosklerózy.

Kategorie P - hrazen plně

OF 1/1 rok

OM A - pouze ambulantně

Čas výkonu 20

Body 55

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>5</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

22. V příloze v Kapitole 103 - diabetologie se za výkon č. 13024 vkládá výkon č. 13025, který zní:

13025 TRANSPLANTACE LANGERHANSOVÝCH OSTRŮVKŮ

Výkon zahrnuje izolaci ostrůvků z allogenního nebo autologního pankreatu za sterilních podmínek a jejich umístění do transplantačního vaku; perkutánní punkci portální žíly jater v lokálním znecitlivění pod RTG kontrolou; implantací ostrůvků a uzavření vpichu hemostatickým materiálem; punkci portální žíly v celkové anestezii a zavedení katétru s následnou implantací ostrůvků do jater.

Kategorie P - hrazen plně

OF 3/1 rok

OM SH - pouze na spec. prac. při hospitalizaci

Čas výkonu 540

Body 176582

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>540</td></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>60</td></tr><tr><td>J2</td><td>2</td><td>480</td></tr><tr><td>J2</td><td>2</td><td>480</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

23. V příloze v Kapitole 104 - endokrinologie výkon č. 14110 zní:

14110 DYNAMICKÉ TESTY V ENDOKRINOLOGII

Orální glukózový toleranční test (oGTT), intravenózní glukozový toleranční test (PFIR), adrenokortikotropinový test (ACTH test), dexamethazonový test (různé varianty), inzulínový hypoglykemický test (růstový hormon, adrenální osa), argininový test, clonidinový test, glukagonový test (růstový hormon, stimulace C peptidu), IGF-1 generační test, test s tyreotropin stimulujícím hormonem (TRH test), gonadoliberinový test (LH-RH), gonadoliberinový test s argininem, stimulace kalcitoninu (kalciový stimulační test), kortikoliberinový test při katetrizaci petrozních splavů, katetrizace nadledvinových žil, kaptoprilový test, fludrokortizonový test, test s fyziologickým roztokem, posturální test, test s odnětím tekutin a desmopresinem, hypertonický sodný test, test hladovění. Výkon zahrnuje maximálně 3 odběry krve, perorální aplikaci, odběr moče, příp. vyšetření hustoty moče. Samostatnými výkony se vykazuje intramuskulární, případně intravenózní aplikace, infuze.

Kategorie P - hrazen plně

OF 3/1 den

OM S - pouze na specializovaném místě

Čas výkonu 60

Body 104

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>10</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ano.

24. V příloze v Kapitole 105 - gastroenterologie se za výkon č. 15190 vkládá výkon č. 15195, který zní:

15195 TRANZIENTNÍ ELASTOGRAFIE

Metoda umožňující kombinací ultrazvuku a mechanického impulzu určit elasticitu jaterní tkáně.

Kategorie P - hrazen plně

OF 1/1 rok

OM bez omezení

Čas výkonu 15

Body 253

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>15</td></tr></tbody></table>

ZUM ne

ZULP ne.

25. V příloze v Kapitole 115 - gastroenterologie - skupina 1 výkony č. 15103, 15107, 15401, 15403, 15404 a 15406 znějí:

15103 KOLONOSKOPIE PŘI POZITIVNÍM NÁLEZU SPECIÁLNÍHO TESTU NA OKULTNÍ KRVÁCENÍ VE STOLICI - NÁLEZ POZITIVNÍ

Endoskopické vyšetření tlustého střeva a konečníku u asymptomatických jedinců starších 50 let s pozitivním testem na okultní krvácení v rámci prevence kolorektálního karcinomu. Výsledek endoskopického vyšetření je pozitivní, pokud během výkonu byl diagnostikován polyp nebo nádor tlustého střeva a konečníku.

Kategorie P - hrazen plně

OF 1/1 rok

OM S - pouze na specializovaném pracovišti

Čas výkonu 55

Body 879

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>40</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

ZULP ano

15107 SCREENINGOVÁ KOLONOSKOPIE - NÁLEZ POZITIVNÍ

Endoskopické vyšetření tlustého střeva a konečníku u asymptomatických jedinců starších 55 let v rámci prevence kolorektálního karcinomu. Výsledek endoskopického vyšetření je pozitivní, pokud během výkonu byl diagnostikován polyp nebo nádor tlustého střeva a konečníku.

Kategorie P - hrazen plně

OF 1/1 rok

OM S - pouze na specializovaném pracovišti

Čas výkonu 55

Body 879

<table><tbody><tr><th>Nositel</th><th>INDX</th><th>Čas</th></tr><tr><td>L3</td><td>3</td><td>40</td></tr></tbody></table>

ZUM ano

*Zobrazeno prvních 250 z 4319 bloků úplného znění. Kompletní text je na kanonické stránce.*

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/zakony/sb/2016/421)
