# 284/2003 Sb. - Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 451/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů

- Úplná citace: Vyhláška č. 284/2003 Sb., kterou se mění vyhláška č. 451/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů
- Stav: Zrušený
- Znění: Poslední znění před zrušením
- ELI: /eli/cz/sb/2003/284/2003-11-01
- Datum vyhlášení: 1. 9. 2003
- Účinnost od: 1. 9. 2003
- Datum zrušení: 16. 10. 2008
- Částka: 94/2003

284
VYHLÁŠKA
ze dne 26. srpna 2003,
kterou se mění vyhláška č. 451/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů
Ministerstvo zemědělství stanoví podle § 3 odst. 13, § 4 odst. 12 a § 13 zákona č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb., (dále jen zákon) a v souladu s právem Evropských společenství:<sup>*</sup>)

## Čl. I

Vyhláška č. 451/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb., ve znění vyhlášky č. 343/2001 Sb., vyhlášky č. 472/2001 Sb., vyhlášky č. 169/2002 Sb. a vyhlášky č. 544/2002 Sb., se mění takto:

1. V § 1 odst. 2 se na konci tečka nahrazuje čárkou a doplňují se slova a zpracované živočišné proteiny podle přílohy č. 1 bodu 9.2..

2. V § 25 odstavec 9 zní:

(9) V označení krmných surovin vyjmenovaných v § 15 odst. 6, jejichž použití přežvýkavcům a popřípadě ostatním hospodářským zvířatům je podle přílohy č. 1 bodu 9.2. zakázáno, se v daném případě uvede příslušné varovné upozornění dále uvedeným způsobem: Tato krmná surovina obsahuje protein získaný ze savčích tkání a její zkrmování přežvýkavcům a ostatním hospodářským zvířatům je zakázáno, Obsahuje hydrolyzované proteiny - nesmí být zkrmováno přežvýkavcům, Tato krmná surovina obsahuje výrobky z ryb, resp. jiných mořských živočichů a její zkrmování přežvýkavcům je zakázáno nebo Obsahuje dikalciumfosfát z odtučněných kostí - zkrmování přežvýkavcům je zakázáno. U moučky z drůbežích odpadů, péřové moučky a dalších zpracovaných živočišných proteinů mimo výše uvedené se uvede varovné upozornění Tato krmná surovina nesmí být zkrmována přežvýkavcům a ostatním hospodářským zvířatům..

3. V § 25 se odstavec 10 zrušuje.

Dosavadní odstavce 11 a 12 se označují jako odstavce 10 a 11.

4. V § 29 odst. 1 písmeno l) zní:

l) číslo partie..

5. V § 29 odst. 1 se na konci písmene l) tečka nahrazuje čárkou a doplňují se písmena m) a n), která znějí:

m) registrační číslo výrobce a evidenční číslo výrobního provozu,

n) u krmiv pro hospodářská zvířata uváděných do oběhu jako volně ložená se v průvodním listě uvede na žádost odběratele upozornění Přesný obsah použitých krmných surovin v hmotnostních procentech lze získat od ..... s udáním jména, příjmení a místa pobytu nebo obchodní firmy a sídla, telefonního čísla a e-mailové adresy osoby odpovědné za údaje v tomto odstavci..

6. V § 29 odst. 4 se na konci písmene f) tečka nahrazuje čárkou a doplňuje se písmeno g), které zní:

g) cenu výrobku..

7. V § 29 odstavec 9 zní:

(9) V označení se uvádějí veškeré obsažené krmné suroviny

a) u kompletních a doplňkových krmiv pro hospodářská zvířata v sestupném pořadí v hmotnostních procentech jejich zastoupení v krmivu; pro uvádění procentického obsahu krmných surovin platí tolerance ± 15 % relativních od deklarované hodnoty,

b) u kompletních a doplňkových krmiv pro domácí zvířata buď v sestupném pořadí jejich hmotnostního podílu v krmivu nebo s udáním jejich množství; název krmných surovin může být u kompletních a doplňkových krmiv pro domácí zvířata nahrazen názvem skupin krmných surovin, do kterých krmné suroviny náležejí, uvedených v příloze č. 30; v označení nelze kombinovat používání názvů skupin krmných surovin s názvy surovin, s výjimkou krmných surovin neuvedených v příloze č. 11 části B, u kterých se uvede specifické označení krmné suroviny v sestupném pořadí jejího hmotnostního podílu ve vazbě na uváděné skupiny ostatních surovin..

8. V § 29 odstavec 15 zní:

(15) U kompletních a doplňkových krmiv pro hospodářská zvířata, do nichž jsou použity zpracované živočišné proteiny vyjmenované v § 15 odst. 6, nebo je obsahující, jejichž použití přežvýkavcům a popřípadě ostatním hospodářským zvířatům je zakázáno podle přílohy č. 1, se v označení v daném případě uvede příslušné varovné upozornění dále uvedeným způsobem: Krmivo obsahuje zpracované živočišné proteiny, které nesmějí být zkrmovány přežvýkavcům a ostatním hospodářským zvířatům, Krmivo obsahuje hydrolyzované proteiny a je zakázáno je zkrmovat přežvýkavcům, Krmivo obsahuje krmné suroviny získané z ryb, resp. jiných mořských živočichů a je zakázáno je zkrmovat přežvýkavcům nebo Krmivo obsahuje dikalciumfosfát z odtučněných kostí a je zakázáno je zkrmovat přežvýkavcům..

9. V § 30 se odstavec 7 zrušuje.

Dosavadní odstavec 8 se označuje jako odstavec 7.

10. V § 30 odstavec 7 zní:

(7) Pro označování dietních krmiv dále platí ustanovení § 29 odst. 1 písm. f) až m) a odst. 2 až 4, 7 a 9 až 16..

11. V příloze č. 1 bodu 9.2. věta první zní: Zpracované živočišné proteiny pro zkrmování přežvýkavcům a ostatním hospodářským zvířatům, která jsou držena, chována nebo vykrmována za účelem produkce potravin..

12. V příloze č. 3 část I bod 27 zní:

<table><tbody><tr><th>Nežádoucí látka</th><th>Produkty pro krmení</th><th>Maximálně přípustný obsah v krmivu o sušině 88 %</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th></tr><tr><td rowspan="10">Dioxin (suma polychlorovaných dibenzoparadioxinů (PCDD) a polychlorovaných dibenzofuranů (PCDF), vyjádřená v jednotkách toxických ekvivalentů WHO, při použití WHO-TEFs (faktory toxické ekvivalence, 1997) PCDD/F</td><td>Všechny krmné suroviny rostlinného původu, včetně rostlinných olejů a vedlejších produktů</td><td>0,75 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Minerální látky podle přílohy č. 11 vyhlášky</td><td>1,0 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Kaolinit, síran vápenatý dihydrát, vermikulit, natrolit fonolit, hlinitovápenaté sloučeniny syntetické a klinoptilolit sedimentární ze skupiny Pojiva, protispékavé látky a koagulanty podle přílohy č.14 vyhlášky</td><td>0,75 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup>povoleno od 1.3.2004</td></tr><tr><td>Živočišný tuk, včetně mléčného tuku a vaječného tuku</td><td>2,0 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Ostatní produkty suchozemských zvířat, včetně mléka a mléčných produktů a vajec a výrobků z vajec</td><td>0,75 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Rybí tuk</td><td>6,0 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Ryby, ostatní vodní živočichové, jejich produkty a vedlejší výrobky s výjimkou rybího tuku a bílkovinných hydrolyzátů z ryb obsahujících více než 20 % tuku<sup>3)</sup></td><td>1,25 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Krmné směsi s výjimkou krmiv pro kožešinová zvířata, domácí zvířata a krmiv pro ryby</td><td>0,75 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Krmiva pro ryby, krmiva pro domácí zvířata</td><td>2,25 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Bílkovinné hydrolyzáty z ryb obsahující více než 20 % tuku</td><td>2,25 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup>povoleno od 1.3.2004</td></tr><tr><td colspan="3"><sup>1</sup><sup>)</sup> Horní hranice koncentrací; horní hranice jsou vypočítány za předpokladu, že všechny hodnoty různých kongenerů, nižší než je mez stanovitelnosti, jsou rovny mezi stanovitelnosti.</td></tr><tr><td colspan="3"><sup>2)</sup> Tyto maximální limity budou revidovány poprvé před 31.12.2004 podle nejnovějších údajů o přítomnosti dioxinů a dioxinů vyjádřených jako PCB, zejména s ohledem na zahrnutí dioxinů vyjádřených jako PCB ve stanovených úrovních, a dále budou revidovány před 31.12.2006 s cílem výrazného snížení maximálních hladin</td></tr><tr><td colspan="3"><sup>3)</sup> Čerstvé ryby přímo dodané a použité bez zprostředkované úpravy pro výrobu krmiv pro kožešinová zvířata jsou vyjmuty z maximálních limitů a maximální hodnotu 4,0 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg lze užít u čerstvých ryb pro přímé krmení domácích zvířat, zvířat v zoo a v cirkusech. Produkty, zpracované živočišné proteiny vyrobené z těchto kožešinových zvířat, domácích zvířat, zvířat ze zoo a z cirkusů, se nesmějí dostat do potravinového řetězce a jejich krmení je zakázáno hospodářským zvířatům, která jsou držena, krmena nebo chována pro produkci potravin..</td></tr></tbody></table>

13. V příloze č. 3 se část II zrušuje.

14. V příloze č. 12 ve skupině 3. Aminokyseliny a jejich soli v pořadovém čísle 3.2 Lyzin ve sloupci 5 se slova min. 60 % nahrazují slovy min. 50 %.

15. V příloze č. 14 části C 1 ve skupině A. Stimulátory růstu pořadové číslo 1 AVILAMYCIN (č. EU 717) zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka (obchodní název)</th><th rowspan="2">Složení, chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo Kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah </th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg účinné látky/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th>6</th><th colspan="2">7</th><th>8</th></tr><tr><td colspan="9">A.Stimulátory růstu</td></tr><tr><td rowspan="22">poř.č 1<br> č. EU 717</td><td rowspan="22">Eli Lilly and Comp. Ltd.</td><td>AVILAMYCIN 200g/kg</td><td>složení doplňkové látky:</td><td>Selata</td><td>4 měs.</td><td>20</td><td>40</td><td rowspan="3">výrobce Eli Lilly and Comp.Ltd.</td></tr><tr><td>(Maxus G200, Maxus 200)</td><td rowspan="2">Avilamycin 200 g aktivity/kg sojový nebo minerální olej:</td><td rowspan="2">výkrm prasat</td><td rowspan="2">6 měs.</td><td rowspan="2">10</td><td rowspan="2">20</td></tr><tr><td>AVILAMYCIN 100g/kg</td></tr><tr><td rowspan="19">(Maxus G100, Maxus 100)</td><td>5-30 g/kg</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>2,5</td><td>10</td><td rowspan="3">povoleno do 30.9.2009 (platí pro selata, výkrm prasat a výkrm kuřat)</td></tr><tr><td>sojové slupky ad 1 kg</td><td rowspan="18">krůty</td><td rowspan="18">-</td><td rowspan="18">5</td><td rowspan="18">10</td></tr><tr><td>Avilamycin 100 g aktivity/kg</td></tr><tr><td>sojový nebo minerální olej:</td><td rowspan="16">povoleno do 20.1.2013 (platí pro krůty).</td></tr><tr><td>5-30 g/kg</td></tr><tr><td>sojové slupky ad 1 kg</td></tr><tr><td>účinná látka:</td></tr><tr><td>C<sub>57-62</sub>H<sub>82-90</sub>Cl<sub>1-2</sub>O<sub>31-32</sub></td></tr><tr><td>číslo CAS avilamycinu A:</td></tr><tr><td>69787-79-7, číslo CAS</td></tr><tr><td>avilamycinu B: 73240-30-9</td></tr><tr><td>směs oligosacharidů</td></tr><tr><td>ortosomycinové skupiny,</td></tr><tr><td>produkovaná Streptomyces</td></tr><tr><td>viridochromogenes NRRL 2860 v granulované formě, obsahující:</td></tr><tr><td>min.60 % avilamycinu A</td></tr><tr><td>max. 18 % avilamycinu B</td></tr><tr><td>min.70 % avilamycinu A+B</td></tr><tr><td>jiné jednotlivé avilamyciny max.6 %</td></tr></tbody></table>

16. V příloze č. 14 části C 1 ve skupině D. Antikokcidika a chemoterapeutika pořadové čílo 2 DICLAZURIL (č. EU 771) zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka (obchodní název)</th><th rowspan="2">Složení, chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo Kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg účinné látky/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th>6</th><th colspan="2">7</th><th>8</th></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 2</td><td rowspan="8">Janssen Animal Health B.V.B.A.</td><td>DICLAZURIL 0,5 g/100 g</td><td>složení doplňkové látky:</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>1</td><td>1</td><td>výrobce</td></tr><tr><td>(Clinacox 0,5 % premix)</td><td>diclazuril: 0,5 g/100 g</td><td>výkrm krůt</td><td>12 týdnů</td><td>1</td><td>1</td><td>Jansen Pharmaceutica Belgie<sup>1</sup>)</td></tr><tr><td rowspan="6">č.EU 771</td><td>DICLAZURIL 0,2 g/100 g</td><td>sojová mouka: 99,25 g/100 g</td><td>odchov kuřat</td><td></td><td></td><td></td><td>Janssen Animal Health</td></tr><tr><td rowspan="5">(Clinacox 0,2 % premix)</td><td rowspan="3">polyvidone K 30: 0,2 g/100 g hydroxid sodný: 0,0538 g/100 g diclazuril: 0,2 g/100 g sojová mouka: 39,7 g/100 g polyvidone K 30: 0,08 g/100 g hydroxid sodný: 0,0215 g/100g pšeničná krupice: 60 g/100 g účinná látka: C<sub>17</sub>H<sub>9</sub>Cl<sub>3</sub>N<sub>4</sub>O<sub>2</sub></td><td rowspan="5">a kuřice</td><td rowspan="5">16 týdnů</td><td rowspan="5">1</td><td rowspan="5">1</td><td>B.V.B.A. </td></tr><tr><td>ochranná lhůta: nejméně 5 dní (pro výkrm kuřat a výkrm krůt)</td></tr><tr><td>povoleno do 30.9.2009 (platí pro výkrm kuřat)</td></tr><tr><td rowspan="2">(±)-4-chlorfenyl/2,6-dichlor-4-(2,3,4,5 -tetrahydro-3,5 -dioxo-l,2,4-triazin-2-yl)fenyl/ acetonitril číslo CAS: 101831-37-2 přidružené nečistoty: sloučeniny z odbourávání (R 064318) ≤ 0,2 %, další přidružené nečistoty (R 066891, R 066896, R 068610, R 070156,R 068584,R 070016) ≤ 0,5 % jednotlivě, nečistoty celkem ≤ 1,5 %</td><td>povoleno do 28.2.2011 (platí pro výkrm krůt)</td></tr><tr><td>povoleno do 20.1.2013 (platí pro odchov kuřat a kuřice).</td></tr></tbody></table>

1) Platí do 31. 12. 2003 včetně příslušného obchodního názvu a koncentrace účinné látky.

17. V příloze č. 14 části C 1 ve skupině D. Antikokcidika a chemoterapeutika v pořadovém čísle 9 NIFURSOL (č. EU 769) ve sloupci 8 se slova povoleno do 30. 9. 2009 nahrazují slovy povoleno do 30. 9. 2003, včetně užití krmiv, v nichž je doplňková látka obsažena.

18. V příloze č. 14 části C 2 ve skupině A. Stimulátory růstu poř. č. 2 HYDROGENMRAVENČAN DRASELNÝ (č. EU 1) zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř. č.<br> č. EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka (obchodní název)</th><th rowspan="2">Složení, chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo Kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg účinné látky/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th>6</th><th colspan="2">7</th><th>8</th></tr><tr><td>poř. č. 2</td><td rowspan="2">BASF Aktiengesellschaft α DE RP 1 31401</td><td rowspan="2">HYDROGEN-MRAVENČAN DRASELNÝ (Formi LHS)</td><td rowspan="2">složení doplňkové látky:<br> kyselý mravenčan draselný, <br> pevný, min.: 98 g/100 g <br> silikát, max.: 1,5 g/100 g <br> voda, max.: 0,5 g/100 g <br> účinná látka: <br> kyselý mravenčan draselný, <br> pevný<br> KH(COOH)<sub>2 <br> </sub>číslo CAS: 20642-05-1</td><td>Selata </td><td>2 měsíce</td><td>6 000 </td><td>18 000 </td><td>výrobce BASF A.G.<sup>1</sup>)</td></tr><tr><td>č. EU 1</td><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>6 000</td><td>12 000</td><td> povoleno do 30.6.2005.</td></tr></tbody></table>

1) Platí do 31. 12. 2003 včetně příslušného obchodního názvu a koncentrace účinné látky.

19. V příloze č. 14 části C 3 skupině I. Stopové prvky u pořadového čísla 3 (č. EU 3) MANGAN se zařazuje nové pořadové číslo 3.9., které zní:

<table><tbody><tr><th>Poř.č. č.EU</th><th>Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th>Doplňková látka</th><th>Chem. vzorec, popis</th><th>Maximální obsah prvku v mg/kg kompletního krmiva</th><th>Jiná ustanovení</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th>6</th></tr><tr><td>3.9.</td><td></td><td></td><td>Uhličitan manganato-manganitý, MnO.Mn<sub>2</sub>CO<sub>3</sub></td><td>150 (celkem).</td><td></td></tr></tbody></table>

20. V příloze č. 14 části C 3 skupině M. Regulátory kyselosti se zařazuje nové pořadové číslo 33 (č. EU 210), které zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř. č. č. EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo Kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th>6</th><th colspan="2">7</th><th>8</th></tr><tr><td>poř. č. 33<br> č. EU 210</td><td></td><td>KYSELINA BENZOOVÁ</td><td>C<sub>7</sub>H<sub>6</sub>O<sub>2</sub></td><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>5 000</td><td>10 000</td><td>povoleno do 25.5.2007.</td></tr></tbody></table>

21. V příloze č. 14 části C 3 skupině O. Mikroorganizmy poř. č. 3 SACCHAROMYCES CEREVISIAE (č. EU 1702) zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, Popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. Stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">CFU/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th colspan="2">6</th><th>7</th></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 1 702</td><td>SACCHAROMYCES CEREVISIAE (NCYC Sc 47)</td><td>Přípravek Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 5.10<sup>9</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>výkrm telat</td><td>-</td><td>4.10<sup>9</sup></td><td>8.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č.1<br> 2. v návodu na použití uvést Množství Saccharomyces cerevisiae v denní dávce nesmí překročit 2,5.109 CFU na 100 kg tělesné hmotnosti a 0,5.1010 CFU na každých dalších 100 kg tělesné hmotnosti<br> 3. Bez časového omezení.</td></tr></tbody></table>

22. V příloze č. 14 části C 3 skupině P. Enzymy poř. č. 2 zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, Popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. Stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">jednotek aktivity v 1 kg kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th colspan="2">6</th><th>7</th></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 2<br> č.EU 1 601</td><td rowspan="2">endo-1,3(4)-beta-glukanáza (ES 3.2.1.6) endo-1,4-beta-xylanáza (ES 3.2.1.8)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Aspergillus niger (NRRL 25 541) s minimem aktivity:</td><td rowspan="2">výkrm kuřat</td><td rowspan="2">-</td><td>endo-1,3(4)-beta-glukanáza 138 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č.1<br> 2. doporučená dávka 138 U endo-l,3(4)-beta-glukanázy + 200 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1kg kompletního krmiva</td></tr><tr><td>1 100 U<sup>33)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy1 600 U<sup>34)</sup>/g endo-l,4-beta-xylanázy</td><td>endo-1,4-beta-xylanáza 200 U</td><td>-</td><td>3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany), např. obsahující směs obilovin (např.ječmen, pšenici, žito, tritikale)4. bez časového omezení.</td></tr></tbody></table>

23. V příloze č. 14 části C 4 ve skupině G/1 Mikroorganizmy a enzymy jen pro silážování v pořadovém čísle 34 ve sloupci 3 se hodnoty 7,5.1010 CFU/g nahrazují hodnotami 7,5.109 CFU/g.

24. V příloze č. 14 části C 4 ve skupině G/1 Mikroorganizmy a enzymy jen pro silážování v pořadovém čísle 36 ve sloupci 2 se slova Pediococcus acidilactici CNCM MA 18/5/U nahrazují slovy Pediococcus acidilactici CNCM MA 18/5/M.

25. V příloze č. 14 části C 4 ve skupině G/1 Mikroorganizmy a enzymy jen pro silážování se na konci doplňují pořadová čísla 38 až 54, která znějí:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.</th><th rowspan="2">Doplňková látka, složení přípravku</th><th rowspan="2">Chemický vzorec, popis, obchodní označení</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th colspan="2">Dávkování přípravku na 1 tunu původní hmoty</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th>min.</th><th>max.</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th colspan="2">5</th><th>6</th></tr><tr><td rowspan="2">38</td><td rowspan="2">Lactobacillus plantarum (ATCC 55943) (ATCC 55944)</td><td>1,25.10<sup>11</sup> CFU/g Nosič - Maltodextrin Křemičitan sodnohlinitý Thiosíran sodný Barvivo E 133</td><td rowspan="2">Skot</td><td rowspan="2">1g</td><td rowspan="2"></td><td>Určeno pro vojtěškovou senáž s min. 80% podílem vojtěšky Sušina hmoty 30-45% <br> Možno zkrmovat od 14. dne po naskladnění při dodržení podmínek silážování<br> Doba použití 3 roky, naředěný 6 týdnů (zamražený) Obsahuje dechlorinátor, možno použít chlorovanou vodu</td></tr><tr><td>Sila-Bac Luzerne Appli-Pro</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">39</td><td rowspan="2">Lactobacillus plantarum<br> (DSM 4784)<br> (DSM 5257)<br> (DSM 5258)<br> (DSM 4787) (DSM 5248) Enterococcus faecium<br> (DSM 4788) (DSM 4789)</td><td>1,25.10<sup>11</sup> CFU/g Nosič - Maltodextrin Křemičitan sodnohlinitý Thiosíran sodný Barvivo E 133</td><td rowspan="2">Skot</td><td rowspan="2">1 g</td><td rowspan="2"></td><td>Určeno pro kukuřičnou siláž(28-40%)<br> LKS (50-60%)<br> Možno zkrmovat od 14. dne po naskladnění při dodržení podmínek silážování<br> Doba použití 3 roky, naředěný 6 týdnů (zamražený)<br> Obsahuje dechlorinátor, možno použít chlorovanou vodu</td></tr><tr><td>Sila-Bac Mais Appli - Pro</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">40</td><td rowspan="2">Lactobacillus büchneri (ATCC PTA-2494) Enterococcus faecium (ATCC 55593) Lactobacillus plantarum (ATCC 53187) (ATCC 55942)</td><td>1,25.10<sup>11</sup> CFU/g Nosič-Maltodextrin Křemičitan sodnohlinitý Thiosíran sodný Barvivo E 133</td><td rowspan="2">Skot</td><td rowspan="2">1g</td><td rowspan="2"></td><td>Určeno pro travní a jetelotravní senáž, vojtěšku GPS, bob Sušina hmoty 28-45% <br> Možno zkrmovat od 3 týdnů po naskladnění při dodržení podmínek silážování<br> Doba použití 3 roky, naředěný 6 týdnů (zamražený)<br> Obsahuje dechlorinátor, možno použít chlorovanou vodu Zlepšuje fermentační proces a aerobní stabilitu</td></tr><tr><td>Sila- Bac Kombi Appli - Pro</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">41</td><td rowspan="2">Lactobacillus plantarun (ATCC 53187) (ATCC 55942) Enterococcus faecium (ATCC 55593) Lactobacillus büchneri (ATCC PTA - 2494)</td><td>1,1.10<sup>11</sup> CFU/g Nosič - Maltodextrin Křemičitan sodnohlinitý Thiosíran sodný Barvivo E 133</td><td rowspan="2">Skot</td><td rowspan="2">1g</td><td rowspan="2"></td><td>Určeno pro kukuřičnou silážSušina hmoty 28-40%Možno zkrmovat od 3 týdnů po naskladnění při dodržení podmínek silážování<br> Doba použití 3 roky, naředěný 6 týdnů (zamražený)<br> Obsahuje dechlorinátor, možno použít chlorovanou vodu Zlepšuje fermentační proces a aerobní stabilitu</td></tr><tr><td>Sila-Bac Mais Kombi Appli - Pro</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">42</td><td rowspan="2">Enterococcus faecium (DSM 4788)<br> (DSM 4789) Lactobacillus plantarum (DSM 4784)<br> (DSM 4785)<br> (DSM 4786)<br> (DSM 4787)</td><td>1,35.10<sup>11 </sup>CFU/g Nosič - Maltodextrin Křemičitan sodnohlinitý Thiosíran sodný Barvivo E 133</td><td rowspan="2">skot</td><td rowspan="2">0,8 g</td><td rowspan="2"></td><td>Sušina hmoty 25 - 55% Možno zkrmovat od 14. dne po naskladnění při dodržení podmínek silážování<br> Doba použití 3 roky, naředěný 6 týdnů (zamražený)<br> Obsahuje dechlorinátor, možno použít chlorovanou vodu</td></tr><tr><td>Sila-Bac Appli - Pro</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">43</td><td rowspan="2">Enterococcus faecium M 74 (CCM 6226) Lactobacillus plantarum (CCM 3769) Lactococcus lactis (NCIMB 30117) (CCM 4754) Pedicoccus pentosaceus (CCM 3770)Endo - 1,4-beta -glukanáza (ES 3.2.1.4)</td><td>16,6.10<sup>9</sup> CFU/g Nosič - Premix soli<br> Sacharóza<br> Sodium benzoát</td><td rowspan="2">skot prasata</td><td rowspan="2">300 g</td><td rowspan="2"></td><td>Skladovat na suchém, chladném místě, v dobře uzavřených neporušených obalech</td></tr><tr><td>50 610 CU (6 478 IU) /g LACTISIL 200 NB</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">44</td><td rowspan="2">Enterococcus faecium (NCIMB 11 181) Lactobacillus plantarum (NCIB 30 085)<br> (NCIB 30 086) Pedicocuus acidilactici (NCIB 30 083)<br> (NCIB 30 084)</td><td>2.10<sup>11</sup> CFU/g Nosič - Hroznový cukr Sorban draselný (č. EU 202)</td><td rowspan="2">skot</td><td rowspan="2">2g 200 g</td><td rowspan="2">2g 200 g</td><td>Vhodné pro polobílkovinné siláže</td></tr><tr><td>Labacsil GrasDuo</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="11">45</td><td>Enterococcus faecium</td><td>200.10<sup>9</sup> CFU/g</td><td rowspan="11">skot</td><td>2,5 g</td><td>2,5 g</td><td rowspan="10">Vhodné pro polobílkovinné a bílkovinné siláže</td></tr><tr><td>(NCIMB 11 181)</td><td>Nosič - Hroznový cukr</td><td rowspan="6">250 g</td><td rowspan="6">250 g</td></tr><tr><td>Lactobacillus lactis ssp.lactis</td><td rowspan="5">Sorban draselný</td></tr><tr><td>(NCIMB 30 117)</td></tr><tr><td>Lactobacillus plantarum</td></tr><tr><td>(NCIB 30 085)</td></tr><tr><td>(NCIB 30 084)</td></tr><tr><td>Endo - 1,4-beta -glukanáza</td><td rowspan="3">129 600 HES (7 774 IU)/kg</td><td rowspan="4">2,5 g</td><td rowspan="4">2,5 g</td></tr><tr><td>(ES 3.2.1.4.)</td></tr><tr><td>Endo-1,4-beta-xylanáza</td></tr><tr><td>(ES 3.2.1.8.)</td><td>Labacsil Luzerne-Trio</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">46</td><td rowspan="2">Enterococcus faecium (NCIMB 11 181) Lactobacillus plantarum (NCIB 30 085)<br> (NCIB 30 086) Pedicocuus acidilactici (NCIB 30 083)<br> (NCIB 30 084)</td><td>2.10<sup>11</sup> CFU/g Nosič - Hroznový cukr</td><td rowspan="2">skot</td><td rowspan="2">5g</td><td rowspan="2"></td><td>Vhodné pro kukuřičné a polobílkovinné siláže</td></tr><tr><td>Labacsil</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="3">47</td><td rowspan="3">Enterococcus faecium (NCIMB 11 181) Lactobacillus lactis ssp.lactis<br> (NCIMB 30 117) Lactobacillus plantarum (NCIB 30 085)<br> (NCIB 30 086) Pediococcus acidilactici (NCIB 30 083)<br> (NCIB 30 084)<br> Endo - 1,4-beta -glukanáza<br> (ES 3.2.1.4)Endo-1,4-beta-xylanáza (ES 3.2.1.8)</td><td>2.10<sup>11</sup> CFU/g Nosič - Hroznový cukr<br> Kyselina nikotinová Kyselina listová Vitamin B<sub>2 </sub>Pantothenan vápenatý</td><td rowspan="3">skot</td><td rowspan="3">5g</td><td rowspan="3"></td><td rowspan="2">Vhodné pro polobílkovinné a bílkovinné siláže</td></tr><tr><td>129 600 HEC (7 774 IU)/kg</td></tr><tr><td>Labacsil Enzym</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">48</td><td rowspan="2">Enterococcus faecium (NCIMB 11 181) Lactobacillus plantarum (NCIB 30 085)<br> (NCIB 30 086)<br> Pedicoccus acidilactici (NCIB 30 083)<br> (NCIB 30 084)</td><td>2.10<sup>11</sup> CFU/gNosič - Hroznový cukr Sorban draselný (č. EU 202)</td><td rowspan="2">skot</td><td rowspan="2">1g</td><td rowspan="2"></td><td>Vhodné pro kukuřičné siláže</td></tr><tr><td>Labacsil Mais Duo</td><td>povoleno do 31.12.2003</td></tr><tr><td rowspan="3">49</td><td rowspan="3">Enterococcus faecium (CCM 6226)<br> Lactobacillus plantarum (CCM 3769) Lactobacillus casei<br> (CCM 3775) Lactobacillus büchneri (CCM 1819) Lactococcus lactis (CCM 4754, NCIMB 30117)<br> Pediococcus pentosaceus<br> (CCM 3770)<br> Endo-1,4-beta-glukanaza<br> (ES 3.2.1.4.)</td><td>40.10<sup>9</sup> CFU/g</td><td rowspan="3">skot</td><td rowspan="3">15 g</td><td rowspan="3"></td><td>15 g přípravku rozpustit v potřebném množství pitné vody a připravený roztok sprejově aplikovat na 1 tunu silážované hmoty.</td></tr><tr><td>4 000 IU/g (31 250 CU/g)</td><td>Určeno pro konzervaci bílkovinných a polobílkovinných pícnin s vyšším obsahem sušiny.</td></tr><tr><td>Goldzym II. super</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="3">50</td><td rowspan="3">Enterococcus faecium (CCM 6226)<br> Lactobacillus plantarum (CCM 3769)<br> Lactobacillus casei<br> (CCM 3775)<br> Lactobacillus büchneri (CCM 1819)<br> Lactobacillus lactis<br> (CCM 4754, NCIMB 30117)<br> Pediococcus pentosaceus (CCM 3770)</td><td rowspan="2">100.10<sup>9</sup> CFU/g</td><td rowspan="3">skot prasata</td><td rowspan="3">5g</td><td rowspan="3">15 g</td><td rowspan="3">5-15 g přípravku rozpustit v potřebném množství pitné vody a připravený roztok sprejově aplikovat na 1 tunu silážované hmoty. <br> Určeno pro konzervaci glycidových a obtížně silážovatelných objemných krmiv.<br> <br> <br> povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr></tr><tr><td>Microsil II. super</td></tr><tr><td rowspan="3">51</td><td rowspan="3">Enterococcus faecium (CCM 6226)<br> Lactobacillus plantarum (CCM 3769) Lactobacillus casei<br> (CCM 3775) Lactobacillus büchneri (CCM 1819) Lactococcus lactis (CCM 4754, NCIMB 30117)<br> Pediococcus pentosaceus<br> (CCM 3770)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (ES 3.2.1.4.)</td><td>70.10<sup>9</sup> CFU/g </td><td rowspan="3">skot</td><td rowspan="3">15 g</td><td rowspan="3"></td><td rowspan="2">15 g přípravku rozpustit v potřebném množství pitné vody. a připravený roztok sprejově aplikovat na 1 tunu silážované hmoty. Určeno ke konzervaci obtížně silážovatelných pícnin.</td></tr><tr><td>6 000 IU/g (46 875 CU/g)</td></tr><tr><td>Bactozym II. super</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">52</td><td rowspan="2">Lactobacillus plantarum (NCIMB 3004) Lactobacillus lactis lactis (NCINB 30044) Pediococcus acidilactici (NCINB 3005) Endo-1,4-beta-glukanaza (ES 3.2.1.4)Manan endo-l,4-beta-manosidaza (ES 3.2.1.78)</td><td>2.10 <sup>13</sup> CFU/g</td><td rowspan="2">skot</td><td rowspan="2">1,25 g</td><td rowspan="2">2,5 g</td><td>Určeno pro konzervaci bílkovinných, polobílkovinných a glycidových siláží.</td></tr><tr><td>Euro Silac S</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">53</td><td rowspan="2">Lactobacillus plantarum (DSM 12837) Lactobacillus rhamnosus (NCIMB 30121) Lactobacillus büchneri (DSM 12856)</td><td>5.10<sup>8</sup> CFU/gNosič - Uhličitan vápenatý</td><td rowspan="2">skot prasata</td><td rowspan="2">0,5 kg</td><td rowspan="2">0,5kg</td><td>Určeno pro konzervaci vlhkého mačkaného nebo šrotovaného zrna kukuřice a CCM (58-68% sušiny). Zlepšuje fermentační proces. Zabraňuje druhotné fermentaci v sile i na řezné ploše zvýšeným obsahem kyseliny octové.<br> Kvašení podporující fázi sekundární stability je ukončeno po 8 týdnech po naskladnění.</td></tr><tr><td>BONSILAGE CCM granulát</td><td>povoleno do 31.12.2004</td></tr><tr><td rowspan="4">54</td><td rowspan="4">Lactobacillus plantarum<br> (DSM 12837) Lactobacillus rhamnosus<br> (NCIMB 30121) Lactobacillus büchneri<br> (DSM 12856)</td><td rowspan="3">2,5.10<sup>11</sup> CFU/g Nosič - Laktóza</td><td>skot</td><td rowspan="4">1g</td><td rowspan="4">1g</td><td rowspan="2">Určeno pro konzervaci vlhkého zrna kukuřice a CCM (58-68% sušiny). Zlepšuje fermentační proces. Zabraňuje druhotné fermentaci v sile i na řezné ploše zvýšeným obsahem kyseliny octové.</td></tr><tr><td rowspan="3">prasata</td></tr><tr><td>Kvašení podporující fázi sekundární stability je ukončeno po 8 týdnech po naskladnění.</td></tr><tr><td>BONSILAGE CCM vodorozpustná</td><td>povoleno do 31.12.2004.</td></tr></tbody></table>

26. V příloze č. 14 části C 4 ve skupině O. Mikroorganizmy se na konci doplňuje pořadové číslo 22, které zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU<sup>1</sup>)</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">CFU/kg<br> kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th colspan="2">6</th><th>7</th></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 22<br> č.EU 22</td><td rowspan="3">ENTEROCOCCUS FAECIUM<br> (DSM 7 134)</td><td rowspan="3">přípravek Enterococcus faecium obsahující min. 1.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky v práškové nebo mikrogranulované formě</td><td>selata</td><td>-</td><td>0,5.10<sup>9</sup></td><td>4.10<sup>9</sup></td><td rowspan="2">1. jako u poř.č.1</td></tr><tr><td rowspan="2">výkrm prasat</td><td rowspan="2">-</td><td rowspan="2">0,2.10<sup>9</sup></td><td rowspan="2">1.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td> povoleno do 15.4.2007.</td></tr></tbody></table>

27. V příloze č. 14 části C 4 ve skupině P. Enzymy poř. č. 15 (č. EU 11) zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU<sup>1</sup>)</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">jednotek aktivity v 1 kg kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th colspan="2">6</th><th>7</th></tr><tr><td rowspan="13">poř.č. 15<br> č.EU 11</td><td rowspan="13">Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (ES 3.2.1.4.)<br> Endo-1,3 (4)-beta-glukanáza<br> (ES 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (ES 3.2.1.8.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,4-beta-glukanázy, endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 74.252) s minimem aktivity:</td><td rowspan="5">výkrm kuřat</td><td rowspan="5">-</td><td rowspan="5">400 U endo-1,4-beta-glukanázy 900 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy 1 300 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č.1</td></tr><tr><td>-</td><td rowspan="3">2. doporučená dávka 400 - 1 600 U endo-1,4-beta-glukanázy + 900 - 3 600 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 1 300 -5 200 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat a pro selata)</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td rowspan="4">Granulovaná forma:<br> 8 000U<sup>13)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy<br> 18 000 U<sup>14)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy<br> 26 000 U<sup>15)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="2">-</td></tr><tr><td rowspan="2">3. doporučená dávka 400 - 800 U endo-1,4-beta-glukanázy + 900- 1 800 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 1 300 -2 600 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm krůt)</td></tr><tr><td rowspan="5">výkrm krůt</td><td rowspan="5">-</td><td rowspan="5">400 U endo-1,4-beta-glukanázy 900 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy 1 300 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">-</td><td rowspan="3">4. doporučená dávka 400 - 1 280 U endo-1,4-beta-glukanázy + 900-2 880 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 1 300 -4 160 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva (platí pro nosnice)</td></tr><tr><td rowspan="6">Kapalná forma:<br> 8 000 U<sup>13)</sup>/ml endo-1,4-beta-glukanázy<br> 18 000 -U<sup>14)</sup>/ml endo-1,3(4)-beta-glukanázy<br> 26 000 U<sup>15)</sup>/ml endo-1,4-beta-xylanázy</td></tr><tr><td rowspan="2">-</td></tr><tr><td rowspan="3">5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % pšenice nebo ječmene a více než 10 % žita (platí pro výkrm kuřat), nebo více než 40 % pšenice (platí pro výkrm krůt), anebo obsahující více než 40 % pšenice, tritikale nebo kukuřice nebo obsahující pšenici a 20 % žita (platí pro selata), anebo obsahující více než 40 % pšenice, tritikale nebo ječmene (platí pro nosnice)</td></tr><tr><td rowspan="3">nosnice,selata</td><td rowspan="3">-</td><td rowspan="3">400 U endo-1,4-beta-glukanázy 900 U endo-l,3(4)-beta-glukanázy 1 300 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">-</td></tr><tr><td>6. povoleno do 30.6.2004 (platí pro kapalnou formu pro výkrm kuřat)</td></tr><tr><td rowspan="2"></td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2"></td><td>7. povoleno do 31.5.2005 (platí pro granulovanou formu pro výkrm kuřat a výkrm krůt a pro kapalnou formu pro výkrm krůt)</td></tr><tr><td>8. povoleno do 31.12.2006 (platí pro kapalnou i granulovanou formu pro nosnice a selata).</td></tr></tbody></table>

28. V příloze č. 14 části C 4 ve skupině P. Enzymy poř. č. 23 (č. EU 24) zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU<sup>1</sup>)</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, <br> popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah </th><th rowspan="2" colspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">jednotek aktivity v 1 kg kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th colspan="2">6</th><th colspan="2">7</th></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 23č.EU 24</td><td rowspan="5">Endo-1,3 (4)-beta-glukanáza<br> (ES 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (ES 3.2.1.8.)</td><td rowspan="5">přípravek endo-1,4-beta-xylanázya endo-1,3(4)-beta- glukanázy z Aspergillus niger (CNCM I-1517) s minimem aktivity 28 000 QXU<sup>31)</sup>/g a 140 000 QGU<sup>32)</sup>/g</td><td rowspan="3">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td rowspan="2">420 QXU</td><td rowspan="2">1 120 QXU</td><td>1. </td><td>jako u poř.č.1</td></tr><tr><td>2.</td><td>doporučená dávka 560 QXU a 2 800 QGU na 1 kg komplet. </td></tr><tr><td>2 100 QGU</td><td>5 600 QGU</td><td>3.</td><td>Krmiva<br> pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % pšenice a 30 % ječmene (platí pro výkrm kuřat) nebo více než 20 % pšenice a/nebo ječmene (platí pro výkrm krůt</td></tr><tr><td rowspan="2">výkrm krůt</td><td rowspan="2">-</td><td>260 QXU </td><td>1 400 QXU </td><td>4.</td><td>povoleno do 30.6.2004 (platí pro výkrm kuřat</td></tr><tr><td>840 QGU</td><td>4 200 QGU</td><td>5. </td><td>povoleno do 28.2.2007 (platí pro výkrm krůt).</td></tr></tbody></table>

29. V příloze č. 14 části C 4 ve skupině P. Enzymy u poř. č. 24 (č. EU 25) se vypouštějí ve sloupci 4 slova výkrm kuřat a ve sloupci 6 slova jako pro výkrm kuřat.

30. V příloze č. 14 části C 4 ve skupině P. Enzymy poř. č. 48 (č. EU 51) zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU<sup>1</sup>)</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">jednotek aktivity v 1 kg kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th colspan="2">6</th><th>7</th></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 48<br> č.EU 51</td><td rowspan="4">Endo-1,4-beta-xylanáza (ES 3.2.1.8)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Bacillus subtilis (LMG-S 15136) s minimem aktivity 100 IU<sup>70)</sup>/g nebo ml pro pevnou i kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat,</td><td><b>-</b></td><td>10 IU</td><td><b>-</b></td><td rowspan="4">1. jako u poř.č.1<br> 2. doporučená dávka 10 IU na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např.obsahující více než 40 % pšenice (platí pro pevnou i kapalnou formu pro selata)<br> 4. pro krmné směsi bohaté arabinoxylany, např.obsahující minimálně 40 % pšenice nebo ječmene (platí pro pevnou i kapalnou formu pro výkrm prasat)<br> 5. pro krmné směsi bohaté arabinoxylany, např.obsahující více než 40 % pšenice nebo ječmene (platí pro kapalnou formu pro výkrm kuřat a pro pevnou i kapalnou formu pro výkrm krůt)<br> 6. povoleno do 31.5.2005 (platí pro selata) nebo do 1.1.2007 (platí pro výkrm kuřat, výkrm krůt a výkrm prasat).</td></tr><tr><td>selata</td><td>2 měsíce</td><td>10 IU</td><td><b>-</b></td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td><b>-</b></td><td>10 IU</td><td><b>-</b></td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>-</td><td>10 IU</td><td>-</td></tr></tbody></table>

31. V příloze č. 14 části C 4 ve skupině P. Enzymy poř. č. 52 (č. EU 50) zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU<sup>1</sup>)</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">jednotek aktivity v 1 kg kompletního krmiva</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th><th>4</th><th>5</th><th colspan="2">6</th><th>7</th></tr><tr><td rowspan="6">poř.č. 52č.EU 50</td><td rowspan="6">6-fytáza<br> (ES 3.1.3.26)</td><td rowspan="6">přípravek 6-fytázy z Aspergillus oryzae (DSM 11 857) s minimem aktivity 2 500 FYT<sup>1</sup>)/g pro potahovanou a 5 000 FYT/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td><b>-</b></td><td>250 FYT</td><td>-</td><td rowspan="6">1. jako u poř.č.1<br> 2. doporučená dávka 500 až 1 000 FYT na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat, nosnice, výkrm krůt, výkrm prasat a selata)<br> 3. doporučená dávka 750 až 1 000 FYT na 1 kg kompletního krmiva (platí pro prasnice)<br> 4. pro krmné směsi obsahující více než 0,25 % fosforu vázaného na fytin<br> 5. povoleno do 17.7.2004 (platí pro výkrm kuřat, nosnice, výkrm krůt, výkrm prasat a selata) nebo do 1.2.2007 (platí pro prasnice).</td></tr><tr><td>nosnice</td><td><b>-</b></td><td>250 FYT</td><td>-</td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>-</td><td>250 FYT</td><td>-</td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>500 FYT</td><td>-</td></tr><tr><td>selata</td><td>2 měsíce</td><td>500 FYT</td><td>-</td></tr><tr><td>prasnice</td><td>-</td><td>750 FYT</td><td>-</td></tr></tbody></table>

32. Příloha č. 29 Skupiny surovin pro uvádění druhů krmných surovin v označování kompletních a doplňkových krmiv pro hospodářská zvířara se zrušuje.

## Čl. II

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. září 2003, v výjimkou čl. I bodu 17, který nabývá účinnosti dnem 1. října 2003, a s výjimkou čl. I bodů 1 až 11 a bodu 32, které nabývají účinnosti dnem 1. listopadu 2003.

Ministr:

Ing. Palas v. r.

*) Směrnice Rady 70/524/EHS z 23. listopadu 1970 o doplňkových látkách v krmivech, ve znění pozdějších změn. Směrnice Rady 96/51/ES z 23. července 1996, kterou se mění směrnice Rady 70/524/EHS ze dne 23. listopadu 1970 o doplňkových látkách v krmivech, ve znění pozdějších změn. Směrnice Rady 87/153/EHS z 16. února 1987, kterou se stanoví hlavní zásady pro vyhodnocování doplňkových látek ve výživě zvířat, ve znění směrnice Komise 2001/79/ES ze 17. září 2001. Směrnice Rady 79/373/EHS z 2. dubna 1979 o uvádění krmných směsí na trh, ve znění pozdějších změn. Směrnice Komise 80/511/EHS z 2. května 1980, kterou se povoluje v určitých případech uvádět na trh krmné směsi v neuzavřených obalech nebo nádobách, ve znění pozdějších změn. Směrnice Komise 82/475/EHS z 23. června 1982, kterou se stanoví skupiny komponentů, které mohou být použity k označování krmných směsí pro domácí zvířata, ve znění pozdějších změn. Směrnice Komise 86/174/EHS z 9. dubna 1986, kterou se stanoví metoda výpočtu obsahu energie u krmných směsí pro drůbež. Směrnice Rady 96/25/ES ze dne 29. dubna 1996 o oběhu krmných surovin, kterou se mění směrnice 70/524/EHS, 74/63/EHS, 82/471/EHS a 93/74/EHS a zrušuje směrnice 77/101/EHS. Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2002/32/ES ze dne 7. května 2002 o nežádoucích látkách v krmivech, ve znění pozdějších změn. Směrnice Rady 93/74/EHS ze dne 13. září 1993 o krmivech určených ke zvláštním účelům výživy. Směrnice Komise 94/39/ES ze dne 25. července 1994, kterou se stanoví seznam určených užití krmiv pro zvláštní účely výživy. Směrnice Rady 82/471/EHS ze dne 30. června 1982 o určitých produktech používaných ve výživě zvířat. Směrnice Rady 83/228/EHS z 18. dubna 1983, kterou se stanoví hlavní zásady pro vyhodnocování určitých produktů používaných ve výživě zvířat. Směrnice Rady 95/69/ES ze dne 22. prosince 1995, kterou se stanoví podmínky a postupy pro schvalování a registraci některých výrobních provozů a dodavatelů působících v krmivářském odvětví, a kterou se mění směrnice 70/524/EHS, 74/63/EHS, 79/373/EHS a 82/471/ES. Směrnice Evropského Parlamentu a Rady 2002/2/ES z 28. ledna 2002, kterou se mění směrnice Rady 79/373/EHS o oběhu krmných směsí a ruší směrnice Komise 91/357/EHS. Směrnice Komise (ES) č. 57/2003 z 19. června 2003, kterou se mění směrnice 2002/32 ES Evropského parlamentu a Rady o nežádoucích látkách v krmivech.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/zakony/sb/2003/284)
