# 169/2002 Sb. - Vyhláška Ministerstva zemědělství, kterou se mění vyhláška Ministerstva zemědělství č. 451/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů

- Úplná citace: Vyhláška Ministerstva zemědělství č. 169/2002 Sb., kterou se mění vyhláška Ministerstva zemědělství č. 451/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů
- Stav: Zrušený
- Znění: Poslední znění před zrušením
- ELI: /eli/cz/sb/2002/169/2002-05-15
- Datum vyhlášení: 7. 5. 2002
- Účinnost od: 15. 5. 2002
- Datum zrušení: 16. 10. 2008
- Částka: 71/2002

169
VYHLÁŠKA
Ministerstva zemědělství
ze dne 18. dubna 2002,
kterou se mění vyhláška Ministerstva zemědělství č. 451/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů
Ministerstvo zemědělství stanoví podle § 3 odst. 13 a § 4 odst. 12 zákona č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb.:

## Čl. I

Vyhláška Ministerstva zemědělství č. 451/2000 Sb., ve znění vyhlášky č. 343/2001 Sb. a vyhlášky č. 472/2001 Sb., se mění takto:

1. V Příloze č. 3 část I., část II.A a část II.B zní:

Příloha č. 3 část I. k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

NEŽÁDOUCÍ LÁTKY A PRODUKTY

<table><tbody><tr><th>Látka, produkt</th><th colspan="19">Krmivo</th><th>Maximálně přípustný obsah v mg/kg krmiva o sušině 88 %</th></tr><tr><th>1</th><th colspan="19">2</th><th>3</th></tr><tr><td colspan="21">A. Substance (ionty nebo prvky)</td></tr><tr><td rowspan="10">1. Arsen</td><td colspan="19">Krmné suroviny:</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- travní moučka, jetelová moučka, vojtěšková moučka, cukrovarské řízky sušené, cukrovarské řízky částečně odcukřené</td><td>4</td></tr><tr><td colspan="19">- fosfáty a suroviny ze zpracování ryb nebo jiných mořských živočichů</td><td>10</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní</td><td>2</td></tr><tr><td colspan="19">Kompletní krmiva*):</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- pro ryby</td><td>4</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní</td><td>2</td></tr><tr><td colspan="19">Doplňková krmiva:</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- minerální</td><td>12</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní</td><td>4</td></tr><tr><td rowspan="2">2. Dusitany (vyjádřeno jako NaNO<sub>2</sub>)</td><td colspan="19">Rybí moučka</td><td>60</td></tr><tr><td colspan="19">Krmiva pro domácí zvířata, s výjimkou ptáků a akvarijních rybek</td><td>15</td></tr><tr><td rowspan="15">3. Fluor</td><td colspan="19">Krmné suroviny:</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- živočišného původu</td><td>500</td></tr><tr><td colspan="19">- fosfáty</td><td>2 000</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní</td><td>150</td></tr><tr><td colspan="19">Kompletní krmiva*):</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- pro skot, ovce a kozy</td><td></td></tr><tr><td></td><td colspan="3">- v mléce</td><td></td><td></td><td colspan="3"></td><td colspan="10"></td><td>30</td></tr><tr><td></td><td colspan="3">- ostatní</td><td></td><td></td><td colspan="3"></td><td colspan="10"></td><td>50</td></tr><tr><td colspan="19">- pro prasata</td><td>100</td></tr><tr><td colspan="19">- pro drůbež</td><td>350</td></tr><tr><td colspan="19">- pro kuřata</td><td>250</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní</td><td>150</td></tr><tr><td colspan="19">Doplňková krmiva:</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- minerální pro skot, ovce a kozy</td><td>2 000</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní</td><td>125<sup>1</sup>)</td></tr><tr><td rowspan="9">4. Kadmium</td><td colspan="19">Krmné suroviny:</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- rostlinného původu</td><td>1</td></tr><tr><td colspan="19">- živočišného původu, s výjimkou krmiv pro domácí zvířata</td><td>2</td></tr><tr><td colspan="19">- fosfáty</td><td>10</td></tr><tr><td colspan="19">Kompletní krmiva*):</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- pro skot, ovce a kozy, s výjimkou kompletních krmiv pro telata, jehňata a kůzlata</td><td>1</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní, s výjimkou kompletních krmiv pro domácí zvířata</td><td>0,5</td></tr><tr><td colspan="19">- minerální krmiva</td><td>5</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní doplňková krmiva pro skot, ovce a kozy</td><td>0,5</td></tr><tr><td rowspan="9">5. Olovo</td><td colspan="19">Krmné suroviny:</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- zelená píce</td><td>40</td></tr><tr><td colspan="19">- fosfáty</td><td>30</td></tr><tr><td colspan="19">- kvasnice</td><td>5</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní</td><td>10</td></tr><tr><td colspan="19">Kompletní krmiva*)</td><td>5</td></tr><tr><td colspan="19">Doplňková krmiva:</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- minerální</td><td>30</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní</td><td>10</td></tr><tr><td rowspan="7">6. Rtuť</td><td colspan="19">Krmné suroviny:</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- ze zpracování ryb nebo jiných mořských živočichů</td><td>0,5</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní</td><td>0,1</td></tr><tr><td colspan="19">Kompletní krmiva*).</td><td></td></tr><tr><td colspan="19">- pro psy a kočky</td><td>0,4</td></tr><tr><td colspan="19">- ostatní</td><td>0,1</td></tr><tr><td colspan="19">Doplňková krmiva, s výjimkou doplňkových krmiv pro psy a kočky</td><td>0,2</td></tr></tbody></table>

*) kompletními krmivy se rozumějí směsi krmiv, které podle svého složení dostačují ke krytí krmné dávky

1) Na každé procento fosforu.

<table><tbody><tr><th>Látka, produkt</th><th>Krmivo</th><th>Maximálně přípustný obsah v mg/kg krmiva o sušině 88 %</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th></tr><tr><td colspan="3">B. Produkty</td></tr><tr><td rowspan="13">1. Aflatoxin B<sub>1</sub></td><td>Krmné suroviny:</td><td></td></tr><tr><td>- podzemnice olejná, kopra, palmojádro, bavlníkové semeno, babassu, kukuřice a produkty jejich zpracování</td><td>0,02</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>0,05</td></tr><tr><td>Kompletní krmiva*) pro skot, ovce a kozy</td><td></td></tr><tr><td>- dojnice</td><td>0,005</td></tr><tr><td>- telata a jehňata</td><td>0,01</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>0,05</td></tr><tr><td>Kompletní krmiva*) pro prasata a drůbež, s výjimkou mláďat</td><td>0,02</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>0,01</td></tr><tr><td>Doplňková krmiva:</td><td></td></tr><tr><td>- pro prasata a drůbež, s výjimkou mladých zvířat</td><td>0,03</td></tr><tr><td>- pro skot, ovce a kozy, s výjimkou zvířat v laktaci, telat a jehňat</td><td>0,05</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>0,005</td></tr><tr><td>2.1. Aldrin</td><td>Všechna krmiva s výjimkou tuků</td><td>0,01</td></tr><tr><td>2.2 Dieldrin (jednotlivě nebo dohromady, vyjádřeno jako dieldrin)</td><td>Tuky</td><td>0,2</td></tr><tr><td>3. Campechlor (Toxaphen)</td><td>Všechna krmiva</td><td>0,1</td></tr><tr><td rowspan="2">4. DDT (suma z DDT-, TDE-a DDE- isomerů, vyjádřeno jako DDT)</td><td>Všechna krmiva s výjimkou tuků</td><td>0,05</td></tr><tr><td>Tuky</td><td>0,5</td></tr><tr><td rowspan="8">5. Dioxin (suma polychlorovaných dibenzoparadioxinů (PCDD) a polychlorovaných dibenzofuranů (PCDF), vyjádřená v jednotkách toxických ekvivalentu WHO, při použití WHO-TEFs (faktory toxické ekvivalence, 1997) PCDD/F</td><td>Všechny krmné suroviny rostlinného původu, včetně rostlinných olejů a vedlejších produktů</td><td>0,75 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Minerální látky</td><td>1,0 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Živočišný tuk, včetně mléčného tuku a vaječného tuku</td><td>2,0 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Ostatní produkty suchozemských zvířat, včetně mléka a mléčných produktů a vajec a výrobků z vajec</td><td>0,75 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Rybí tuk</td><td>6,0 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Ryby, ostatní vodní živočichové, jejich produkty a vedlejší výrobky s výjimkou rybího tuku<sup>3)</sup></td><td>1,25 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Krmné směsi s výjimkou krmiv pro kožešinová zvířata, domácí zvířata a krmiv pro ryby</td><td>0,75 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td>Krmiva pro ryby, krmiva pro domácí zvířata</td><td>2,25 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>(1,2)</sup></td></tr><tr><td colspan="3"><sup>1)</sup> Horní hranice koncentrací; horní hranice jsou vypočítány za předpokladu, že všechny hodnoty různých kongenerů, nižší než je mez stanovitelnosti, jsou rovny mezi stanovitelnosti.<br> <sup>2) </sup>Tyto maximální limity budou revidovány poprvé před 31.12.2004 podle nejnovějších údajů o přítomnosti dioxinů a dioxinů vyjádřených jako PCB, zejména s ohledem na zahrnutí dioxinů vyjádřených jako PCB ve stanovených úrovních, a dále budou revidovány před 31.12.2006 s cílem výrazného snížení maximálních hladin<br> <sup>3)</sup> Čerstvé ryby přímo dodané a použité bez zprostředkované úpravy pro výrobu krmiv pro kožešinová zvířata jsou vyjmuty z maximálních limitů. Produkty, upravené živočišné proteiny vyrobené z těchto kožešinových zvířat, se nesmějí dostat do potravinového řetězce a jejich krmení je zakázáno hospodářským zvířatům, která jsou držena, krmena nebo chována pro produkci potravin.</td></tr><tr><td rowspan="4">6. Endosulfan (suma alfa-a beta- isomerů a síranu endosulfanu, vyjádřená jako endosulfan)</td><td>Kukuřice</td><td>0,2</td></tr><tr><td>Semena olejnin</td><td>0,5</td></tr><tr><td>Kompletní krmiva*) pro ryby</td><td>0,005</td></tr><tr><td>Ostatní krmiva</td><td>0,1</td></tr><tr><td rowspan="2">7. Endrin (suma z endrinu a delta-ketoendrinu, vyjádřená jako endrin)</td><td>Všechna krmiva s výjimkou tuků</td><td>0,01</td></tr><tr><td>Tuky</td><td>0,05</td></tr><tr><td rowspan="8">8. Gossypol volný</td><td>Krmné suroviny:</td><td></td></tr><tr><td>- bavlníkové pokrutiny</td><td>1 200</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>20</td></tr><tr><td>Kompletní krmiva*):</td><td></td></tr><tr><td>- pro skot, ovce a kozy</td><td>500</td></tr><tr><td>- pro telata a drůbež, s výjimkou nosnic</td><td>100</td></tr><tr><td>- pro králíky a prasata, s výjimkou selat</td><td>60</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>20</td></tr><tr><td rowspan="2">9. Heptachlor (suma z heptachloru a heptachlorepoxydu, vyjádřená jako heptachlor)</td><td>Všechna krmiva s výjimkou tuků</td><td>0,01</td></tr><tr><td>Tuky</td><td>0,2</td></tr><tr><td rowspan="2">10. Hexachlorbenzen(HCB)</td><td>Všechna krmiva s výjimkou tuků</td><td>0,01</td></tr><tr><td>Tuky</td><td>0,2</td></tr><tr><td>11. Hexachlorcyklohexan (HCH)</td><td></td><td></td></tr><tr><td rowspan="2">11.1. alfa-isomery</td><td>Všechna krmiva s výjimkou tuků</td><td>0,02</td></tr><tr><td>Tuky</td><td>0,2</td></tr><tr><td rowspan="6">11.2. beta-isomery</td><td>Krmné směsi:</td><td></td></tr><tr><td>- pro dojnice</td><td>0,005</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>0,01</td></tr><tr><td>Krmné suroviny:</td><td></td></tr><tr><td>- všechny krmné suroviny s výjimkou tuků</td><td>0,01</td></tr><tr><td>- tuky</td><td>0,1</td></tr><tr><td rowspan="2">11.3. gama-isomery</td><td>Všechna krmiva s výjimkou tuků</td><td>0,2</td></tr><tr><td>Tuky</td><td>2,0</td></tr><tr><td rowspan="7">12. Hořčičný olej těkavý (vyjádřený jako allylisothiokyanát)</td><td>Krmné suroviny:</td><td></td></tr><tr><td>- řepkové pokrutiny</td><td>4 000</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>100</td></tr><tr><td>Kompletní krmiva*):</td><td></td></tr><tr><td>- pro skot, ovce a kozy, s výjimkou mláďat</td><td>1 000</td></tr><tr><td>- pro drůbež a prasata, s výjimkou selat</td><td>500</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>150</td></tr><tr><td rowspan="2">13. Chlordan (suma z cis- a trans- isomerů a z oxychlordanu, vyjádřená jako chlordan)</td><td>Všechna krmiva s výjimkou tuků</td><td>0,02</td></tr><tr><td>Tuky</td><td>0,05</td></tr><tr><td rowspan="8">14. Kyselina kyanovodíková</td><td>Krmné suroviny:</td><td></td></tr><tr><td>- lněné semeno</td><td>250</td></tr><tr><td>- lněné pokrutiny</td><td>350</td></tr><tr><td>- z produktů manioku a mandlové pokrutiny</td><td>100</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>50</td></tr><tr><td>Kompletní krmiva*):</td><td></td></tr><tr><td>- pro kuřata</td><td>10</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>50</td></tr><tr><td>15. Námel (Claviceps purpurea)</td><td>Všechna krmiva obsahující nemleté obiloviny</td><td>1 000</td></tr><tr><td>16. Rostliny r.Crotalaria</td><td>Všechna krmiva</td><td>100</td></tr><tr><td>17. Semena plevelů a nemleté a nerozdrcené plody, obsahující alkaloidy, glykosidy nebo jiné jedovaté látky, samotné nebo v kombinaci, včetně:</td><td>Všechna krmiva</td><td>3 000</td></tr><tr><td>- Lollium temulentum (L.)</td><td></td><td>1 000</td></tr><tr><td>- Lollium remotum (Schrank.)</td><td></td><td>1 000</td></tr><tr><td>- Datura stramonium (L.)</td><td></td><td>1 000</td></tr><tr><td>18. Skočec obecný - Ricinus communis (L.)</td><td>Všechna krmiva</td><td>10 (vyjádřeno jako ricinové slupky)</td></tr><tr><td rowspan="3">19. Theobromin</td><td>Kompletní krmiva*):</td><td></td></tr><tr><td>- pro dospělý skot</td><td>700</td></tr><tr><td>- ostatní</td><td>300</td></tr><tr><td rowspan="3">20. Vinylthiooxazolidon</td><td>Kompletní krmiva*):</td><td></td></tr><tr><td>- pro nosnice</td><td>500</td></tr><tr><td>- drůbež s výjimkou nosnic</td><td>1 000</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Látka, produkt</th><th>Krmivo</th><th>Maximálně přípustný obsah v mg/kg krmiva o sušině 88 %</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th></tr><tr><td colspan="3">C. Botanické nečistoty</td></tr><tr><td>1. Bukvice neloupané - Fagus silvatica (L.)</td><td rowspan="9">Všechna krmiva</td><td rowspan="9">Semena a plody rostlin a z nich získané produkty, přítomné v krmivech v nestanovitelném množství</td></tr><tr><td>2. Černá hořčice - Brassica nigra (L.) Koch</td></tr><tr><td>3. Čínská hořčice Brassica juncea (L.)Czern. et Coss.ssp.juncea var.lutea Batalin</td></tr><tr><td>4. Etiopská hořčice Brassica carinata A.Braun</td></tr><tr><td>5. Indická hořčice - Brassica juncea (L.) Czern. et Coss.ssp.integrifolia (West.) Thell.</td></tr><tr><td>6. Keř Jatropha curcas (L.)</td></tr><tr><td>7. Kroton - Croton tiglium (L.)</td></tr><tr><td>8. Lnička setá - Camelina sativa (L.) Crantz</td></tr><tr><td>9. Mandloň hořká - Prunus dulcis (Mill.) D.A.Webb.var. amara (DC.) Focke (=Prunus amygdalus Batsch.var.amara (DC.) Focke)</td></tr><tr><td>10. Meruňka Prunus armeniaca (L.)</td><td rowspan="3">Všechna krmiva</td><td rowspan="2">Semena a plody rostlin a z nich získané produkty, přítomné v krmivech v nestanovitelném množství</td></tr><tr><td>11. Mowrah, Bassia, Madhuka - Madhuca longifolia (I. ) Maebr.(=Bassia longifolia L. =Illipe malabrorum Engl.) Madhuca indica Gmelin. (=Bassia latifolia (Roseb.) = Illipe latifolia (Roseb.) F.Mueller)</td></tr><tr><td>12. Sareptská hořčice - Brassica juncea (L.) Czern. et Coss.ssp.juncea</td><td></td></tr></tbody></table>

Příloha č. 3 část II.A k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

<table><tbody><tr><th>Látka, produkt</th><th>Krmná surovina</th><th>Maximálně přípustný obsah v mg/kg krmiva o sušině 88 %</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th><th>3</th></tr><tr><td>1. Aflatoxin B<sub>1</sub></td><td>Palmojádro, kopra, bavlníkové semeno, kukuřice, podzemnice olejná, babassu a produkty jejich zpracování</td><td>0,2</td></tr><tr><td>2. Arsen</td><td>Fosfáty</td><td>20</td></tr><tr><td>3. Kadmium</td><td>Fosfáty</td><td>10<sup>1</sup>)</td></tr><tr><td rowspan="8">4. Dioxin (suma polychlorovaných dibenzoparadioxinú (PCDD) a polychlorovaných dibenzofuranů (PCDF), vyjádřená v jednotkách toxických ekvivalentů WHO, při použití WHO-TEFs (faktory toxické ekvivalence, 1997) PCDD/F</td><td>Všechny krmné suroviny rostlinného původu, včetně rostlinných olejů a vedlejších produktů</td><td>0,75 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>2,3</sup>)</td></tr><tr><td>Minerální látky</td><td>1,0 ng ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>2,3</sup>)</td></tr><tr><td>Živočišný tuk, včetně mléčného tuku a vaječného tuku</td><td>2,0 ng ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>2,3</sup>)</td></tr><tr><td>Ostatní produkty suchozemských zvířat, včetně mléka a mléčných výrobků a výrobků z vajec</td><td>0,75 ng ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>2,3</sup>)</td></tr><tr><td>Rybí tuk</td><td>6,0 ng ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>2,3</sup>)</td></tr><tr><td>Ryby, ostatní vodní živočichové, jejich produkty a vedlejší výrobky s výjimkou rybího tuku<sup>4)</sup></td><td>1,25 ng ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>2,3</sup>)</td></tr><tr><td>Krmné směsi s výjimkou krmiv pro kožešinová zvířata a krmiv pro ryby.</td><td>0,75 ng ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>2,3</sup>)</td></tr><tr><td>Krmiva pro ryby, krmiva pro domácí zvířata</td><td>2,25 ng ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>2,3</sup>)</td></tr><tr><td colspan="3"><sup>2)</sup> Horní hranice koncentrací; horní hranice koncentrací jsou vypočítány za předpokladu, že všechny hodnoty různých kongenerů, nižší než je mez stanovitelnosti, jsou rovny mezi stanovitelnosti.<br> <sup>3)</sup> Tyto maximální limity budou revidovány poprvé před 31.12.2004 podle nejnovějších údajů o přítomnosti dioxinů a dioxinů vyjádřených jako PCB, zejména s ohledem na zahrnutí dioxinů vyjádřených jako PCB ve stanovených úrovních, a dále budou revidovány před 31.12.2006 s cílem výrazného snížení maximálních hladin<br> <sup>4)</sup> Čerstvé ryby přímo dodané a použité bez zprostředkované úpravy pro výrobu krmiv pro kožešinová zvířata jsou vyjmuty z maximálních limitů. Produkty, upravené živočišné proteiny vyrobené z těchto kožešinových zvířat, se nesmějí dostat do potravinového řetězce a jejich krmení je zakázáno hospodářským zvířatům, která jsou držena, krmena nebo chována pro produkci potravin.</td></tr></tbody></table>

1) Max.obsah kadmia 0,5 mg/l % fosforu.

Příloha č. 3 část II.B k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

<table><tbody><tr><th>Látka, produkt</th><th>Krmné suroviny</th></tr><tr><th>1</th><th>2</th></tr><tr><td colspan="2">A. Substance (ionty nebo prvky)</td></tr><tr><td>1. Arsen</td><td>Všechny krmné suroviny mimo fosfáty</td></tr><tr><td>2. Dusitany</td><td>Rybí moučka</td></tr><tr><td>3. Fluor</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>4. Kadmium</td><td>Všechny krmné suroviny rostlinného původu Všechny krmné suroviny živočišného původu mimo krmné suroviny pro domácí zvířata</td></tr><tr><td>5. Olovo</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>6. Rtuť</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td colspan="2"></td></tr><tr><td colspan="2">B. Produkty</td></tr><tr><td>1. Aflatoxin B<sub>1</sub></td><td>Všechny krmné suroviny mimo podzemnici olejnou, kopru, palmojádro, bavlníková semena, babassu, kukuřici a produkty jejich zpracování</td></tr><tr><td>2. Aldrin <br> 2.1 Dieldrin (jednotlivě nebo dohromady, vyjádřeno jako dieldrin)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>3. Camphechlor (Toxaphen)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>4. Crotalaria spp.</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>5. DDT (suma DDT-, TDE- a DDE-isomerů, vyjádřeno jako DDT)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>6. Endosulfan (suma alfa- a beta- isomerů a síranu endosulfanu, vyjádřeno jako endosulfan)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>7. Endrin (suma endrinu a delta-ketoendrinu, vyjádřeno jako endrin)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>8.Gossypol volný</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>9. Heptachlor (suma heptachloru a heptachlor-epoxidu, vyjádřeno jako heptachlor)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>10. Hexachlorbenzen(HCB)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>11. Hexachlorcyklohexan (HCH)</td><td></td></tr><tr><td>11.1. alfa-isomer</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>11.2. beta-isomer</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>11.3. gama-isomer</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>12. Hořčičný olej těkavý</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>13. Chlordan (suma cis- a trans- isomerů a oxychlordanu, vyjádřeno jako chlordan)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>14. Kyselina kyanovodíková</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>15. Námel (Claviceps purpurea)</td><td>Nemleté obiloviny</td></tr><tr><td>16. Skočec obecný - Ricinus communis (L.)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>17. Semena a plody plevelů obsahující alkaloidy, glykosidy nebo jiné jedovaté látky, samotné nebo v kombinaci, včetně: <br> - Lollium tenuilcntum (L.)<br> - Lollium remotum (Schrank.)<br> - Datura stramonium (L.)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td colspan="2"></td></tr><tr><td colspan="2">C. Botanické nečistoty</td></tr><tr><td>1. Bukvice neloupané Fagus silvatica (L.)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>2. Černá hořčice - Brassica nigra (L.) Koch</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>3. Čínská hořčice - Brassica juncea (L.) Czern. et Coss.ssp.juncea var.lutea Batalin</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>4. Etiopská hořčice Brassica carinata A.Braun</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>5. Indická hořčice - Brassica juncea (L.) Czern. et Coss.ssp.integrifolia (West.) Thell.</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>6. Keř Jatropha curcas (L.)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>7. Kroton - Croton tiglium (L.)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>8. Lnička setá - Camelina sativa (L.) Crantz</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>9. Mandloň - Prunus dulcis (Mill.)D.A.Webb var.amara (DC.) Focke (=Prunus amygdalus Batsch var.amara (DC.) Focke)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>10. Meruňka - Prunus armeniaca (L.)</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>11. Mowrah, Bassia, Madhuka - Madhuca longifolia (L.) Maebr.(=Bassia longifolia L. =Illipe malabrorum Engl.) Madhuca indica Gmelin (=Bassia latifolia (Roseb.) = Illipe latifolia (Roseb.) F.Mueller )</td><td>Všechny krmné suroviny</td></tr><tr><td>12. Sareptská hořčice - Brassica juncea (L.) Czern. et Coss.ssp. juncea</td><td>Všechny krmné suroviny.</td></tr></tbody></table>

2. V Příloze č. 12 se v prvním sloupci za bod 1.2.2. kvasnice kultivované na jiných substrátech, než je uvedeno v bodě 1.2.1. vkládá bod 1.2.3., který zní:

<table><tbody><tr><td>1.2.3. kvasnice kultivované na substrátech rostlinného původu</td><td>Vitex</td><td>Candida utilis</td><td>Hydrolyzáty z vlákniny rostlin</td><td>dusíkaté látky min. 44 %</td><td>všechny druhy zvířat</td><td>výrobce Biocel Paskov povoleno do 31. 12. 2003.</td></tr></tbody></table>

3. V příloze č. 14 část C 1 zní:

Příloha č. 14 část C 1 k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

Doplňkové látky skupin

A. Stimulátory růstu

D. Antikokcidika a Chemoterapeutika

povolené na dobu neurčitou (maximálně na dobu 10 let).

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. <br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka (obchodní název)</th><th rowspan="2">Složení, chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim, stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg účinné látky/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">A.Stimulátory růstu</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č 1<br> č.EU 717</td><td rowspan="3">Eli Lilly and Comp. Ltd.</td><td rowspan="3">AV1LAMYCIN 200g/kg <br> (Maxus G200, Maxus 200) AVILAMYC1N 100g/kg <br> (Maxus G100, Maxus 100)</td><td rowspan="3">složení doplňkové látky:<br> Avilamycin 200 g /kg<br> sojový nebo minerální olej: 5 - 30 g/kg<br> sojové slupky ad 1 kg<br> Avilamycin 100 g/kg<br> sojový nebo minerální olej: 5 - 30 g/kg<br> sojové slupky ad 1 kg<br> účinná látka:<br> C<sub>57-62</sub>H<sub>82-90</sub>Cl<sub>1-2</sub>O<sub>31-32</sub><br> číslo CAS avilamycinu A: 69787-79-7, číslo CAS avilamycinu B: 73240-30-9 <br> směs oligosacharidů ortosomycinové skupiny, produkovaná Streptomyces viridochromogenes NRRL 2860 v granulované formě, obsahující:<br> min.60 % avilamycinu A <br> max. 18 % avilamycinu B <br> min.70 % avilamycinu A+B <br> jiné jednotlivé avilamyciny max.6 %</td><td rowspan="3">selata výkrm prasat <br> <br> <br> výkrm kuřat</td><td rowspan="3">4 měs. <br> 6 měs. <br> <br> <br> -</td><td rowspan="3">20 <br> 10 <br> <br> <br> 2,5</td><td rowspan="3">40 <br> 20 <br> <br> <br> 10</td><td rowspan="3">výrobce<br> Eli Lilly and Comp.Ltd. <br> <br> povoleno do 30.9.2009</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="9">poř.č. 2<br> č.EU 712</td><td rowspan="9">Hoechst Roussel Vet.GmbH</td><td rowspan="9">FLAVOFOSFOLIPOL 80 g/kg<br> (Flavomycin 80) <br> FLAVOFOSFOLIPOL 40 g/kg<br> (Flavomycin 40)</td><td rowspan="9">složení doplňkové látky: Flavofosfolipol >= 80 g/kg <br> oxid křemičitý: 50 - 150 g/kg <br> uhličitan vápenatý: 0 - 400 g/kg<br> Flavofosfolipol >= 40 g/kg <br> oxid křemičitý: 20-120 g/kg <br> uhličitan vápenatý: 200 - 750 g/kg <br> účinná látka: moenomycin A C<sub>69</sub>H<sub>108</sub>N<sub>5</sub>O<sub>34</sub>P <br> číslo CAS: 11015-37-5 fosfoglykolipid produkovaný Streptomyces ghanaensis DSM 12 218, složení antibiotických faktorů: <br> 40 - 80 % moenomycinu A <br> 0 - 20 % moenomycinu A <sub>1/2 <br> </sub>0-20 % moenomycinu <br> 5-25 % moenomycinu C<sub>3 <br> </sub>0 - 15 % moenomycinu C<sub>4</sub></td><td rowspan="9">krůty <br> nosnice <br> výkrm kuřat <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> selata <br> prasata <br> králíci<br> telata <br> telata <br> výkrm skotu<sup>2)</sup></td><td rowspan="9">26 týdnů <br> - <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> 3 měsíce <br> 6 měsíců <br> - <br> 6 měsíců <br> 6 měsíců</td><td rowspan="9">1 <br> 2 <br> 1 <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> 10 <br> 1 <br> 2 <br> 6 <br> 8 <br> 2</td><td rowspan="9">20 <br> 5 <br> 20 <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> 25 <br> 20 <br> 4 <br> 16 <br> 16 <br> 10</td><td rowspan="9">výrobce<br> Intervet International BV, Holandsko<sup>1</sup><sup>)</sup><br> Hoechst Roussel Vet.GmbH <br> Biovet, Bulharsko<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> jen v mléčných KS<br> <br> <br> <br> <br> jen v mléčných KS<br> <sup><br> <br> <br> 2)</sup> v pokynech pro použití uvést: Množství flavofosfolipolu v denní dávce nesmí překročit 40 mg na 100 kg ž.hm. a 1,5 mg na každých dalších 10 kg ž.hm.<br> <br> povoleno do 30.9.2009 (platí pro králíky)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 714</td><td></td><td>MONENSINÁT SODNÝ</td><td>C<sub>36</sub>H<sub>61</sub>O<sub>11</sub>Na<br> (sodná sůl polyeterické<br> monokarboxylové kys.<br> produkované Streptomyces<br> cinnamonensis)</td><td>výkrm skotu</td><td>-</td><td>10</td><td>40</td><td>výrobce<br> Eli Lilly and Comp.Ltd.,<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> Hoechst Roussel Vet.GmbH<sup>1</sup><sup>)</sup><br> <br> V návodu pro použití uvést: Množství monensinátu sodného v denní dávce nesmí překročit 140 mg na 100 kg ž.hm. a 6 mg na každých dalších 10 kg ž.hm. a Nebezpečné pro lichokopytníky'</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 716</td><td>Hoechst Roussel Vet.GmbH</td><td>SALINOMYCINÁT SODNÝ 120 g/kg <br> (Salocin 120 mikrogranulát)</td><td>složení doplňkové látky: salinomycinát sodný: >= 120 g/kg<br> oxid křemičitý: 10-100 g/kg <br> uhličitan vápenatý: 350 -700 g/kg <br> účinná látka:<br> C<sub>4</sub>2H<sub>69</sub>O<sub>11</sub>Na<br> číslo CAS: 53003-10-4 (sodná sůl polyeterické monokarboxylové kys. produkované Streptomyces albus DSM 12 217) přidružené cizí látky: elaiophylin &lt; 42 mg v 1 kg salinomycinátu sodného; 17-epi-20-desoxysalinomycin &lt; 40 mg v 1 kg salinomycinátu sodného</td><td>selata<br> výkrm prasat</td><td>4 měsíce <br> 6 měsíců</td><td>30 <br> 15</td><td>60 <br> 30</td><td>výrobce<br> Intervet International BV, Holandsko<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> Krka Slovinsko<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> Pfizer Belgie<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> Hoffmann La Roche Švýcarsko<sup>1</sup><sup>)</sup><br> Hoechst Roussel Vet.GmbH <br> Biovet Bulharsko<sup>1</sup><sup>)</sup><br> <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky<br> <br> povoleno do 30.9.2009</td></tr></tbody></table>

1) platí do 31.12.2003 včetně příslušného obchodního názvu a koncentrace účinné látky

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. <br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka (obchodní název)</th><th rowspan="2">Složení, chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min. obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg účinné látky/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">D.Antikokcidika a chemoterapeutika</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 756</td><td></td><td>DECOQUINAT</td><td>účinná látka:<br> 3-etoxykarbonyl-4-hydroxy-6-decyloxy-7-etoxyquinolin</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>20</td><td>40</td><td>ochranná lhůta: nejméně 3 dny</td></tr><tr><td>poř.č.<br> 2<br> č.EU 771</td><td>Janssen Animal Health B.V.B.A.</td><td>DICLAZURIL 0,5 g/100 g <br> (Clinacox 0,5 % premix) <br> DICLAZURIL 0,2 g/100 g <br> (Clinacox 0,2 % premix)</td><td>složení doplňkové látky: <br> diclazuril: 0,5 g/100 g <br> sojová mouka: 99,25 g/100 g <br> polyvidone K 30: 0,2 g/100 g <br> hydroxid sodný: 0,0538 g/100g <br> diclazuril: 0,2 g/100 g <br> sojová mouka: 39,7 g/100 g <br> polyvidone K 30: 0,08 g/100 g <br> hydroxid sodný: 0,0215 g/100g<br> pšeničná krupice: 60 g/100 g <br> účinná látka: C<sub>17</sub>H<sub>9</sub>Cl<sub>3</sub>N<sub>4</sub>O<sub>2</sub><br> (±)-4-chlorfenyl/2,6-dichlor-4-(2,3,4,5-tetrahydro-3,5-dioxo-1,2,4-triazin-2-yl)fenyl/ acetonitril<br> číslo CAS: 101831-37-2 <br> přidružené nečistoty: sloučeniny z odbourávání (R 064318) ≤ 0,2%, další přidružené nečistoty (R 066891, R 066896, R 068610, R 070156,R 068584, R 070016) ≤ 0,5 % jednotlivě, nečistoty celkem ≤ 1,5 %</td><td>výkrm kuřat <br> výkrm krůt</td><td>-<br> 12 týdnů</td><td>1 <br> 1</td><td>1 <br> 1</td><td>výrobce<br> Jansen Pharmaceutica Belgie<sup>1) <br> </sup>Janssen Animal Health <br> B.V.B.A.<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dní<br> <br> povoleno do 30.9.2009 (platí pro výkrm kuřat)<br> <br> povoleno do 28.2.2011 (platí pro výkrm krůt)</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 3<br> č.EU 764</td><td rowspan="3">Hoechst Roussel Vet.GmbH</td><td rowspan="3">HALOFUGINON <br> HYDROBROMID 6 g/kg <br> (Stenorol)</td><td rowspan="3">složení doplňkové látky: <br> halofuginon hydrobromid: 6 g/kg<br> želatina: 13,2 g/kg<br> škrob: 19,2 g/kg<br> cukr: 21,6 g/kg<br> uhličitan vápenatý: 940 g/kg<br> účinná látka:<br> C<sub>l6</sub>H<sub>17</sub>BrClN<sub>3</sub>O<sub>3 </sub>. HBr<br> DL-trans-7-bromo-6-chloro-3-<br> (3-(3-hydroxy-2-<br> piperidyl)acetonyl)quinazolin-<br> 4-(3H)-hydrobromid<br> číslo CAS: 64924-67-0<br> přidružené nečistoty: cis-isomer halofuginonu &lt; 1,5 %</td><td rowspan="3">výkrm kuřat krůty <br> odchov kuřat <br> a kuřice</td><td rowspan="3">- <br> 12 týdnů <br> <br> 16 týdnů</td><td rowspan="3">2 <br> 2 <br> <br> 2</td><td rowspan="3">3 <br> 3<br> <br> 3</td><td rowspan="3">výrobce<br> Intervet International BV, Holandsko<sup>1)</sup><br> Hoechst Roussel Vet.GmbH<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů<br> <br> povoleno do 30.9.2009 (platí pro odchov kuřat a kuřice)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 4<br> č.EU 763</td><td rowspan="3">Produits Roche SA</td><td rowspan="3">LASALOCID SODNÝ A 15 g/100 g <br> (Avatec 15%)</td><td rowspan="3">složení doplňkové látky: <br> lasalocid sodný A: 15 g/100 g <br> moučka z kukuřičných palic: 80,95 g/100 g <br> lecitin: 2 g/100 g <br> sojový olej: 2 g/100 g <br> oxid železitý: 0,05 g/100 g <br> účinná látka: C<sub>34</sub>H<sub>53</sub>O<sub>8</sub>Na <br> číslo CAS: 25999-20-6 (sodná sůl 6-/(3R,4S,5S,7R)-7-/(2S,3S,5S)-5-etyl-5-/(2R,5R,6S)-5-etyl-5-hydroxy-6-metyltetrahydro-2H-pyran-2-yl/-tetrahydro-3-metyl-2-furyl/-4-hydroxy-3,5-dimetyl-6-oxonyl/-2,3-kresotové kyseliny produkované Streptomyces lasaliensis subsp.lasaliensis (ATCC 31180)<br> přidružené nečistoty: lasalocid sodný B-E ≤ 10%</td><td rowspan="3">krůty <br> výkrm kuřat odchov kuřat <br> a kuřice</td><td rowspan="3">12 týdnů <br> - <br> <br> 16 týdnů</td><td rowspan="3">90 <br> 75 <br> <br> 75</td><td rowspan="3">125 <br> 125 <br> <br> 125</td><td rowspan="3">výrobce<br> Hoffmann La Roche Švýcarsko<sup>1) </sup><br> Produits Roche SA<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky koncentrace NaCl ve finálním krmivu nesmí překročit 3,5 g/kg<br> <br> povoleno do 30.9.2009 (platí pro krůty)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 770</td><td>Alpharma AS <br> Roche Vitamins Europe Ltd.</td><td>MADURAMICIN AMMONIUM ALFA 1 g/100 g <br> (Cygro 1 %)</td><td>složení doplňkové látky: <br> maduramicin amonný alfa: 1 g/100 g<br> benzylalkohol: 5 g/100g<br> drť z kukuřičných palic: ad 100 g<br> účinná látka:<br> C<sub>47</sub>H<sub>83</sub>O<sub>17</sub>N<br> číslo CAS: 84878-61-5<br> (amonná sůl polyeterické<br> monokarboxylové<br> kys.produkované<br> Actinomadura yumaensis<br> (ATCC 31 585, NRRL 12<br> 515))<br> přidružené nečistoty: maduramicin amonný beta: &lt; 10%</td><td>výkrm kuřat <br> krůty</td><td>-<br> 16 týdnů</td><td>5 <br> 5</td><td>5 <br> 5</td><td>výrobce<br> Hoffmann La Roche Švýcarsko<sup>1)</sup> <br> Alpharma AS<br> Roche Vitamins Europe Ltd.<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky<br> <br> povoleno do 30.9.2009 (platí pro výkrm kuřat) <br> povoleno do 15.12.2011 (platí pro krůty)</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 6<br> č.EU 757</td><td rowspan="3"></td><td rowspan="3">MONENSINÁT SODNÝ</td><td rowspan="3">C<sub>36</sub>H<sub>61</sub>O<sub>11</sub>Na<br> (sodná sůl polyeterické<br> monokarboxylové kys.<br> produkované Streptomyces<br> cinnamonensis)</td><td rowspan="3">výkrm kuřat odchov kuřat <br> a kuřice <br> krůty</td><td rowspan="3">- <br> <br> 16 týdnů <br> 16 týdnů</td><td rowspan="3">100 <br> <br> 100 90</td><td rowspan="3">125 <br> <br> 120 <br> 100</td><td rowspan="3">výrobce<br> Eli Lilly and Comp.Ltd..<sup>1)</sup> <br> Krka, Slovinsko<sup>1)</sup> <br> Biovet, Bulharsko<sup>1)<br> </sup><br> ochranná lhůta: nejméně 3 dny <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem nebo oleandomycinem) muže být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 7<br> č.EU 765</td><td></td><td>NARASIN</td><td>C<sub>43</sub>H<sub>72</sub>O<sub>11</sub> (polyeterická monokarboxylová kys.produkovaná Streptomyces aureofaciens)</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>60</td><td>70</td><td>výrobce<br> Eli Lilly and Comp.Ltd,<sup>1)</sup><br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky</td></tr><tr><td>poř.č. 8<br> č.EU 772</td><td>Eli Lilly and Company Ltd.,</td><td>NARASIN 80 g/kg -<br> NIKARBAZIN 80 g/kg <br> (Maxiban G 160)</td><td>složení doplňkové látky: <br> narazin: 80 g/kg <br> nikarbazin: 80 g/kg <br> sojový nebo minerální olej: 10-30 g/kg <br> vermiculit: 0-20 g/kg <br> microtracer F-Red: 11 g/kg <br> drť z kukuřičných palic nebo rýžové slupky: ad 1 kg <br> účinná látka: <br> směs narasinu (a) <br> a nikarbazinu (b)<br> (a) C<sub>43</sub>H<sub>72</sub>O<sub>11</sub><br> číslo CAS: 55134-13-9 (polyetermonokarboxyl. kyseliny produkovaný Streptomyces aureofaciens (NRRL 8092), granulovaný), aktivita >= 85 % Narazinu A<br> (b) C<sub>19</sub>H<sub>18</sub>N<sub>6</sub>O<sub>6 <br> </sub>číslo CAS: 330-95-0 (ekvimolární komplex 1,3-bis-(4-nitrofenyl)-močoviny a 4,6-dimetylpyrimidin-2-olu, granulovaný)<br> přidružené nečistoty: p-nitroanilin ≤ 1 %</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>80</td><td>100</td><td>výrobce<br> Eli Lilly and Comp. Ltd.<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky<br> <br> povoleno do 30.9.2009</td></tr><tr><td>poř.č. 9<br> č.EU 769</td><td>Solvay<br> Pharmaceuticals BV</td><td>NIFURSOL 50 g/100 g <br> (Salfuride 50 DF)</td><td>složení doplňkové látky: <br> nifursol: 50 g/100g <br> sojový olej: 34 g/100 g <br> kukuřičný škrob: ad 100 g <br> účinná látka: C<sub>12</sub>H<sub>7</sub>N<sub>5</sub>O<sub>9</sub><br> číslo CAS: 16915-70-1<br> 3,5-dinitro-N'-(5-nitrofurfuryliden)<br> salicylohydrazid<br> čistota >= 98,5 % na bezvodou bázi<br> přidružené nečistoty: hydrazid kyseliny 3,5-dinitrosalicylové ≤ 0,5 %,<br> 5-nitro-2-furfuralizin ≤ 0,5 %</td><td>krůty</td><td>-</td><td>50</td><td>75</td><td>výrobce<br> Solvay Pharmaceuticals BV <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů maximální obsah v prachu uvolněném při zpracování metodou Stauber-Heubachovou: 0,1 μg nifursolu (Odkaz: Fresenius Z.Anal.Chemie (1984) 318:522 -524, Springer-Verlag 1984)<br> <br> povoleno do 30.9.2009</td></tr><tr><td>poř.č. 10<br> č.EU 758</td><td>Roche Vitamins Europe Ltd.</td><td>ROBENIDIN<br> HYDROCHLORID 66 g/kg <br> (Cycostat 66 G)</td><td>složení doplňkové látky: robenidin hydrochlorid: 66 g/kg<br> lignosulfát: 40 g/kg<br> síran vápenatý dihydrát: 894 g/kg<br> účinná látka:<br> C<sub>15</sub>H<sub>13</sub>Cl<sub>2</sub>N<sub>5</sub>.HCl<br> číslo CAS: 25875-50-7<br> 1,3-bis-/(p-chlorobenzyliden)-amino/quanidinhydrochlorid<br> přidružené nečistoty:<br> N.N'.N''-tris/(p-Cl-<br> benzyliden)amino/quanidin<br> ≤ 1 %<br> bis-(4-Cl-benzyliden) hydrazin<br> ≤ 1 %</td><td>výkrm kuřat <br> krůty<br> chovní králíci <br> výkrm králíků</td><td>-<br> -<br> -<br> -</td><td>30 <br> 30 <br> 50 <br> 50</td><td>36 <br> 36 <br> 66 <br> 66</td><td>výrobce <br> Rӧthel SRN<sup>1)</sup> <br> Hoffmann La Roche Švýcarsko<sup>1)</sup><br> Roche Vitamins Europe Ltd.<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů<br> <br> povoleno do 30.9.2009 (platí pro chovné králíky)</td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 766</td><td>Intervet<br> International BV</td><td>SALINOMYCINÁT SODNÝ 120 g/kg <br> (Sacox 120 mikrogranulát)</td><td>složení doplňkové látky: salinomycinát sodný: &gt; 120 g/kg<br> silicon dioxid: 10 - 100 g/kg <br> uhličitan vápenatý: 350 - 700 g/kg <br> účinná látka: C<sub>42</sub>H<sub>69</sub>O<sub>11</sub>Na <br> číslo CAS: 53003-10-4 (sodná sůl polyeterické monokarboxylové kys. produkované Streptomyces albus DSM 12 217) <br> přidružené cizí látky: <br> elaiophylin &lt; 42 mg v 1 kg salinomycinátu sodného; 17-epi-20-desoxysalinomycin &lt; 40 g v 1 kg salinomycinátu sodného</td><td>výkrm kuřat <br> výkrm králíků</td><td>-<br> -</td><td>50 <br> 20</td><td>70 <br> 25</td><td>výrobce<br> Intervet International BV, Holandsko Krka Slovinsko<sup>1) <br> </sup>Pfizer Belgie<sup>1)</sup> <br> Biovet Bulharsko<sup>1)</sup> <br> Hoffmann La Roche Švýcarsko<sup>1)<br> </sup><br> V návodu uvést: Toto krmivo<br> obsahuje doplňkovou látku<br> skupiny ionoforů; kombinace<br> s některými léčivými látkami<br> (např.thiamulinem) může být<br> kontraindikována<br> a Nebezpečné pro<br> lichokopytníky<br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů<br> povoleno do 31.5.2011 (platí<br> pro výkrm králíků).</td></tr></tbody></table>

1) platí do 31.12.2003 včetně příslušného obchodního názvu a koncentrace účinné látky

4. Příloha č. 14 část C 2 zní:

Příloha č. 14 část C 2 k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

Doplňkové látky skupin

A. Slimulálory růstu

D. Antikokcidika a chemoterapeutika povolené na dobu určitou

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka (obchodní název)</th><th rowspan="2">Složení, chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáři</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg účinné látky/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">A.Stimulátory růstu</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 33</td><td>Eli Lilly and Company Ltd.,</td><td>AVILAMYCIN 200g/kg <br> (Maxus G200, Maxus 200) <br> AVILAMYCIN 100g/kg <br> (Maxus G100, Maxus 100)</td><td>složení doplňkové látky:<br> Avilamycin 200 g /kg<br> sojový nebo minerální olej:<br> 5 - 30 g/kg<br> sojové slupky ad 1 kg<br> Avilamycin 100 g/kg<br> sojový nebo minerální olej:<br> 5 - 30 g/kg<br> sojové slupky ad 1 kg<br> účinná látka:<br> C<sub>57-62</sub>H<sub>82-90</sub>Cl<sub>1-2</sub>O<sub>31-32</sub><br> číslo CAS avilamycinu A: 69787-79-7, číslo CAS avilamycinu B: 73240-30-9 směs oligosacharidů ortosomycinové skupiny, produkovaná Streptomyces viridochromogenes NRRL 2860 v granulované formě, obsahující:<br> min.60 % avilamycinu A <br> max. 18 % avilamycinu B <br> min.70 % avilamycinu A + B <br> jiné jednotlivé avilamyciny max.6 %</td><td>krůty</td><td>-</td><td>5</td><td>10</td><td>výrobce<br> Eli Lilly and Comp. Ltd. <br> <br> povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 1</td><td>Norsk Hydro Ltd.</td><td>HYDROGEN-MRAVENČAN DRASELNÝ <br> (Formi™ LHS)</td><td>složení doplňkové látky: <br> kyselý mravenčan draselný, <br> pevný: 98 g/100g <br> silikát: 1,5 g/100 g <br> voda: 0,5 g/100 g <br> účinná látka:<br> kyselý mravenčan draselný, pevný<br> KH(COOH)<sub>2</sub><br> číslo CAS: 20642-05-1</td><td>selata<br> výkrm prasat</td><td>2 měsíce<br> -</td><td>6 000 <br> 6 000</td><td>6 000 <br> 6 000</td><td>výrobce<br> Norsk Hydro Ltd. <br> <br> povoleno do 30.6.2005</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 3<br> č.EU 26</td><td rowspan="2">Hoechst Roussel Vet. GmbH</td><td rowspan="2">SALINOMYCINÁT SODNÝ 120 g/kg <br> (Salocin 120 mikrogranulát)</td><td rowspan="2">složení doplňkové látky: salinomycinát sodný: >= 120 g/kg<br> oxid křemičitý: 10 - 100 g/kg <br> uhličitan vápenatý: 350 - 700 g/kg <br> účinná látka: C<sub>42</sub>H<sub>69</sub>O<sub>11</sub>Na <br> číslo CAS: 53003-10-4 (sodná sůl polyeterické monokarboxylové kys. produkované Streptomyces albus DSM 12 217) <br> přidružené cizí látky: <br> elaiophylin &lt; 42 mg v 1 kg salinomycinátu sodného; 17-epi-20-desoxysalinomycin &lt; 40 mg v 1 kg salinomycinátu sodného</td><td>prasnice březí </td><td></td><td></td><td></td><td rowspan="2">výrobce<br> Hoechst Roussel Vet.GmbH <br> Intervet International BV, Holandsko<sup>1)</sup> <br> Krka Slovinsko<sup>1) </sup><br> Pfizer Belgie<sup>1) <br> </sup>Hoffmann La Roche <br> Švýcarsko<sup>1) </sup><br> Biovet, Bulharsko<sup>1)</sup><br> <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky<br> <br> <br> povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>a kojící</td><td>-</td><td>40</td><td>60</td></tr></tbody></table>

1) platí do 31.12.2003 včetně příslušného obchodního názvu a koncentrace účinné látky

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka (obchodní název)</th><th rowspan="2">Složení, chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáři</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg účinné látky/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">D.Antikokcidika a chemoterapeutika</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 750</td><td></td><td>AMPROLIUM</td><td>1 -/(4-amino-2-<br> propylpyrimidin-5-yl)metyl/-2-metyl-pyridinium-chlorid-hydrochlorid</td><td>drůbež</td><td>-</td><td>62,5</td><td>125</td><td>výrobce<br> MERIAL S.A.S. Francie<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 3 dny <br> podávání ve snáškové zralosti je nepřípustné <br> povoleno do 14.5.2002<sup>1)</sup></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 2<br> č.EU 751</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">AMPROLIUM + ETHOPABÁT <br> (směs 25 dílů<br> a) amprolia a 1,6 dílu<br> b) ethopabátu)</td><td rowspan="2">a) 1-/(4-amino-2-propylpyrimidin-5-yl)metyl/-2-metyI-pyridinium-chlorid-hydrochlorid<br> b) metyl-4-acetamido-2-etoxybenzoát</td><td>kuřata, krůty, </td><td>-</td><td></td><td></td><td rowspan="2">výrobce<br> MERIAL S.A.S. Francie<br> <br> <br> ochranná lhůta, nejméně 3 dny <br> podáváni ve snáškové zralosti je nepřípustné; <br> kompetitivní inhibice s vit B<sub>1</sub> <br> povoleno do 14.5.2002<sup>1</sup><sup>)</sup></td></tr><tr><td>perličky</td><td></td><td>66,5</td><td>133</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 3<br> č.EU 27</td><td rowspan="2">Janssen Animal Health BVBA</td><td rowspan="2">DICLAZURIL 0,5 g/100 g <br> (Clinacox 0,5 % premix) <br> DICLAZURIL 0,2 g/100 g <br> (Clinacox 0,2 % premix)</td><td rowspan="2">složení doplňkové látky: <br> diclazuril: 0,5 g/100 g <br> sojová mouka: 99,25 g/100 g <br> polyvidon K 30: 0,2 g/100g <br> NaOH: 0,0538 g/100g<br> diclazuril: 0,2 g/100 g <br> sojová mouka: 39,7 g/100 g <br> polyvidon K 30: 0,08 g/100 g <br> NaOH: 0,0215 g/100 g <br> pšeničná krupice: 60 g/100 g <br> účinná látka: C<sub>17</sub>H<sub>9</sub>Cl<sub>3</sub>N<sub>4</sub>O<sub>2 <br> </sub>číslo CAS: 101831-37-2 (±)-4-chlorfenyl/2,6-dichlor-4-(2,3,4,5-tetrahydro-3,5-dioxo-l,2,4-triazin-2-yl) fenyl/acetonitril <br> přidružené nečistoty: <br> sloučeniny z odbourávání (R 064318 ≤ 0,2%), další přidružené nečistoty (R 066891, R 066896, R 068610, R 070156, R 068584, R 070016) ≤ 0,5% jednotlivě, nečistoty celkem ≤ 1,5 %</td><td>odchov kuřat </td><td></td><td></td><td></td><td rowspan="2">výrobce<br> Janssen Pharmaceutica Belgie<sup>2) </sup><br> Janssen Animal Health BVBA<br> <br> povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>a kuřice</td><td>16 týdnů</td><td>1</td><td>1</td></tr><tr><td>poř.č 4<br> č.EU 754</td><td></td><td>DIMETRIDAZOL</td><td>1,2-dimetyl-5-nitroimidazol</td><td>krůty<br> perličky</td><td>-<br> -</td><td>100 <br> 125</td><td>200 <br> 150</td><td>výrobce<br> Aarti Druggs Indie<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 6 dnů <br> podávání ve snáškové zralosti není přípustné <br> povoleno do 14.5.2002<sup>1)</sup></td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 755</td><td></td><td>METICLORPINDOL</td><td>3,5-dichloro-2,6- dimethylpyridin-4-ol</td><td>výkrm kuřat<br> perličky<br> králíci</td><td>-<br> -<br> -</td><td>125 <br> 125 <br> 125</td><td>125 <br> 125 <br> 200</td><td>ochranná lhůta: nejméně 5 dnů <br> podávání ve snáškové zralosti je nepřípustné <br> povoleno do 14.5.2002<sup>1)</sup></td></tr><tr><td>poř.č. 6<br> č.EU 761</td><td></td><td>METICLORPINDOL + METHYLBENZOCHÁT <br> (směs 100 dílů<br> a) meticlorpindolu a 8,35 dílu<br> b) methylbenzochátu)</td><td>C<sub>7</sub>H<sub>7</sub>Cl<sub>2</sub>NO + C<sub>22</sub>H<sub>23</sub>NO<sub>4</sub><br> a) 3,5-dichloro-2,6-dimethyl-4-hydroxy-pyridinolu<br> b) 7-benzyloxy-6-butyl-3-methoxycarbonyl-4-chinolinu</td><td>výkrm kuřat <br> krůty<br> odchov kuřat <br> a kuřice <br> králíci</td><td>-<br> 12 týdnů <br> <br> 16 týdnů</td><td>110<br> 110<br> <br> 100<br> 220</td><td>110 <br> 110<br> <br> 110<br> 220</td><td>výrobce<br> MERIAL S.A.S. Francie<sup>1</sup><sup>)</sup><br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů <br> nepodávat nosnicím <br> povoleno do 14.5.2002<sup>1)</sup></td></tr><tr><td>poř.č. 7<br> č.EU 768</td><td></td><td>NIKARBAZIN</td><td>účinná látka:<br> C<sub>13</sub>H<sub>18</sub>N<sub>6</sub>O<sub>6</sub><br> číslo CAS: 330-95-0<br> přidružené nečistoty:<br> p-nitroanilin 1 %<br> ekvimolární komplex 1,3-<br> bis(4-nitrofenyl)-močoviny<br> a 4-6-dimetyl-pyrimidin-2-olu,<br> granulovaný</td><td>výkrm kuřat</td><td>4 týdny</td><td>100</td><td>125</td><td>ochranná lhůta: nejméně 9 dnů <br> povoleno do 14.5.2002<sup>1)</sup></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 8<br> č.EU 26</td><td rowspan="2">Intervet<br> International BV</td><td rowspan="2">SALINOMYCINÁT SODNÝ 120 g/kg <br> (Sacox 120 mikrogranulát)</td><td rowspan="2">složení doplňkové látky:<br> salinomycinát sodný: >= 120 g/kg<br> dioxid křemičitý: 10 - 100 g/kg<br> uhličitan vápenatý: 350 - 700 g/kg<br> účinná látka:<br> C<sub>42</sub>H<sub>69</sub>O<sub>11</sub>Na<br> číslo CAS: 53003-10-4<br> (sodná sůl polyeterické<br> monokarboxylové kys.<br> produkované Streptomyces<br> albus DSM 12 217)<br> přidružené nečistoty:<br> elaiophylin &lt; 42 mg v 1 kg<br> salinomycinátu sodného;<br> 17-epi-20-desoxysalinomycin<br> &lt; 40 g v 1 kg salinomycinátu<br> sodného</td><td>odchov kuřat</td><td></td><td></td><td></td><td rowspan="2">výrobce<br> Intervet International BV, <br> Krka Slovinsko<sup>2) </sup><br> Pfizer Belgie<sup>2) </sup><br> Biovet Bulharsko<sup>2) <br> </sup>Hoffmann La Roche Švýcarsko<sup>2)</sup><br> <br> povoleno do 31.12.2002<br> <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky..</td></tr><tr><td>a kuřice</td><td>12 týdnů</td><td>30</td><td>50</td></tr></tbody></table>

1) včetně užití krmiv, v nichž je doplňková látka obsažena

2) platí do 31.12.2003 včetně příslušného obchodního názvu a koncentrace účinné látky

5. V Příloze č. 14 části C 3 ve skupině G. Konzervanty se u poř. č. 15 č. EU 236 ve sloupci 8 vypouštějí slova jen pro siláže a u poř. č. 20 č. EU 223 ve sloupci 3 se slovo solná nahrazuje slovem chlorovodíková.

6. V Příloze č. 14 části C 3 ve skupině H. Vitaminy, provitaminy a chemicky definované látky s obdobnými účinky poř. č. 19 č. EU 670 a poř. č. 20 č. EU 671 znějí:

<table><tbody><tr><td rowspan="7">poř.č. 19<br> č.EU 670</td><td rowspan="7"></td><td rowspan="7">VITAMÍN D<sub>2</sub><br> (přípravek)</td><td rowspan="7">-</td><td>prasata</td><td>-</td><td>-</td><td>2 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>selata</td><td>-</td><td>-</td><td>10 000<sup>1)</sup></td><td>jen v mléčných krmných směsích</td></tr><tr><td>skot</td><td>-</td><td>-</td><td>4 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>ovce</td><td>-</td><td>-</td><td>4 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>telata</td><td>-</td><td>-</td><td>10 000<sup>1)</sup></td><td>jen v mléčných krmných směsích</td></tr><tr><td>lichokopytníci</td><td>-</td><td>-</td><td>4 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>ostatní druhy nebo kategorie zvířat mimo drůbež a ryby</td><td>-</td><td>-</td><td>2 000<sup>1)</sup></td><td><sup>1) </sup>m.j./kg<br> současné podáváni vit.D<sub>3</sub> je nepřípustné</td></tr><tr><td rowspan="11">poř.č. 20<br> č.EU 671</td><td rowspan="11"></td><td rowspan="11">VITAMÍN D<sub>3</sub> (přípravek)</td><td rowspan="11">-</td><td>prasata</td><td>-</td><td>-</td><td>2 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>selata</td><td>-</td><td>-</td><td>10 000<sup>1)</sup></td><td>jen v mléčných krmných směsích</td></tr><tr><td>skot</td><td>-</td><td>-</td><td>4 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>ovce</td><td>-</td><td></td><td>4 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>telata</td><td>-</td><td>-</td><td>10 000<sup>1)</sup></td><td>jen v mléčných krmných směsích</td></tr><tr><td>lichokopytníci</td><td>-</td><td>-</td><td>4 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>-</td><td>5 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>krůty</td><td>-</td><td></td><td>5 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>ostatní drůbež</td><td>-</td><td>-</td><td>3 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>ostatní druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>2 000<sup>1)</sup></td><td>-</td></tr><tr><td>ryby</td><td>-</td><td>-</td><td>3 000<sup>1)</sup></td><td><sup>1)</sup> m.j./kg<br> současné podávání vit.D<sub>2</sub> je nepřípustné.</td></tr></tbody></table>

7. V Příloze č. 14 části C 3 v seznamu Doplňkové látky ze skupin se za skupinu M. Regulátory kyselosti vkládá skupina N. Radionuklidní pojiva.

8. V Příloze č. 14 části C 3 se za skupinu M. Regulátory kyselosti vkládá skupina N. Radionuklidní pojiva, která zní:

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU<sup>1)</sup></th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">N.Radionuklidní pojiva</td></tr><tr><td colspan="9">1. Radionuklidní pojiva cesia <sup>137</sup>Cs a <sup>134</sup>Cs</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 1.1<br> č.EU 1.1</td><td rowspan="5"></td><td rowspan="5">HEXAKYANOŽELEZNATAN ŽELEZITOAMONNÝ</td><td rowspan="5">(NH<sub>4</sub>)<sub>8</sub>Fe[Fe(CN<sub>6</sub>)]</td><td>přežvýkavci domácí i volně žijící</td><td>-</td><td>50</td><td>500</td><td rowspan="5">v návodu pro použili uvést: Pouze pro omezené zeměpisné oblasti v případě kontaminace radionuklidy v denní krmné dávce musí být min.10 mg a max. 150 mg<br> hexakyanoželeznatanu železitoamonného na 10 kg ž.hmotnosti</td></tr><tr><td>telata do počátku přežvykování</td><td>-</td><td>50</td><td>500</td></tr><tr><td>jehňata do<br> počátku<br> přežvykování</td><td>-</td><td>50</td><td>500</td></tr><tr><td>kůzlata do<br> počátku<br> přežvykování</td><td>-</td><td>50</td><td>500</td></tr><tr><td>prasata domácí i divoká</td><td>-</td><td>50</td><td>500</td></tr></tbody></table>

1) Číslem EU se rozumí pořadové číslo uvedené látky podle příslušného předpisu EU.

9. V Příloze č. 14 části C 3 ve skupině" O. Mikroorganizmy" se doplňuje pořadové číslo 2, které zní:

<table><tbody><tr><td rowspan="2">poř.č. 2<br> č.EU <br> 1 701</td><td rowspan="2">BACILLUS CEREUS var.TOYOI <br> NCIMB 40112/ <br> CNCM 1-1012</td><td rowspan="2">přípravek Bacillus cereus var. toyoi obsahující min. 1.10<sup>10</sup>CFU/g doplňkové látky</td><td>selata</td><td>2 měsíce-</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1 <br> Bez časového omezení</td></tr><tr><td>prasnice</td><td>od 1 týdne před<br> porodem až do odstavu</td><td>0,5.10<sup>9</sup></td><td>2.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> Bez časového omezení.</td></tr></tbody></table>

10. V Příloze č. 14 části C 4 skupina F. Barviva zní:

<table><tbody><tr><td colspan="9">F.Barviva</td></tr><tr><td colspan="9">1.Karotenoidy a xantofyly</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 160a</td><td></td><td>BETA-KAROTEN</td><td>C<sub>40</sub>H<sub>56</sub></td><td>kanáři</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>povoleno do 14.12.2003</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 161g</td><td></td><td>KANTAXANTIN</td><td>C<sub>40</sub>N<sub>52</sub>O<sub>2</sub></td><td>domácí a okrasní ptáci</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>povoleno do 14.12.2003</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 3<br> č.EU 12</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">PHAFFIA RHODOZYMA <br> bohatá astaxantinem (ATCC 74 219)</td><td rowspan="2">koncentr.biomasa umrtvených kvasinek Phaffia rhodozyma (ATCC 74 219) obsahující min.4,0 g astaxantinu v 1 kg doplňkové látky a maximálně 2 000 mg etoxychinu v 1 kg</td><td>losos</td><td>pouze od<br> 6 měs.</td><td>-</td><td>100</td><td rowspan="2">maximální obsah je vyjádřen<br> jako samotný astaxantin,<br> obsah etoxychinu musí být<br> deklarován,<br> směs doplňkové látky<br> s kantaxantinem je povolena za<br> předpokladu, že celkový obsah<br> astaxantinu a kantaxantinu<br> nepřekročí 100 mg/kg<br> kompletního krmiva<br> povoleno do 14.12.2003</td></tr><tr><td>pstruh</td><td>pouze od<br> 6 měs.</td><td>-</td><td>100</td></tr><tr><td></td><td></td><td>2. Jiná barviva</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 4<br> č.EU<br> 102</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">TARTRAZIN</td><td rowspan="2">C<sub>16</sub>H<sub>9</sub>N<sub>4</sub>O<sub>9</sub>S<sub>2</sub>Na<sub>3</sub></td><td>okrasné ptactvo<sup>1)</sup>,</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td><td rowspan="2"><sup>1) </sup>živicí se zrním <br> povoleno do 30.9.2004</td></tr><tr><td>malí<br> hlodavci</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 5<br> č.EU 110</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">ŽLUŤ FCF</td><td rowspan="2">C<sub>16</sub>H<sub>10</sub>N<sub>2</sub>O<sub>7</sub>S<sub>2</sub>Na<sub>2</sub></td><td>okrasné ptactvo<sup>1)</sup>,</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td><td rowspan="2"><sup>1)</sup> živící se zrním <br> povoleno do 30.9.2004</td></tr><tr><td>malí hlodavci</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 6<br> č.EU 131</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">PATENTNÍ MODŘ V</td><td rowspan="2">Ca- sůl kys.5-hydroxy-4,4-bis-(dietylamíno)-trifenyl-karbinol-2,4-disulfonové</td><td>okrasné ptactvo<sup>1)</sup>, </td><td>-</td><td>-</td><td>150</td><td rowspan="2"><sup>1)</sup> živící se zrním <br> povoleno do 30.9.2004</td></tr><tr><td>malí hlodavci</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 7<br> č.EU 141</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">Cu-KOMPLEX CHLOROFYLU</td><td rowspan="2">-</td><td>okrasné ptactvo<sup>1)</sup>,</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td><td rowspan="2"><sup>1) </sup>živící se zrním <br> povoleno do 30.9.2004.</td></tr><tr><td>malí hlodavci</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td></tr></tbody></table>

11. V Příloze č. 14 části C 4 ve skupině" G. Konzervanty" se v kolonce pod poř. č. 1 č. EU 507 slovo solná nahrazuje slovem chlorovodíková.

12. V Příloze č. 14 části C 4 ve skupině G/1 - mikroorganizmy a enzymy pro silážování poř. č. 4, 7, 10 a 15 až 23 znějí:

<table><tbody><tr><td>poř.č. 4</td><td>LACTOBACILLUS BUCHNERI<sup>1)</sup></td><td>ATCC 202 118, CCM 1 819, DSM 12 856, DSM 20 057, ATCC 4005, LMG 6892, BU 222, CCUG 21 532, IMET 10 692, JCM 1115, NCFB 110, NCIMB 8007</td><td rowspan="9"><sup>1) </sup>povoleno do 31.12.2002.</td></tr><tr><td>poř.č. 7</td><td>LACTOBACILLUS PLANTARUM<sup>1)</sup></td><td>CCM 3 768, CCM 3 769, DSM 4 744, DSM 4 784, DSM 4 785, DSM 4 786, DSM 4 787, DSM 8 862, DSM 8 866, DSM 12 771, DSM 12 836, DSM 12 837, DSM 13 366, DSM 13 367, ATCC 4 008, ATCC 4 744, ATCC 12 771, ATCC 13 366, ATCC 13 367, INTL 30, NCIB 30 085, NCIB 30 086, NCIMB 30 146, NCIMB 30 147, NCIMB 30 148, NCIMB 41 028</td></tr><tr><td>poř.č. 10</td><td>LACTOCOCCUS LACTIS ssp.L.ACTIS<sup>1)</sup></td><td>NCIMB 30 117, NCIMB 30 149</td></tr><tr><td>poř.č. 15</td><td>CELULÁZA <br> (EC 3.2.1.4)<br> (endo-1,4-beta-glukanáza)<sup>1)</sup></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 16</td><td>POLYGALAKTURONÁZA<br> (EC 3.2.1.15) <br> (pektináza) <sup>1)</sup></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 17</td><td>SUBTILISIN <br> (EC 3.4.21.62) <br> (endoproteáza)<sup>1)</sup></td><td></td></tr><tr><td>poř.č 18</td><td>MANAN ENDO-1,4-BETA-MANOSIDÁZA <br> (EC 3.2.1.78) <br> (hemiceluláza)<sup>1)</sup></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 19</td><td>TRIACYLGLYCEROL-LIPÁZA <br> (EC 3.1.1.3) <br> (lipáza)<sup>1)</sup></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 20</td><td>XYLAN ENDO-1,3-BETA-XYLOSIDÁZA <br> (EC 3.2.1.32) <br> (pentosamáza) <sup>1)</sup></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 21</td><td>PULULANÁZA <br> (EC 3.2.1.41) <br> (poluláza)<sup>1)</sup></td><td></td><td rowspan="3"><sup>1)</sup>povoleno do 31.12.2002. <sup><br> 2)</sup> subtilisin (EC 3.4.21.62), oryzin (EC 3.4.21.63), endopeptidáza K (EC 3.4.21.64), thermomykolin (EC 3.4.21.65) a endopeptidáza So (EC 3.4.21.67). <sup><br> 3</sup>) aeromonolyzin (EC 3.4.24.25), pseudolyzin (3.4.24.26), termolyzin (3.4.24.27), bacillolyzin (EC 3.4.24.28), aureolyzin (EC 3.4.24.29), kokolyzin (EC 3.4.24.30), mykolyzin (EC 3.4.24.31), B-lytik-metaloendopeptidáza (EC 3.4.24.32), deuterolyzin (EC 3.4.24.39) a sérolyzin (EC 3.4.24.40).".</td></tr><tr><td>poř.č.<br> 22</td><td>SERINOVÉ ENDOPEPTIDÁZY <br> (EC 3.4.21.14) <br> (proteinázy) <sup>1,2)</sup></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 23</td><td>METALOENDOPEPTIDÁZY <br> (EC 3.4.24.4) <br> (proteázy)<sup>1,3)</sup></td><td></td></tr><tr><td></td><td>Látky uvedené ve skupině P. <br> Enzymy pod poř.čísly 1 až 61<sup>1)</sup></td><td></td><td><sup>1) </sup>povoleno do 31.12.2002.</td></tr></tbody></table>

13. V Příloze č. 14 části C 4 ve skupině" I. Stopové prvky" poř. č. 2 č. EU 4 zní:

<table><tbody><tr><td rowspan="3">poř.č 2<br> č.EU 4</td><td rowspan="3"></td><td rowspan="3">MĚĎ - Cu</td><td rowspan="3">Síran lyzino-měďnatý, <br> Cu(C<sub>6</sub>H<sub>13</sub>N<sub>2</sub>O<sub>2</sub>)<sub>2</sub>SO<sub>4</sub></td><td>výkrm prasat:<br> - při počtu 175 prasat/100 ha využívané zemědělské půdy nebo vyšším<br> - do 16 týdnů: celkem 175 <br> - při počtu nižším než 175 prasat/100 ha využívané zemědělské půdy:<br> - do 16 týdnů: celkem 175</td><td>1. max.50 mg Cu ze síranu lyzino-měďnatého v 1 kg kompletního krmiva<br> 2. povoleno do 31.3.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">výkrm prasat:<br> - při počtu 175 prasat/100 ha využívané zemědělské<br> půdy nebo vyšším<br> - od 17 týdnů do porážky: celkem 35<br> - při počtu nižším než 175 prasat/100 ha využívané<br> zemědělské půdy:<br> - od 17 týdnů do 6 měsíců: celkem 100 <br> - od 6 měsíců do porážky: celkem 35 <br> <br> chovná prasata: celkem 35<br> ostatní druhy nebo kategorie zvířat kromě telat do počátku přežvykování a ovcí: celkem 35</td><td rowspan="2">1. max.25 mg Cu ze síranu lyzino-měďnatého v 1 kg kompletního krmiva<br> 2. povoleno do 31.3.2004.</td></tr><tr></tr></tbody></table>

14. V Příloze č. 14 části C 4 skupina L. Pojiva, protispékavé látky a koagulanty zní:

<table><tbody><tr><td colspan="11">L.Pojiva, protispékavé látky a koagulanty</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 1<br> č.EU 3</td><td rowspan="3"></td><td rowspan="3" colspan="2">KLINOPTILOLIT, <br> sopečného původu</td><td rowspan="3" colspan="2">Hydrát hlinitokřemičitanu vápenatého sopečného původu, obsahující min. 85 % klinoptilolitu a max. 15 % živce, slíd a jílů, neobsahující vlákna a křemen. Maximální obsah olova 80 mg/kg.</td><td>prasata</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td><td rowspan="3">pro všechna krmiva <br> povoleno do 21.4.2004</td></tr><tr><td>králíci</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td></tr><tr><td>drůbež</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 2<br> č.EU 4</td><td rowspan="5"></td><td rowspan="5" colspan="2">KLINOPTILOLIT, <br> sedimentárního původu</td><td rowspan="5" colspan="2">Hydrát hlinitokřemičitanu vápenatého<br> sedimentárního původu, obsahující min. 80 % klinoptilolitu a max. 20 % jílů, neobsahující vlákna a křemen.</td><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td><td rowspan="5">Maximální obsah dioxinů 500 pg WHO-PCDD/F-<br> TEQ/kg<sup>2</sup>)<br> pro všechna krmiva <br> povoleno do 26.9.2004</td></tr><tr><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td></tr><tr><td>skot</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td></tr><tr><td>losos</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 535</td><td></td><td colspan="2">FERROKYANID SODNÝ</td><td colspan="2">Na[Fe(CN)<sub>6</sub>].10H<sub>2</sub>O</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>Maximální obsah NaCl: 80 mg/kg (počítáno jako anion ferrokyanidu) povoleno do 1.3.2006</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 536</td><td></td><td colspan="2">FERROKYANID DRASELNÝ</td><td colspan="2">K<sub>4</sub>[Fe(CN)<sub>6</sub>].3H<sub>2</sub>O</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>Maximální obsah KCl: 80 mg/kg (počítáno jako anion ferrokyanidu) povoleno do 1.3.2006</td></tr></tbody></table>

1) Číslem EU se rozumí pořadové číslo uvedené látky podle příslušného předpisu EU

2) Obsah dioxinu je suma polychlorovaných dibenzoparadioxinů (PCDDs) a polychlorovaných dibenzofuranů (PCDFs) vyjádřená v jednotkách toxického ekvivalentu Světové zdravotnické organizace (WHO), definovaného jako faktor toxické ekvivalence Světové zdravotnické organizace (WHO TEFs). Obsah musí být vyjádřen jako horní hranice, tj.vypočten jako součet všech hodnot různých kongenerů. Kongenery pod limitem detekce se počítají jako rovné tomuto limitu..

15. V Příloze č. 14 části C 4 ve skupině N. Radionuklidní pojiva se poř. č. 1.1 č. EU 1.1 zrušuje.

16. V Příloze č. 14 části C 4 skupina O. Mikroorganizmy zní:

<table><tbody><tr><td></td><td>O. Mikroorganizmy</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr><tr><td rowspan="8">poř.č. 1<br> č.EU 4</td><td rowspan="8">BACILLUS CEREUS <br> (ATCC 14.893)</td><td rowspan="8">přípravek Bacillus cereus obsahující<br> min. 10<sup>10</sup>CFU/g doplňkové látky</td><td>selata </td><td>4 měsíce </td><td>5.10<sup>8</sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td><td rowspan="8">1. v návodu pro použití uvádět teplotu při skladování, dobu trvanlivosti a stabilitu při peletování<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium, Halofuginon, Lasalocid sodný, Maduramicin amonný, Monensinát sodný, Narasin, Salinomycinát sodný, Diclazuril, Meticlorpindol (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium, Halofuginon,<br> Meticlorpindol/Metylbenzochát, Diclazuril, Nifursol (platí pro výkrm krůt)<br> 4. povoleno do 30.9.2002</td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>- </td><td>2.10<sup>8</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>prasnice </td><td>15 dní před porodem a v průběhu laktace</td><td>8,5.10<sup>8</sup></td><td>1,2.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>telata </td><td>16 týdnů </td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1,2.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>2.10<sup>8</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>26 týdnů </td><td>2.10<sup>8</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>výkrm králíků</td><td>-</td><td>0,5.10<sup>9</sup></td><td>2.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>chovní králíci</td><td>-</td><td>0,5.10<sup>9</sup></td><td>2.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td rowspan="6">poř.č. 2<br> č. EU 1</td><td rowspan="6">BACILLUS CEREUS var. TOYOI<br> NCIMB-401 12/<br> CNCM 1-1012</td><td rowspan="6">přípravek Bacillus cereus var. toyoi obsahující min. 1.10<sup>10</sup>CFU/g doplňkové látky</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>0,2.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>2. jako u poř.č. 1<br> 3. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Monensinát sodný, Lasalocid sodný, Salinomycinát sodný, Robenidin, Decoquinát, Narasin, Halofuginon<br> 4. povoleno do 7.10.2004</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>0,2.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>2. jako u poř.č. 1<br> 3. povoleno do 7.10.2004</td></tr><tr><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>0,5.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 7.10.2004</td></tr><tr><td>výkrm skotu</td><td>-</td><td>0,2.10<sup>9</sup></td><td>0,2.10<sup>9</sup></td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 1.10<sup>9</sup>CFU/100 kg ž.hm. a 0,2.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm.<br> 3. povoleno do 7.10.2004</td></tr><tr><td>výkrm králíků</td><td>-</td><td>0,1.10<sup>9</sup></td><td>5.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Robenidin, Salinomycinát sodný<br> 3. povoleno do 7.10.2004</td></tr><tr><td>chovné laně</td><td>-</td><td>0,1.10<sup>9</sup></td><td>5.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolené antikokcidikum: Robenidin<br> 3. povoleno do 7.10.2004</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 3<br> č.EU 20</td><td rowspan="5">BACILLUS LICHENIFORMIS <br> (DSM 5749) <br> BACILLUS SUBTILIS <br> (DSM 5750) <br> v poměru 1 : 1</td><td rowspan="5">směs Bacillus licheniformis <br> DSM 5749 s Bacillus subtilis <br> DSM 5750 obsahující min. 3,2.10<sup>9</sup> CFU/g doplňkové látky (1,6.10<sup>9</sup> CFU/g každé bakterie)</td><td>telata </td><td>6 měsíců </td><td>1,28.10<sup>9</sup></td><td>1,6.10<sup>9</sup></td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium/Ethopabát, Diclazuril, Halofuginon, Monensinát sodný, Meticlorpindol/ Methylbenzochát, Nikarbazin, Salinomycinát sodný<br> a Robenidin (pro výkrm kuřat)<br> 3. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika Amprolium/Ethopabát, Diclazuril, Halofuginon, Meticlorpindol/Metylbenzochát, Monensinát sodný, Nifursol, Robenidin (platí pro výkrm krůt)<br> 4. povoleno do 28.2.2005 (telata)<br> 5. povoleno do 23.11.2004 (prasnice, výkrm kuřat, výkrm prasat, výkrm krůt)</td></tr><tr><td>prasnice</td><td>15 dní před porodem a během laktace</td><td>0,96.10<sup>9</sup></td><td>1,92.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>3,2.10<sup>9</sup></td><td>3,2.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>- </td><td>0,48.10<sup>9</sup></td><td>1,28.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>-</td><td>1,28.10<sup>9</sup></td><td>3,2.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 21</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (DSM 3530)</td><td>přípravek E.faecium DSM 3530 obsahující min.2,5.10<sup>9 </sup>CFU/g</td><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 28.2.2005</td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 8</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (ATCC 53519)<br> ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (ATCC 55593) <br> v poměru 1 : 1</td><td>směs<br> E.faecium ATCC 53519<br> v kapslích<br> a<br> E.faecium ATCC 55593 v kapslích, obsahující min.2.10<sup>8</sup> CFU/g doplňkové látky (tj. min.<br> 1.10<sup>8</sup> CFU/g každé bakterie)</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>1.10<sup>8</sup></td><td>1.10<sup>8</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium, Halofuginon, Decoquinát, Lasalocid sodný, Maduramicin amonný, Monensinát sodný, Narasin, Narasin/Nikarbazin, Salinomycinát sodný,<br> 3. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td rowspan="6">poř.č. 6<br> č.EU 10</td><td rowspan="6">ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (NCIMB 10415)</td><td rowspan="4">přípravek Enterococcus faecium obsahující min. <br> - ve formě mikrokapslí<br> 1,0.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky<br> 1,75.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>výkrm kuřat </td><td>- </td><td>0,3.10<sup>9</sup></td><td>2,8.10<sup>9</sup></td><td rowspan="4">1. jakou poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium, Amprolium/Ethopabát, Diclazuril, Halofuginon, Maduramicin amonný, Meticlorpindol,<br> Meticlorpindol/Metylbenzochát, Monensinát sodný, Robenidin, Salinomycinát sodný (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 1.10<sup>9</sup> CFU/100 kg ž.hm. a 1.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro výkrm skotu)<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>výkrm prasat </td><td>-</td><td>0,35.10<sup>9</sup></td><td>1,5.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>prasnice </td><td>-</td><td>0,2.10<sup>9</sup></td><td>1,25.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>výkrm skotu</td><td>-</td><td>0,25.10<sup>9</sup></td><td>0,6.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td rowspan="2">- ve formě mikrokapslí 1,0.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky<br> 1,75.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky<br> - v granulované formě 3,5.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>0,3.10<sup>9</sup></td><td>1,4.10<sup>9</sup></td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. v granulované formě výhradně do mléčných krmných směsí (platí pro selata a telata)<br> 3. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>0,35.10<sup>9</sup></td><td>6,6.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 7<br> č.EU 11</td><td rowspan="3">ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (DSM 5464)</td><td rowspan="3">přípravek Enterococcus<br> faecium obsahující<br> min. 5.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové<br> látky</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>0,5.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium, Diclazuril, Halofuginon, Monensinát sodný, Meticlorpindol/Metylbenzochát, Nikarbazin (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. povoleno do 1.4.2004 (platí pro výkrm kuřat a pro telata)<br> 4. povoleno do 30.6.2004 (platí pro selata)</td></tr><tr><td>telata</td><td>4 měsíce</td><td>0,5.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>0,5.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 8<br> č.EU 13</td><td rowspan="3">ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (DSM 10 663/NCIMB 10 415)</td><td rowspan="3">přípravek Enteroccocus faecium obsahující min. 3,5.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky pro práškové a granulované formy, 2,0.10<sup>10 </sup>CFU/g doplňkové látky pro potahovanou a 1.10<sup>10 </sup>CFU/ml doplňkové látky pro kapalnou formu</td><td>telata </td><td>6 měsíců </td><td>1.10<sup>9</sup> <br> <sup><br> </sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td><td rowspan="3">1. jakou poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium, Amprolium/Ethopabát, Decoquinát, Diclazuril, Halofuginon, Lasalocid sodný, Maduramicin amonný, Meticlorpindol/Metylbenzochát, Monensinát sodný, Narazin, Nikarbazin, Robenidin, Salinomycinát sodný (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. povoleno do 30.6.2004 (platí pro selata)<br> 4. povoleno do 26.7.2004 (platí pro telata a pro výkrm kuřat)</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>1.10<sup>9 </sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td></tr><tr><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 9<br> č.EU 15</td><td rowspan="2">ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (NCIMB 11 181)</td><td rowspan="2">přípravek Enterococcus faecium obsahující min. 4.10<sup>11</sup> CFU/g doplňkové látky v práškové<br> a 5.10<sup>10</sup>CFU/g doplňkové látky v potahované formě</td><td>telata </td><td>6 měsíců </td><td>5.10<sup>8 <br> </sup></td><td>2.10<sup>9 <br> </sup></td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 6.1.2004</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>5.10<sup>8</sup></td><td>2.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č 10<br> č.EU 16</td><td rowspan="2">ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (DSM 7134) LACTOBACILLUS <br> RHAMNOSUS <br> (DSM 7133)</td><td rowspan="2">směs Enterococcus faecium o obsahu min. 7.10<sup>9</sup> CFU/g a Lactobacillus rhamnosus o obsahu min. 3.10<sup>9</sup> CFU/g</td><td>telata </td><td>6 měsíců </td><td>1.10<sup>9 <br> </sup></td><td>6.10<sup>9</sup></td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 6.1.2004</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>5.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 17</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (NCIMB 30 098) I.AC LACTOBACILLUS CASEI <br> (NCIMB 30 096)</td><td>směs Lactobacillus casei<br> a Enterococcus faecium<br> obsahující min. 2.10<sup>9</sup> CFU/g<br> Lactobacillus casei<br> a 6.10<sup>9</sup> CFU/g Enterococcus<br> faecium</td><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>L.casei <br> 0,5.10<sup>9 </sup>E.faecium 1,5.10<sup>9</sup></td><td>L. casei <br> 1.10<sup>9</sup><br> E.faecium <br> 3.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 1.4.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 12<br> č.EU 18</td><td rowspan="2">ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (CECT 4 515)</td><td rowspan="2">přípravek Enterococcus<br> faecium o obsahu min.<br> 1.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>selata </td><td>4 měsíce</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td rowspan="2">1. jakou poř.č. 1<br> 2. povoleno do 1.4.2004</td></tr><tr><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>poř.č. 13<br> č.EU 12</td><td>LACTOBACILLUS FARCIMINIS <br> (CNCM MA 67/4R)</td><td>přípravek Lactobacillus farciminis obsahující min. 1.10<sup>9</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 14<br> č.EU 9</td><td rowspan="3">PEDIOCOCCUS ACIDILACTICI <br> (CNCM MA 18/5M)</td><td rowspan="3">přípravek Pediococcus acidilactici obsahující min. 1.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>výkrm kuřat </td><td>- </td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10.<sup>10</sup></td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium, Decoquinát, Meticlorpindol, Halofuginon, Narasin, Nikarbazin, Salinomycinát sodný, Maduramicin amonný, Diclazuril (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>prasata</td><td>-</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 15<br> č.EU 3</td><td rowspan="4">SACCHAROMYCES CEREVISIAE <br> (NCYC Sc 47)</td><td rowspan="4">přípravek Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 5.10<sup>9</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>výkrm králíků </td><td>- </td><td>2,5.10<sup>9</sup></td><td>5.10<sup>9</sup></td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. množství v denní dávce nesmí překročit 5,6.10<sup>9</sup> CFU/100 kg ž.hm. a 8,75.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro dojnice)<br> 3. může být použito v krmných směsích obsahujících povolené antikokcidikum: Meticlorpindol (platí pro králíky)<br> 4. povoleno do 30.6.2004 (platí pro králíky, selata a prasnice)<br> 5. povoleno do 31.5.2005 (platí pro dojnice)</td></tr><tr><td>prasnice </td><td>- </td><td>5.10<sup>9</sup></td><td>2,5.10<sup>10</sup></td></tr><tr><td>selata </td><td>4 měsíce</td><td>5.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td></tr><tr><td>dojnice</td><td>-</td><td>4.10<sup>8</sup></td><td>2.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 16<br> č.EU 5</td><td rowspan="3">SACCHAROMYCES CEREVISIAE <br> (CBS 493.94)</td><td rowspan="3">přípravek Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 1.10<sup>8</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>výkrm skotu</td><td>-</td><td>1,7.10<sup>8<br> </sup><sup><br> </sup></td><td>1,7.10<sup>8 <br> </sup><sup><br> </sup></td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 7,5.10<sup>8</sup> CFU/100 kg ž.hm. a 1.10<sup>8</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro výkrm skotu)<br> 3. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 1,2.10<sup>9</sup> CFU/100 kg ž.hm. a 1,7.10<sup>8</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro dojnice)<br> 4. povoleno do 31.05.2005 (platí pro dojnice)<br> 5. povoleno do 30.6.2004 (platí pro výkrm skotu a telata)</td></tr><tr><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>2.10<sup>8 </sup></td><td>2.10<sup>9 </sup></td></tr><tr><td>dojnice</td><td>-</td><td>5.10<sup>7</sup></td><td>3,5.10<sup>8</sup></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 17<br> č.EU 6</td><td rowspan="2">SACCHAROMYCES CEREVISIAE <br> (CNCM 1-1079)</td><td rowspan="2">přípravek Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 2.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>prasnice </td><td>-</td><td>2.10<sup>9<br> </sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td><td rowspan="2">1. jakou poř.č. 1<br> 2. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>6.10<sup>9</sup></td><td>3.10<sup>10</sup></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 18<br> č.EU 7</td><td rowspan="2">SACCHAROMYCES CEREVISIAE <br> (CNCM 1-1077)</td><td rowspan="2">přípravek Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 2.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>dojnice </td><td>-</td><td>5,5.10<sup>8 <br> </sup></td><td>2,1.10<sup>9 <br> </sup></td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 8,4.10<sup>9</sup> CFU/100 kg ž.hm. a 1,8.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro dojnice)<br> 3. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 4,6.10<sup>9</sup> CFU/100 kg ž.hm. a 2.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro výkrm skotu)<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>výkrm skotu</td><td>-</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1,5.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 19<br> č.EU 14</td><td rowspan="2">SACCHAROMYCES CEREVISIAE (MUCL 39 885)</td><td rowspan="2">přípravek Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 1.10<sup>9</sup> CFU/g doplňkové látky pro práškové, kulové a oválné granulované formy</td><td>selata</td><td>4 měsíce </td><td>3.10<sup>9</sup></td><td>3.10<sup>9</sup></td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>výkrm skotu</td><td>-</td><td>9.10<sup>9</sup></td><td>9.10<sup>9</sup></td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 1,6.10<sup>10</sup> CFU/100 kg ž.hm. a 3,2.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm.<br> 3. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 20<br> č.EU 19</td><td>STREPTOCOCCUS INFANTARIUS<br> (CNCM 1-841) <br> LACTOBACILLUS PLANTARUM <br> (CNCM 1-840)</td><td>směs Streptococcus infantarius a Lactobacillus plantarum obsahující min. 0,5.10<sup>9</sup> CFU/g Streptococcus infantarius a 2.10<sup>9</sup> CFU/g Lactobacillus plantarum</td><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>Strept.<br> infantarius<br> 1.10<sup>9</sup><br> Lactob.<br> plantarum<br> 0,5.10<sup>9</sup></td><td>Strept.<br> infantarius<br> 1.10<sup>9</sup><br> Lactob.<br> plantarum<br> 0,5.10<sup>9</sup></td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. povoleno do 17.7.2004</td></tr><tr><td rowspan="9">poř.č. 21</td><td rowspan="9">ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (NCIMB 11 181)</td><td rowspan="9">přípravek Enterococcus faecium obsahující min. 0,75.10<sup>9</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>prasata</td><td></td><td>1.10<sup>8</sup></td><td>2.10<sup>9</sup></td><td rowspan="9">1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika Diclazuril, Halofuginon, Maduramicin, Robenidin, Monensinát sodný, Salinomycinát sodný<br> 3. povoleno do 31.12.2003<br> 4. výrobce: Medipharm ČR</td></tr><tr><td>prasnice</td><td></td><td>2.10<sup>8</sup></td><td>2.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>výkrm skotu </td><td></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>5.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>dojnice </td><td></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>5.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>králíci </td><td></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>5.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>psi </td><td></td><td>5.10<sup>8</sup></td><td>5.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>drůbež <br> mimo nosnic a krůt<sup>2)</sup></td><td></td><td>1.10<sup>8</sup></td><td>3.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>nosnice </td><td></td><td>2.10<sup>8</sup></td><td>2,5.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>krůty</td><td></td><td>2.10<sup>9</sup></td><td>3.10<sup>9</sup></td></tr></tbody></table>

1) Číslem EU se rozumí pořadové číslo mikroorganismu podle příslušného předpisu EU

2) drůbeží se rozumí drůbež hrabavá, drůbež vodní, bažanti, a ptáci - běžci, včetně mláďat.

17. V Příloze č. 14 části C 4 skupina P. Enzymy zní:

<table><tbody><tr><td></td><td>P. Enzymy</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 10</td><td>Alfa-amyláza <br> (EC 3.2.1.1.)</td><td>přípravek alfa-amylázy z Bacillus<br> amyloliquefaciens (CBS 360.94)<br> s minimem aktivity<br> 45 000 RAU<sup>12)</sup>/g pro pevnou<br> a 20 000 RAU/ml pro kapalnou<br> formu</td><td>selata<br> výkrm prasat, <br> prasnice</td><td>4 měsíce<br> -<br> -</td><td>1 800 RAU <br> 1 800 RAU <br> 1 800 RAU</td><td>-<br> -<br> -</td><td>1. V návodu pro užití uvádět teplotu při skladování, dobu trvanlivosti a stabilitu při granulováni<br> 2. doporučená dávka 1 800 RAU/kg kompletního krmiva<br> 3. výhradně pro krmné směsi určené pro tekuté krmné systémy, obsahující komponenty bohaté škrobem (např.s více než 35 % pšenice)<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 34</td><td>Alfa-amyláza <br> (EC 3.2.1.1.)<br> Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.) <br> Endo-1,4-beta-xy lanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Aspergillus niger (NRRL 25541) a alfa-amylázy z Aspergillus oryzae (ATCC 66.222) s minimem aktivity 275 U<sup>44)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U<sup>45)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy a 3100 U<sup>46)</sup>/g alfa-amylázy</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 165 U <br> endo-1,4-<br> beta-xylanáza 240 U<br> alfa-amyláza 1860 U</td><td>-<br> <br> -<br> <br> -</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 165 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 240 U endo-1,4-beta-xylanázy a 1860 U alfa-amylázy na<br> 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující obiloviny bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a betaglukany), např. obsahující více než 45 % ječmene a 10 % pšenice nebo 10 % kukuřice<br> 4. povoleno do 27.6.2004</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 3<br> č.EU 43</td><td rowspan="3">Alfa-amyláza <br> (EC 3.2.1.1)<br> Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6) <br> Endo-1,4-btia-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135), endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) a alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553) s minimem aktivity 3975 U<sup>64)</sup>/g endo-l,4-beta-xylanázy, 125 U<sup>65)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 1000 U<sup>66)</sup>/g alfa-amylázy</td><td rowspan="3">selata</td><td rowspan="3">4 měsíce</td><td rowspan="3">endo-1,4-beta-xylanáza <br> 3975 U <br> endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 125 U <br> alfa-amyláza 1000 U</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 3975 U endo-1,4-beta-xylanázy, 125 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 1000 U alfa-amylázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté škrobovými<br> a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % pšenice a 20 % ječmene a 20 % žita<br> 4. povoleno do 6.1.2004</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 4<br> č.EU 44</td><td rowspan="3">Alfa-amyláza <br> (EC 3.2.1.1)<br> Endo-1,3(4 )-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6) Endo-1,4-bela-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106), endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) a alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553) s minimem aktivity 250 U<sup>65,</sup>/gendo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U<sup>64)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy a 1000 U<sup>66)</sup>/g alfa-amylázy</td><td rowspan="3">selata</td><td rowspan="3">4 měsíce</td><td rowspan="3">endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 250 U <br> endo-1,4-beta-xylanáza <br> 400 U <br> alfa-amyláza 1000 U</td><td rowspan="3">- <br> <br> -<br> <br> -</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 250 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U endo-1,4-beta-xylanázy a 1000 U alfa-amylázy na<br> 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující obiloviny bohaté Škrobovými a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany), např. obsahující více než 50 % ječmene<br> 4. povoleno do 6.1.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 5<br> č.EU 45</td><td rowspan="3">Alfa-amyláza <br> (EC 3.2.1.1)<br> Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6) <br> Endo-1,4-bela-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106), endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135) a alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553) s minimem aktivity 250 U<sup>65)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U<sup>64)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy a 1000 U<sup>66)</sup>/g alfa-amylázy</td><td rowspan="3">selata</td><td rowspan="3">4 měsíce</td><td rowspan="3">endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 250 U <br> endo-1,4-beta-xylanáza <br> 400 U <br> alfa-amyláza 1000 U</td><td rowspan="3">-<br> - <br> -</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 250 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U endo-1,4-beta-xylanázy a 1000 U alfa-amylázy na<br> 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující obiloviny bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany), např. obsahující více než 35 % ječmene<br> 4. povoleno do 6.1.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 6<br> č.l-U 47</td><td rowspan="4">Alfa-amyláza<br> (EC. 1.2.1.1)<br> Endo-1,1(4 )-bela-<br> glukanáza<br> (EC. 1.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC. 1.2.1.8)<br> Polygalaktuionáza<br> (EC 3.T 1.15)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,3(4 )-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106), endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens<br> (DSM 9553) a polygalakturonázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94) s minimem aktivity 150 U<sup>65)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 4000 U<sup>64)</sup>/gendo-1,4-beta-xylanázy, 1000 U<sup>66)</sup>/g alfa-amylázy a 25 U<sup>67)</sup>/g polygalakturonázy</td><td rowspan="4">selata</td><td rowspan="4">4 měsíce</td><td rowspan="4">endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 150 U <br> endo-1,4-beta-xylanáza <br> 4000 U <br> alfa-amyláza 1000 U polygalakturonáza <br> 25 U</td><td rowspan="4">- <br> -<br> -<br> -</td><td rowspan="4">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 150 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 4 000 U endo-1,4-beta-xylanázy, 1000 U alfa-amylázy<br> a 25 U polygalakturonázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující obiloviny bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany), např. obsahující více než 20 % ječmene a 35 % pšenice<br> 4. povoleno do 6.1.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 7<br> č.EU 48</td><td rowspan="2">Alfa-amyláza <br> (EC 3.2 1.1) <br> Endo-1,3(4 )-beta-glukanáza <br> (EC 1.2.1 6)</td><td rowspan="2">přípravek alfa-amylázy a endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553) s minimem aktivity 200 KNU<sup>68)</sup>/g alfa-amylázy a 350 FBG<sup>69)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy pro potahovanou formu a 130 KNU/ml a 225 FBG/ml pro kapalnou formu</td><td rowspan="2">výkrm kuřat <br> výkrm krůt</td><td rowspan="2">-<br> -</td><td rowspan="2">alfa-amyláza <br> 10 KNU endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 17 FBG alfa-amyláza <br> 40 KNU endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 70 FBG</td><td rowspan="2">alfa-amyláza <br> 40 KNU endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 70 FBG alfa-amyláza <br> 80 KNU endo-1,3(4)-beta-<br> glukaná/a <br> 140 FBC</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 20 KNU a 35 1 BG na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. doporučená dávka 40 KNU a 70 FBG na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm krůt)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např. obsahující více než 40 % ječmene<br> 5. povoleno do 1.4.2004</td></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř.č 8<br> č.EU<br> 52</td><td rowspan="3">Alfa-amyláza <br> (EC 3.2.1.1) <br> Endo-1,3(4 )-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-bcta-glukanáza <br> (EC 3AI.4)</td><td rowspan="3">přípravek alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553), endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94) a endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94) s minimem aktivity 10 000 U<sup>71)</sup>/ml endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 120 000 U<sup>72)</sup>/ml endo-1,4-beta-glukanázy a 400 U<sup>71)</sup>/ml alfa-amylázy pro kapalnou formu</td><td rowspan="3">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td rowspan="3">endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 1 000 U <br> endo-1,4-beta-<br> glukanáza <br> 12 000 U <br> alfa-amyláza<br> 40 U</td><td rowspan="3">- <br> - <br> -</td><td rowspan="3">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 1 000 až 2 000 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 12 000 až 24 000 U endo-1,4-beta-glukanáz&gt; a 40 až 80 U alfa-amylázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např. obsahující více než 20 % pšenice a 15 % čiroku a 5 % kukuřice<br> 4. povoleno do 17.7.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="10">poř.č. 9<br> č.EU 19</td><td rowspan="10">Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)<br> Endo-1,3(4 )-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)<br> Polygalakturonáza<br> (HC 3.2.1.15)</td><td rowspan="10">přípravek alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553), bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9554), endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106), endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135) a polygalakturonázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589,94) s minimem aktivity 150 U<sup>22)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 1500 U<sup>43)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy, 500 U<sup>66)</sup>/g alfa-amylázy, 800 U<sup>52)</sup>/g bacillolyzinu a 50 U<sup>67)</sup>/g polygalakturonázy</td><td rowspan="5">výkrm kuřat</td><td rowspan="5">-</td><td rowspan="5">endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> 150 U <br> endo-1,4-beta-xylanáza <br> 1 500 U <br> alfa-amyláza <br> 500 U <br> bacillolyzin <br> 800 U <br> poly-<br> galakturonáza 50 U</td><td rowspan="5">- <br> - <br> - <br> - <br> -</td><td rowspan="5">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 150 U endo-1,3(4)-bela-glukanázy, 1 500 U endo-1,4-beta-xylanázy, 500 li alfa-amylázy, 800 U bacillolyzinu a 50 U polygalakturonázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např. obsahující více než 30 % pšenice<br> 4. povoleno do 17.7 2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="5">nosnice</td><td rowspan="5">-</td><td rowspan="5">endo-1,3(4)-beta-glukanáza<br> 150 U <br> endo-1,4-beta-xylanáza <br> 1 500 U <br> alfa-amyláza <br> 500 U<br> bacillolyzin <br> 800 U <br> poly-<br> galakturonáza <br> 50 U</td><td rowspan="5">-<br> - <br> - <br> -<br> -</td><td rowspan="5">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 150 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 1 500 U endo-1,4-beta-xylanázy, 500 U alfa-amylázy, 800 U bacillolyzinu a 50 U polygalakturonázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např. obsahující více než 30 % pšenice<br> 4. povoleno do 17.7.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 10<br> č.EU 3</td><td>Alfa-galaktosidáza <br> (EC 3.2.1.22)</td><td>přípravek alfa-galaktosidázy<br> z Aspergillus oryzae (DSM 10.286)<br> s minimem aktivity<br> 1 000 GALU<sup>2)</sup>/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>300 GALU</td><td>1 000 GALU</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 450 GALU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté oligosacharidy, např.obsahující více než 25 % sojové moučky, ba viníkových výlisků, hrachu<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 4</td><td>Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94) s minimem aktivity 50 FBG<sup>3)</sup>/g pro potahovanou a 120 FBG/ml pro kapalnou formu</td><td>selata<br> výkrm kuřat</td><td>4 měsíce<br> -</td><td>25 FBG <br> 10 FBG</td><td>40 FBG <br> 100 FBG</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 25 FBG/kg kompletního krmiva (platí pro selata)<br> 3. doporučená dávka 20 FBG/kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany), např. obsahující více než 50 % kukuřice nebo ječmene (platí pro selata)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany), např. obsahující více než 60 % kukuřice (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. povoleno clo 30.6.2004 (platí pro selata)<br> 7. povoleno do 1.4.2004 (platí pro výkrm kuřat)</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 12<br> č.EU 6</td><td rowspan="3">Endo-1,4-bela-glukanáza <br> (EC 3.2.1.4.) <br> Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy a endo-1,4-beta-glukanázy z Humicola insolens (DSM 10 442) s minimem aktivity 800 FXU<sup>5)</sup>/g+75 FBG<sup>6)</sup>/g pro potahovanou formu, 800 FXU/g + 75 FBG/g pro mikrogranulovanou formu<br> a 550 FXU/ml + 50 FBG/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>200 FXU <br> 19 FBG</td><td>1 000 FXU <br> 94 FBG</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 FXU +38 FBG/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např.. obsahující více než 30 % ječmene a/nebo ovsa. pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>240 FXU <br> 22 FBG</td><td>1 000 FXU <br> 94 FBG</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 FXU + 38 FBG/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxy lany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % ječmene a/nebo ovsa, pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>200 FXU <br> 19 FBG</td><td>800 FXU <br> 75 FBG</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 FXU + 38 FBG/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % ječmene a/nebo ovsa, pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 13<br> č.EU 7</td><td rowspan="4">Endo-1,4-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.4.) <br> Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy<br> a endo-1,4-beta-glukanázy<br> z Aspergillus niger<br> (CBS 600.94) s minimem aktivity:<br> <br> Potahovaná forma: <br> 36 000 FXU<sup>7)</sup>/g<br> 15 000BGU<sup>8)</sup>/g<br> <br> Kapalná forma: <br> 36 000 EX U/g <br> 15 000 BGU/g<br> <br> Pevná forma: <br> 36 000 FXU/g <br> 15 000 BGU/g</td><td rowspan="4">výkrm kuřat <br> selata <br> výkrm krůt <br> nosnice</td><td rowspan="4">- <br> 4 měsíce <br> - <br> -</td><td rowspan="4">3 600 FXU<br> 1 500 BGU <br> 6 000 FXU <br> 2 500 BGU <br> 6 000 FXU <br> 2 500 BGU <br> 12 000 FXU <br> 5 000 BGU</td><td rowspan="4">12 000 FXU<br> 5 000 BGU <br> -<br> - <br> 12 000 FXU<br> 5 000 BGU <br> -<br> -</td><td rowspan="4">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 3 600 - 6 000 FXU a 1 500 - 2 500 BGU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro kuřata)<br> 3. doporučená dávka 6 000 FXU<br> a 2 500 BGU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro selata)<br> 4. doporučená dávka 6 000 - 12 000 FXU a 2 500- 5 000 BGU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro krůty)<br> 5. doporučená dávka 12 000 FXU<br> a 5 000 BGU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro nosnice)<br> 6. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 35 % ječmene a 20 % pšenice (platí pro kuřata)<br> 7. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např. obsahující více než 30 % pšenice a 30 % ječmene (platí pro selata)<br> 8. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např. obsahující více než 40 % pšenice (platí pro krůty)<br> 9. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např. obsahující více než 20 % pšenice, 10 % ječmene a 20 % slunečnice (platí pro nosnice)<br> 10. povoleno do 1.4.2004 (platí pro kapalnou nebo potahovanou formu)<br> 11. povoleno do 30.9.2004 (platí pro pevnou formu)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 14<br> č.EU 8</td><td rowspan="3">Endo-1,4-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.4.) <br> Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,4-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Aspergillus niger (CBS 600.94) s minimem aktivity:<br> <br> Potahovaná forma: <br> 10 000 BGU<sup>9)</sup>/g<br> 4 000FXU<sup>10)</sup>/g<br> <br> Kapalná forma: <br> 20 000 BGU/g <br> 8 000 FXU/g<br> <br> Pevná forma: <br> 20 000 BGU/g <br> 8 000 FXU/g</td><td rowspan="3">výkrm kuřat <br> selata<br> nosnice</td><td rowspan="3">- <br> 4 měsíce <br> -</td><td rowspan="3">3 000 BGU <br> 1 200 FXU <br> 3 000 BGU <br> 1 200 FXU <br> 5 000 BGU <br> 2 000 FXU</td><td rowspan="3">10 000 BGU <br> 4 000 FXU <br> 5 000 BGU <br> 2 000 FXU <br> -<br> -</td><td rowspan="3">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 3 000 - 10 000 BGU a 1 200 - 4 000 FXU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. doporučená dávka 3 000 - 5 000 BGU a 1 200 - 2 000 FXU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro selata)<br> 4. doporučená dávka 5 000 BGU<br> a 2 000 FXU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro nosnice)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 60 % ječmene (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % ječmene (platí pro selata)<br> 7. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např. obsahující více než 60 % ječmene (platí pro nosnice)<br> 8. povoleno do 1.4.2004 (platí pro kapalnou nebo potahovanou formu)<br> 9. povoleno do 30.9.2004 (platí pro pevnou formu)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="6">poř.č. 15<br> č.EU 11</td><td rowspan="6">Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4.)<br> Endo-1,3(4 )-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="6">přípravek endo-1,4-beta-glukanázy, endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 74.252) s minimem aktivity:<br> <br> Granulovaná forma:<br> 8 000U<sup>13)</sup>/g endo-1,4-beta-<br> glukanázy<br> 18 000 U<sup>14)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy<br> 26 000 U<sup>15)</sup>/gendo-l,4-beta-xylanázy<br> <br> Kapalná forma:<br> 8 000 U<sup>13)</sup>/ml endo-1,4-beta-<br> glukanázy<br> 18 000 U<sup>14)</sup>/ml endo-1,3(4)-beta-glukanázy<br> 26 000 U<sup>15)</sup>/ml endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="6">výkrm kuřat <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> výkrm krůt</td><td rowspan="6">- <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td rowspan="6">400 Uendo-<br> 1,4-beta-<br> glukanázy <br> 900 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy<br> 1 300 U endo-1,4-beta-xylanázy<br> <br> 400 U endo-1,4-beta-glukanázy 900 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy 1 300 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="6">- <br> <br> <br> - <br> <br> <br> - <br> <br> <br> -<br> <br> <br> - <br> <br> <br> -</td><td rowspan="6">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 - 1 600 U endo-1,4-beta-glukanázy r 900 3 600 U endo-l,3(4)-beta-glukanázy 1 300 -<br> 5 200 U endo-1,4-beta-xylanázy na<br> 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. doporučená dávka 400 - 800 U endo-1,4-beta-glukanázy + 900 - 1 800 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 1 300<br> 2 600 U endo-l,4-beta-xylanázy (platí pro výkrm krůt)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % pšenice nebo ječmene a více než 10 % žita (platí pro výkrm kuřat) nebo více než 40 % pšenice (platí pro výkrm krůt)<br> 5. povoleno do 30.6.2004 (platí pro kapalnou formu pro výkrm kuřat)<br> 6. povoleno do 3 1.5.2005 (platí pro granulovanou formu pro výkrm kuřat<br> a výkrm krůt a pro kapalnou formu pro výkrm krůt)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="9">poř.č. 16<br> č.EU<br> 12</td><td rowspan="9">Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4.)<br> Endo-1,3(4 )-bela-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="9">přípravek endo-1,4-beta-glukanázy, endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma viride (FERM BP-4447) s minimem aktivity 8 000 U<sup>16)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy + 18 000 U<sup>17)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 26 000 U<sup>18)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="3">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td rowspan="3">200 U endo-1,4-beta-glukanázy <br> 450 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy <br> 650 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 800 až 1 200 U endo-l,4-beta-glukanázy + 1 800 až<br> 2 700 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 2 600 až 3 900 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 20 % pšenice a 20 % ječmene a/nebo 25 % žita<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">nosnice</td><td rowspan="3">-</td><td rowspan="3">640 U endo-1,4-beta-glukanázy <br> 1 440 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy <br> 2 080 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 640 - 1 280 U endo-1,4-beta-glukanázy + 1 440 - 2 880 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 2 080<br> 4 160 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 20 % pšenice a 20 % ječmene a/nebo 25 % žita<br> 4. povoleno do 30 6.2004</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">výkrm krůt</td><td rowspan="3">-</td><td rowspan="3">800 U endo-1,4-beta-glukanázy <br> 1 800 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy <br> 2 600 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="3">-<br> <br> <br> - <br> <br> <br> -</td><td rowspan="3">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 800 až 1 200 U endo-1,4-beta-glukanázy + 1 800 až<br> 2 700 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 2 600 až 3 900 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 20 % pšenice a 20 % ječmene<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř č. 17<br> č.EU<br> 13</td><td rowspan="3">Endo-1,3(4 )-beta-<br> glukana/a<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 357.94)<br> s minimem aktivity 8 000 BGU<sup>19)</sup>/g a 11 000 EXU<sup>20)</sup>/g pro práškovou, 6 000 BGU/g a 8250 EXU/g pro granulovanou a 2 000 BGU/ml a 2 750 EXU/ml pro kapalnou formu</td><td rowspan="3">výkrm kuřat<br> <br> nosnice <br> <br> výkrm krůt</td><td rowspan="3">-<br> <br> - <br> <br> -</td><td rowspan="3">100 BGU <br> 130 EXU <br> 600 BGU <br> 800 EXU <br> 600 BGU <br> 800 EXU</td><td rowspan="3">-<br> -<br> -<br> -<br> -<br> -</td><td rowspan="3">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 600 BGU<br> a 800 EXU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro nosnice a krůty)<br> 3. doporučená dávka 100 BGU a 130 EXU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % ječmene a 40 % pšenice (platí pro nosnice)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující víte než 30 % žita nebo více než. 30 % pšenice (platí pro krůty)<br> 6. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hl.arabinoxylany a betaglukany), např. obsahující více než 30 % pšenice a 30 % ječmene nebo 20 % žita (platí pro výkrm kuřat)<br> 7. povoleno do 30.6.2004 (platí pro výkrm kuřat)<br> 8. povoleno do 1.4.2004 (platí pro nosnice a výkrm krůt)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 18<br> č.EU 15</td><td>Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma viride (CBS 517.94) s minimem aktivity 650 U<sup>22)</sup>/g pro pevnou a 325 U/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>325 U</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 325 - 650 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany), např. obsahující více než 50 % ječmene<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 19<br> č.EU 16</td><td rowspan="4">Endo-1,4-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.4.)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 142) s minimem aktivity 2 000 CU<sup>23)</sup>/g pro pevnou a 2 000 CU/ml pro kapalnou formu</td><td rowspan="4">výkrm kuřat, <br> nosnice, <br> výkrm prasat, <br> selata</td><td rowspan="4">- <br> -<br> - <br> 4 měsíce</td><td rowspan="4">250 CU <br> 250 CU<br> 250 CU <br> 250 CU</td><td rowspan="4">-<br> -<br> - <br> -</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 - 1 000 CU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany), např. obsahující více než 40 % ječmene<br> 4. povoleno do 30.6.2004 (platí pro kapalnou formu)<br> 5. povoleno do 17.7.2004 (platí pro pevnou formu)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 20 č.EU 18</td><td>Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4-)-beta-glukanázy z Aspergillus niger (MUCL 39199) s minimem aktivity 2 000 AGL<sup>25)</sup>/g pro pevnou a 500 AGL/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>100 AGL</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 100 AGL/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany), např. obsahující více než 40 % ječmene a 20 % pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 21<br> č.EU 19</td><td>Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4-)-beta-glukanázy z Aspergillus niger (MUCL 39199) s minimem aktivity 1 500 AGL<sup>26)</sup>/g pro pevnou a 200 AGL/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>25 AGL</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 25 - 100 AGL/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany), např. obsahující více než 50 % ječmene<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č.<br> 22<br> č.EU<br> 22</td><td>Endo-1,3(4 )-bela-glukanáza (HC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum<br> (CNCM MA 6-10 W) s minimem aktivity 70 000 BGN<sup>29)</sup>/g pro pevnou a 14 000 BGN/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>1050 BGN</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 800 BGN/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany), např. obsahující více než 50 % ječmene<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 23<br> č.EU 24</td><td>Endo-1,3(4 )-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy<br> a endo-1,3(4)-beta- glukanázy<br> z Aspergillus niger (CNCM 1-1517)<br> s minimem aktivity<br> 28 000 QXU<sup>31)</sup>/g<br> a 140 000 QGU<sup>32)</sup>/g</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>420 QXU <br> 2 100 QGU</td><td>1 120 QXU <br> 5 600 QGU</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 560 QXU<br> a 2 800 QGU na 1 kg komplet, krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % pšenice a 30 % ječmene<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 24<br> č.EU 25</td><td rowspan="2">Endo-1.3(4 )-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z. Aspergillus niger (NRRL 2554 1) s minimem aktivity 1 100 U<sup>33)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 1 600 U<sup>34)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>138 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy 200 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 138 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 200 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 50 % ječmene nebo 30 % pšenice a 30 % kukuřice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>jako pro výkrm kuřat</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 25<br> č.EU 26</td><td rowspan="2">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,3(4 )-beta-glukanázy z Trichoderma reesei (CBS 526.94) s minimem aktivity 350 000 BU<sup>35)</sup>/g pro pevnou a 50 000 BU/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>23 000 BU</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 23 000 - 50 000 BU na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně glukany), např. obsahující více než 20 % ječmene nebo 30 % žita<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>26 000 BU</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 26 000 -35 000 BU na I kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně glukany), např. s více než 60 % ječmene nebo pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 26<br> č.EU<br> 27</td><td>Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-bela-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma reesei (CBS 529.94) a endo-1,3(4)-beta- glukanázy z Trichoderma reesei (CBS 526.94) s minimem aktivity 200 000 BXU<sup>36)</sup>/g a 200 000 BU<sup>35)</sup>/g pro pevnou a 30 000 BXU/g a 30 000 BU/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat <br> <br> selata</td><td>-<br> <br> 2 měsíce</td><td>2 500 BXU <br> 2 500 BU <br> 7 500 BXU <br> 7 500 BU</td><td>-<br> -<br> -<br> -</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 10 000 BXU<br> a 10 000 BU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. doporučená dávka 7 500 - 15 000 BXU a 7 500 - 15 000 BU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro selata)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a glukany), např.s více než 40 % pšenice nebo 30 % žita (platí pro výkrm kuřat)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více bež 50 % pšenice (platí pro selata)<br> 6. povoleno do 28.2.2005 platí (pro selata)<br> 7. povoleno do 30.6.2004 (platí pro výkrm kuřat)</td></tr><tr><td>poř.č. 27<br> č.EU 29</td><td>Endo-1,3(4 )-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-bela-glukanázy z Geosmithia Emersonii (IMI SD 133) s minimem aktivity 5 500 U<sup>38)</sup>/g</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>250 U</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 250 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany), např.obsahujici více než 50 % ječmene<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 28<br> č.EU 30</td><td rowspan="5">Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo 1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="5">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Penicillium funiculosum (IMI SD 101) s minimem aktivity 2 000 U<sup>39)</sup> endo-1,3(4)-beta glukanázy a 1 400 U<sup>40)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy pro práškovou formu a 500 U/ml endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 350 U/ml endo-1,4-beta-xylanázy pro kapalnou formu</td><td rowspan="5">výkrm kuřat <br> <br> <br> <br> <br> <br> výkrm krůt <br> <br> nosnice <br> <br> výkrm prasat</td><td rowspan="5">-<br> <br> <br> <br> <br> <br> -<br> <br> - <br> <br> -</td><td rowspan="5">endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 100 U endo-1,4-beta-xylanáza <br> 70 U jako pro výkrm kuřat jako pro výkrm kuřat jako pro výkrm kuřat</td><td rowspan="5">- <br> <br> <br> - <br> <br> <br> - <br> <br> -<br> <br> -</td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 100 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 70 U endo-1,4-beta-xylanázy na kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany<br> a arabinoxylany), např. obsahující více než 50 % ječmene nebo 60 % pšenice (platí pro výkrm kuřat a prasat)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), obsahující např. více než 50 % pšenice (platí pro výkrm krůt)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 60 % ječmene nebo 30 % pšenice (platí pro nosnice)<br> 6. povoleno do 28.2.2005 (platí pro výkrm krůt, nosnice a prasata)<br> 7. povoleno do 30.6.2004 (platí pro výkrm kuřat)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 29<br> č.EU<br> 32</td><td rowspan="3">Endo-1,3(4 )-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum (A TCC 2106) s minimem aktivity 200 U<sup>42)</sup>/ml<br> <br> <br> <br> 1 200 U/ml <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> 1 200 U/ml</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>100 U</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 100 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany), např. obsahující více než 30 % ječmene<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>400 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 U/kg komplet.krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany), např. obsahující více než 55 % ječmene<br> 4. povoleno do 30.6 2004</td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>500 U</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany), např. obsahující více než 70 % ječmene<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 30<br> č.EU 35</td><td rowspan="2">Endo-1,3(4 )-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (HC 3.2.1.8)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) s minimem aktivity 80 U<sup>47)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 180 U<sup>48)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="2">nosnice</td><td rowspan="2">-</td><td rowspan="2">endo-1,3(4 )-beta-<br> glukanáza <br> 80 U <br> endo-1,4-beta-xylanáza <br> 180 U</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 80 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 180 U endo-l,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany), např.obsahující více než 60 % ječmene<br> 4. povoleno do 26.7.2004</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 31<br> č.EU 36</td><td rowspan="3">Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> <br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135) s minimem aktivity 300 U<sup>49)</sup>/g endo-1,3(4 )-beta-glukanázy a 300 U<sup>50)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="2">výkrm kuřat</td><td rowspan="2">-</td><td rowspan="2">endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 300 U endo-1,4-beta-xylanáza <br> 300 U</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 300 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 300 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např.obsahující více než 40 % ječmene (platí pro výkrm kuřat) nebo více než 35 % ječmene (platí pro nosnice)<br> 4. povoleno do 26.7.2004</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>jako pro výkrm kuřat</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 32<br> č.EU 39</td><td rowspan="2">Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,3 (4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) s minimem aktivity 400 U<sup>55)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 400 U<sup>56)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="2">výkrm prasat</td><td rowspan="2">-</td><td>endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 400 U</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 400 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např.obsahující více než 65 % ječmene<br> 4. povoleno do 26.7.2004</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 400 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 33<br> č.EU 40</td><td rowspan="3">Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)<br> Subtilisin<br> (EC 3.4.21.62)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3 (4)-beta-<br> glukanázy z Trichoderma<br> longibrachiatum (ATCC 2106),<br> endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum<br> (ATCC2105)asubtilisinu<br> z Bacillus subtilis (ATCC 2107)<br> s minimem aktivity 100 U<sup>57)</sup>/g endo-<br> 1,3(4)-beta-glukanázy, 300 U<sup>58)</sup>/g<br> endo-1,4-beta-xylanázy a 800 U<sup>59</sup>Vg<br> subtilisinu</td><td rowspan="3">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td rowspan="3">endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 30 U <br> endo-1,4-beta-xylanáza<br> 90 U<br> subtilisin<br> 240 U</td><td rowspan="3">- <br> <br> <br> <br> - <br> <br> <br> -</td><td rowspan="3">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 30 - 100 U endo-l,3(4)-beta-glukanázy, 90 - 300 U endo-l,4-beta-xylanázy a 240 - 800 U subtilisinu na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi např. obsahující více než 60 % ječmene<br> 4. povoleno do 26.7.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="6">poř.č. 34<br> č.EU 41</td><td rowspan="6">Endo-1,3(4 )-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)<br> Subtilisin<br> (EC 3.4 21.62)</td><td rowspan="6">přípravek endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy z Trichoderma<br> longibrachiatum (ATCC 2106),<br> endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum<br> (ATCC 2105) a subtilisinu<br> z Bacillus subtilis (ATCC 2107)<br> s minimem aktivity 100 U<sup>60)/</sup>g endo-<br> l,3(4)-beta-glukanázy, 2500 U<sup>61)</sup>/g<br> endo-l,4-beta-xylanázy a 800 U<sup>62)</sup>/g<br> subtilisinu</td><td rowspan="3">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td rowspan="3">endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza 25 U endo-1,4-beta-xylanáza 625 U subtilisin 200 U</td><td>-</td><td rowspan="6">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 25 - 100 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 625 - 2500 U endo-1,4-beta-xylanázy a 200 - 800 U subtilisinu pro výkrm kuřat a 100 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 2500 U endo-1,4-beta-xylanázy a 800 U subtilisinu pro nosnice na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi např. obsahující více než 30 % pšenice a 10 % ječmene (platí pro výkrm kuřat) nebo s více než 50 % pšenice a 25 % ječmene (platí pro nosnice)<br> 4. povoleno do 26.7.2004</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">nosnice</td><td rowspan="3">-</td><td rowspan="3">endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 100 U endo-1,4-beta-xylanáza <br> 2500 U subtilisin <br> 800 U</td><td>-</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 35<br> č.EU 46</td><td rowspan="3">Endo-1,3(4 )-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)<br> Polygalakluronáza<br> (EC 3.2.1.15)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy z Trichoderma<br> longibrachiatum (ATCC 2106),<br> endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum<br> (IMI SD 135) a polygalakturonázy<br> z Aspergillus aculeatus<br> (CBS 589.94) s minimem aktivity<br> 400 U<sup>65)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy, 400 U<sup>64)</sup>/g endo-1,4-beta-<br> xylanázy<br> a 50 U<sup>67)</sup>/g polygalakturonázy</td><td rowspan="3">výkrm prasat</td><td rowspan="3">-</td><td rowspan="3">endo-1,3(4 )-beta-<br> glukanáza <br> 400 U endo-1,4-beta-xylanáza <br> 400 U polygalaktu-ronáza <br> 50 U</td><td rowspan="3">-<br> <br> <br> <br> - <br> <br> <br> -</td><td rowspan="3">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U endo-1,4-beta-xylanázy a 50 U polygalaktorunázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující obiloviny bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany), např. obsahující více než 40 % ječmene<br> 4. povoleno do 6.1.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř č. 36<br> č.EU 5</td><td rowspan="3">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.4.8.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy / Aspergillus oryzae (DSM 10.287) s minimem aktivity 1 000 FXU<sup>4)</sup>/g pro potahovanou a 650 FXU/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>80 FXU</td><td>200 FXU</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 150 FXU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 50 % pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>-</td><td>225 FXU</td><td>600 FXU</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 225 - 600 FXU/kg komplet.krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 50 % pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>200 FXU</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 200 1 FXU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 50 % pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 37<br> č.EU 9</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Aspergillus niger (CBS 270.95)<br> s minimem aktivity<br> 28 000 EXU<sup>11)</sup>/g pro pevnou<br> a 14 000 EXU/ml pro kapalnou<br> formu</td><td>nosnice <br> výkrm krůt <br> výkrm kuřat</td><td>-<br> -<br> -</td><td>2 400 EXU <br> 2 400 EXU <br> 1 400 EXU</td><td>-<br> -<br> -</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 400 -<br> 7 400 EX U/kg kompletního krmiva (platí pro nosnice)<br> 3. doporučená dávka 2400 -<br> 5 600 EX U/kg kompletního krmiva (platí pro krůty)<br> 4. doporučená dávka 1 400 EXU/kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 30 % pšenice a 30 % žita (platí pro nosnice a krůty)<br> 6. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy íhl.arabinoxylany), např. obsahující víte než 50 % pšenice (platí pro výkrm kuřat)<br> 7. povoleno do 30.6.2004 (platí pro výkrm kuřat)<br> 8. povoleno do 1.4.2004 (platí pro nosnice a výkrm krůt)</td></tr><tr><td>poř.č. 38<br> č.EU 14</td><td>Endo-1,4-bela-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Aspergillus niger (CBS 520.94) s minimem aktivity 600 U<sup>21)</sup>/g pro pevnou a 300 U/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>300 U</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 300 - 600 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. s více než 50 % pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 39<br> č.EU 17</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.4.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135) s minimem aktivity<br> 6 000 EPU<sup>24)</sup>/g pro pevnou a 6 000 EPU/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat <br> nosnice <br> výkrm krůt <br> výkrm prasat <br> selata</td><td>-<br> -<br> -<br> -<br> 4 měsíce</td><td>750 EPU <br> 750 EPU <br> 750 EPU <br> 750 EPU <br> 750 EPU</td><td>-<br> -<br> -<br> -<br> -</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 1500 -<br> 3 000 EPU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 35 % pšenice (u výkrmu krůt) nebo obsahující více než 40 % pšenice (u výkrmu kuřat, nosnic, selat a výkrmu prasat)<br> 4. povoleno do 30.6.2004 (platí pro kapalnou formu pro výkrm kuřat, nosnice, selata a výkrm prasat)<br> 5. povoleno do 17.7.2004 (platí pro pevnou formu pro výkrm kuřat, nosnice, selata, výkrm prasat a výkrm krůt)</td></tr><tr><td>poř.č 40<br> č.EU<br> 20</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (MUCL 39203) s minimum aktivity 2 000 AXC<sup>27)</sup>/g pro pevnou a 500 AXC/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>100 AXC</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 100 AXC/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 40 % pšenice nebo žita<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 41<br> č.EU<br> 21</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (MUCL 39203) s minimem aktivity 1 500 AXC<sup>28)</sup>/g pro pevnou a 200 AXC/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>25 AXC</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 25 - 100 AXC/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 50 % pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 42<br> č.EU 23</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (CNCM MA 6-10 W) s minimem aktivity 70 000 IFP<sup>30)</sup>/g pro pevnou a 7 000 IFP/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat <br> nosnice <br> výkrm krůt</td><td>-<br> -<br> -</td><td>1050 IFP <br> 840 IFP <br> 700 IFP</td><td>-<br> -<br> -</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 1 400 IFP/kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat a výkrm krůt)<br> 3. doporučená dávka 840 IFP/kg kompletního krmiva (platí pro nosnice)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 56 % pšenice (platí pro výkrm kuřat)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 40 % pšenice(platí pro výkrm krůt a nosnice)<br> 6. povoleno do 28.2.2005 (platí pro nosnice a výkrm krůt)<br> 7. povoleno do 30.6.2004 (platí pro výkrm kuřat)</td></tr><tr><td>poř.Č. 43<br> č.EU 31</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 614.94) s minimem aktivity 300 EU<sup>41)</sup>/g pro pevnou a 1 000 EU/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat <br> nosnice</td><td>-<br> -</td><td>600 EU <br> 300 EU</td><td>-<br> -</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 600 EU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např.obsahující více než 60 % pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 44<br> č.EU 33</td><td rowspan="4">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) s minimem aktivity 2 000 U<sup>43)</sup>/g pro práškovou a 5 000 U/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>500 U</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 - 2 500 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 55 % pšenice nebo 60 % žita<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>2 000 U/g pro práškovou<br> a 5 000 U/ml pro kapalnou formu</td><td>nosnice</td><td>-</td><td>2 000 U</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 000 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 35 % pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td> 4 000 U/g pro práškovou<br> a 10 000 U/ml pro kapalnou formu</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>5 000 U</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 5 000 IJ/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 45 % pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td> 4 000 U/g pro práškovou<br> a 8 000 U/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>4 000 U</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 4 000 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 35 % pšenice<br> 4. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 45<br> č.EU 37</td><td rowspan="2">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8) <br> Subtilisin <br> (EC 3.4.21.62)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum<br> (ATCC 2105) a subtilisinu<br> z Bacillus subtilis (ATCC 2107)<br> s minimem aktivity 2500 U<sup>5l)</sup>/g<br> endo-1,4-beta-xylanázy a 800 U<sup>52)</sup>/g<br> subtilisinu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>endo-1,4-beta-xylanáza 500 U <br> subtilisin 160 U</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 - 2500 U endo-1,4-beta-xylanázy a 160 800 U subtilisinu pro výkrm kuřat a 825 -2500 U endo-1,4-beta-xylanázy a 265 800 U subtilisinu pro krůty na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi např. obsahující více než 65 % pšenice (platí pro výkrm kuřat) nebo více než 45 % pšenice (platí pro krůty)<br> 4. povoleno do 26.7.2004</td></tr><tr><td>krůty</td><td>-</td><td>endo-1,4-beta-xylanáza 825 U <br> subtilisin 265 U</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 46<br> č.EU<br> 38</td><td>Endo-1,4-bela-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8) <br> Subtilisin <br> (EC 3.4.21 62)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum<br> (ATCC 2105) a subtilisinu<br> z Bacillus subtilis (ATCC 2107)<br> s minimem aktivity 5000 U<sup>53)</sup>/g<br> endo-1,4-beta xylanázy a 500 U<sup>54)</sup>/ g<br> subtilisinu</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 5000 U <br> subtilisin <br> 500 U</td><td>-<br> <br> <br> -</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 5000 u endo-1,4-beta-xylanázy a 500 u subtilisinu na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi např. obsahující více než 40 % pšenice<br> 4. povoleno do 26.7.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 47<br> č.EU<br> 42</td><td>Endo-1,4-bela-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SI) 135) s minimem aktivity 4000 U<sup>63)</sup>/g pro pevnou formu, charakteristika povoleného přípravku: endo-1,4-beta-xylanáza 1,99 %, pšenice 97,7 %, propionan vápenatý 0,3 %, lecitin 0,01 %</td><td>selata<br> výkrm prasat</td><td>4 měsíce<br> -</td><td>4 000 U<br> 4 000 U</td><td>-<br> -</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 4 000 U na 1 ku kompletního krmiva<br> 3 pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxy lany), např.obsahující více než 60 % pšenice<br> 4. povoleno do 26.7.2004 (platí pro selata)<br> 5. povoleno do 17.7.2004 (platí pro prasata)</td></tr><tr><td>poř.č. 48<br> č.EU 51</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Bacillus subtilis (LMG-S 15136) s minimem aktivity 100 IU<sup>70)</sup>/g</td><td>výkrm kuřat, <br> selata</td><td>-<br> 2 měsíce</td><td>10 IU<br> 10 IU</td><td>-<br> -</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 10 IU na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např.obsahující více než 40 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.5.2005 (platí pro selata)<br> 5. povoleno do 17.7.2004 (platí pro výkrm kuřat)</td></tr><tr><td>poř.č. 49 č.EU 2</td><td>3-fytáza <br> (EC 3.1.3.8)</td><td>přípravek 3-fytázy z Aspergillus oryzae (DSM 10 289) s minimem aktivity 2 500 FYT<sup>1)</sup>/ g pro potahovanou a 5 000 FYT/g pro kapalnou formu</td><td>selata<br> výkrm prasat <br> výkrm kuřat <br> nosnice</td><td>4 měsíce<br> -<br> -<br> -</td><td>250 FYT <br> 400 FYT <br> 200 FYT <br> 500 FYT</td><td>1 000 FYT <br> 1 000 FYT <br> 1 000 FYT <br> 1 000 FYT</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 FYT/kg kompletního krmiva (pro selata, výkrm prasat a výkrm kuřat)<br> 3. doporučená dávka 750 FYT/kg kompletního krmiva (pro nosnice)<br> 4. pro krmné směsi bohaté fytáty obsahující např.více než 40 % obilovin (kukuřice, pšenice, ječmen, oves, žito, tritikále), olejniny a luštěniny<br> 5. povoleno do 30.6.2004</td></tr><tr><td>poř.č. 50<br> č.EU 28</td><td>3-fytáza <br> (EC 3.1.3.8)</td><td>přípravek 3-fytázy z Trichoderma reesei (CBS 528.94) s minimem aktivity 5 000 PPU<sup>37)</sup>/g pro pevnou a 1 000 PPU/g pro kapalnou formu</td><td>selata<br> výkrm prasat <br> výkrm kuřat</td><td>4 měsíce<br> -<br> -<br> -</td><td>250 PPU <br> 500 PPU <br> 500 PPU</td><td>-<br> -<br> -</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 - 750 PPU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté fytáty, např. obsahující více než 50 % obilovin (kukuřice, ječmen, pšenice), tapioku, olejniny a luštěniny (platí pro selata a výkrm prasat)<br> 4. pro krmné směsi obsahující více než 0,22 % fosforu vázaného na fytin (platí pro výkrm kuřat)<br> 5. povoleno do 28.2.2005 (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. povoleno do 30.6.2004 (platí pro selata a výkrm prasat)</td></tr><tr><td>poř.č. 51<br> č.EU 1</td><td>3-fytáza <br> (EC 3.1.3.8)</td><td>přípravek 3-fytázy z Aspergillus niger (CBS 114.94) s minimem fytázové aktivity 5 000 FTU<sup>84)</sup>/g pro pevné a kapalné přípravky</td><td>krůty</td><td>-</td><td>125 FTU</td><td>-</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 200 - 800 FTU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující nejméně 0,3 % fytátu, např. 20 % pšenice<br> 4. povoleno do 14.12.2003</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 52<br> č.EU 50</td><td rowspan="5">6-fytáza<br> (EC 3.4.3.26)</td><td rowspan="5">přípravek 6-fytázy z Aspergillus oryzae (DSM 1 1 857) s minimem aktivity 2 500 FYT<sup>4)</sup>/g pro potahovanou a 5 000 FYT/g pro kapalnou formu</td><td rowspan="5">výkrm kuřat<br> nosnice <br> výkrm krůt <br> výkrm prasat <br> selata</td><td rowspan="5">- <br> - <br> - <br> -<br> 2 měsíce</td><td rowspan="5">250 FYT <br> 250 FYT <br> 250 FYT <br> 500 FYT <br> 500 FYT</td><td rowspan="5">- <br> - <br> - <br> - <br> -</td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 až 1 000 FYT na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující víte než 0,25 % fosforu vázaného na fytin<br> 4. povoleno do 17.7.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="10">poř.č. 53<br> č.EU 53</td><td rowspan="10">Endo-1,3 (4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="10">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589,94), endo-l,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553), bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9554) a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma viride (NIBH FERM BP 4842) s minimem aktivity: 2 350 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy,<br> 4 000 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 400 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy, 450 U<sup>77)</sup>/g bacillolyzinu a 20 000 U<sup>78)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="10">selata výkrm<br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> kuřat</td><td rowspan="10">2 měsíce <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td rowspan="10">2 350 U<br> endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy <br> 4 000U endo-1,4-beta-<br> glukanázy <br> 400 U alfa-amylázy <br> 450 U<br> bacillolyzinu <br> 20 000 U endo-1,4-beta-xylanázy <br> 1 175 U endo-1,3,(4)-beta-<br> glukanázy <br> 2 000 U endo-1,4-beta-<br> glukanázy <br> 200 U alfa-amylázy <br> 225 U bacillolyzinu<br> 10 000 U <br> endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="10">- <br> <br> <br> <br> - <br> <br> <br> - <br> <br> - <br> <br> - <br> <br> <br> - <br> <br> <br> <br> - <br> <br> <br> - <br> <br> -<br> <br> -</td><td rowspan="10">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 350 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 4 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 400 U alfa-amylázy, 450 U bacillolyzinu<br> a 20 000 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva (platí pro selata)<br> 3. doporučená dávka 1 175 - 2 350 U endo-1,3,(4)-beta-glukanázy, 2 000 -4 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 200 - 400 U alfa-amylázy, 225 - 450 U bacillolyzinu a 10 000 - 20 000 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany), např.obsahující více než 25 % ječmene a 20 % kukuřice (platí pro selata)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany), např.obsahující více než 45 % pšenice (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. povoleno do 23.11.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="8">poř.č. 54<br> č.EU 54</td><td rowspan="8">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="8">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553) a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma viride (NIBH FERM BP 4842) s minimem aktivity: <br> 10 000 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy,<br> 120 000 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 400 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy a <br> 210 000 U<sup>78)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="8">výkrm krůt <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> výkrm kuřat</td><td rowspan="8">- <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td rowspan="8">500 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy <br> 6 000 U endo-1,4-beta-glukanázy <br> 20 U alfa-amylázy <br> 10 500 U endo-1,4-beta-xylanázy <br> <br> 1 000 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy <br> 12 000 U endo-1,4-beta-<br> glukanázy <br> 40 U alfa-amylázy <br> 21 000 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="8">-<br> <br> -<br> <br> <br> <br> - <br> <br> - <br> <br> <br> <br> -<br> <br> <br> -<br> <br> <br> - <br> <br> -</td><td rowspan="8">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 1 000 - 2 000 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 12 000 - 24 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 40<br> - 80 U alfa-amylázy a 21 000 - 42 000 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. doporučená dávka 500 - 1 500 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 6 000 - 18 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 20 - 60 U alfa-amylázy a 10 500 - 31 500 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm krůt)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany), např.obsahující více než 45 % pšenice (platí pro výkrm kuřat) nebo více než 30 % pšenice (platí pro výkrm krůt)<br> 5. povoleno do 23.11.2004 (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. povoleno do 13.10.2005 (platí pro výkrm krůt)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="7">poř.č. 55<br> č.EU<br> 55</td><td rowspan="7">Endo-1,3(4 )-beta-glukanáza <br> (EC 3 2.1.6)<br> Endo-1.4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2 1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)</td><td rowspan="7">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553) a bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9554) s minimem aktivity: <br> 3 000 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy,<br> 5 000 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 540 U<sup>70)</sup>/g alfa-amylázy a <br> 450 U<sup>77)</sup>/g bacillolyzinu</td><td rowspan="4">selata</td><td rowspan="4">2 měsíce</td><td rowspan="7">1 500 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy <br> 2 500 U endo-1,4-beta-glukanázy <br> 270 U alfa-amylázy <br> 225 U<br> bacillolyzinu <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> jako pro selata<br> <br> <br> <br> jako pro selata <br> <br> <br> <br> jako pro selata</td><td>-</td><td rowspan="7">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 1 500 - 3 000 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 2 500 - 5 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 270 -540 U alfa-amylázy a 225 - 450 U bacillolyzinu na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy, např.obsahující více než 35 % pšenice a 15 % ječmene (platí pro selata)<br> 4. pro krmné směsi bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy, např.obsahující více než 50 % ječmene (platí pro výkrm prasat)<br> 5. pro krmné směsi bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy, např.obsahující více než 50 % kukuřice nebo 50 % pšenice (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. pro krmné směsi bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy, např.obsahující více než 40 % kukuřice a 10 % žita (platí pro nosnice)<br> 7. povoleno do 23.11.2004</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td>-</td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 56<br> č.EU 56</td><td rowspan="4">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacilloly/in<br> (EC 3.4.24 28)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553) a bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9554) s minimem aktivity: <br> 6 000 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy,<br> 3 500 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 1 400 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy a <br> 450 U<sup>77)</sup>/g bacillolyzinu</td><td rowspan="4">výkrm kuřat</td><td rowspan="4">-</td><td rowspan="4">6 000 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy <br> 3 500 U endo-1,4-beta-glukanázy <br> 1 400 U alfa-amylázy <br> 450 U<br> bacillolyzinu</td><td rowspan="4">- <br> <br> <br> -<br> <br> <br> -<br> <br> -</td><td rowspan="4">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 6 000 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 3 500 U endo-1,4-beta-glukanázy, 1 400 U alfa-amylázy a 450 U bacillolyzinu na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např.obsahující více než 40 % ječmene<br> 4. povoleno do 23.1 1.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 57<br> č.EU 57</td><td rowspan="4">Endo-1,3(4 )-bela-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553) a bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9554) s minimem aktivity: <br> 3 000 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy,<br> 9 000 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 540 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy a <br> 1 450 U<sup>77)</sup>/g bacillolyzinu</td><td rowspan="4">výkrm kuřat</td><td rowspan="4">-</td><td rowspan="4">3 000 U <br> endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy <br> 9 000 U endo-1,4-beta-glukanázy <br> 540 U alfa-amylázy <br> 450 U<br> bacillolyzinu</td><td rowspan="4">- <br> <br> <br> <br> -<br> <br> <br> -<br> <br> -</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 3 000 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 9 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 540 U alfa-amylázy a 450 U bacillolyzinu na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté škrobovými<br> a neškrobovými polysacharidy (hlavně celulózou a hemicelulózou), např.obsahující více než 20 % slunečnicové moučky a 10 % sojové moučky<br> 4. povoleno do 23.11.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 58<br> č.EU 58</td><td rowspan="4">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-l,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553) a bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9554) s minimem aktivity: <br> 2 350 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4 )-beta-glukanázy,<br> 5 000 U<sup>75,</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 400 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy a <br> 5 000 U<sup>77)</sup>/g bacillolyzinu</td><td rowspan="4">selata</td><td rowspan="4">2 měsíce</td><td rowspan="4">2 350 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy <br> 5 000 U endo-1,4-beta-<br> glukanázy <br> 400 U alfa-amylázy <br> 5 000 U bacillolyzinu</td><td rowspan="4">-<br> <br> <br> - <br> <br> <br> -<br> <br> -</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 350 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 5 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 400 U alfa-amylázy a 5 000 U bacillolyzinu na<br> 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany), např.obsahující více než 30 % ječmene<br> 4. povoleno do 23.11.2004</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 59<br> č.EU 59</td><td rowspan="5">Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3 2.1.8)<br> Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Subtilisin<br> (EC 3.4.21.62)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Polygalakturonáza<br> (EC 3.2.1.15)</td><td rowspan="5">přípravek endo-1,4-beta xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105), endo-1,3(4 )-beta-glukanázy a alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553), subtilisinu z Bacillus subtillis (ATCC 2107) a polygalakturonázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94) s minimem aktivity 300 U<sup>79)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy, 150 U<sup>80)</sup>/gendo-1,3(4)-beta-glukanázy, 4 000 U<sup>81)</sup>/g subtilisinu, 400 U<sup>82)</sup>/g alfa-amylázy a 25 U <sup>83)</sup>/g polygalakturonázy</td><td rowspan="5">výkrm kuřat</td><td rowspan="5">-</td><td rowspan="5">300 U <br> endo-1,4-beta-xylanázy <br> 150 U<br> endo-1,3(4)-beta<br> glukanázy <br> 4 000 U subtilisinu <br> 400 U alfa-amylázy <br> 25 U<br> polygalakturonázy</td><td rowspan="5">-<br> <br> <br> - <br> <br> <br> <br> - <br> <br> -<br> <br> -</td><td rowspan="5">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 300 U endo-1,4-beta-xylanázy, 150 U endo-1,3(4)beta-glukanázy, 4 000 U subtilisinu, 400 U alfa-amylázy a 25 U polygalakturonázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté škrobovými<br> a neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany a arabinoxylany), např.obsahující více než 40 % kukuřice<br> 4. povoleno do 28.2.2005</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 60<br> č.EU<br> 60</td><td rowspan="2">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2 1.8) Endo- 1,3(4 )-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,4-beta xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) a endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) s minimem aktivity 5 000 U<sup>79)</sup>/ml endo-1,4-beta-xylanázy a 50 U<sup>80)</sup>/ml endo-1,3(4)-beta-glukanázy</td><td rowspan="2">výkrm kuřat</td><td rowspan="2">-</td><td rowspan="2">500 U endo-1,4-beta-xylanázy 5 U<br> endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy</td><td rowspan="2">-</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 U - 2 500 U endo-1,4-beta-xylanázy a 5 - 25 U endo-1,3(4)beta-glukanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany), např.obsahující více než 20 % ječmene a 40 % pšenice<br> 4. povoleno do 28.2.2005</td></tr><tr></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 61<br> č.EU<br> 61</td><td rowspan="2">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8) Endo-1,3(4 )-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,4-beta xylanázy z Trichoderma reesei (CBS 529.94) a endo-1,3(4)-betaglukanázy z Trichoderma reesei (CBS 526,94) s minimem aktivity. 17 000 BXU<sup>86)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy a 11 000 BU<sup>85)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy pro práškovou formu a<br> 22 000 BXU/ml endo-1,4-beta-xylanázy a 15 000 BU/ml endo-1,3(4)-beta- glukanázy pro kapalnou formu</td><td rowspan="2">výkrm kuřat</td><td rowspan="2">-</td><td rowspan="2">17 000 BXU endo-1,4-beta-xylanázy 11 000 BU endo-1,3(4 )-bela-<br> glukanázy</td><td rowspan="2">- -</td><td rowspan="2">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 17 000 BXU endo-1,4-beta-xylanázy a 11 000 BU endo-l,3(4)beta-glukanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany a arabinoxylany), např.obsahující více než 40 % ječmene nebo 55 % pšenice<br> 4. povoleno do 28.2.2005</td></tr><tr></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 62</td><td rowspan="2">Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3 2.1.4 )<br> Endo-1,3(4 )-bela-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,4-beta-glukanázy, endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 74.252) s minimem aktivity v granulované nebo kapalné formě 8 000 U<sup>13)</sup>/g nebo ml endo-1,4-beta-glukanázy t 18 000 U<sup>14)</sup>/g nebo ml endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 26 000 U<sup>15)</sup>/g nebo ml endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="2">selata v<br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> ýkrm prasat</td><td rowspan="2">4 měsíce <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td rowspan="2">400 U endo-1,4-beta-glukanázy <br> 900 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy <br> 1 300 U endo-1,4-beta-xylanázy jako pro selata</td><td rowspan="2">- <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td rowspan="2">1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 l 600 U endo-1,4-heta-glukanázy + 900 - 3 600 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 4 300 - 5 200 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % pšenice nebo ječmene a více než 10 % žita<br> 4. povoleno do 31.12.2003<br> 5. dovozce Cymedica ČR</td></tr><tr></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 63</td><td rowspan="2">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza<br> (EC 3.2 1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 357,94)<br> s minimem aktivity 8 000 BGU<sup>19)</sup>/g a 11 000 EXU<sup>20)</sup>/g pro práškovou, 6 000 BGU/g a 8250 EXU/g pro granulovanou a 2 000 BGU/ml a 2 750 EXU/ml pro kapalnou formu</td><td rowspan="2">selata <br> <br> výkrm prasat</td><td rowspan="2">4 měsíce <br> <br> -</td><td rowspan="2">600 BGU <br> 800EXU <br> 600 BGU <br> 800EXU</td><td rowspan="2">- <br> <br> -</td><td rowspan="2">6. jakou poř.č. 1<br> 7. doporučená dávka 600 BGU<br> a 800 EXU na 1 kg kompletního krmiva<br> 8. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a β-glukany), např.obsahující více než 35 % pšenice, 20 % triticale, 5 % žita a 15 % ječmene<br> 9. povoleno do 31.12.2003<br> 10. dovozce Cymedica ČR</td></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 64</td><td>Endo-1,4-bcla-xylanáza <br> (EC 3.2 1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Aspergillus niger (CBS 270,95)<br> s minimem aktivity<br> 28 000 EXU<sup>11)</sup>/g pro pevnou<br> a 14 000 EXU/ml pro kapalnou<br> formu</td><td>selata<br> výkrm prasat</td><td>4 měsíce<br> -</td><td>2 400 EXU <br> 2 400 EXU</td><td>-<br> -</td><td>1. jakou poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 400 - 7 400 EXU na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např.obsahující více než 35 % pšenice, 20 % triticale a 5 % žita<br> 4. povoleno do 31.12.2003<br> 5. dovozce Cymedica ČR</td></tr></tbody></table>

1) Číslem EU se rozumí pořadové číslo enzymu podle příslušného předpisu EU

Použité jednotky

1) 1 FYT je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol anorganického fosfátu za 1 minutu z fytátu sodného při pH 5,5 a teplotě 37°C

2) 1 GALU je množství enzymu, které hydrolyzuje 1 mikromol p-nitrofenyl-alfa- galaktopyranozidu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

3) 1 FBG je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,5 a teplotě 30°C

4) 1 FXU je množství enzymu, které uvolní 7,8 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z azo-arabinoxylanu pšenice za 1 minutu při pH 6,0 a teplotě 50°C

5) 1 FXU je množství enzymu, které uvolní 3,1 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z azo-arabinoxylanu pšenice za 1 minutu při pH 6,0 a teplotě 50°C

6) 1 FBG je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 6,0 a teplotě 50°C

7) 1 FXU je množství enzymu, které uvolní 0,15 mikromolu xylózy z azurin-xylanu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

8) 1 BGU je množství enzymu, které uvolní 0,15 mikromolu glukózy z azurinem síťovaného beta-glukanu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

9) 1 BGU je množství enzymu, které uvolní 0,15 mikromolu glukózy z azurinem síťovaného beta-glukanu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

10) 1 FXU je množství enzymu, které uvolní 0,15 mikromolu xylózy z azurin-xylanu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

11) 1 EXU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z arabinoxylanu za 1 minutu při pH 3,5 a teplotě 55°C

12) 1 RAU je množství enzymu, které konvertuje 1 mg rozpuštěného škrobu na produkt, který má shodnou absorpci pro referenční barvivo při 620 nm po reakci s jodem, za 1 minutu při pH 6,6 a teplotě 30°C

13) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu glukózy z karboxylmetyl-celulózy za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

14) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu glukózy z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

15) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu xylózy z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

16) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu glukózy z karboxylmetyl-celulózy za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

17) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu glukózy z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

18) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu xylózy z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 3,5 a teplotě 40°C

19) 1 BGU je množství enzymu, které uvolní 0,278 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 3,5 a teplotě 40°C

20) 1 EXU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z arabinoxylanu pšenice za 1 minutu při pH 3,5 a teplotě 55°C

21) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol xylózy z xylanu březového dřeva za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

22) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

23) 1 CU je množství enzymu, které uvolní 0,128 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,5 a teplotě 30°C

24) 1 EPU je množství enzymu, které uvolní 0,0083 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 4,7 a teplotě 30°C

25) 1 AGL je množství enzymu, které uvolní 5,55 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,6 a teplotě 30°C

26) 1 AGL je množství enzymu, které uvolní 5,55 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,6 a teplotě 30°C

27) 1 AXC je množství enzymu, které uvolní 17,2 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,7 a teplotě 30°C

28) 1 AXC je množství enzymu, které uvolní 17,2 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,7 a teplotě 30°C

29) 1 BGN je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 50°C

30) 1 IFP je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,8 a teplotě 50°C

31) 1 QXU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 5,1 a teplotě 50°C

32) 1 QGU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,8 a teplotě 50°C

33) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ovsa za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 30°C

34) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 30°C

35) 1 BU je množství enzymu, které uvolní 0,06 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,8 a teplotě 50°C

36) 1 BXU je množství enzymu, které uvolní 0,06 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu břízy za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

37) 1 PPU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol anorganického fosfátu z fytátu sodného za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 37°C

38) 1 U je množství enzymu, které uvolní 2,78 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 50°C

39) 1 U je množství enzymu, které uvolní 5,55 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 50°C

40) 1 U je množství enzymu, které uvolní 4,00 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z xylanu břízy za 1 minutu při pH 5,5 a teplotě 50°C

41) 1 EU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,5 a teplotě 40°C

42) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

43) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

44) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ovsa za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 30°C

45) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 30°C

46) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z pšeničného škrobu za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 30°C

47) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

48) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

49) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

50) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

51) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

52) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikrogram fenolových sloučenin (ekvivalentů tyrozinu) z kaseinového substrátu za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 40°C

53) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

54) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikrogram fenolových sloučenin (ekvivalentů tyrozinu) z kaseinového substrátu za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 40°C

55) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

56) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

57) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

58) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

59) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikrogram fenolových sloučenin (ekvivalentů tyrozinu) z kaseinového substrátu za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 40°C

60) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

61) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

62) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikrogram fenolových sloučenin (ekvivalentů tyrozinu) z kaseinového substrátu za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 40°C

63) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

64) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

65) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

66) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol glukosidických vazeb z vodou nerozpustného škrobového polymeru za 1 minutu při pH 6,5 a teplotě 37°C

67) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujícího materiálu (ekvivalentů kyseliny galakturonové) z poly-D-galakturonátového substrátu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

68) 1 KNU je množství enzymu, které uvolní 0,72 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z rozpustného škrobu za 1 minutu při pH 5,6 a teplotě 37°C

69) 1 FBG je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

70) 1 IU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu břízy za 1 minutu při pH 4,5 a teplotě 30°C

71) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,0056 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 30°C

72) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,0056 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z karboxy-metylcelulózy za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 30°C

73) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol glukózy z vodou nerozpustného škrobového polymeru za 1 minutu při pH 7,4 a teplotě 37 °C

74) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,0056 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 30°C

75) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,0056 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z karboxy-metylcelulózy za 1 minutu při pH 4,8 a teplotě 50°C

76) 1 U je množství enzymu, které zhydrolyzuje 1 mikromol glukosidických vazeb z vodou nerozpustného škrobového polymeru za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 37°C

77) 1 U je množství enzymu, které vytvoří 1 mikrogram azo-kaseinu rozpustného v kyselině trichloroctové za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 37°C

78) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,0067 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z břízy za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

79) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

80) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutut při pH 5,0 a teplotě 30°C

81) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikrogram fenolových sloučenin (ekvivalentů tyrozinu) z kaseinového substrátu za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 40°C

82) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol glukosidických vazeb z vodou nerozpustného substrátu škrobového polymeru z a 1 minutu při pH 6,5 a teplotě 37°C

83) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujícího materiálu (ekvivalentů kyseliny galakturonové) z poly-D-galakturonového substrátu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

84) 1 FTU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol anorganického fosfátu z fytátu sodného za 1 minutu při pH 5,5 a teplotě 37°C.

18. V příloze č. 15 části B Podpora funkce jater při jejich chronické nedostatečnosti sloupce 1 až 6 znějí:

<table><tbody><tr><td rowspan="2">Podpora funkce jater při jejich chronické nedostatečnosti</td><td>- vysoce kvalitní zdroje bílkovin <br> - nižší obsah bílkovin<br> - vysoký obsah esenciálních mastných kyselin<br> - vysoký obsah vysoce stravitelných uhlohydrátů</td><td>psi</td><td>- zdroje bílkovin <br> - vysoce stravitelné uhlohydráty, včetně jejich případné úpravy<br> - obsah esenciálních mastných kyselin<br> - sodík<br> - veškerá měď</td><td>od počátku <br> do 6 měsíců</td><td>Na obalu se uvede: <br> Před použitím nebo před prodloužením doby použití se doporučuje vyžádat si radu veterinárního lékařeV návodu pro použití musí být uvedeno:<br> Neustále musí být k dispozici voda</td></tr><tr><td>- vysoce kvalitní zdroje bílkovin <br> - nižší obsah bílkovin<br> - vysoký obsah esenciálních mastných kyselin</td><td>kočky</td><td>- zdroje bílkovin <br> - obsah esenciálních mastných kyselin<br> - sodík<br> - veškerá měď</td><td>od počátku <br> do 6 měsíců</td><td>Na obalu se uvede: <br> Před použitím nebo před prodloužením doby použití se doporučuje vyžádat si radu veterinárního lékařeV návodu pro použití musí být uvedeno:<br> Neustále musí být k dispozici voda..</td></tr></tbody></table>

## Čl. II

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 15. května 2002.

Ministr:

Ing. Fencl v. r.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/zakony/sb/2002/169)
