# 343/2001 Sb. - Vyhláška Ministerstva zemědělství, kterou se mění vyhláška Ministerstva zemědělství č. 451/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb

- Úplná citace: Vyhláška Ministerstva zemědělství č. 343/2001 Sb., kterou se mění vyhláška Ministerstva zemědělství č. 451/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb.
- Stav: Zrušený
- Znění: Poslední znění před zrušením
- ELI: /eli/cz/sb/2001/343/2004-10-17
- Datum vyhlášení: 4. 10. 2001
- Účinnost od: 4. 10. 2001
- Datum zrušení: 16. 10. 2008
- Částka: 132/2001

343
VYHLÁŠKA
Ministerstva zemědělství
ze dne 24. září 2001,
kterou se mění vyhláška Ministerstva zemědělství č. 451/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb.
Ministerstvo zemědělství stanoví podle § 3 odst. 13, § 4 odst. 12, § 6 odst. 3, § 7 odst. 4 a 5, § 8 odst. 13, § 8a odst. 6 a § 13 zákona č. 91/1996 Sb., o krmivech, ve znění zákona č. 244/2000 Sb., (dále jen zákon):

## Čl. I

Vyhláška č. 451/2000 Sb. se mění takto:

1. Poznámka pod čarou č. 1) zní:

1) Vyhláška č. 124/2001 Sb., kterou se stanoví požadavky na odběr vzorků a principy metod laboratorního zkoušení krmiv, doplňkových látek a premixů a způsob uchovávání vzorků..

2. V § 4 se doplňuje odstavec 7, který zní:

(7) Ve výrobních provozech, v nichž se vyrábějí krmné směsi pro hospodářská a domácí zvířata a dietní krmiva, do nichž se zpracovávají krmné suroviny uvedené v příloze č. 11 náležející do skupin 9. a 10. částí B a B 1 a dikalciumfosfát z odtučněných kostí a do skupin 15. a 16. části C, jejichž zkrmování přežvýkavcům je zakázáno podle § 15 odst. 6, nelze vyrábět krmné směsi pro přežvýkavce, pokud výrobní provoz není pro tento účel povolen příslušným správním úřadem. Podmínkou pro udělení povolení je úplné oddělení transportních cest a skladování krmných surovin určených pro přežvýkavce od krmných surovin zakázaných ke krmení přežvýkavců a oddělení výrobních a balicích zařízení pro krmné suroviny určené pro přežvýkavce a provádění namátkové kontroly na nepřítomnost savčích tkání v krmivech pro přežvýkavce. Skladování uvedených krmných surovin u výrobců nebo ve skladech, které nejsou součástí výrobního provozu, musí být zajištěno ve zvláště vyčleněných skladech, kde nejsou skladovány krmné suroviny pro výrobu krmných směsí pro přežvýkavce..

3. V § 7 odstavec 6 zní:

(6) Krmné suroviny uvedené v příloze č. 11 části B nebo B 1 odpovídající požadavkům odstavců 1 až 4, mimo suroviny ze skupin 9. a 10. a dikalciumfosfát z odtučněných kostí, smějí být při uvádění do oběhu smíchávány v různém poměru za předpokladu, že se vždy uvede procentické zastoupení jednotlivých krmných surovin. Krmné suroviny ze skupin 9. a 10. částí B a B 1 přílohy a dikalciumfosfát z odtučněných kostí a ze skupin 15. a 16. části C přílohy nesmějí být vzájemně smíchávány ve skupinách ani mezi skupinami..

5. V § 11 odstavec 4 zní:

(4) V doplňkových krmivech mohou obsahy stimulátorů růstu, antikokcidik, chemoterapeutik, vitaminů D a antioxidantů překročit nejvýše přípustné obsahy stanovené v příloze č. 14 ve sloupci 7 v těchto případech:

a) u doplňkových krmiv povolených k dodání všem spotřebitelům, pokud v nich obsah stimulátoru růstu nebo vitaminu D nepřekročí pětinásobek nejvýše přípustného obsahu pro kompletní krmivo,

b) u doplňkových krmiv vyrobených pro zvláštní krmné systémy, u nichž je zaručeno odpovídající dávkování pro určený druh a kategorii zvířat, pokud v nich nepřekročí

1. obsah stimulátoru růstu 1000 mg/kg, u skotu ve výkrmu 2000 mg/kg,

2. obsah antioxidantu nebo antikokcidika nebo chemoterapeutika pětinásobek nejvýše přípustného obsahu pro kompletní krmivo,

3. obsah vitaminu D 200 000 m.j./kg.

Pokud je při výrobě doplňkového krmiva využita možnost podle písmene a), nelze současně využít možnosti podle písmene b)..

10. V § 13 odst. 1 písm. a) se slova ustanovení § 11 odst. 8 nahrazují slovy ustanovení § 11 odst. 7.

11. V § 15 odst. 4 druhé větě se nahrazují slova podle přílohy č. 7 slovy podle přílohy č. 11 a slova podle přílohy č. 8 slovy podle přílohy č. 12.

12. V § 15 odstavec 6 zní:

(6) Do kompletních a doplňkových krmiv pro přežvýkavce se nesmějí používat krmné suroviny pocházející ze savčích tkání a dikalciumfosfát z odtučněných kostí, dále z drůbeže, z ryb a ostatních mořských živočichů, nebo tyto obsahující, podle přílohy č. 1 bodu 9. Těmito krmnými surovinami se rozumějí masokostní moučka, masová moučka, krevní moučka, sušená plazma a jiné krevní produkty, hydrolyzované proteiny, moučka z kopyt, moučka z rohoviny, moučka z drůbežích odpadů, péřová moučka, škvarky, rybí moučka, dikalciumfosfát z odtučněných kostí, želatina, živočišné tuky z přežvýkavců a všechny ostatní podobné produkty a jejich směsi, krmiva, doplňkové látky a premixy obsahující tyto produkty..

13. V § 17 odst. 1 písm. a) se slova ustanovení § 11 odst. 8 nahrazují slovy ustanovení § 11 odst. 7.

14. V § 18 odst. 1 písm. b) větě první se za slovem výrobu vypouští čárka a slova dovoz a uvádění do oběhu.

15. V § 18 odst. 1 se na začátku písmene c) vypouští slovo pouze a za slova nebo premixů se vkládají slova a zpracování určitých proteinových krmiv.

16. Za § 18 se vkládá nadpis:

## ODDÍL ŠESTÝ - POŽADAVKY NA REGISTRACI VÝROBCŮ, DODAVATELŮ, DOVOZCŮ A DISTRIBUTORŮ A TECHNICKÉ PARAMETRY BIOLOGICKÉHO ZKOUŠENÍ.

17. V § 19 odst. 1 v úvodní větě se za slovo výrobce vkládají slova nebo osob uvedených v § 3 odst. 11 zákona nebo osob provozujících výrobní zařízení mobilních výroben krmiv.

18. V § 19 se tečka na konci odstavce 1 nahrazuje čárkou a doplňuje se písmeno k), které zní:

k) doklad o udělení práva na výrobu doplňkové látky osobou odpovědnou za její uvedení do oběhu, jedná-li se o doplňkovou látku uvedenou v příloze č. 14 části C 1 nebo C 2..

19. V § 20 se na začátku písmene c) slovo druhy nahrazuje slovem skupiny.

20. V § 20 se tečka na konci písmene e) nahrazuje čárkou a doplňuje se písmeno f), které zní:

f) doklad o udělení práva na výrobu doplňkové látky osobou odpovědnou za její uvedení do oběhu, jedná-li se o doplňkovou látku uvedenou v příloze č. 14 části C 1 nebo C 2..

21. V § 25 odstavec 9 zní:

(9) V označení krmných surovin vyjmenovaných v § 15 odst. 6, jejichž použití přežvýkavcům je podle přílohy č. 1 zakázáno, se uvede příslušné varovné upozornění Tato krmná surovina obsahuje protein získaný ze savčích tkání a její zkrmování přežvýkavcům je zakázáno, Obsahuje hydrolyzované proteiny - nesmí být zkrmováno přežvýkavcům, Tato krmná surovina obsahuje výrobky z ryb, resp. jiných mořských živočichů a její zkrmování přežvýkavcům je zakázáno nebo Obsahuje dikalciumfosfát z odtučněných kostí - zkrmování přežvýkavcům je zakázáno. U moučky z drůbežích odpadů, péřové moučky a dalších neuvedených krmných surovin pocházejících ze savčích tkání se varovné upozornění uvede obdobně..

22. V § 25 odstavec 10 zní:

(10) Pokud je zakázáno použití krmných surovin vyjmenovaných v § 15 odst. 6 i pro jiná zvířata než pro přežvýkavce, v označení krmné suroviny se varovné upozornění rozšiřuje o další druh nebo kategorie zvířat, pro které je zákaz používání stanoven..

23. V § 29 odst. 1 písm. e) se na konci věty doplňují tato slova: které se vztahují k hmotnosti krmiva, pokud není stanoveno jinak,.

24. V § 29 odst. 1 písm. f) se na konci věty doplňují tato slova: které se vztahují k hmotnosti krmiva, pokud není stanoveno jinak,.

25. V § 29 odst. 2 písm. e) se na konci věty slova jednotky aktivity (U/g nebo U/ml) podle sloupce 6, nahrazují slovy jednotky aktivity (U/kg nebo U/l) podle sloupce 6,.

26. V § 29 odstavec 12 zní:

(12) Krmiva obsahující doplňkové látky, pro které je stanoveno v příloze č. 14 části C maximální stáří zvířat nebo ochranná lhůta, se označí údajem o maximálním stáří zvířat nebo o délce ochranné lhůty; přitom se uvede doba nejdelší ochranné lhůty. Krmiva obsahující doplňkové látky, pro které je stanoveno v příloze č. 14 části C datum minimální trvanlivosti nebo datum ukončení záruční doby, se označí údajem o datu minimální trvanlivosti nebo o datu ukončení záruční doby; přitom se uvede datum, které prochází jako první..

27. V § 29 odstavec 15 zní:

(15) U kompletních a doplňkových krmiv pro hospodářská zvířata, do nichž jsou použity krmné suroviny vyjmenované v § 15 odst. 6, nebo je obsahující, jejichž použití přežvýkavcům je podle přílohy č. 1 zakázáno, se v označení uvede příslušné varovné upozornění Krmivo obsahuje krmné suroviny vyrobené ze savčích tkání a je zakázáno je zkrmovat přežvýkavcům, Krmivo obsahuje hydrolyzované proteiny a je zakázáno je zkrmovat přežvýkavcům, Krmivo obsahuje krmné suroviny získané z ryb, resp. jiných mořských živočichů a je zakázáno je zkrmovat přežvýkavcům nebo Krmivo obsahuje dikalciumfosfát z odtučněných kostí a je zakázáno je zkrmovat přežvýkavcům. Při obsahu moučky z drůbežích odpadů a péřové moučky se varovné upozornění uvede obdobně. Při zastoupení více krmných surovin zakázaných pro přežvýkavce lze použité krmné suroviny vyjmenovat v jednom varovném upozornění. Pokud je zakázáno použití výše uvedených krmných surovin i pro jiná zvířata než pro přežvýkavce, varovné upozornění se rozšíří o další druhy nebo kategorie zvířat, pro které je zákaz používání stanoven..

28. V § 30 odstavec 8 zní:

(8) Pro označování dietních krmiv dále platí ustanovení § 29 odst. 1 písm. f) až j) a odstavce 2 až 4, 7 a 10 až 16..

29. V § 31 odst. 1 se slova Příloha č. 4 nahrazují slovy Příloha č. 11.

30. V příloze č. 1 bod 9 včetně poznámky pod čarou č. 1) zní:

9. Krmné suroviny pocházející ze savčích tkání, krmné suroviny z ryb a ostatních mořských živočichů, dikalciumfosfát z odtučněných kostí, sušená plazma a jiné krevní produkty, moučka z drůbežích odpadů, péřová moučka a živočišný tuk z přežvýkavců pro použití ve výživě přežvýkavců nebo k výrobě kompletních nebo doplňkových nebo dietních krmiv pro přežvýkavce. Zákaz se nevztahuje na následující krmné suroviny získané nebo vyrobené ze zdravých zvířat při dále uvedeném způsobu použití:

a) mléko a mléčné výrobky pro všechny druhy hospodářských a domácích zvířat,

b) želatinu z nepřežvýkavců jako látku pro obdukci doplňkových látek,

c) hydrolyzované proteiny s molekulovou hmotností nižší než 10 000 daltonů pouze pro použití ve výživě a do krmiv pro domácí a hospodářská zvířata mimo přežvýkavce, které byly

1. získány z usní a kůží pocházejících ze zvířat poražených na jatkách, u nichž byla provedena před porážkou úřední veterinární kontrola podle příslušných právních předpisů, při níž nebyly zjištěny závady,

2. podrobeny výrobnímu postupu, který zahrnuje úpravy vhodné k co největšímu zabránění kontaminace usní a kůží, a to použitím vysolování (v láku), vyluhování ve vápenném louhu při následném intenzivním propírání, které je následováno vystavením suroviny pH většímu než 11 po dobu delší než 3 hodiny při teplotě větší než 80 °C, následované ošetřením teplem na více než 140 °C po dobu 30 minut při tlaku větším než 3,6 baru, a

3. vyrobeny v podnicích, které provádějí vlastní kontrolní program (HACCP),

d) dikalciumfosfát z odtučněných kostí pouze pro použití ve výživě a do krmiv pro domácí a hospodářská zvířata mimo přežvýkavce, který byl

1. získán z kostí zvířat vhodných pro lidský konzum po kontrole provedené před odporažením a po porážce,

2. vyroben postupem, který zajistí, že všechen kostní materiál je úplně rozdrcen a ošetřen horkou vodou a zředěnou kyselinou chlorovodíkovou (min. koncentrace 4 % a pH nižší než 1,5) po dobu nejméně dva dny, následně je ošetřen získaným fosforečným roztokem s vápnem za vzniku sraženého dikalciumfosfátu při pH 4 až 7, který je v konečné fázi sušen vzduchem se vstupní teplotou 65 až 325 °C a konečnou teplotou mezi 30 až 65 °C, nebo ekvivalentním postupem povoleným v souladu s veterinárními předpisy,

e) rybí moučky a krmné suroviny z ostatních mořských živočichů pouze pro použití ve výživě a do krmiv pro domácí a hospodářská zvířata mimo přežvýkavce, pocházející z výrobních provozů určených výhradně pro výrobu těchto produktů, u jejichž dodávek bylo na základě přezkoušení podle úřední metody1) mikroskopické identifikace složek živočišného původu ověřeno, že neobsahují savčí tkáně,

f) sušenou plazmu a jiné krevní produkty pro použití ve výživě a do krmiv pro domácí a hospodářská zvířata mimo přežvýkavce.

1) Vyhláška č. 124/2001 Sb., kterou se stanoví požadavky na odběr vzorků a principy metod laboratorního zkoušení krmiv, doplňkových látek a premixů a způsob uchovávání vzorků..

31. V příloze č. 11 části B se v pořadovém čísle 11.06 ve sloupci 2 nahrazuje slovo (dikalciumfosfát) slovy (dikalciumfosfát z odtučněných kostí a dikalciumfosfát).

32. Příloha č. 14 zní:

Příloha č. 14 k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

DOPLŇKOVÉ LÁTKY

Příloha č. 14 Doplňkové látky obsahuje tyto části:

<table><tbody><tr><td>Část A</td><td>Obecná ustanovení</td></tr><tr><td>Část B</td><td>Seznam doplňkových látek, na něž se vztahuje ustanovení § 3 odst.9, 10 a 11 a § 4 odstavce 3 až 5 zákona</td></tr><tr><td>Část B 1</td><td>Seznam doplňkových látek, vázaných na osobu odpovědnou za uvedení do oběhu</td></tr><tr><td>Část B 2</td><td>Seznam doplňkových látek ostatních</td></tr><tr><td>Část C</td><td>Popis doplňkových látek a podmínky jejich použití</td></tr><tr><td>Část C 1</td><td>Doplňkové látky skupin stimulátory růstu, antikokcidika a chemoterapeutika povolené na dobu neurčitou</td></tr><tr><td>Část C 2</td><td>Doplňkové látky skupin stimulátory růstu, antikokcidika a chemoterapeutika povolené na dobu určitou</td></tr><tr><td>Část C 3</td><td>Doplňkové látky ostatní povolené na dobu neurčitou</td></tr><tr><td>Část C 4</td><td>Doplňkové látky ostatní povolené na dobu určitou</td></tr></tbody></table>

Příloha č. 14 část A k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

## OBECNÁ USTANOVENÍ

Osoba odpovědná za uvedení doplňkové látky do oběhu je fyzická nebo právnická osoba, která odpovídá za shodu doplňkové látky s látkou, která byla povolena pro uvedení do oběhu.

Mikroorganismy se pro účely této vyhlášky rozumí mikroorganismy tvořící kolonie.

Tolerance

U doplňkových látek (v substancích nebo v premixech nebo v kompletních a doplňkových krmivech nebo v krmivech pro zvláštní účely výživy) platí následující tolerance zahrnující technologické chyby:

a) u obsahu do 0,5 jednotek (mg, 1 000 μg, 1 000 m.j., 105 CFU) tolerance 40 %

b) u obsahu 0,5 až 1 jednotka tolerance 0,2 jednotky

c) u obsahu 1,0 až 50 jednotek tolerance 20 %

d) u obsahu 50,0 až 100 jednotek tolerance 10 jednotek

e) u obsahu 100,0 až 500 jednotek tolerance 10 %

f) u obsahu 500,0 až 1 000 jednotek tolerance 50 jednotek

g) u obsahu nad 1 000 jednotek tolerance 5 %.

Tyto tolerance nezahrnují chyby způsobené při odběru a zkoušení vzorků.

Příloha č. 14 část B 1 k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

Seznam doplňkových látek, vázaných na osobu odpovědnou za uvedení látky do oběhu

Jedná se o tyto skupiny a doplňkové látky:

A. Stimulátory růstu:

Avilamycin, Flavofosfolipol, Hydrogenmravenčan draselný, Monensinát sodný, Salinomycinát sodný.

D. Antikokcidika a chemoterapeutika:

Amprolium, Amprolium + Ethopabát, Decoquinát, Diclazuril, Dimetridazol, Halofuginon hydrobromid, Lasalocid sodný A, Maduramicin ammonnium alfa, Meticlorpindol, Meticlorpindol + Methylbenzochát, Monensinát sodný, Narasin, Narasin + Nikarbazin, Nifursol, Nikarbazin, Robenidin hydrochlorid, Salinomycinát sodný.

Příloha č. 14 část B 2 k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

Seznam ostatních doplňkových látek z části B

Jedná se o tyto skupiny a doplňkové látky:

H. Vitamíny:

Vitamín A a vitamín D

I. Stopové prvky:

Měď a selen

Příloha č. 14 část C 1 k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

Doplňkové látky skupin

A. Stimulátory růstu

D. Antikokcidika a Chemoterapeutika

povolené na dobu neurčitou (maximálně na dobu 10 let).

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka(obchodní název)</th><th rowspan="2">Složení, chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg účinné látky/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2"> 7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">A.Stimulátory růstu</td></tr><tr><td>poř.č 1<br> č.EU 717</td><td>Elli Lilly and Comp. Ltd.</td><td>AVILAMYCIN 200g/kg (Maxus G200, Maxus 200) AVILAMYCIN 100g/kg (Maxus G100, Maxus 100)</td><td>složení doplňkové látky:<br> Avilamycin 200 g /kg<br> sojový nebo minerální olej:<br> 5 - 30 g/kg<br> sojové slupky ad 1 kg<br> Avilamycin 100 g/kg<br> sojový nebo minerální olej:<br> 5 - 30 g/kg<br> sojové slupky ad 1 kg<br> účinná látka:<br> C<sub>57-62</sub>H<sub>82-90</sub>CI<sub>1 -2</sub>O<sub>31 -32</sub><br> číslo CAS avilamycinu A: 69787-79-7, číslo CAS avilamycinu B: 73240-30-9 směs oligosacharidů ortosomycinové skupiny, produkovaná Streptomyces viridochromogenes NRRL 2860 v granulované formě, obsahující:<br> min.60 % avilamycinu A <br> max. 18 % avilamycinu B <br> min. 70 % avilamycinu A+B jiné jednotlivé avilamyciny <br> max.6 %</td><td>selata<br> výkrm prasat <br> <br> výkrm kuřat</td><td>4 měs. <br> 6 měs.<br> <br> -</td><td>20 <br> 10<br> <br> 2.5</td><td>40 <br> 20<br> <br> 10</td><td>výrobce<br> Elli Lilly and Comp.Ltd..</td></tr><tr><td rowspan="9"> poř.č. 2<br> č.EU 712</td><td rowspan="9"> Hoechst Roussel Vet. GmbH</td><td rowspan="9"> FLAVOFOSFOLIPOL 80 g/kg<br> (Flavomycin 80) FLAVOFOSFOLIPOL 40 g/kg<br> (Flavomycin 40)</td><td rowspan="9">složení doplňkové látky:<br> Flavofosfolipol >= 80 g/kg<br> oxid křemičitý: 50 - 150 g/kg <br> uhličitan vápenatý: 0 - 400 g/kg<br> Flavofosfolipol >= 40 g/kg<br> oxid křemičitý: 20 - 120 g/kg<br> uhličitan vápenatý: 200 - 750 g/kg<br> účinná látka: moenomycin A<br> C<sub>69</sub>H<sub>108</sub>N<sub>5</sub>O<sub>34</sub>P<br> číslo CAS: 11015-37-5 <br> fosfoglykolipid produkovaný <br> Streptomyces ghanacnsis <br> DSM 12 218, složení antibiotických faktorů: <br> 40 - 80 % moenomycinu A <br> 0 - 20 % moenomycinu A<br> 0 - 20 % moenomycinu C<sub>1</sub> <br> 5 - 25 % moenomycinu C<sub>3 <br> </sub>0 - 15 % moenomycinu C<sub>4</sub></td><td rowspan="9">krůty <br> nosnice <br> jiná drůbež mimo husy, holuby <br> a kachny selata <br> prasata <br> králíci <br> telata <br> telata <br> výkrm skotu<sup>2</sup>)</td><td rowspan="9">26 týdnů <br> - <br> <br> <br> <br> 16 týdnů <br> 3 mčsíce <br> 6 měsíců <br> - <br> 6 měsíců <br> 6 měsíců</td><td rowspan="9">1 <br> 2 <br> <br> <br> <br> 1 <br> 10 <br> 1 <br> 2 <br> 6 <br> 8 <br> 2</td><td rowspan="9">20 <br> 5 <br> <br> <br> <br> 20 <br> 25 <br> 20 <br> 4 <br> 16 <br> 16 <br> 10</td><td rowspan="9">výrobce<br> Intervet International BV. <br> Holandsko<sup>1</sup>)<br> Hoechst Roussel Vet. GmbH <br> <br> jen v mléčných KS <br> <br> jen v mléčných KS <br> <sup>2</sup>) v pokynech pro použití uvést: Množství flavofosfolipolu v denní dávce nesmí překročit 40 mg na 100 kg ž.hm. a 1.5 mg na každých dalších 10 kg ž.hm.</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 714</td><td></td><td>MONENSINÁT SODNÝ</td><td>C<sub>36</sub>H<sub>61</sub>O<sub>11</sub>Na<br> (sodná sůl polyeterické<br> monokarboxylové kys.<br> produkované Streptomyces<br> cinnamonensis)</td><td>výkrm skotu</td><td>-</td><td>10</td><td>40</td><td>výrobce<br> Elli Lilly and Comp.Ltd..<sup>1</sup>) Hoechst Roussel Vet.GmbH<sup>1</sup>)<br> <br> V návodu pro použití uvést: Množství monensinátu sodného v denní dávce nesmí překročit 140 mg na 100 kg ž.lun. a 6 mg na každých dalších 10 kg ž.hm."</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 716</td><td>Hoechst Roussel Vet. GmbH</td><td>SALINOMYCINÁT SODNÝ 120 g/kg (Salocin 120 mikrogranulát)</td><td>složení doplňkové látky: salinomycinát sodný: >= 120 g/kg<br> oxid křemičitý: 10 - 100 g/kg uhličitan vápenatý: 350 - 700 g/kg účinná látka:<br> C<sub>42</sub>H<sub>69</sub>O<sub>11</sub>Na<br> číslo CAS: 53003-10-4 (sodná sůl polyeterické monokarboxylové kys. produkované Streptomyces albusDSM 12 217) přidružené cizí látky: elaiophylin &lt; 42 mg v 1 kg salinomycinátu sodného; 17-epi-20-desoxysalinomycin &lt; 40 mg v 1 kg salinomycinátu sodného</td><td>selata<br> výkrm prasat</td><td>4 měsíce <br> 6 měsíců</td><td>30 <br> 15</td><td>60 <br> 30</td><td>výrobce<br> Intervet International BV. Holandsko<sup>1</sup>)<br> Krká Slovinsko<sup>1</sup>)<br> Pfizer Belgie<sup>1</sup>)<br> Hoffmann La Roche Šxýcarsko<sup>1</sup>)<br> Hoechst Roussel Vet. GmbH<br> <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována" a Nebezpečné pro lichokopytníky"</td></tr><tr><td colspan="9">D. Antikokcidika a chemoterapeutika</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 750</td><td></td><td>AMPROLIUM</td><td>1- /(4-amino-2-<br> propylpyrimidin-5 -yl)methyl/-<br> 2- methyl-pyridinium-chlorid-hydrochlorid</td><td>drůbež</td><td>-</td><td>62.5</td><td>125</td><td>výrobce<br> MERIAL S.A.S. Francie<sup>1</sup>)<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 3 dny podávání ve snáškové zralosti je nepřípustné</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 751</td><td></td><td>AMPROLIUM + ETHOPABÁT (směs 25 dílů<br> a) amprolia a 1,6 dílu<br> b) ethopabátu)</td><td>a) 1-/(4-amino-2-propylpyrimidin-5-yl)methyl/-2-methyl-pyridinium-chlorid-hydrochlorid<br> b) metyl-4-acetamido-2-etoxybenzoát</td><td>kuřata, krůty, perličky</td><td>-</td><td>66.5</td><td>133</td><td>výrobce<br> MERIAL S.A.S. Francie<sup>1</sup>)<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 3 dny podávání ve snáškové zralosti je nepřípustné: kompetitivní inhibice s vit B<sub>1</sub></td></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 756</td><td></td><td>DECOQUINÁT</td><td>účinná látka:<br> 3 -etoxykarbonyl-4-hydroxy-6-decyloxy-7-etoxyquinolin</td><td>výkrm kuřat</td><td></td><td>20</td><td>40</td><td>ochranná lhůta: nejméně 3 dny</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 771</td><td>Janssen Animal Health B.V.B.A.</td><td>DICLAZURIL 0,5 g/100 g <br> (Clinacox 0,5 % premix) DICLAZURIL 0,2g/100g <br> (Clinacox 0,2 % premix)</td><td>složení doplňkové látky:<br> diclazuril:0,5g/100g<br> sojová mouka: 99.25 g/100 g<br> polyvidone K 30: 0,2 g/100 g<br> hydroxid sodný:<br> 0,0538 g/100g<br> diclazuril: 0,2 g/100 g<br> sojová mouka: 39,7 g/100 g<br> polyvidone K 30: 0.08 g/100 g<br> hydroxid sodný:<br> 0,0215 g/100g<br> pšeničná krupice: 60 g/100 g<br> účinná látka:<br> C<sub>17</sub>H<sub>9</sub> C1<sub>3</sub>N<sub>4</sub>O<sub>2</sub><br> (±)-4-chlorfenyl/2,6-dichlor-4-(2,3,4,5-tetrahydro-3,5-dioxo-l,2,4-triazin-2-yl)fenyl/ acctonitril<br> číslo CAS: 101831-37-2 přidružené nečistoty: sloučeniny z odbourávání (R 064318) ≤0,2%, další přidružené nečistoty (R 066891, R 066896,'R 068610. R 070156.R068584. R 070016) ≤ 0,5 % jednotívě, nečistoty celkem ≤ 1,5 %</td><td>výkrm kuřat <br> výkrm krůt</td><td>-<br> 12 týdnů</td><td>1 <br> 1</td><td>1 <br> 1</td><td>výrobce<br> Jansen Phannaceutica Belgie<sup>1</sup>)<br> Janssen Animal Health B.V.B.A.<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dní</td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 754</td><td></td><td>DIMETRIDAZOL</td><td>1,2-dimetyl-5-iůtroimidazol</td><td>krůty <br> perličky</td><td>-<br> -</td><td>100 <br> 125</td><td>200 <br> 150</td><td>výrobce<br> Aarti Druggs Indie<sup>1</sup>)<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 6 dnů podávání ve snáškové zralosti není přípustné</td></tr><tr><td rowspan="3"> poř.č. 6<br> č.EU 764</td><td rowspan="3"> Hoechst Roussel Vet. GmbH</td><td rowspan="3"> HALOFUGINON HYDROBROMID 6 g/kg (Stenorol)</td><td rowspan="3"> složení doplňkové látky: <br> halofuginon hydrobromid: 6 g/kg<br> želatina: 13,2 g/kg<br> škrob: 19,2 g/kg<br> cukr: 21,6 g/kg<br> uhličitan vápenatý: 940 g/kg<br> účinná látka:<br> C<sub>16</sub>H<sub>17</sub>BrClN<sub>3</sub>O<sub>3</sub>.HBr<br> DL-trans-7-bromo-6-chloro-3 -<br> (3-(3-hydroxy-2-<br> piperidyl)acetonyl)quinazolin-<br> 4-(3H)-hydrobromid<br> číslo CAS: 64924-67-0<br> přidružené nečistoty: cis-<br> isomcr halofuginonu &lt; 1.5 %</td><td rowspan="3">výkrm kuřat krůty <br> odchov kuřat a kuřice</td><td rowspan="3">- <br> 12 týdnů <br> <br> 16 týdnů</td><td rowspan="3">2 <br> <br> 2 <br> 2</td><td rowspan="3">3 <br> <br> 3 <br> 3</td><td rowspan="3"> výrobce<br> Intervet International BV, Holandsko<sup>1</sup>)<br> Hoechst Roussel Vet. GmbH <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3"> poř.č. 7<br> č.EU 763</td><td rowspan="3"> Produits Roche SA</td><td rowspan="3"> LASALOCID SODNÝ A 15 g/100 g <br> (Avatec 15 %)</td><td rowspan="3"> složení doplňkové látky:<br> lasalocid sodný A: 15 g/100 g<br> moučka z kukuřičných palic:<br> 80,95 g/100 g<br> lecitin: 2 g/100 g<br> sojový olej: 2 g/100 g<br> oxid železitý: 0,05 g/100 g<br> účinná látka:<br> C<sub>34</sub>H<sub>53</sub>O<sub>8</sub>Na<br> číslo CAS: 25999-20-6<br> (sodná sůl 6-/(3R,4S,5S,7R)-<br> 7-/(2S,3S,5S)-5-etyl-5-/(2R,5R,6S)-5-etyl-5-hydroxy-6-metyltetrahydro-2H-pyran-2-yl/-tetrahydro-3-metyl-2-<br> fury 1/-4 -hydroxy -3,5-dimetyl -6-oxonyl/-2,3-kresotové<br> kyseliny produkované<br> Streptomyces lasaliensis<br> subsp.lasaliensis (ATCC<br> 31180)<br> přidružené nečistoty: lasalocid sodný B - E ≤ 10 %</td><td rowspan="3">krůty <br> výkrm kuřat odchov kuřat a kuřice</td><td rowspan="3">12 týdnů <br> - <br> <br> 16 týdnů</td><td rowspan="3">90 <br> 75 <br> <br> 75</td><td rowspan="3">125 <br> 125 <br> <br> 125</td><td rowspan="3"> výrobce<br> Hoffmanu La Roche Švýcarsko<sup>1</sup>) <br> Produits Roche SA<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky koncentrace NaCl ve finálním krmivu nesmí překročit 3.5 g/kg</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 8<br> č.EU 770</td><td>Roche Vitamins Europe Ltd.</td><td>MADURAMICIN AMMONIUM ALFA<br> 1 g/100 g<br> (Cygro 1 %)</td><td>složení doplňkové látky: <br> maduramicin amonný alfa: 1 g/100 g<br> benzylalkohol: 5 g/100 g<br> drť z kukuřičných palic:<br> ad 100 g<br> účinná látka:<br> C<sub>47</sub>H<sub>83</sub>O<sub>17</sub>N<br> číslo CAS: 84878-61-5<br> (amonná sůl polyeterické<br> monokarboxylové<br> kys.produkované<br> Actinomadura yumaensis<br> (ATCC31 585, NRRL 12 515))<br> přidružené nečistoty: maduramicin amonný beta: &lt; 10 %</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>5</td><td>5</td><td>výrobce<br> Hoffmanu La Roche Švýcarsko<sup>1</sup>)<br> Roche Vitamins Europe Ltd.<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů: kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována" a Nebezpečné pro lichokopytníky"</td></tr><tr><td rowspan="4"> poř.č. 9<br> č.EU 761</td><td rowspan="4"></td><td rowspan="4"> METICLORPINDOL + METHYLBENZOCHÁT (směs 100 dílů<br> a) meticlorpindolu a 8,35 dílu<br> b) methylbenzochátu)</td><td rowspan="4"> C<sub>7</sub>H<sub>7</sub>Cl<sub>2</sub>NO + C<sub>22</sub>H<sub>23</sub>NO<sub>4</sub><br> a) 3,5-dichloro-2,6-dimethyI-4-hydroxy-pyridinolu<br> b) 7-benzyloxy-6-butyl-3-methoxycarbonyl-4-chinolinu</td><td rowspan="4">výkrm kuřat krůty <br> odchov kuřat a kuřice králíci</td><td rowspan="4">- <br> 12 týdnů <br> <br> 16 týdnu</td><td rowspan="4">110 <br> 110 <br> <br> 110 <br> 220</td><td rowspan="4">110 <br> 110 <br> <br> 110 <br> 220</td><td rowspan="4"> výrobce<br> MERIAL S.A.S. Francie<sup>1</sup>)<br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů nepodávat nosnicím</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3"> poř.č. 10<br> č.EU 755</td><td rowspan="3"></td><td rowspan="3"> METICLORPINDOL</td><td rowspan="3"> 3,5-dichIoro-2,6-dimethylpyridin-4-ol</td><td rowspan="3">výkrm kuřat perličky <br> králíci</td><td rowspan="3">- <br> - <br> -</td><td rowspan="3">125 <br> 125 <br> 125</td><td rowspan="3">125 <br> 125 <br> 200</td><td rowspan="3"> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů podávání ve snáškové zralosti je nepřípustné</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3"> poř.č. 11<br> č.EU 757</td><td rowspan="3"></td><td rowspan="3"> MONENSINÁT SODNÝ</td><td rowspan="3"> C<sub>3</sub><sub>6</sub>H<sub>61</sub>O<sub>11</sub>Na<br> (sodná sůl polyeterické<br> monokarboxylové kys.<br> produkované Streptomyces<br> cinnamonensis)</td><td rowspan="3">výkrm kuřat odchov kuřat a kuřice <br> krůty</td><td rowspan="3">- <br> <br> 16 týdnů <br> 16 týdnů</td><td rowspan="3">100 <br> <br> 100 <br> 90</td><td rowspan="3">125 <br> <br> 120 <br> 100</td><td rowspan="3"> výrobce<br> Elli Lilly and Comp.Ltd..<sup>1</sup>) <br> Krka, Slovinsko<sup>1</sup>)<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 3 dny V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem nebo oleandomycinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky"</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 12<br> č.EU 765</td><td></td><td>NARASIN</td><td>C<sub>43</sub>H<sub>72</sub>O<sub>11</sub> (polyeterická monokarboxylová kys.produkovaná Streptomyces aureofaciens)</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>60</td><td>70</td><td>výrobce<br> Elli Lilly and Comp.Ltd.<sup>1</sup>)<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů: kombinace s některými léčivými látkami (např.tíúamulinem) může být kontraindikována" a Nebezpečné pro lichokopytníky"</td></tr><tr><td>poř.č. 13<br> č.EU 772</td><td>Elli Lilly and Company Ltd.,</td><td>NARASIN 80 g/kg -NIKARBAZIN 80 g/kg <br> (Maxiban G 160)</td><td>složení doplňkové látky: <br> narazin: 80 g/kg <br> nikarbazin: 80 g/kg <br> sojový nebo minerální olej: 10 - 30 g/kg vermiculit: 0 - 20 g/kg <br> microtracer F-Red: 11 g/kg <br> drť z kukuřičných palic nebo rýžové slupky: ad 1 kg <br> účinná látka: <br> směs narasinu (a) a nikarbazinu (b)<br> (a) C<sub>43</sub>H<sub>72</sub>O<sub>6</sub><br> číslo CAS: 55134-13-9 (polyetermonokarboxyl, kyseliny produkovaný Streptomyces aureofaciens (NRRL 8092), granulovaný), aktivita >= 85 % Narazinu A<br> (b) C<sub>19</sub>H<sub>18</sub>N<sub>6</sub>O<sub>6 <br> </sub>číslo CAS: 330-95-0 (ckvimolární komplex 1,3-bis-(4-nitrofenyl)-močoviny a 4,6-dimetylpyrimidin-2-olu, granulovaný)<br> přidružené nečistoty: p-nitroanilin ≤ 1 %</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>80</td><td>100</td><td>výrobce<br> Elli Lilly and Comp. Ltd.<br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů: kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky"</td></tr><tr><td>poř.č. 14<br> č.EU 769</td><td>Solvay<br> Pharmaceuticals BV</td><td>NIFURSOL 50 g/100 g <br> (Salfuride50DF)</td><td>složení doplňkové látky: nifursol: 50 g/100 g sojový olej: 34 g/100 g kukuřičný škrob: ad 100 g <br> účinná látka: C<sub>12</sub>H<sub>7</sub>N<sub>5</sub>O<sub>9</sub><br> číslo CAS: 16915-70-1<br> 3,5-dinitro-N'-(5-<br> mtrofurfuryliden)<br> salicylohydrazid<br> čistota >= 98,5 % na bezvodou<br> bázi<br> přidružené nečistoty: hydrazid kyseliny 3,5-dinitrosalicylové ≤ 0,5 %,<br> 5-nitro-2-mrfuralizin ≤ 0,5 %</td><td>krůty</td><td>-</td><td>50</td><td>75</td><td>výrobce<br> Solvay Pharmaceuticals BV <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů maximální obsah v prachu uvolněném při zpracováni metodou Stauber-Heubachovou: 0.1 ng nifursolu (Odkaz: Fresenius Z.Anal.Chemie (1984) 318:522 - 524. Springer-Verlag 1984)</td></tr><tr><td>poř.č. 15<br> č.EU 768</td><td></td><td>NIKARBAZIN</td><td>účinná látka:<br> C<sub>13</sub>H<sub>18</sub>N<sub>6</sub>O<sub>6</sub><br> číslo CAS: 330-95-0<br> přidružené nečistoty:<br> p-nitroanilin ≤ 1 %<br> ekvimolární komplex 1,3-bis(4-nitrofenyl)-močoviny<br> a 4-6-dimetyl-pyrimidin-2-olu,<br> granulovaný</td><td>výkrm kuřat</td><td>4 týdny</td><td>100</td><td>125</td><td>ochranná lhůta: nejméně 9 dnů</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 16<br> č.EU 758</td><td rowspan="4"> Roche Vitamins Europe Ltd.</td><td rowspan="4"> ROBENIDIN<br> HYDROCHLOR1D 66 g/kg <br> (Cycostat 66 G)</td><td rowspan="4"> složení doplňkové látky: robenidin hydrochlorid: 66 g/kg<br> lignosulfát: 40 g/kg<br> síran vápenatý dihydrát:<br> 894 g/kg<br> účinná látka:<br> C<sub>15</sub>H<sub>13</sub>C1<sub>2</sub>N<sub>5</sub>.HCl<br> číslo CAS: 25875-50-7<br> 1,3-bis-/(p-chlorobenzyliden)-<br> amino/quanidinliydrochlorid<br> přidružené nečistoty:<br> N.N'.N´´-tris/(p-Cl-<br> benzylidcn)amino/quanidin<br> ≤1%<br> bis-(4-Cl-benzyliden) hydrazin ≤ 1%</td><td rowspan="4">výkrm kuřat krůty <br> chovní králíci výkrm králíků</td><td rowspan="4">- <br> -<br> - <br> -</td><td rowspan="4">30 <br> 30 <br> 50 <br> 50</td><td rowspan="4">36 <br> 36 <br> 66 <br> 66</td><td rowspan="4"> výrobce <br> Rӧthel SRN<sup>1</sup>) <br> Hoffmann La Roche Švýcarsko<sup>1</sup>)<br> Roche Vitamins Europe Ltd. <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="2"> poř.č. 17<br> č.EU 766</td><td rowspan="2"> Intervet<br> International BV</td><td rowspan="2"> SALINOMYCINÁT SODNÝ 120 g/kg <br> (Sacox 120)</td><td rowspan="2"> složení doplňkové látky: salinomycinát sodný: >= 120 g/kg<br> silicon dioxid: 10 - 100 g/kg <br> uhličitan vápenatý: 350 - 700 g/kg <br> účinná látka: <br> C<sub>42</sub>H<sub>69</sub>O<sub>11</sub>Na číslo <br> CAS: 53003-10-4 (sodná sůl polyeterické monokarboxylové kys. produkované Streptomyces albus DSM 12 217) <br> přidružené cizí látky, elaiophylin &lt; 42 mg v 1 kg salinomycinátu sodného; 17-epi-20-desoxysalinomycin &lt; 40 g v 1 kg salinomycinátu sodného</td><td rowspan="2">výkrm kuřat výkrm králíků</td><td rowspan="2">- <br> -</td><td rowspan="2">50 <br> 20</td><td rowspan="2">70 <br> 25</td><td rowspan="2"> výrobce<br> Intervet International BV. Holandsko <br> Krka Slovinsko<sup>1</sup>) <br> Pfizer Belgie<sup>1</sup>) <br> Biovet Bulharsko<sup>1</sup>) <br> Hoffmann La Roche Švýcarsko<sup>1</sup>)<br> <br> V návodu uvést: Toto krmivo<br> obsahuje doplňkovou látku<br> skupiny ionoforů; kombinace<br> s některými léčivými látkami<br> (např.thiamulinem) může být<br> kontraindikována<br> a Nebezpečné pro<br> lichokopytníky<br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů<br> povoleno do 31.5.2011</td></tr><tr></tr></tbody></table>

1) platí do 31.12.2003 včetně příslušného obchodního názvu a koncentrace účinné látky

Příloha č. 14 část C 2 k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

Doplňkové látky skupin

A. Stimulátory růstu

I. Antikokcidika a Chemoterapeutika

povolené na dobu určitou

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka (obchodní název)</th><th rowspan="2">Složení, chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim, stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max. obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg účinné látky/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">A.Stimulátory růstu</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 33</td><td>Elli Lilly and Company Ltd.,</td><td>AVILAMYCIN 200g/kg <br> (Maxus G200, Maxus 200) <br> AVILAMYCIN 100g/kg <br> (Maxus G100, Maxus 100)</td><td>složení doplňkové látky: <br> Avilamycin 200 g /kg sojový nebo minerální olej: <br> 5 - 30 g/kg <br> sojové slupky ad 1 kg <br> Avilamycin 100 g/kg <br> sojový nebo minerální olej: 5 - 30 g/kg <br> sojové slupky ad 1 kg <br> účinná látka: <br> C<sub>57-62</sub>H<sub>82-90</sub>Cl<sub>1-2</sub>O<sub>31-32</sub> číslo CAS avilamycinu A: 69787-79-7, číslo CAS avilamycinu B: 73240-30-9 směs oligosacharidů ortosomycinové skupiny, produkovaná Streptoinyccs viridochromogenes NRRL 2860 v granulované formě, obsahující:<br> min.60 % avilamycinu A <br> max. 18 % avilamycinu B <br> min. 70 % avilamycinu A+B <br> jiné jednotlivé avilamyciny max. 6 %</td><td>krůty</td><td>-</td><td>5</td><td>10</td><td>výrobce<br> Elli Liily a.Comp. Ltd. <br> <br> povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 2</td><td>Norsk Hydro Ltd.</td><td>HYDROGEN-MRAVENČAN DRASELNÝ (Formi<sup>MT </sup>LHS)</td><td>složeni doplňkové látky: <br> kyselý mravenčan draselný,<br> pevný: 98 g/100 g <br> silikát: 1,5 g/100 g <br> voda: 0,5 g/100 g <br> účinná látka:<br> kyselý mravenčan draselný, pevný<br> KH(COOH)<sub>2</sub><br> číslo CAS: 20642-05-1</td><td>selata<br> výkrm prasat</td><td>2 měsíce<br> -</td><td>6 000 <br> 6 000</td><td>6 000 <br> 6 000</td><td>výrobce<br> Norsk Hydro Ltd. <br> <br> povoleno do 30.6.2005</td></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 716</td><td></td><td>SALINOMYCINÁT SODNÝ</td><td>C<sub>42</sub>H<sub>69</sub>O<sub>11</sub>Na <br> číslo CAS: 53003-10-4 (sodná sůl polyeterické monokarboxylové kys. produkovaná Streptomyces albus DSM 12 217) <br> přidružené cizí látky: <br> elaiophylin &lt; 42 mg v 1 kg <br> salinomycinátu sodného; 17-epi-20-desoxysalinomycin &lt; 40 g v 1 kg salinomycinátu sodného</td><td>prasnice březí a kojící</td><td>-</td><td>40</td><td>60</td><td>výrobce<br> Intervet International BV. Holandsko<sup>1</sup>) <br> Krka Slovinsko<sup>1</sup>) <br> Pfizer Belgie<sup>1</sup>) <br> Hoffmann La Roche Švýcarsko<sup>1</sup>)<br> <br> V návodu mést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčnými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky<br> <br> povoleno do 31.12.2002</td></tr></tbody></table>

1) platí do 31.12.2003 včetně příslušného obchodního názvu a koncentrace účinné látky

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka (obchodní název)</th><th rowspan="2">Složení, chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim, stáří</th><th>Min. obsah</th><th>Max. obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg účinné látky/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">D. Antikokcidika a chemoterapeutika</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 27</td><td>Janssen Animal Health BVBA</td><td>DICLAZURIL 0,5 g/100 g <br> (Clinacox 0,5 % premix) <br> DICLAZURIL 0,2 g/100 g <br> (Clinacox 0,2 % premix)</td><td>složení doplňkové látky: <br> diclazuril: 0,2 g/100g <br> sojová mouka: 39,7 g/100 g <br> polyvidon K 30: 0,08 g/100 g <br> NaOH: 0,0215 g/100g <br> pšeničná krupice: 60 g/100 g <br> účinná látka: <br> C<sub>17</sub>H<sub>9</sub> C1<sub>3</sub>N<sub>4</sub>O<sub>2 <br> </sub>číslo CAS: 101831-37-2 (±)-4-chlorfenyl/2,6-dichlor-4-(2,3,4,5-tetrahydro-3,5-dioxo-1,2,4-triazin-2-yl) <br> fenyl/acetonitril <br> přidružené nečistoty: <br> sloučeniny z odbourávání (R 064318 ≤ 0,2%), další přidružené nečistoty (R 066891, R 066896, R 068610, R 070156, R 068584, R 070016) ≤ 0,5 % jednotlivě, nečistoty celkem ≤ 1,5 % <br> složení doplňkové látky: <br> diclazuril: 0,5 g/100 g <br> sojová mouka: 99,25 g/100 g <br> polyvidon K 30: 0,2 g/100 g <br> NaOH: 0,0538 g/100 g</td><td>odchov kuřat a kuřice</td><td>16 týdnů</td><td>1</td><td>1</td><td>výrobce<br> Janssen Pharmaceutica Belgie<sup>1</sup>)<br> Janssen Animal Health BVBA<br> <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů <br> povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 28</td><td>Alpharma AS</td><td>MADURAMICIN AMMONIUM ALFA<br> 1 g/100 g<br> (Cygro 1 %)</td><td>složení doplňkové látky: maduramycin amonný alfa: 1 g/100 g<br> benzylalkohol: 5 g/100 g<br> krupice z kukuřičných palic:<br> ad 100 g<br> účinná látka:<br> C<sub>47</sub>H<sub>83</sub>O<sub>17</sub>N<br> číslo CAS: 84878-61-5<br> maduramycin amonný alfa (amonná sůl polyeterické monokarboxylové kys.produkované Actinomadura yumaenensis (ATCC 31 585, NRRL 12 515)<br> přidružené nečistoty: <br> maduramicin amonný beta &lt; 10 %</td><td>krůty</td><td>16 týdnů</td><td>5</td><td>5</td><td>výrobce<br> Hoffmann La Roche <br> Švýcarsko<sup>1</sup>) <br> Alpharma AS<br> <br> <br> povoleno do 31.12.2002 <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů <br> V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky</td></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 26</td><td>Intervet<br> International BV</td><td>SALINOMYC1NAT SODNÝ 120 g/kg <br> (Sacox 120)</td><td>složení doplňkové látky:<br> salinomycinát sodný:<br> >= 120 g/kg<br> dioxid křemičitý: <br> 10 - 100 g/kg<br> uhličitan vápenatý:<br> 350 - 700 g/kg<br> účinná látka:<br> C<sub>42</sub>H<sub>69</sub>O<sub>11</sub>Na<br> číslo CAS: 53003-10-4<br> (sodná sůl polyeterické monokarboxylové kys. produkované Streptomyces albus DSM 12 217)<br> přidružené nečistoty:<br> elaiophylin &lt; 42 mg v 1 kg<br> salinomycinátu sodného; 17-epi-20-desoxysalinomycin<br> &lt; 40 g v 1 kg salinomycinátu sodného</td><td>odchov kuřat a kuřice <br> výkrm králíků</td><td>12 týdnů<br> -</td><td>30 <br> 20</td><td>50 <br> 25</td><td>výrobce<br> Intervet International BV,<br> Krka Slovinsko<sup>1</sup>)<br> Pfizer Belgie<sup>1</sup>) <br> Biovet Bulharsko<sup>1</sup>) <br> Hoffmann La Roche <br> Švýcarsko<sup>1</sup>)<br> <br> povoleno do 31.12.2002 <br> ochranná lhůta: nejméně 5 dnů (platí pro výkrm králíků) V návodu uvést: Toto krmivo obsahuje doplňkovou látku skupiny ionoforů; kombinace s některými léčivými látkami (např.thiamulinem) může být kontraindikována a Nebezpečné pro lichokopytníky</td></tr></tbody></table>

Příloha č. 14 část C 3 k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

Doplňkové látky ze skupin

B. Antioxidanty

C. Zchutňovadla

E. Emulgátory, stabilizátory, zahušťující a želírující látky

F. Barviva

G. Konzervanty

H. Vitamíny, provitamíny a chemicky definované látky s obdobnými účinky

I. Stopové prvky

L. Pojiva, protispékavé látky a koagulanty

M. Regulátory kyselosti

O. Mikroorganizmy

P. Enzymy

povolené na dobu neurčitou (maximálně na dobu 10 let).

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno a reg.č. osoby odpovědné za dovoz</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">B. Antioxidanty</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 306</td><td></td><td>ALFA-TOKOFEROL <br> bohatý na extrakty přiroz. původu</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 321</td><td></td><td>BUTYLHYDROXY-TOLUEN (BHT)</td><td>C<sub>15</sub>H<sub>24</sub>O</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>150<sup>1</sup>)</td><td><sup>1</sup>) samotný nebo s etoxyquinem a/nebo s BHA dohromady</td></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 320</td><td></td><td>BUTYLHYDROXY-ANISOL (BHA)</td><td>C<sub>11</sub>H<sub>16</sub>O<sub>2</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>150<sup>1</sup>)</td><td><sup>1</sup>) samotný nebo dohromady s BHT a/nebo s etoxyquinem</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 312</td><td></td><td>DODECYLGALÁT</td><td>C<sub>19</sub>H<sub>36</sub>O<sub>5</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>100<sup>1</sup>)</td><td><sup>1</sup>) samotný nebo s ostatními galáty dohromady</td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 324</td><td></td><td>ETOXYQUIN</td><td>C<sub>14</sub>H<sub>19</sub>ON</td><td>všechny<br> druhy nebo<br> kategorie<br> zvířat mimo<br> psy<br> psi</td><td>-</td><td>-</td><td>150<sup>1</sup>)<br> <br> <br> <br> 100</td><td><sup>1</sup>) směs etoxyquinu s BHA a/nebo BHT nesmí překročit 150 mg v 1 kg kompletního krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 6<br> č.EU 300</td><td></td><td>KYSELINA L-ASKORBOVÁ</td><td>C<sub>6</sub>H<sub>8</sub>O<sub>6</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 7<br> č.EU 303</td><td></td><td>5,6-KYSELINA DIACETYL-L-ASKORBOVÁ</td><td>C<sub>10</sub>H<sub>12</sub>O<sub>8</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 8<br> č.EU 304</td><td></td><td>KYSELINA 6-<br> PALMITOYL-L-<br> ASKORBOVÁ</td><td>C<sub>22</sub>H<sub>37</sub>O<sub>7</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 9<br> č.EU 301</td><td></td><td>L-ASKORBÁT SODNÝ</td><td>C<sub>6</sub>H<sub>7</sub>0<sub>6</sub>Na</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 10<br> č.EU 302</td><td></td><td>L-ASKORBÁT VÁPENATÝ</td><td>(C<sub>6</sub>H<sub>7</sub>O<sub>6</sub>)<sub>2</sub>Ca.2H<sub>2</sub>O</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 311</td><td></td><td>OCTYLGALÁT</td><td>C<sub>15</sub>H<sub>22</sub>O<sub>5</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>100<sup>1</sup>)</td><td><sup>1</sup>) samotný nebo s ostatními galáty dohromady pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 12<br> č.EU 310</td><td></td><td>PROPYLGALÁT</td><td>C<sub>10</sub>H<sub>12</sub>O<sub>5</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>100<sup>1</sup>)</td><td><sup>1</sup>) samotný nebo s ostatními galáty dohromady pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 13<br> č.EU 307</td><td></td><td>SYNTETICKÝ ALFATOKOFEROL</td><td>C<sub>29</sub>H<sub>50</sub>O<sub>2</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 14<br> Č.EU 309</td><td></td><td>SYNTETICKÝ DELTATOKOFEROL</td><td>C<sub>27</sub>H<sub>46</sub>O<sub>2</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 15<br> č.EU 308</td><td></td><td>SYNTETICKÝ GAMATOKOFEROL</td><td>C<sub>28</sub>H<sub>48</sub>O<sub>2</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno a reg.č. osoby odpovědné za dovoz</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">C.Zchutňovadla</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 959</td><td></td><td>NEOHESPERIDIN-DIHYDROCHALCON</td><td>C<sub>28</sub>H<sub>36</sub>O<sub>15</sub></td><td>selata <br> psi <br> telata <br> ovce</td><td>4 měsíce<br> -<br> -<br> -</td><td>-<br> -<br> -<br> -</td><td>35 <br> 35 <br> 30 <br> 30</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 954 1</td><td></td><td>SACHARIN</td><td>C<sub>7</sub>H<sub>5</sub>NO<sub>3</sub>S</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>-</td><td>150</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 954 II</td><td></td><td>SACHARIN VÁPENATÁ SŮL</td><td>(C<sub>7</sub>H<sub>4</sub>NO<sub>3</sub>S)<sub>2</sub>Ca</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>-</td><td>150</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 954 III</td><td></td><td>SACHARIN SODNÁ SŮL</td><td>C<sub>7</sub>H<sub>4</sub>NO<sub>3</sub>SNa</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>-</td><td>150</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 5</td><td></td><td>VŠECHNY OSTATNÍ PŘIROZENĚ SE VYSKYTUJÍCÍ LÁTKY A JIM ODPOVÍDAJÍCÍ SYNTETICKÉ PRODUKTY</td><td></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno a reg.č. osoby odpovědné za dovoz</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">E.Emulgátory, stabilizátory, zahušťující a želírující látky</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 406</td><td></td><td>AGAR-AGAR</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 403</td><td></td><td>ALGINÁT AMONNÝ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat mimo akvarijní rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiv a</td></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 402</td><td></td><td>ALGINÁT DRASELNÝ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 401</td><td></td><td>ALGINÁT SODNÝ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 404</td><td></td><td>ALGINÁT VÁPENATÝ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 6<br> č.EU 414</td><td></td><td>ARABSKÁ GUMA (acacia)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 7<br> č.EU 482</td><td></td><td>Ca- SUL KYS. STEAROYL-2-MLÉČNÉ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 8<br> č.EU 407</td><td></td><td>CARAGEEN</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 9<br> č.EU 499</td><td></td><td>CASSIAGUM</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>17 600</td><td>jen pro krmiva v konzervách a do krmiv s vlhkostí min. 20 %</td></tr><tr><td>poř.č. 9<br> č.EU 499</td><td></td><td>CASSIAGUM</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>17 600</td><td>jen pro krmiva v konzervách a do krmiv s vlhkostí min. 20%</td></tr><tr><td>poř.č. 10<br> č.EU 460(ii)</td><td></td><td>CELULOSA <br> prášková</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 460</td><td></td><td>CELULOSA <br> mikrokrystalická</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 12<br> č.EU 474</td><td></td><td>CUKRGLYCERIDY <br> směs esterii sacharosy a mono- a diglyceridů jedlých mastných kyselin</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 13<br> č.EU 486</td><td></td><td>DEXTRANY</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 14<br> č.EU 488</td><td></td><td>ESTER<br> POLYETHYLENGLYCERINU A MASTNÝCH KYSELIN Z LOJE</td><td>-</td><td>telata</td><td>-</td><td>-</td><td>5 000</td><td>jen v mléčných KS</td></tr><tr><td>poř.č. 15<br> č.EU 487</td><td></td><td>ESTER<br> POLYETHYLENGLYKOLU A MASTNÝCH KYSELIN ZE SOJOVÉHO OLEJE</td><td>-</td><td>telata</td><td>-</td><td>-</td><td>6 000</td><td>jen v mléčných KS</td></tr><tr><td>poř.č. 16 č.eu 473</td><td></td><td>ESTERY SACHAROSY A JEDLÝCH MASTNÝCH KYSELIN</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiv a</td></tr><tr><td>poř.č. 17<br> č.EU 462</td><td></td><td>ETHYLCELULOSA</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 18<br> č.EU 422</td><td></td><td>GLYCERIN</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 18<br> č.EU 422</td><td></td><td>GLYCERIN</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 19<br> č.EU 418</td><td></td><td>GELLANOVÁ GUMA</td><td>polytetrasacharid obsahující glukózu, glukuronovou kyselinu a ramnózu (2:1:1), produkovaný Pseudomonas eledea (ATCC 31 466)</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>jen do krmiv s vlhkostí nejméně 20 %</td></tr><tr><td>poř.č. 20<br> č.EU 463</td><td></td><td>HYDROXYPROPYL-CELULOSA</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 21<br> č.EU 464</td><td></td><td>HYDROXYPROPYL-METHYLCELULOSA</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 22<br> č.EU 466</td><td></td><td>KARBOXYMETHYL-CELULOSA <br> (sodná sůl<br> karboxymetyleteru celulosy)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro v šechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 23<br> č.EU 400</td><td></td><td>KYSELINA ALGINOVÁ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 24<br> č.EU 480</td><td></td><td>KYSELINA STEAROYL-2-MLÉČNÁ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 25<br> č.EU 322</td><td></td><td>LECITINY</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 26<br> č.EU 421</td><td></td><td>MANNIT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 27<br> č.EU 461</td><td></td><td>METHYLCELULOSA</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 28<br> č.EU 465</td><td></td><td>ETHYLMETHYL-CELULOSA</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 29<br> č.EU 471</td><td></td><td>MONO- A DIGLYCERIDY MASTNÝCH KYSELIN</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 30<br> č.EU 472</td><td></td><td>MONO- A DIGLYCERIDY JEDLÝCH MASTNÝCH KYSELIN<br> ESTERIFIKOVANÝCH KYS.OCTOVOU, VINNOU, CITRÓNOVOU, MLÉČNOU NEBO MONO-A DIACETYL VINNOU</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 31<br> č.EU 477</td><td></td><td>MONOESTERY PROPYLENGLYKOLU A JEDLÝCH MASTNÝCH KYSELIN,<br> SAMOSTATNÉ NEBO VE SMĚSÍCH S DIESTERY</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 32<br> č.EU 410</td><td></td><td>MOUČKA ZE<br> SVATOJÁNSKÉHO<br> CHLEBA</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 33<br> č.EU 470</td><td></td><td>Na-, K- nebo Ca- SOLI JEDLÝCH MASTNÝCH KYSELIN SAMOTNÉ NEBO VE SMĚSÍCH, ODVOZENÉ BUĎ Z JEDLÝCH TUKŮ NEBO Z DESTILOVANÝCH JEDLÝCH MASTNÝCH KYSELIN</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 34<br> č.EU 481</td><td></td><td>Na- SUL KYS. STEAROYL-2-MLÉČNÉ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 35<br> č.EU 498</td><td></td><td>NEÚPLNÉ POLYGLYCEROL-ESTERY POLYKONDEN-ZOVANÝCH MASTNÝCH KYSELIN Z RICINOVÉHO OLEJE</td><td>-</td><td>psi</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 36<br> č.EU 440</td><td></td><td>PEKTINY</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 37<br> č.EU 450b</td><td></td><td>PENTATRIFOSFOREČNAN SODNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>5 000</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 38<br> č.EU 496</td><td></td><td>POLYETHYLENGLYKOL 6 000</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>300</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 39<br> č.EU 484</td><td></td><td>POLYETHYLENGLYKOL-GLYCERYLRICINOLEÁT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 40<br> č.EU 475</td><td></td><td>POLYGLYCEROL-ESTERY<br> NEPOLYMERIZOVANÝCH JEDLÝCH MASTNÝCH KYSELIN</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 41<br> č.EU 489</td><td></td><td>POLYGLYCEROLETHER S ALKOHOLY VZNIKLÝMI REDUKCÍ KYS.PALMITOVÉ A OLEJOVÉ</td><td>-</td><td>telata</td><td>-</td><td>-</td><td>5 000</td><td>jen v mléčných KS</td></tr><tr><td>poř.č. 42<br> č.EU 497</td><td></td><td>POLYMERY<br> Z POLYOXYPROPYLENU -POLYOXYETHYLENU (m.v.6 800 - 9 000)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>50</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 43<br> č.EU 432</td><td></td><td>POLYOXYETHYLEN-<br> (20)-SORBITAN-<br> MONOLAURÁT</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>5 000<sup>1</sup>),<sup>2</sup>)</td><td><sup>1</sup>) samotný či s ostatními<br> polyxyethylensorbitany<br> dohromady<br> <sup>2</sup>) jen v mléčných KS</td></tr><tr><td>poř.č. 44<br> č.EU 433</td><td></td><td>POLYOXYETHYLEN-<br> (20)-SORBTTAN-<br> MONOOLEÁT</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>5 000<sup>1</sup>),<sup>2</sup>)</td><td><sup>1</sup>)samotný či s ostatními<br> polyxyethylensorbitany<br> dohromady<br> <sup>2</sup>) jen v mléčných KS</td></tr><tr><td>poř.č. 45<br> č.EU 434</td><td></td><td>POLYOXYETHYLEN-<br> (20)-SORBITAN-<br> MONOPALMITÁT</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>5 000<sup>1</sup>),<sup>2</sup>)</td><td><sup>1</sup>)samotný či s ostatními<br> polyxyethylensorbitany<br> dohromady<br> <sup>2</sup>) jen v mléčných KS</td></tr><tr><td>poř.č. 46<br> č.EU 435</td><td></td><td>POLYOXYETHYLEN-<br> (20)-SORBITAN-<br> MONOSTEARÁT</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>5 000<sup>1</sup>),<sup>2</sup>)</td><td><sup>1</sup>) samotný či s ostatními<br> polyxyethylensorbitany<br> dohromady<br> <sup>2</sup>) jen v mléčných KS</td></tr><tr><td>poř.č. 47<br> č.EU 436</td><td></td><td>POLYOXYETHYLEN-<br> (20)-SORBITAN-<br> TRISTEARÁT</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>5 000<sup>1</sup>),<sup>2</sup>)</td><td><sup>1</sup>) samotný či s ostatními<br> polyxethylensorbitany<br> dohromady<br> <sup>2</sup>) jen v mléčných KS</td></tr><tr><td>poř.č. 48<br> č.EU 490</td><td></td><td>PROPAN-1,2-DIOL</td><td>-</td><td>dojnice výkrm skotu, telata, prasata, jehňata, kůzlata a drůbež</td><td>-<br> <br> <br> <br> <br> -</td><td>-<br> <br> <br> <br> <br> -</td><td>12 000 <br> <br> <br> <br> <br> 36 000</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 49<br> č.EU 405</td><td></td><td>1,2-PROPANDIOL-ALGINÁT<br> (propylenglykol alginát)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 50<br> č.EU 420</td><td></td><td>SORBIT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 51<br> č.EU 493</td><td></td><td>SORBITAN-MONOLAURÁT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 52<br> č.EU 494</td><td></td><td>SORBITAN-MONOOLEÁT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 53<br> č.EU 495</td><td></td><td>SORBITAN-MONOPALMITÁT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 54<br> č.EU 491</td><td></td><td>SORBIT AN-MONOSTEARÁT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 55<br> č.EU 492</td><td></td><td>SORBITAN-TRISTEARÁT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 56<br> č.EU 483</td><td></td><td>STEAROYLTARTRÁT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 57<br> č.EU 411</td><td></td><td>MOUČKA ZE SEMEN TAMARYŠKU</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 58<br> č.EU 413</td><td></td><td>TRAGACANT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 59<br> č.EU 415</td><td></td><td>XANTHANGUM</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 60<br> č.EU 412</td><td></td><td>GUAROVÁ GUMA</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno a reg.č. osoby odpovědné za dovoz</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">F.Barviva</td></tr><tr><td colspan="9">1.Karotenoidy a xantofyly</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 16lj</td><td></td><td>ASTAXANTIN</td><td>C<sub>40</sub>H<sub>52</sub>O<sub>4</sub></td><td>losos a pstruh <br> <br> okrasné rybky</td><td>pouze od <br> 6 měsíců<br> -</td><td>-<br> -</td><td>100<br> -</td><td>ve směsi s kantaxantinem nesmí překročit celkový obsah směsi 100 mg/kg kompletního krmiva (platí pro lososa a pstruha)</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 160e</td><td></td><td>BETA-APO-8-KAROTINAL</td><td>C<sub>30</sub>H<sub>40</sub>O</td><td>drůbež</td><td>-</td><td>-</td><td>80<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td><sup>1</sup><sup>)</sup> samotný či dohromady s ostatními karotenoidy a xantofyly</td></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 161i</td><td></td><td>CITRANAXANTIN</td><td>C<sub>33</sub>H<sub>44</sub>O</td><td>nosnice</td><td>-</td><td>-</td><td>80<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td><sup>1</sup><sup>)</sup> samotný či dohromady s ostatními karotenoidy a xantofyly</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 160f</td><td></td><td>ETYLESTER KYSELINY<br> BETA-APO-8-<br> KAROTINOVÉ</td><td>C<sub>32</sub>H<sub>44</sub>O<sub>2</sub></td><td>drůbež</td><td>-</td><td>-</td><td>80<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td><sup>1</sup><sup>)</sup> samotný či dohromady s ostatními karotenoidy a xantofyly</td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 161g</td><td></td><td>KANTAXANTIN</td><td>C<sub>40</sub>H<sub>52</sub>O<sub>2</sub></td><td>a) drůbež<br> b) psi, kočky a okras, <br> rybky<br> c) pstruh a losos</td><td>-<br> <br> -<br> <br> <br> od<br> 6 měsíců</td><td>-<br> <br> -<br> <br> <br> -</td><td>80<sup>1</sup><sup>)</sup><br> <br> 80<br> <br> 80<sup>2</sup><sup>)</sup></td><td><sup>1</sup><sup>)</sup> samotný či dohromady s ostatními karotenoidy a xantofyly<br> <sup>2</sup><sup>)</sup> ve směsi s astaxantinem nesmí překročit celkový obsah směsi 100 mg/kg kompletního krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 6<br> č.EU 160c</td><td></td><td>KAPSANTIN</td><td>C<sub>40</sub>H<sub>56</sub>O<sub>3</sub></td><td>drůbež</td><td>-</td><td>-</td><td>80<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td><sup>1</sup><sup>)</sup> samotný či dohromady s ostatními karotenoidy a xantofyly</td></tr><tr><td>poř.č. 7<br> č.EU 161c</td><td></td><td>KRYPTOXANTIN</td><td>C<sub>40</sub>H<sub>56</sub>O</td><td>drůbež</td><td>-</td><td>-</td><td>80<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td><sup>1</sup><sup>)</sup> samotný či dohromady s ostatními karotenoidy a xantofyly</td></tr><tr><td>poř.č. 8<br> č.EU 161b</td><td></td><td>LUTEIN</td><td>C<sub>40</sub>H<sub>56</sub>O<sub>2</sub></td><td>drůbež</td><td>-</td><td>-</td><td>80<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td><sup>1</sup><sup>)</sup> samotný či dohromady s ostatními karotenoidy a xantofyly</td></tr><tr><td>poř.č. 9<br> č.EU 161h</td><td></td><td>ZEAXANTIN</td><td>C<sub>40</sub>H<sub>56</sub>O<sub>7</sub></td><td>drůbež</td><td>-</td><td>-</td><td>80<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td><sup>1</sup><sup>)</sup> samotný či dohromady s ostatními karotenoidy a xantofyly</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno a osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">2. Jiná barviva</td></tr><tr><td>poř.č. 10<br> č.EU 160b</td><td></td><td>BIXIN</td><td>C<sub>25</sub>H<sub>30</sub>O<sub>4</sub></td><td>okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-<br> viz poř.č.58</td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 141</td><td></td><td>Cu-KOMPLEXY CHLOROFYLŮ</td><td>-</td><td>okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-<br> viz poř.č.56</td></tr><tr><td>poř.č. 12<br> č.EU 127</td><td></td><td>ERYTHROZIN</td><td>C<sub>20</sub>H<sub>6</sub>I<sub>4</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>3</sub>.H<sub>2</sub>O</td><td>okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-<br> viz poř.č.54</td></tr><tr><td>poř.č. 13<br> č.EU 132</td><td></td><td>INDIGOTIN</td><td>C<sub>16</sub>H<sub>8</sub>N<sub>2</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>8</sub>S<sub>2</sub></td><td>okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-<br> viz poř.č.55</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 14<br> č.EU 142</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">LISAMINOVÁ ZELEN</td><td rowspan="2">Na- sůl kyseliny 4,4-bis-(dimetylamino)difenylmetylen -2-naftol-3,6-disulfonové</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy, kočky a okrasné rybky </td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin, <br> aaa) z denaturovaných obilovin nebo maniokové moučky<br> aaaa) z jiných základních surovin denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky a okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td>poř.č. 15<br> č.EU 172</td><td></td><td>OXID ŽELEZITÝ, červený</td><td>Fe<sub>2</sub>O<sub>3</sub></td><td>okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>viz poř.č.59</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 16<br> č.EU 131</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">PATENTNÍ MODŘ V</td><td rowspan="2">Ca- sůl kys.5-hydroxy-4,4-bis-<br> (dietylamino)-trifenyl-<br> karbinol-2,4-disulfonové</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky, okrasné ptactvo živící se zrním a malé hlodavce </td><td>- </td><td>- </td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů krmiv aaa) z denaturovaných obilovin nebo maniokové moučky<br> aaaa) z jiných základních surovin denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky a okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td>poř.č. 17<br> č.EU 124</td><td></td><td>PONCEAU 4R</td><td>C<sub>20</sub>H<sub>11</sub>N<sub>2</sub>Na<sub>3</sub>O<sub>10</sub>S<sub>3</sub></td><td>okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-<br> viz poř.č.53</td></tr><tr><td>poř.č. 18<br> č.EU 102</td><td></td><td>TARTRAZIN</td><td>C<sub>16</sub>H<sub>9</sub>N<sub>4</sub>Na<sub>3</sub>O<sub>9</sub>S<sub>2</sub></td><td>okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-<br> viz poř.č.51</td></tr><tr><td>poř.č. 19<br> č.EU 153</td><td></td><td>UHLÍK</td><td>C</td><td>okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-<br> viz poř.č.57</td></tr><tr><td>poř.č. 20<br> č.EU 110</td><td></td><td>ŽLUŤ FCF</td><td>C<sub>16</sub>H<sub>10</sub>N<sub>2</sub>O<sub>7</sub>S<sub>2</sub>Na<sub>2</sub></td><td>okrasné rybky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-<br> viz poř.č.52</td></tr><tr><td colspan="9">3. Barviva povolená pro barvení potravin</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 21<br> č.EU 100</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">KURKUMIN</td><td rowspan="2">a) C<sub>21</sub>H<sub>20</sub>O<sub>6</sub><br> b) C<sub>20</sub>H<sub>18</sub>O<sub>5</sub><br> c) C<sub>19</sub>H<sub>16</sub>0<sub>4</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo <br> psy a kočky </td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 22 č.EU 101(i)</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">RIBOFLAVIN</td><td rowspan="2">C<sub>17</sub>H<sub>20</sub>N<sub>4</sub>O<sub>6</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby</td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 23<br> č.EU 101(ii)</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">RIBOFLAVIN-5-FOSFÁT</td><td rowspan="2">C<sub>17</sub>H<sub>20</sub>N<sub>4</sub>NaO<sub>9</sub>P.2H<sub>2</sub>O</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>-</td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 24<br> č.EU 104</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">CHINOLINOVÁ ŽLUŤ<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>18</sub>H<sub>9</sub>NNa<sub>2</sub>O<sub>8</sub>S<sub>2</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby</td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 25<br> č.EU 120</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">KOŠENILA, KYSELINA KARMÍNOVÁ, KARMÍNY</td><td rowspan="2">C<sub>22</sub>H<sub>20</sub>O<sub>13</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 26<br> č.EU 122</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">AZORUBIN<br> (synonymum Carmoisin)<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>20</sub>H<sub>12</sub>N<sub>2</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>7</sub>S2</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 27<br> č.EU 123</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">AMARANT <br> (synonymum Viktoriarubín O)<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>20</sub>H<sub>11</sub>N<sub>2</sub>Na<sub>3</sub>O<sub>10</sub>S<sub>3</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td>- <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 28<br> č.EU 128</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">ČERVEŇ 2G<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>18</sub>H<sub>13</sub>N<sub>3</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>8</sub>S<sub>2</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 29<br> č.EU 129</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">ČERVEŇ ALLURA AC<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>18</sub>H<sub>14</sub>N<sub>2</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>8</sub>S<sub>2</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 30<br> č.EU 133</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">BRILANTNÍ MODŘ (synonymum Brilliant blue FCF)<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>34</sub>H<sub>14</sub>N<sub>2</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>9</sub>S<sub>3</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 31<br> č.EU 140(i)</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">CHLOROFYLY</td><td rowspan="2">a) C<sub>55</sub>H<sub>74</sub>N<sub>4</sub>O<sub>5</sub><br> b) C<sub>55</sub>H<sub>72</sub>N<sub>4</sub>O<sub>6</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>-</td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 32<br> č.EU 140(ii)</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">CHLOROFYLINY</td><td rowspan="2">a) C<sub>34</sub>H<sub>34</sub>N<sub>4</sub>O<sub>5</sub><br> b) C<sub>34</sub>H<sub>32</sub>N<sub>4</sub>O<sub>6</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>-</td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 33<br> č.EU 150a</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">KARAMEL, KULÉR</td><td rowspan="2"></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>-</td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 34<br> č.EU 150b</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">KAUSTICKÝ SULFITOVÝ KARAMEL</td><td rowspan="2"></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 35<br> č.EU 150c</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">AMONIAKOVÝ KARAMEL</td><td rowspan="2"></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>-</td><td>- </td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 36<br> č.EU 150d</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">AMONIAK-SULFITOVÝ KARAMEL</td><td rowspan="2"></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby</td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 37<br> č.EU 151</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">ČERŇ BN<br> (synonymum Brilliant black BN)<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>28</sub>H<sub>17</sub>N<sub>5</sub>Na,O<sub>14</sub>S<sub>4</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 38<br> č.EU 154</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">HNĚĎ FK<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">směs:<br> C<sub>12</sub>H<sub>11</sub>N<sub>4</sub>NaO<sub>3</sub>S,<br> C<sub>13</sub>H<sub>13</sub>N<sub>4</sub>NaO<sub>3</sub>S,<br> C<sub>18</sub>H<sub>14</sub>N<sub>6</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>6</sub>S<sub>2</sub>,<br> C<sub>18</sub>H<sub>14</sub>N<sub>6</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>6</sub>S<sub>2</sub>,<br> C<sub>19</sub>H<sub>16</sub>N<sub>6</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>6</sub>S<sub>2</sub><br> a C<sub>24</sub>H<sub>17</sub>N<sub>8</sub>Na<sub>3</sub>O<sub>9</sub>S<sub>3</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 39<br> č.EU 155</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">HNĚĎ HT<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>27</sub>H<sub>18</sub>N<sub>4</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>9</sub>S<sub>2</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 40<br> č.EU 160a(i)</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">SMĚS KAROTENŮ</td><td rowspan="2"></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 41<br> č.EU 160a(ii)</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">BETA-KAROTEN</td><td rowspan="2">C<sub>40</sub>H<sub>56</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 42<br> č.EU 160d</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">LYKOPEN</td><td rowspan="2">C<sub>40</sub>H<sub>56</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 43<br> č.EU 162</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">BETALAINOVÁ ČERVEŇ, BETANIN<br> (včetně extraktů z červené řepy)</td><td rowspan="2">C<sub>24</sub>H<sub>26</sub>N<sub>2</sub>O<sub>13</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmi v pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 44<br> č.EU 163</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">ANTHOKYANY<br> (získané fyzikálními postupy<br> z ovoce a zeleniny)</td><td rowspan="2">a) C<sub>15</sub>H<sub>11</sub>O<sub>6</sub>Cl (cyanidin)<br> b) C<sub>16</sub>H<sub>13</sub>O<sub>6</sub>C1 (peonidin)<br> c) C<sub>17</sub>H<sub>15</sub>O<sub>7</sub>Cl (malvidin)<br> d) C<sub>15</sub>H<sub>11</sub>O<sub>7</sub>C1 (delfidin)<br> e) C<sub>16</sub>H<sub>13</sub>O<sub>7</sub>C1 (petunidin)<br> f) C<sub>15</sub>H<sub>17</sub>O<sub>5</sub>Cl (pelargonidin)</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 45<br> č.EU 170</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">UHLIČITAN VÁPENATÝ</td><td rowspan="2">CaCO<sub>3</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td>- <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadu potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 46<br> č.EU 171</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">OXID TITANIČITÝ (synonymum Titanová běloba)</td><td rowspan="2">TiO<sub>2</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 47<br> č.EU 173</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">HLINÍK<br> (v podobě pigmentu)</td><td rowspan="2">Al</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td>- <br> <br> <br> <br> <br> -</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadu potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 48<br> č.EU 174</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">STŘÍBRO<br> (v podobě pigmentu)</td><td rowspan="2">Ag</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 49<br> č.EU 175</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">ZLATO<br> (v podobě pigmentu)</td><td rowspan="2">Au</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadu potravin <br> aa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 50<br> č.EU 180</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">LITHOLRUBIN BK<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>18</sub>H<sub>12</sub>CaN<sub>2</sub>O<sub>6</sub>S</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 51<br> č.EU 102</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">TARTRAZIN<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>16</sub>H<sub>9</sub>N<sub>4</sub>Na<sub>3</sub>O<sub>9</sub>S<sub>2</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>-</td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv <br> viz poř.č. 18</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 52<br> č.EU 110</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">ŽLUŤ SY<sup>1</sup><sup>)</sup><br> (synonymum Gelborange S)</td><td rowspan="2">-</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>-</td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv <br> viz poř.č.20</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 53<br> č.EU 124</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">PONCEAU 4R<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> (synonymum Košenilová červeň A)</td><td rowspan="2">C<sub>20</sub>H<sub>11</sub>N<sub>2</sub>Na<sub>3</sub>O<sub>10</sub>S<sub>3</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv <br> viz poř.č. 17</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 54<br> č.EU 127</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">ERYTHROSIN<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>20</sub>H<sub>6</sub>I<sub>4</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>3</sub>.H<sub>2</sub>O</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv <br> viz poř.č. 12</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 55<br> č.EU 132</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">INDIGOTIN <br> (synonymum Indigocarmine)<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="2">C<sub>16</sub>H<sub>8</sub>N<sub>2</sub>Na<sub>2</sub>O<sub>8</sub>S<sub>2</sub></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv <br> viz poř.č. 13</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 56<br> č.EU 141</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">MĚĎNATÉ KOMPLEXY<br> (I) CHLOROFYLŮ<br> (II) CHLOROFYLINŮ</td><td rowspan="2"></td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky </td><td>- </td><td>- </td><td>- </td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby </td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv <br> viz poř.č. 11</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 57<br> č.EU 153</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">MEDICINÁLNÍ UHLÍ <br> (z rostlinné suroviny)</td><td rowspan="2">C</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadu potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby</td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv <br> viz poř.č. 19</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 58<br> č.EU 160b</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">ANNATO, BIXIN, NORBIXIN</td><td rowspan="2">-</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby</td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv <br> viz poř.č. 10</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 59<br> č.EU 172</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">OXIDY ŽELEZA a HDYROXIDY ŽELEZA</td><td rowspan="2">Fe<sub>2</sub>O<sub>3</sub>, červený <br> FeO(OH).H<sub>2</sub>O, žlutý FeO.Fe<sub>2</sub>O<sub>3</sub>, černý</td><td>a) všechny druhy a kategorie zvířat mimo psy a kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>a) povoleno pouze do krmiv pocházejících: <br> aa) z odpadů potravin <br> aaa) z jiných základních surovin, s výjimkou obilovin a maniokové moučky, denaturovaných pomocí těchto látek nebo obarvených v průběhu technické přípravy k zajištění nezbytné identifikace během výroby</td></tr><tr><td>b) psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>b) do všech krmiv <br> viz poř.č. 15</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno a osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">G.Konzervanty</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 332</td><td></td><td>CITRANY DRASELNÉ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.Č. 2<br> č.EU 331</td><td></td><td>CITRANY SODNÉ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 333</td><td></td><td>CITRANY VÁPENATÉ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 223</td><td></td><td>DISIŘIČITAN SODNÝ</td><td>Na<sub>2</sub>S<sub>2</sub>O<sub>5</sub></td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>500<br> vyjádřeno jako SO<sub>2</sub></td><td>samotný nebo s NaHSO<sub>3 </sub>pouze Na<sub>2</sub>S<sub>2</sub>O<sub>5</sub> vyrobený chemickou syntézou pro všechna krmiva mimo neupravené maso a ryby</td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 250</td><td></td><td>DUSITAN SODNÝ</td><td>NaNO<sub>2</sub></td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>100</td><td>jen do krmiv s vlhkostí minimálně 20 %</td></tr><tr><td>poř.č. 6<br> č.EU 262</td><td></td><td>DVOJOCTAN SODNÝ</td><td>C<sub>4</sub>H<sub>7</sub>O<sub>4</sub>Na</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 7<br> č.EU 214</td><td></td><td>ETYLESTER KYSELINY HYDROXYBENZOOVÉ <br> Etyl 4-hydroxybenzoát</td><td>C<sub>9</sub>H<sub>10</sub>O<sub>3</sub></td><td>domácí zvířata</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 8<br> č.EU 240</td><td></td><td>FORMALDEHYD</td><td>CHOH</td><td>prasata ostatní druhy nebo kategorie zvířat</td><td>6 měsíců</td><td>-<br> <br> <br> <br> -</td><td>-<br> <br> <br> <br> -</td><td>jen do odstředěného mléka: maximální obsah 600 mg/kg</td></tr><tr><td>poř.č. 9<br> č.EU 222</td><td></td><td>HYDROGENSIŘIČITAN SODNÝ</td><td>NaHSO<sub>3</sub></td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>500<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td><sup>1</sup><sup>)</sup> samotný nebo s Na<sub>2</sub>S<sub>2</sub>O<sub>5</sub> vyjádřeno jako SO<sub>2 </sub>pro všechna krmiva mimo neupravené maso a ryby</td></tr><tr><td>poř.č. 10<br> č.EU 330</td><td></td><td>KYSELINA CITRÓNOVÁ</td><td>C<sub>6</sub>H<sub>8</sub>O<sub>7</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 297</td><td></td><td>KYSELINA FUMAROVÁ</td><td>C<sub>4</sub>H<sub>4</sub>O<sub>4</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 12<br> č.EU 296</td><td></td><td>KYSELINA D,L-JABLEČNÁ</td><td>C<sub>4</sub>H<sub>6</sub>O<sub>5</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 13<br> č.EU 285</td><td></td><td>KYSELINA METYLPROPIONOVÁ</td><td>C<sub>4</sub>H<sub>8</sub>O<sub>2</sub></td><td>přežvýkavci na počátku přežvykování</td><td>-</td><td>1 000</td><td>4 000</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 14<br> č.EU 270</td><td></td><td>KYSELINA MLÉČNÁ</td><td>C<sub>8</sub>H<sub>6</sub>O<sub>8</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 15<br> č.EU 236</td><td></td><td>KYSELINA MRAVENČÍ</td><td>HCOOH</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>jen pro siláže<br> <br> v návodu k použití musí být uvedeno: Kys.mravenčí nesmí byt použita samostatně ani ve směsi s jinými kyselinami, kde představuje více než 50 % váhy směsi, k aerobní kyselé konzervaci neošetřených obilovin s obsahem vlhkosti nad 15 %.</td></tr><tr><td>poř.č. 16<br> č.EU 260</td><td></td><td>KYSELINA OCTOVÁ</td><td>C<sub>2</sub>H<sub>4</sub>O<sub>2</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 17<br> č.EU 338</td><td></td><td>KYSELINA ORTOFOSFOREČNÁ</td><td>H<sub>3</sub>PO<sub>4</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 18<br> č.EU 280</td><td></td><td>KYSELINA PROPIONOVÁ</td><td>C<sub>3</sub>H<sub>6</sub>O<sub>2</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 19<br> č.EU 513</td><td></td><td>KYSELINA SÍROVÁ</td><td>H<sub>2</sub>SO<sub>4</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>jen pro siláže</td></tr><tr><td>poř.č. 20<br> č.EU 223</td><td></td><td>KYSELINA SOLNÁ</td><td>HCl</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>jen pro siláže</td></tr><tr><td>poř.č. 21<br> č.EU 200</td><td></td><td>KYSELINA SORBOVÁ</td><td>C<sub>6</sub>H<sub>K</sub>O<sub>2</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 22<br> č.EU 334</td><td></td><td>KYSELINA VINNÁ</td><td>C<sub>4</sub>H<sub>6</sub>O<sub>6</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 23<br> č.EU 336</td><td></td><td>L-VINANY DRASELNÉ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 24<br> č.EU 337</td><td></td><td>L-VINAN SODNO-DRASELNÝ</td><td>C<sub>4</sub>H<sub>4</sub>O<sub>6</sub>NaK.4 H<sub>2</sub>O</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 25<br> č.EU 335</td><td></td><td>L-VINANY SODNÉ</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 26<br> č.EU 218</td><td></td><td>METYLESTER KYSELINY<br> HYDROXYBENZOOVÉ</td><td>C<sub>8</sub>H<sub>8</sub>O<sub>8</sub></td><td>domácí zvířata</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 27<br> č.EU 326</td><td></td><td>MLÉČNAN DRASELNÝ</td><td>C<sub>3</sub>H<sub>5</sub>O<sub>3</sub>K</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 28<br> č.EU 125</td><td></td><td>MLÉČNAN SODNÝ</td><td>C<sub>3</sub>H<sub>5</sub>O<sub>3</sub>Na</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 29<br> č.EU 327</td><td></td><td>MLÉČNAN VÁPENATÝ</td><td>O<sub>6</sub>H<sub>10</sub>O<sub>6</sub>Ca</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 30<br> č.EU 295</td><td></td><td>MRAVENČAN AMONNÝ</td><td>CH<sub>5</sub>O<sub>2</sub>N</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro v šechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 31<br> č.EU 237</td><td></td><td>MRAVENČAN SODNÝ</td><td>CHO<sub>2</sub>Na</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 32<br> č.EU 238</td><td></td><td>MRAVENČAN VÁPENATÝ</td><td>C<sub>2</sub>H<sub>2</sub>O<sub>4</sub>Ca</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 33<br> č.EU 261</td><td></td><td>OCTAN DRASELNÝ</td><td>C<sub>2</sub>H<sub>3</sub>O<sub>2</sub>K</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 34<br> č.EU 263</td><td></td><td>OCTAN VÁPENATÝ</td><td>C<sub>2</sub>H<sub>3</sub>O4Ca</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 35<br> č.EU 490</td><td></td><td>PROPAN-1,2-DIOL</td><td>C<sub>3</sub>H<sub>8</sub>O<sub>2</sub></td><td>psi</td><td>-</td><td>-</td><td>53 000<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td><sup>1</sup><sup>)</sup> pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 36<br> č.EU 284</td><td></td><td>PROPIONAN AMONNÝ</td><td>C<sub>3</sub>H<sub>5</sub>O<sub>2</sub>NH<sub>4</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 37<br> č.EU 283</td><td></td><td>PROPIONAN DRASELNÝ</td><td>C<sub>3</sub>H<sub>5</sub>O<sub>2</sub>K</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 38<br> č.EU 281</td><td></td><td>PROPIONAN SODNÝ</td><td>C<sub>3</sub>H<sub>5</sub>O<sub>2</sub>Na</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 39<br> č.EU 282</td><td></td><td>PROPIONAN VÁPENATÝ</td><td>C<sub>6</sub>H<sub>10</sub>O<sub>4</sub>Ca</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 40<br> č.EU 216</td><td></td><td>PROPYLESTER KYSELINY<br> HYDROXYBENZOOVÉ</td><td>C<sub>10</sub>H<sub>12</sub>O<sub>3</sub></td><td>domácí zvířata</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 41<br> č.EU 215</td><td></td><td>SODNÁ SUL ETYLESTERU KYS. HYDROXYBENZOOVÉ</td><td>C<sub>9</sub>H<sub>9</sub>O<sub>3</sub>Na</td><td>domácí zvířata</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 42<br> č.EU 219</td><td></td><td>SODNÁ SUL METYLESTERU KYS. HYDROXYBENZOOVÉ</td><td>C<sub>8</sub>H<sub>7</sub>O<sub>3</sub>Na</td><td>domácí zvířata</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 43<br> č.EU 217</td><td></td><td>SODNÁ SUL PROPYLESTERU KYS. HYDROXYBENZOOVÉ</td><td>C<sub>10</sub>H<sub>11</sub>O<sub>3</sub>Na</td><td>domácí zvířata</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 44<br> č.EU 202</td><td></td><td>SORBAN DRASELNÝ</td><td>C<sub>6</sub>H<sub>7</sub>O<sub>2</sub>K</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 45<br> č.EU 201</td><td></td><td>SORBAN SODNÝ</td><td>C<sub>6</sub>H<sub>7</sub>O<sub>2</sub>Na</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 46<br> č.EU 203</td><td></td><td>SORBAN VÁPENATÝ</td><td>C<sub>12</sub>H<sub>14</sub>O<sub>4</sub>Ca</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno a osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">H. Vitamíny, provitaminy a chemicky definované látky s obdobnými účinky</td></tr><tr><td>poř.č. 1</td><td></td><td>BETAIN<br> (přípravek či čistá substance)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 2</td><td></td><td>BETA-KAROTEN <br> (přípravek beta-karotenu)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č.<br> 3</td><td></td><td>BIOTIN<br> (přípravek či čistá substance D+ biotinu)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 4</td><td></td><td>CHOLINCHLORID <br> (přípravek či čistá substance)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 5</td><td></td><td>INOSITOL <br> (čistá substance)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 6</td><td></td><td>KYSELINA p-AMINOBENZOOVÁ <br> (čistá substance)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 7</td><td></td><td>KYSELINA LISTOVÁ <br> (přípravek či čistá substance)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 8</td><td></td><td>KYSELINA NIKOTINOVÁ <br> (přípravek či čistá substance)</td><td> -</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>50 000</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 9</td><td></td><td>L-KARNITIN <br> (jako trimetyamin kys.amino-4-hydroxy-3-máselné)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 10</td><td></td><td>NIACINAMID<br> (přípravek či Čistá substance)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 11</td><td></td><td>PANTOTHENAN VÁPENATÝ<br> (přípravek či čistá substance D-pantothenanu Ca nebo DL-pantothenanu Ca)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č 12</td><td></td><td>TAURIN</td><td>-</td><td>domácí zvířata</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td rowspan="8">poř.č. 13<br> č.EU 672</td><td rowspan="8"></td><td rowspan="8">VITAMIN A<br> (jako vitamín A-přípravky)</td><td rowspan="8"></td><td rowspan="8">výkrm telat výkrm kuřat výkrm kachen výkrm jeliňat výkrm skotu výkrm prasat výkrm krůt ostatní druhy nebo kategorie zvířat</td><td rowspan="8">- <br> - <br> - <br> - <br> - <br> - <br> -<br> <br> <br> <br> -</td><td rowspan="8">- <br> - <br> - <br> - <br> - <br> - <br> - <br> -<br> <br> <br> -</td><td rowspan="8">25 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <sup>2</sup><sup>)</sup> <br> 13 500<sup>1</sup><sup>)</sup> <sup>3</sup><sup>)</sup> <br> 13 500<sup>1</sup><sup>)</sup> <sup>3</sup><sup>)</sup> 13 500<sup>1</sup><sup>)</sup> <sup>3</sup><sup>)</sup> 13 500<sup>1</sup><sup>)</sup> <sup>3</sup><sup>)</sup> 13 500<sup>1</sup><sup>)</sup> <sup>3</sup><sup>)</sup> 13 500<sup>1</sup><sup>)</sup> <sup>3</sup><sup>)<br> </sup><br> -</td><td rowspan="8"><sup>1</sup><sup>)</sup> m.j./kg<br> <sup>2</sup><sup>)</sup> jen v mléčných krmných směsích<br> <sup>3</sup><sup>)</sup> pro všechna krmiva mimo krmiv pro mladá zvířata <br> <br> <br> <br> pro všechna krmiva</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 14</td><td></td><td>VITAMIN B<sub>1</sub><br> (přípravek či čistá substance thiaminhydrochloridu nebo thiaminmononitrátu)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 15</td><td></td><td>VITAMIN B<sub>2</sub><br> (přípravek či čistá substance riboflavinu)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 16</td><td></td><td>VITAMIN B<sub>6</sub><br> (přípravek či čistá substance pyridoxolhydrochloridu)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 17</td><td></td><td>VITAMIN B<sub>12 </sub>(přípravek vitamínu B<sub>12</sub>)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 18</td><td></td><td>VITAMIN C (přípravky vitamínu C či glykozid kys.askorbové či čistá substance kys.L(+) askorbové či fosforečnan kys.askorbové) Na- a K- sůl kys. sulfonaskorbové</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat<br> ryby</td><td>-<br> <br> <br> <br> -</td><td>-<br> <br> <br> <br> -</td><td>-<br> <br> <br> <br> -</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td rowspan="7">poř.č. 19<br> č.EU 670</td><td rowspan="7"></td><td rowspan="7">VITAMIN D<sub>2</sub></td><td rowspan="7">-</td><td rowspan="7">prasata <br> selata <br> <br> skot <br> ovce <br> telata <br> <br> lichokopytníci ostatní druhy nebo kategorie zvířat mimo drůbež a ryby</td><td rowspan="7">- <br> -<br> <br> -<br> -<br> <br> <br> -<br> <br> <br> <br> <br> -</td><td rowspan="7">- <br> - <br> <br> - <br> - <br> <br> <br> -<br> <br> <br> <br> <br> -</td><td rowspan="7">2 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 10 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 4 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 4 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 10 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 4 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> <br> <br> <br> <br> 2 000<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="7">- <br> jen v mléčných krmných směsích <br> - <br> - <br> jen v mléčných krmných směsích <br> - <br> <br> <br> <sup>1</sup><sup>)</sup> m.j./kg<br> současné podávání vit.D<sub>3</sub> je nepřípustné</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="11">poř.č. 20<br> č.EU 671</td><td rowspan="11"></td><td rowspan="11">VITAMIN D<sub>3</sub></td><td rowspan="11">-</td><td rowspan="11">prasata <br> selata <br> <br> skot <br> ovce <br> telata <br> <br> lichokopytníci výkrm kuřat krůty <br> ostatní drůbež ostatní druhy nebo<br> kategorie zvířat <br> ryby</td><td rowspan="11">- <br> - <br> <br> - <br> - <br> - <br> <br> - <br> - <br> - <br> - <br> <br> <br> <br> -<br> -</td><td rowspan="11">- <br> - <br> <br> - <br> -<br> - <br> <br> - <br> - <br> - <br> - <br> <br> <br> <br> -<br> -</td><td rowspan="11">2 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 10 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 4 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 4 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 10 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 4 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 5 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 5 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 3000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> <br> <br> 2 000<sup>1</sup><sup>)</sup> <br> 3 000<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td rowspan="11">- <br> jen v mléčných krmných směsích <br> - <br> - <br> jen v mléčných krmných směsích <br> - <br> - <br> - <br> - <br> - <br> <br> <sup>1</sup><sup>)</sup> m.j./kg<br> současné podávání vit.D<sub>2</sub> je nepřípustné</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 21</td><td></td><td>VITAMÍN E<br> (jako přípravky vitamínu E)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 22</td><td></td><td>VITAMIN K<sub>1</sub> <br> VITAMÍN K<sub>3 <br> </sub>(jako přípravek sulfitu menadiondimerylpyrimidinu nebo přípravek či čistá substance sodné soli mcnadionu nebo přípravek sulfitu<br> menadionniacinamidu)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro všechna krmiva</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Poř.č. č.EU</th><th>Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th>Doplňková látka</th><th>Chem. vzorec, popis</th><th colspan="2">Maximální obsah prvku v mg/kg kompletního krmiva</th><th>Jiná ustanovení</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td colspan="2">5</td><td>6</td></tr><tr><td colspan="7">I. Stopové prvky</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 1<br> č.EU 2</td><td rowspan="4"></td><td rowspan="4">JÓD-I</td><td>1.1. Jodičnan vápenatý bezvodý, Ca(IO<sub>3</sub>)<sub>2</sub></td><td>koně: <br> ryby:<br> ostatní druhy nebo kategorie zvířat: </td><td>4<br> 20<br> 10 (celkem)</td><td><sup>-</sup></td></tr><tr><td>1.2. Jodičnan vápenatý hexahydrát, Ca(IO<sub>3</sub>)<sub>2</sub>.6 H<sub>2</sub>O</td><td>koně:<br> ryby: <br> ostatní druhy nebo kategorie zvířat:</td><td>4<br> 20<br> 10 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>1.3. Jodid draselný, KI</td><td>koně: <br> ryby: <br> ostatní druhy nebo kategorie zvířat: </td><td>4<br> 20<br> 10 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>1.4. Jodid sodný, NaI</td><td>koně:<br> ryby:<br> ostatní druhy nebo kategorie zvířat:</td><td>4<br> 20<br> 10 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="6">poř.č. 2<br> č.EU 3</td><td rowspan="6"></td><td rowspan="6">KOBALT - Co</td><td>2.1 Bis(uhličitan), tris (hydroxid)kobaltnatý monohydrát, 2CoCO<sub>3</sub>.3Co(OH)<sub>2</sub>.H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">10 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>2.2. Dusičnan kobaltnatý hexahydrát, Co(NO<sub>3</sub>)<sub>2</sub>.6 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">10 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>2.3. Chlorid kobaltnatý hexahydrát, CoCl<sub>2</sub>.6 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">10 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>2.4. Octan kobaltnaný tetrahydrát, Co(CH<sub>3</sub>COO)<sub>2</sub>.4 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">10 (celkem )</td><td>-</td></tr><tr><td>2.5. Síran kobaltnatý heptahydrát, CoSO<sub>4</sub>.7 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">10 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>2.6. Síran kobaltnatý monohydrát, CoSO<sub>4</sub>. H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">10 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="8">poř.č.<br> 3<br> č.EU 5</td><td rowspan="8"></td><td rowspan="8">MANGAN - Mn</td><td>3.1. Hydrogenfosforečnan manganatý trihydrát, MnHPO<sub>4</sub>.3H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>3.2. Chelát manganu<br> a aminokyselin n-hydrát,<br> Mn(x)<sub>1-3</sub>.nH<sub>2</sub>O<br> x = anion aminokyselin<br> z hydrolyzovaných bílkovin<br> soji<br> mol. váha nejvýše 1500</td><td colspan="2"></td><td>max. 40 mg Mn z chelátu Mn v 1 kg komplet, krmiva</td></tr><tr><td>3.3. Chlorid manganatý tetrahydrát, MnCl<sub>2</sub>.4 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>3.4. Oxid manganatý, MnO</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>3.5. Oxid manganity, Mn<sub>2</sub>O<sub>3</sub></td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>3.6. Síran manganatý monohydrát, MnSO<sub>4</sub>.H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>3.7. Síran manganatý tetrahydrát, MnSO<sub>4</sub>.4 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>3.8. Uhličitan manganatý, MnCO<sub>3</sub></td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="28">poř.č. 4<br> č.EU 4</td><td rowspan="28"></td><td rowspan="28">MĚĎ -Cu</td><td rowspan="3">4.1. Chlorid měďnatý dihydrát, CuCl<sub>2</sub>.2 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">výkrm prasat:</td><td rowspan="3">-</td></tr><tr><td colspan="2">při počtu 175 prasat /100 ha využívané zemědělské půdy nebo vyšším:</td></tr><tr><td>- do 16 týdnů: </td><td>175 (celkem)</td></tr><tr><td rowspan="2">4.2. Methionát měďnatý, Cu(C<sub>3</sub>H<sub>10</sub>NO<sub>2</sub>S)<sub>2</sub></td><td>- od 17 týdnů do porážky: </td><td>35 (celkem)</td><td rowspan="2">-</td></tr><tr><td rowspan="2" colspan="2">při počtu nižším než 175 prasat / 100 ha využívané zemědělské půdy:</td></tr><tr><td rowspan="3">4.3. Octan měďnatý<br> monohydrát,<br> Cu(CH<sub>3</sub>COO)<sub>2</sub>.H<sub>2</sub>O</td><td rowspan="3">-</td></tr><tr><td>- do 16 týdnů: </td><td>175 (celkem)</td></tr><tr><td>- od 17 týdnů do 6 měsíců: </td><td>100 (celkem)</td></tr><tr><td>4.4. Oxid měďnatý, CuO</td><td>- od 6 měsíců do porážky: </td><td>35 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">4.5. Síran měďnatý pentahydrát, CuSO<sub>4</sub>. 5 H<sub>2</sub>O</td><td>chovná prasata: </td><td>35 (celkem)</td><td rowspan="2">-</td></tr><tr><td colspan="2">telata:</td></tr><tr><td rowspan="4">4.6. Uhličitan dihydroxid měďnarý monohydrát, CuCO<sub>3</sub>.Cu(OH)<sub>2</sub>.H<sub>2</sub>O</td><td>- v mléčných krmných směsích: </td><td>30 (celkem)</td><td rowspan="4">-</td></tr><tr><td>- v ostatních kompletních KS: </td><td>50 (celkem)</td></tr><tr><td>ovce: </td><td>15 (celkem)</td></tr><tr><td>ostatní druhy nebo kategorie zvířat: </td><td>35 (celkem)</td></tr><tr><td rowspan="13">4.7. Síran měďnatý monohydrát. CuSO<sub>4</sub>. H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">výkrm prasat:</td><td rowspan="13">povoleno v denaturovaném sušeném odstředěném mléku a v kompletních krmných směsích obsahujících denaturované sušené odstředěné mléko, na nálepce nebo obalu nebo na nádobě (kontejneru) deklarovat obsah přidané mědi vyjádřený jako Cu</td></tr><tr><td colspan="2">při počtu 175 prasat / 100 ha využívané zemědělské půdy nebo vyšším:</td></tr><tr><td>- do 16 týdnů: </td><td>175 (celkem)</td></tr><tr><td>- od 17 týdnů do porážky: </td><td>35 (celkem)</td></tr><tr><td colspan="2">při počtu nižším než 175 prasat / 100 ha využívané zemědělské půdy:</td></tr><tr><td>- do 16 týdnů: </td><td>175 (celkem)</td></tr><tr><td>- od 17 týdnů do 6 měsíců: </td><td>100 (celkem)</td></tr><tr><td>- od 6 měsíců do porážky: </td><td>35 (celkem)</td></tr><tr><td>chovná prasata: </td><td>35 (celkem)</td></tr><tr><td>- v ostatních kompletních KS: </td><td>50 (celkem)</td></tr><tr><td>ovce: </td><td>15 (celkem)</td></tr><tr><td colspan="2">ostatní druhy nebo kategorie zvířat</td></tr><tr><td>kromě telat: </td><td>35 (celkem)</td></tr><tr><td rowspan="10"></td><td rowspan="10"></td><td rowspan="10"></td><td rowspan="10">4.8. Chelát mědi<br> a aminokyselin n-hydrát,<br> Cu(x).n H<sub>2</sub>O<br> x = anion aminokyselin<br> z hydrolyzovaných bílkovin<br> soji<br> mol.váha max. 1500</td><td colspan="2">výkrm prasat:</td><td rowspan="10">max. 20 mg Cu pocházející z chelátu mědi smí být obsaženo v 1 kg kompletního krmiva</td></tr><tr><td colspan="2">při počtu 175 prasat /100 ha využívané zemědělské půdy nebo vyšším:</td></tr><tr><td>- do 16 týdnů: </td><td>175 (celkem)</td></tr><tr><td>- od 17 týdnů do porážky: </td><td>35 (celkem)</td></tr><tr><td colspan="2">při počtu nižším než 175 prasat /100 ha využívané zemědělské půdy:</td></tr><tr><td>- do 16 týdnů: </td><td>175 (celkem)</td></tr><tr><td>- od 17 týdnů do 6 měsíců: </td><td>100 (celkem)</td></tr><tr><td>- od 6 měsíců do porážky: </td><td>35 (celkem)</td></tr><tr><td>chovná prasata: </td><td>35 (celkem)</td></tr><tr><td>ostatní druhy nebo kategorie zvířat, s výjimkou telat do začátku přežvykování a ovcí: </td><td>35 (celkem)</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 5<br> č.EU 7</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">MOLYBDEN - Mo</td><td>5.1. Heptamolybdenan hexaamonný tetrahydrát, (NH<sub>4</sub>)<sub>6</sub>Mo<sub>7</sub>O<sub>24</sub>.4 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">2,5 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>5.2. Molybdenan sodný dihydrát, Na<sub>2</sub>MoO<sub>4</sub>.2 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">2,5 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 6<br> č.EU 8</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">SELEN - Se</td><td>6.2. Selenan sodný. Na<sub>2</sub>SeO<sub>4</sub></td><td colspan="2">0,5 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>6.1. Selcničitan sodný, Na<sub>2</sub>SeO<sub>3</sub></td><td colspan="2">0,5 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="8">poř.č. 7<br> č.EU 6</td><td rowspan="8"></td><td rowspan="8">ZINEK - Zn</td><td>7.1. Chelát zinku<br> a aminokyselin n-hydrát,<br> Zn(x)<sub>1-3</sub>.n H<sub>2</sub>O<br> x = anion aminokyselin<br> z hydrolyzovaných bílkovin<br> soji<br> mol.váha nejvýše 1500</td><td colspan="2"></td><td>max. 80 mg Zn pocházejícícho<br> z chelátu Zn<br> v 1 kg komplet.krmiva</td></tr><tr><td>7.2. Chlorid zinečnatý monohydrát, ZnCl<sub>2</sub>. 2H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>7.3. Mléčnan zinečnatý trihydrát, Zn(C<sub>3</sub>H<sub>5</sub>O<sub>3</sub>).3 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>7.4. Octan zinečnatý' dihydrát. Zn(CH<sub>3</sub>COO)<sub>2</sub>.2 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>7.5. Oxid zinečnatý, ZnO</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>maximální obsah olova: <br> 600 mg/kg</td></tr><tr><td>7.6. Síran zinečnatý heptahydrát, ZnSO<sub>4</sub>. 7H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>7.7. Síran zinečnatý monohydrát, ZnSO<sub>4</sub>. H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>7.8. Uhličitan zinečnatý, ZnCO<sub>3</sub></td><td colspan="2">250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="10">poř.č. 8<br> č.EU 1</td><td rowspan="10"></td><td rowspan="10">ŽELEZO - Fe</td><td>8.1. Citronan železnatý hexahydrát, Fe<sub>3</sub>(C<sub>6</sub>H<sub>5</sub>O<sub>7</sub>)2.6 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">1250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>8.2. Fumaran železnatý, FeC<sub>4</sub>H<sub>2</sub>O<sub>4</sub></td><td colspan="2">1250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>8.3. Chelát železa<br> a aminokyselin n-hydrát,<br> Fe(x).n H<sub>2</sub>O<br> x = anion aminokyselin<br> z hydrolyzovaných bílkovin<br> soji<br> mol.váha nejvýše 1500</td><td colspan="2"></td><td></td></tr><tr><td>8.4. Chlorid železitý hexahydrát, FeCl<sub>3</sub>.6 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">1250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>8.5. Chlorid železnatý<sup></sup>tetrahydrát, FeCl<sub>2</sub>.4 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">1250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>8.6. Mléčnan železnatý trihydrát, Fe(C<sub>3</sub>H<sub>5</sub>O<sub>3</sub>).3 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">1250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>8.7. Oxid železitý, Fe<sub>2</sub>O<sub>3</sub></td><td colspan="2">1250 (celkem)</td><td>-</td></tr><tr><td>8.8. Síran železnatý heptahydrát, FeSO<sub>4</sub>.7 H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">1250 (celkem)</td><td>povoleno:<br> a) v denaturovaném sušeném odstředěném mléku<br> a v krmných směsích vyrobených ze sušeného odstředěného mléka; na nálepce nebo obalu nebo na nádobě (kontejneru) se sušeným odstředěným mlékem deklarovat obsah přidaného železa vyjádřený jako Fe<br> b) v krmných směsích jiných než je uvedeno pod písmenem a)</td></tr><tr><td>8.9. Síran železnatý monohydrát, FeSO<sub>4</sub>. H<sub>2</sub>O</td><td colspan="2">1250 (celkem)</td><td>povoleno:<br> a) v denaturovaném sušeném odstředěném mléku<br> a v krmných směsích vyrobených ze sušeného odstředěného mléka; na nálepce nebo obalu nebo na nádobě (kontejneru) se sušeným odstředěným mlékem deklarovat obsah přidaného železa vyjádřený jako Fe<br> b) v krmných směsích jiných než je uvedeno pod písmenem a)</td></tr><tr><td>8.10. Uhličitan železnatý, FeCO<sub>3</sub></td><td colspan="2">1250 (celkem)</td><td>-</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno a osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">L.Pojiva, protispékavé látky a koagulanty</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 558</td><td></td><td>BENTONIT A MONTMORILONIT</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td><td>míšení s antikokcidiky, stimulátory růstu, chemoterapeutiky, antibiotiky a ostat, léčebnými látkami, s výjimkou monensinátu sodného, lasalocidu sodného, narasinu, flavofosfolipolu, salinomycinátu sodného, nikarbazinu a robenidinu je zakázáno pro veškerá krmiva, v označení uvést specifický název doplňkové látky, dioxin maximálně 500 pg WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup></td></tr><tr><td rowspan="7">poř.č. 2<br> č.EU 598</td><td rowspan="7"></td><td rowspan="7">HLINITOVÁPENATÉ SLOUČENINY, syntetické</td><td rowspan="7">směs hlinitovápenatých sloučenin obsahujících Al<sub>2</sub>O<sub>3 </sub>mezi 35 % a 51 %, molybden max. 20 mg/kg</td><td rowspan="7">dojnice <br> výkrm skotu telata, jehňata kůzlata drůbež <br> králíci <br> prasata</td><td rowspan="7">- <br> - <br> - <br> - <br> - <br> - <br> -</td><td rowspan="7">- <br> - <br> - <br> - <br> - <br> - <br> -</td><td rowspan="7">8 000 <br> 8 000 <br> 8 000 <br> 8 000 <br> 20 000 <br> 20 000 <br> 20 000</td><td rowspan="7">dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 559</td><td></td><td>KAOLINIT, prostý azbestu</td><td>přiroz.směs hlinotvorných materiálů s min.obsahem 65 % komplexu vodu obsahujících křemičitanů hliníku, jejichž hlavní složkou je kaolinit</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 551c</td><td></td><td>KŘEMELINA (čištěné diatomické půdy)</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 554</td><td></td><td>KŘEMIČITAN<br> SODNOHLINITÝ,<br> syntetický</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 6<br> č.EU 552</td><td></td><td>KŘEMIČITAN VÁPENATÝ, syntetický</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 7<br> č.EU 330</td><td></td><td>KYSELINA CITRÓNOVÁ</td><td>C<sub>6</sub>H<sub>8</sub>O<sub>7</sub></td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 8<br> č.EU 551a</td><td></td><td>KYSELINA KŘEMIČITÁ, vysrážená a sušená</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 9<br> č.EU 565</td><td></td><td>LIGNOSULFÁTY</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 10<br> č.EU 470</td><td></td><td>Na-, K- a Ca- STEARÁT</td><td>C<sub>18</sub>H<sub>35</sub>O<sub>2</sub>Na<br> C<sub>18</sub>H<sub>35</sub>O<sub>2</sub>K<br> C<sub>36</sub>H<sub>70</sub>O<sub>4</sub>Ca</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 566</td><td></td><td>NATROLIT FONOLIT</td><td>přirozená směs hlinitých křemičitanů, alkalických zemin a hydroxykřemičitanů Al, natrolitu (43 - 46,5 %) a živce</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>25 000</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 12<br> č.EU 551b</td><td></td><td>OXID KŘEMIČITÝ, koloidní</td><td>-</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krnůva</td></tr><tr><td>poř.č. 13<br> č.EU 599</td><td></td><td>PERLIT</td><td>přírodní Na<sub>2</sub>SiO<sub>3 </sub>a Al<sub>2</sub>(SiO<sub>3</sub>)<sub>3</sub> žárem expandovaný, azbestu prostý</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 14<br> č.EU 563</td><td></td><td>SEPIOLITICKÝ JÍL</td><td>vodu obsahující křemičitan Mg obsahující min.40 % sepiolitu a 25 % illitu, <br> azbestu prostý</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td><td>pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 15<br> č.EU 562</td><td></td><td>SEPIOLIT</td><td>přiroz.usazenina křemičitanu Mg obsahující min.60 % sepiolitu a max.30 % montmorilonitu, azbestu prostý</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>20 000</td><td>pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 16<br> č.EU 516</td><td></td><td>SÍRAN VÁPENATÝ, dihydrát</td><td>CaSO<sub>4</sub>.2 H<sub>2</sub>O</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>30 000</td><td>dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 17<br> č.EU 560</td><td></td><td>STEATIT, obsahující chlorit (přirozené směsi)</td><td>přirozené směsi steatitu a chloritu bez azbestu s min. čistotou směsí 85 %</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro veškerá krmiva</td></tr><tr><td>poř.č. 18<br> č.EU 561</td><td></td><td>VERMIKULIT</td><td>přiroz.hořečnato-hlinito-železnatý silikát, žárem expandovaný, azbestu prostý</td><td>všechny druhy nebo kategorie zvířat</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>fluor max. 0,3 g/kg <br> dioxin maximálně 500 pg <br> WHO-PCDD/F-TEQ/kg<sup>1</sup><sup>)</sup> pro veškerá krmiva</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Jméno a osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">M.Regulátory kyselosti</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 341(ii)</td><td></td><td>Ca-HYDROGEN-ORTOFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 341(i)</td><td></td><td>Ca-TETRAHYDROGEN-ORTOFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 3<br> č.EU 450a(i)</td><td></td><td>DIHYDROGEN-<br> DIFOSFOREČNAN<br> SODNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 4<br> Č.EU 540</td><td></td><td>DIFOSFOREČNAN VÁPENATÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 503(ii)</td><td></td><td>HYDROGENUHLICITAN AMONNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 6<br> č.EU 501(ii)</td><td></td><td>HYDROGEN UHLIČITAN DRASELNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 7<br> Č.EU 500(ii)</td><td></td><td>HYDROGENUHLIČITAN SODNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 8<br> č.EU 525</td><td></td><td>HYDROXID DRASELNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 9<br> č.EU 524</td><td></td><td>HYDROXID SODNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 10<br> č.EU 526</td><td></td><td>HYDROXID VÁPENATÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 510</td><td></td><td>CHLORID AMONNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 12<br> č.EU 350(i)</td><td></td><td>JABLEČNAN SODNÝ (L- nebo DL-)</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 13<br> č.EU 450a(iv)</td><td></td><td>K-DIFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 14<br> č.EU 340(iii)</td><td></td><td>K-ORTOFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 15<br> č.EU 340(i)</td><td></td><td>K-DIHYDROGEN-ORTOFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 16<br> č.EU 340(ii)</td><td></td><td>K-HYDROGEN-ORTOFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 17<br> č.EU 450b(ii)</td><td></td><td>K-TRIFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 18<br> č.EU 507</td><td></td><td>KYSELINA CHLOROVODÍKOVÁ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 19<br> č.EU 296</td><td></td><td>KYSELINA JABLEČNÁ (L- nebo DL-)</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 20<br> č.EU 513</td><td></td><td>KYSELINA SÍROVÁ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 21<br> č.EU 450a(iii)</td><td></td><td>Na-DIFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 22<br> č.EU 339(i)</td><td></td><td>Na-DIHYDROGEN-ORTOFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 23<br> č.EU 339(ii)</td><td></td><td>Na-HYDROGEN-ORTOFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 24<br> č.EU 450b(i)</td><td></td><td>Na-TRIFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 25</td><td></td><td>NH<sub>4</sub>-DIHYDROGEN-ORTOFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 26</td><td></td><td>NH<sub>4</sub>-HYDROGEN-ORTOFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 27<br> č.EU 259</td><td></td><td>OXID VÁPENATÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 28<br> č.EU 500(ii)</td><td></td><td>PODVOJNÝ<br> HYDROGENUHLIČITAN A UHLIČITAN SODNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 29<br> č.EU 503(i)</td><td></td><td>UHLIČITAN AMONNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 30<br> č.EU 500(i)</td><td></td><td>UHLIČITAN SODNÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 31<br> č.EU 170</td><td></td><td>UHLIČITAN VÁPENATÝ</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 32<br> č.EU 339(iii)</td><td></td><td>Na-ORTOFOSFOREČNAN</td><td>-</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">CFU/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td colspan="2">6</td><td>7</td></tr><tr><td colspan="8">O. Mikroorganizmy</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 1 700</td><td>BACILLUS SUBTILIS (DSM 5750) <br> a BACILLUS LICHENIFORMIS (DSM 5749) <br> v poměru 1 : 1</td><td>směs Bacillus subtilis a Bacillus licheniformis obsahující min. 3,2.10<sup>9 </sup>CFU/g doplňkové látky (tj. min. 1,6.10<sup>9</sup> CFU/g každé bakterie)</td><td>selata</td><td>2 měsíce</td><td>1.28.10<sup>9</sup></td><td>3.2.10<sup>9</sup></td><td>I. v návodu pro použití uvádět teplotu při skladování, dobu trvanlivosti a stabilitu při peletování</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">jednotek aktivity v 1 kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td colspan="2">6</td><td>7</td></tr><tr><td colspan="8">P. Enzymy</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 1 600</td><td>3-fytáza (EC 3.1.3.8)</td><td>přípravek 3-fytázy z Aspergillus niger (CBS 114.94) s minimem fytázové aktivity 5 000 FTU<sup>1</sup><sup>)</sup>/g pro pevnou a kapalnou formu</td><td>selata</td><td>2 měsíce</td><td>500 FTU</td><td>-</td><td>1. v návodu pro použití uvádět teplotu při skladování, dobu trvanlivosti a stabilitu při peletování<br> 2. doporučená dávka 500 FTU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující více než 0,23 % fytátového fosforu</td></tr><tr><td></td><td></td><td></td><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>280 FTU</td><td>-</td><td>1. jako u selat<br> 2. doporučená dávka 400 - 500 FTU/kg kompletního krmiv a<br> 3. jakou selat</td></tr><tr><td></td><td></td><td></td><td>prasnice</td><td>-</td><td>500 FTU</td><td>-</td><td>1. jakou selat<br> 2. jakou selat<br> 3. pro lomné směsi obsahující více než 0.36 % fytátového fosforu</td></tr><tr><td></td><td></td><td></td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>375 FTU</td><td>-</td><td>1. jako u selat<br> 2. doporučená dávka 500 - 700 FTU/kg kompletního krmiva<br> 3. jako u selat</td></tr><tr><td></td><td></td><td></td><td>nosnice</td><td>-</td><td>250 FTU</td><td>-</td><td>1. jako u selat<br> 2. doporučená dávka 300 - 400 FTU/kg kompletního krmiva<br> 3. jakou selat</td></tr></tbody></table>

Příloha č. 14 část C 4 k vyhlášce č. 451/2000 Sb.

Doplňkové látky ze skupin

E. Emulgátory, stabilizátory, zahušťující a želírující látky

F. Barviva

G. Konzervanty

G/1 Mikroorganizmy a enzymy pro silážování

I. Stopové prvky

L. Pojiva, protispékavé látky a koagulanty

M. Regulátory kyselosti

N. Radionuklidní pojiva

O. Mikroorganizmy

P. Enzymy

povolené na dobu určitou.

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim, stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">E.Emulgátory, stabilizátory, zahušťující a želírující látky</td></tr><tr><td>poř.č. 1</td><td></td><td>KASEINÁT Ca</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td rowspan="2">povoleno pro zpracování zásob doplňkové látky a premixů tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr><tr><td>poř.č. 2</td><td></td><td>KASEINÁT Na</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim, stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanoveni</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">F. Barviva</td></tr><tr><td colspan="9">1.Karotenoidy a xantofyly</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 160a</td><td></td><td>BETA-KAROTEN</td><td>C<sub>40</sub>H<sub>56</sub></td><td>kanáři</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 2<br> č.EU 161g</td><td></td><td>KANTAXANTIN</td><td>C<sub>40</sub>H<sub>52</sub>O<sub>2</sub></td><td>domácí a okrasní ptáci</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č.3<br> č.EU 12</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">PHAFFIA RHODOZYMA bohatá astaxantinem (ATCC 74 219)</td><td rowspan="2">koncentr.biomasa umrtvených kvasinek Phaffia rhodozyma (ATCC 74 219) obsahující min.4,0 g astaxantinu v 1 kg doplňkové látkya maximálně 2 000 mg etoxychinu v 1 kg</td><td>losos</td><td>pouze od<br> 6 měs.</td><td>-</td><td>100</td><td rowspan="2">maximální obsah je vyjádřen jako samotný astaxantin.<br> obsah etoxychinu musí být deklarován.<br> směs doplňkové látky s astaxantinem je povolena za předpokladu, že celkový obsah astaxantinu a kantaxantinu<br> nepřekroči 100 mg kg kompletního krmiva povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>pstruh</td><td>pouze od<br> 6 měs.</td><td>-</td><td>100</td></tr><tr><td></td><td></td><td>2. Jiná barviva</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 4<br> č.EU 102</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">TARTRAZIN</td><td rowspan="2">C<sub>16</sub>H<sub>9</sub>N<sub>4</sub>O<sub>9</sub>S<sub>2</sub>Na<sub>3</sub></td><td>okrasné ptactvo<sup>1</sup><sup>)</sup>,</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td><td rowspan="2"><sup>1</sup><sup>)</sup> živící se zrním <br> povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>malí hlodavci</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 110</td><td></td><td>ŽLUŤ FCF</td><td>C<sub>16</sub>H<sub>10</sub>N<sub>2</sub>O<sub>7</sub>S<sub>2</sub>Na<sub>2</sub></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 7<br> č.EU 131</td><td rowspan="2"></td><td rowspan="2">PATENTNÍ MODŘ V</td><td rowspan="2">Ca- nebo Na- sůl kys.5-hydroxy-4,4-bis-(dietylamíno)-trifenyl-karbinol-2,4-disulfonové</td><td>okrasné ptactvo<sup>1</sup><sup>)</sup>,</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td><td rowspan="2"><sup>1</sup><sup>)</sup> živící se zrním <br> povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>malí hlodavci</td><td>-</td><td>-</td><td>150</td></tr><tr><td>poř.č. 8<br> č.EU 141</td><td></td><td>Cu-KOMPLEX CHLOROFYLU</td><td>-</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem. vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">G.Konzervanty</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 507</td><td></td><td>KYSELINA SOLNÁ</td><td>HCl</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>pro krev ke krmným účelům povoleno do 31.12.2002</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Poř.č. č.EU</th><th>Doplňková látka</th><th>Popis</th><th>Jiná ustanovení</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td></tr><tr><td colspan="4">G/1 - mikroorganizmy a enzymy pro silážování</td></tr><tr><td>poř.č. 1</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM <sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>DSM 4 788, DSM 4 789, DSM 20 477, NCIMB 11 181, NCIMB 10 415, JCM 5 804, NCIMB 11 508, CCUG 542. NCIMB 30 122, CCM 6 226, ATCC 19 434, NCFB 6 942, BCCM 11 423, CECT 410, CCRC 10 067,CIP 103 014, GIFU 8 355,NCTC 7 171,NRIC 1 145, LMG 8 149, LMG 12 692</td><td rowspan="11"><sup>1</sup><sup>)</sup> povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 2</td><td>LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>DSM 20 079, ATCC 4 356, NCIMB 8 690, BCCM 9 433. BCCM 13 550, NCFB 1 748, CCTM 1 828, CCUG 5 917, CIP 7 613, IFD 13 951, IID 893, IMET 10 710, JCM 1 132, NRRLB 4 495, FIRDI 695, LMG 7 943, LMG 8 150, LMG 9 433. VPI 6 032</td></tr><tr><td>poř.č. 3</td><td>LACTOBACILLUS BREVIS<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>DSM 12 835</td></tr><tr><td>poř.č. 4</td><td>LACTOBACILLUS BUCHNERI<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>CCM 1 819, DSM 12 856, DSM 20 057, ATCC 4005, LMG 6892. BU 222, CCUG 21 532, IMET 10 692, JCM 1115, NCFB 1 10. NCIMB 8007</td></tr><tr><td>poř.č. 5</td><td>LACTOBACILLUS CASEI<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>CCM 4160, CCM 3775</td></tr><tr><td>poř.č. 6</td><td>LACTOBACILLUS<br> DELBRUECKII<br> ssp.BULGARICUS<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>ATCC 11 842, DSM 20 081, NCIMB 11 778, BCCM 8 901, BCCM 13 651, NCFB 1 489, NCDO 1 489, JCM 1 002, IMET 10 708, IAM 12 472, IFO 13 953, FIRDI 696, IPCR S 1-3</td></tr><tr><td>poř.č. 7</td><td>LACTOBACILLUS PLANTARUM<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>CCM 3 768, CCM 3 769, DSM 4 744, DSM 4 784, DSM 4 785, DSM 4 786, DSM 4 787, DSM 8 862, DSM 8 866, DSM 12 771, DSM 12 836, DSM 13 366, DSM 13 367, ATCC 4 008, ATCC 4 744, ATCC 12 771, ATCC 13 366, ATCC 13 367, INTL 30, NCIB 30 085, NCIB 30 086</td></tr><tr><td>poř.č. 8</td><td>LACTOBACILLUS RHAMNOSUS (CASEI ssp.RHAMNOSUS)<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>CCM 3375, NCIMB 30121, DSM 7061</td></tr><tr><td>poř.č. 9</td><td>LACTOCOCCUS LACTIS ssp.CREMORIS<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>ATCC 9596, BCCM 9 425</td></tr><tr><td>poř.č. 10</td><td>LACTOCOCCUS LACTIS ssp.LACTIS<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>NCIMB 30 117</td></tr><tr><td>poř.č. 11</td><td>PEDIOCOCCUS ACIDILACTICI<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>DSM 12 834, NCIB 30 083, NCIB 30 084,</td></tr><tr><td>poř.č. 12</td><td>PEDIOCOCCUS PENTOSACEUS<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>DSM 4 745, DSM 20 336, ATCC 33 316, NCIMB 12 012, BCCM 11 488, NCFB 990, NCDO 990, CCUG 32 205, ClP 102 260, JCM 5 890, CCM 3770</td><td rowspan="4"><sup>1</sup><sup>)</sup> povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 13</td><td>PROPIONIBACTERIUM FREUDENREICHII ssp.SHERMANII JS<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>DSM 6067</td></tr><tr><td>poř.č. 14</td><td>GLUKOSO-OXI-DÁZA <br> <br> (EC 1.1.3.4.)<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td>přípravek glukozo-oxidázy z Trichoderma longibrachiatum a Aspergillus niger</td></tr><tr><td>poř.č. 15</td><td>Látky uvedené ve skupině P. Enzymy pod poř.č. 1 - 61<sup>1</sup><sup>)</sup></td><td></td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th>Poř.č.<br> č.EU</th><th>Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th>Prvek</th><th>Doplňková látka</th><th>Maximální obsah prvku v mg kg kompletního krmiva</th><th>Jiná ustanovení</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td></tr><tr><td colspan="6">I.Stopové prvky</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 2</td><td></td><td>JÓD - I</td><td>Jodičnan draselný, <br> KIO<sub>3</sub></td><td>koně 8 <br> ryby 20 <br> ostatní 10</td><td>1. povoleno pro zpracování zásob doplňkové látky a premixů tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č.<br> 2<br> č.EU 4</td><td rowspan="3"></td><td rowspan="3">MĚĎ - Cu</td><td rowspan="3">Síran lyzino-měďnatý, <br> Cu(C<sub>6</sub>H<sub>13</sub>N<sub>2</sub>O<sub>2</sub>)<sub>2</sub>SO<sub>4</sub></td><td>výkrm prasat:<br> - při počtu 175 prasat/100 ha využívané zemědělské půdy nebo vyšším<br> - do 16 týdnů: celkem 175 <br> - při počtu nižším než 175 prasat/100 ha využívané zemědělské půdy:<br> - do 16 týdnů: celkem 175</td><td>1. max.50 mg Cu ze síranu Iyzino-měďnatého v 1 kg kompletního krmiva<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>výkrm prasat:<br> - při počtu 175 prasat/100 ha využívané zemědělské<br> půdy nebo vyšším<br> - od 17 týdnu do porážky: celkem 35<br> - při počtu nižším než 175 prasat/100 ha využívané<br> zemědělské půdy:<br> - od 17 týdnů do 6 měsíců: celkem 100 <br> - od 6 měsíců do porážky: celkem 35</td><td>1. max.25 mg Cu ze síranu lyzino-měďnatého v 1 kg kompletního krmiva<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>chovná prasata: celkem 35<br> ostatní druhy nebo kategorie zvířat kromě telat do počátku přežvykování a ovcí: celkem 35</td><td></td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU<sup>1</sup><sup>)</sup></th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim, stáři</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">L.Pojiva, protispékavé látky a koagulanty</td></tr><tr><td>poř.č. 1</td><td></td><td>ISOPROPANOL</td><td>C<sub>3</sub>H<sub>7</sub>OH</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>povoleno pro zpracování zásob doplňkové látky a premixu tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 2<br> č.EU 3</td><td rowspan="3"></td><td rowspan="3">KLINOPTILOLIT, <br> sopečného původu</td><td rowspan="3">Hydrát hlinitokřemičitanu vápenatého sopečného původu, obsahující min. 85 % klinoptilolitu a max. 15 % živce, slíd a jílů, neobsahující vlákna a křemen. Maximální obsah olova 80 mg/kg.</td><td rowspan="3">prasata, králíci, <br> drůbež</td><td rowspan="3">- <br> - <br> -</td><td rowspan="3">- <br> - <br> -</td><td rowspan="3">20 000 <br> 20 000 <br> 20 000</td><td rowspan="3">pro všechna krmiva povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 3<br> č.EU 4</td><td rowspan="5"></td><td rowspan="5">KLINOPTILOLIT, <br> sedimentární</td><td rowspan="5">Hydrát hlinitokřemičitanu vápenatého<br> sedimentárního původu, obsahující min. 80 % klinoptilolitu a max. 20 % jílů, neobsahující vlákna a křemen.</td><td rowspan="5">výkrm prasat <br> výkrm kuřat <br> výkrm krůt skot <br> losos</td><td rowspan="5">- <br> - <br> - <br> - <br> -</td><td rowspan="5">- <br> - <br> - <br> - <br> -</td><td rowspan="5">20 000 <br> 20 000 <br> 20 000 <br> 20 000 <br> 20 000</td><td rowspan="5">Maximální obsah dioxinů 500 pg WHO-PCDD F-<br> TEQ/kg<sup>2</sup><sup>)</sup><br> pro všechna krmiva <br> povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU</th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim, stáři</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">M.Regulátory kyselosti</td></tr><tr><td>poř.č. 1</td><td></td><td>DIHYDROGENFOSFOREČNAN Ca <br> MONOHYDRÁT</td><td>Ca(H<sub>2</sub>PO<sub>4</sub>)<sub>2</sub>. H<sub>2</sub>O</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>povoleno pro zpracování zásob doplňkové látky a premixů tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr><tr><td>poř.č. 2</td><td></td><td>ORTOFOSFOREČNAN NH<sub>4</sub></td><td>(NH<sub>4</sub>)<sub>3</sub>PO<sub>4</sub></td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>povoleno pro zpracování zásob doplňkové látky a premixů tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr><tr><td>poř.č. 3</td><td></td><td>UHLIČITAN K</td><td>K<sub>2</sub>CO<sub>3</sub></td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>povoleno pro zpracování zásob doplňkové látky a premixů tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr><tr><td>poř.č. 4</td><td></td><td>UHLIČITAN Na <br> MONOHYDRÁT</td><td>Na<sub>2</sub>CO<sub>3</sub>. H<sub>2</sub>O</td><td>psi, kočky</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>povoleno pro zpracování zásob doplňkové látky a premixů tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č.<br> č.EU<sup>1</sup><sup>)</sup></th><th rowspan="2">Jméno osoby odpovědné za uvedení do oběhu</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim. stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">mg kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td>6</td><td colspan="2">7</td><td>8</td></tr><tr><td colspan="9">N.Kadionuklidní pojiva</td></tr><tr><td colspan="9">1. Radionuklidní pojiva cesia <sup>137</sup>Cs a <sup>134</sup>Cs</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 1.1<br> č.EU 1.1</td><td rowspan="5"></td><td rowspan="5">HEXAKYANOŽELEZNATAN ŽELEZITOAMONNÝ</td><td rowspan="5">(NH<sub>4</sub>)<sub>3</sub>Fe[Fe(CN<sub>6</sub>)]</td><td>přežvýkavci domácí i volně žijící</td><td>-</td><td>50</td><td>500</td><td rowspan="5">v návodu pro použití uvést: v denní krmné dávce musí být min. 10 mg a max. 150 mg hexakyanoželeznatanu železitoamonného na 10 kg ž.hmotnosti povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>telata do počátku přežvykování</td><td>-</td><td>50</td><td>500</td></tr><tr><td>jehňata do<br> počátku<br> přežvykování</td><td>-</td><td>50</td><td>500</td></tr><tr><td>kůzlata do<br> počátku<br> přežvykování</td><td>-</td><td>50</td><td>500</td></tr><tr><td>prasata domácí i divoká</td><td>-</td><td>50</td><td>500</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU<sup>1</sup>)</th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim, stáří</th><th>Min.obsah</th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">CFU/kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td colspan="2">6</td><td>7</td></tr><tr><td colspan="8">O. Mikroorganizmy</td></tr><tr><td rowspan="7">poř.č. 1<br> č.EU 4</td><td rowspan="7">BACILLUS CEREUS <br> (ATCC 14.893)</td><td rowspan="7">přípravek Bacillus cereus obsahující<br> min. 10<sup>10 </sup>CFU/g doplňkové látky</td><td rowspan="7">selata výkrm prasat <br> prasnice <br> <br> <br> <br> telata výkrm kuřat výkrm krůt výkrm králíků chovní králíci</td><td rowspan="7">4 měsíce <br> -<br> 15 dní před porodem a v průběhu laktace <br> 16 týdnů <br> - <br> 26 týdnů <br> - <br> -</td><td rowspan="7">5.10<sup>8</sup> 2.10<sup>8 <br> </sup><br> 8,5.10<sup>8</sup> 1.10<sup>9</sup> 2.10<sup>8</sup> 2.10<sup>8</sup> 0,5.10<sup>9</sup> 0,5.10<sup>9</sup></td><td rowspan="7">1.10<sup>10</sup> 1.10<sup>9</sup> <br> <br> 1,2.10<sup>9</sup> 1,2.10<sup>9</sup> 1.10<sup>9</sup> <br> 1.10<sup>9</sup> <br> 2.10<sup>9</sup> <br> 2.10<sup>9</sup></td><td rowspan="7">1. v návodu pro použití uvádět teplotu při skladování, dobu trvanlivosti a stabilitu při peletování<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium. llalofuginon. Lasalocid sodný. Maduramicin amonný, Monensinát sodný, Narasin, Salinomycinát sodný. Diclazuril. Meticlorpindol (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium. Halofuginon,<br> Meticlorpindol/Metylbenzochát. Diclazuril, Nifursol (platí pro výkrm krůt)<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="6">poř.č.2<br> č.EU 1</td><td rowspan="6">BACILLUS CEREUS var.TOYOI<br> NCIMB 40112/<br> CNCM I-1012 </td><td rowspan="6">přípravek Bacillus cereus var. toyoi obsahující min. 1.10<sup>10 </sup>CFU/g doplňkové látky</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>0,2.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Monensinát sodný. Lasalocid sodný. Salinomycinát sodný. Robenidin. Decoquinát. Narasin. Halofuginon<br> 3. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>0,2.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>0,5.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>výkrm skotu</td><td>-</td><td>0,2.10<sup>9</sup></td><td>0.2.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 1.10<sup>9</sup> CFU 100 kg ž.hm. a 0,2.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm.<br> 3. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>výkrm králíků</td><td>-</td><td>0,1.10<sup>9</sup></td><td>5.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Robenidin, Salinomycinát sodný<br> 3. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>chovné laně <br> a srny</td><td>-</td><td>0,1.10<sup>9</sup></td><td>5.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Robenidin<br> 3. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 3<br> č.EU 20</td><td rowspan="5">BACILLUS LICHENIFORMIS <br> (DSM 5749) BACILLUS SUBTILLIS <br> (DSM 5750) <br> v poměru 1 : 1</td><td rowspan="5">směs Bacillus licheniformis DSM 5749 s Bacillus subtillis DSM 5750 obsahující min. 3,2.10<sup>9</sup> CFU/g doplňkové látky (tj.min. 1,6.10<sup>9</sup> CFU/g každé bakterie)</td><td rowspan="5">telata prasnice <br> <br> <br> <br> výkrm kuřat výkrm prasat výkrm krůt</td><td rowspan="5">6 měsíců <br> 15 dní před porodem a během laktace<br> -<br> - <br> -</td><td rowspan="5">1,28.10<sup>9</sup> <br> <br> <br> 0,96.10<sup>9</sup> 3,2.10<sup>9</sup> 0,48.10<sup>9</sup> 1,28.10<sup>9</sup></td><td rowspan="5">1,6.10<sup>9</sup> <br> <br> <br> 1,92.10<sup>9</sup> 3,2.10<sup>9</sup> 1,28.10<sup>9</sup> 3,2.10<sup>9</sup></td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium/Ethopabát. Diclazuril, Halofuginon. Monensinát sodný. Meticlorpindol/ Methylbenzochát. Nifursol<br> a Robenidin (pro výkrm kuřat a výkrm krůt)<br> 3. povoleno do 28.2.2005 (telata)<br> 4. povoleno do 31.12.2002 (prasnice, výkrm prasat, výkrm krůt)</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 4<br> č.EU 21</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (DSM 3530)</td><td>přípravek E.faecium DSM 3530 obsahující min.2,5.10<sup>9 </sup>CFU/g</td><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 28.2.2005</td></tr><tr><td>poř.č. 5<br> č.EU 8</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM<br> (ATCC 53519)<br> ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (ATCC 55593) <br> v poměru 1 : 1</td><td>směs<br> E.faecium ATCC 53519<br> v kapslích<br> a<br> E.faecium ATCC 55593 v kapslích, obsahující min.2.10<sup>8</sup> CFU/g doplňkové látky (tj. min.<br> 1.10<sup>8</sup> CFU/g každé bakterie)</td><td>výkrm kuřat</td><td></td><td>1.10<sup>8</sup></td><td>1.10<sup>8</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium. Halofuginon, Decoquinát. Lasalocid sodný. Maduramicin amonný. Monensinát sodný. Narasin. Narasin/Nikarbazin. Salinomycinát sodný,<br> 3. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="6">poř.č. 6<br> č.EU 10</td><td rowspan="6">ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (NCIMB 10415)</td><td rowspan="4">přípravek Enterococcus faecium obsahující min. - ve formě mikrokapslí 1,0.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky<br> 1,75.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td rowspan="4">výkrm kuřat výkrm prasat prasnice výkrm skotu</td><td rowspan="4">- <br> - <br> - <br> -</td><td rowspan="4">0,3.10<sup>9</sup> 0,35.10<sup>9</sup> 0,2.10<sup>9</sup> 0,25.10<sup>9</sup></td><td rowspan="4">2,8.10<sup>9</sup> 1,5.10<sup>9</sup> 1,25.10<sup>9</sup> 0,6.10<sup>9</sup></td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium, Amprolium/Ethopabát. Diclazuril, Halofuginon hydrobromid, Maduramicin amonný, Meticlorpindol. Meticlorpindol/Metylbenzochát. Monensinát sodný. Robenidin. Salinomycinát sodný (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 1.10<sup>9</sup> CFU/100 kg ž.hm. a 1.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro výkrm skotu)<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="2">- ve formě mikrokapslí 1,0.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky<br> 1,75.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky<br> - v granulované formě 3,5.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td rowspan="2">selata<br> telata</td><td rowspan="2">4 měsíce <br> 6 měsíců</td><td rowspan="2">0,3.10<sup>9</sup> 0,35.10<sup>9</sup></td><td rowspan="2">1.4.10<sup>9</sup> 6.6.10<sup>9</sup></td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. v granulované formě výhradně do mléčných krmných směsí (platí pro selata a telata)<br> 3. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 7<br> č.EU 11</td><td rowspan="3">ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (DSM 5464)</td><td rowspan="3">přípravek Enterococcus<br> faecium obsahující<br> min. 5.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové<br> látky</td><td rowspan="3">výkrm kuřat telata<br> selata</td><td rowspan="3">- <br> 4 měsíce <br> 4 měsíce</td><td rowspan="3">0.5.10<sup>9</sup> 0,5.10<sup>9</sup> 0,5.10<sup>9</sup></td><td rowspan="3">1.10<sup>9</sup> <br> 1.10<sup>9</sup> <br> 1.10<sup>9</sup></td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium. Diclazuril, Halofuginon. Maduramicin amonný, Meticlorpindol,<br> Metylbenzochát, Monensinát sodný, (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 8<br> č.EU 13</td><td rowspan="3">ENTEROCCOCUS FAECIUM <br> (DSM 10 663, NCIMB 10 415)</td><td rowspan="3">přípravek Enteroccocus faecium obsahující min. 3,5.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky pro práškové a granulované formy, 2,0.10<sup>10 </sup>CFU/g doplňkové látky pro potahovanou a 1.10<sup>10</sup> CFU/ml doplňkové látky pro kapalnou formu</td><td rowspan="3">telata <br> selata výkrm kuřat</td><td rowspan="3">6 měsíců <br> 4 měsíce <br> -</td><td rowspan="3">1.10<sup>9</sup> 1.10<sup>9</sup> 1.10<sup>9</sup></td><td rowspan="3">1.10<sup>10</sup> 1.10<sup>10</sup> 1.10<sup>10</sup></td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium. Amprolium/Ethopabát, Decoquinát. Diclazuril. Halofuginon, Lasalocid sodný, Maduramicin amonný. Meticlorpindol/Metylbenzochát. Monensinát sodný. Narazin. Nikarbazin, Robenidin. Salinomycinát sodný (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 9<br> č.EU 15</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (NCIMB 11 181)</td><td>přípravek Entcrococcus faecium obsahující min. 4.10<sup>11</sup> CFU/g doplňkové látky v práškové<br> a 5.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky v potahované formě</td><td>telata <br> selata</td><td>6 měsíců <br> 4 měsíce</td><td>5.10<sup>8 </sup><br> 5.10<sup>8</sup></td><td>2.10<sup>9</sup> <br> 2.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 10<br> č.EU 16</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (DSM 7134) LACTOBACILLUS RHAMNOSUS <br> (DSM 7133)</td><td>směs Enterococcus faecium o obsahu min. 7.10<sup>9</sup> CFU/g a Lactobacillus rhamnosus o obsahu min. 3.10<sup>9</sup> CFU/g</td><td>telata <br> selata</td><td>6 měsíců <br> 4 měsíce</td><td>1.10<sup>9</sup> <br> 1.10<sup>9</sup></td><td>6.10<sup>9</sup> <br> 5.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 17</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (NCIMB 30 098) <br> LACTOBACILLUS CASEI <br> (NCIMB 30 096)</td><td>směs Lactobacillus casei<br> a Enterococcus faecium<br> obsahující min. 20.10<sup>9</sup> CFU/g<br> Lactobacillus casei<br> a 6.10<sup>9</sup> CFU/g Enterococcus<br> faecium</td><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>L.casei 0,5.10<sup>9 </sup><br> E.faecium 1,5.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup><br> <br> 3.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 12<br> č.EU 18</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM <br> (CECT 4 515)</td><td>přípravek Enterococcus faecium o obsahu min. 1.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>selata <br> telata</td><td>4 měsíce <br> 6 měsíců</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 13<br> č.EU 12</td><td>LACTOBACILLUS FARCIMINIS <br> (CNCM MA 67/4R)</td><td>přípravek Lactobacillus farciminis obsahující min. 1.10<sup>9</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>1.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 31.1 2.2002</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 14<br> č.EU 9</td><td rowspan="3">PEDIOCOCCUS ACIDILACTICI <br> (CNCM MA 18/5M)</td><td rowspan="3">přípravek Pediococcus acidilactici obsahující min. 1.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td rowspan="3">výkrm kuřat selata <br> prasata</td><td rowspan="3">- <br> 4 měsíce <br> -</td><td rowspan="3">1.10<sup>9</sup> 1.10<sup>9</sup> 1.10<sup>9</sup></td><td rowspan="3">1.10<sup>9</sup> 1.10<sup>10</sup> 1.10<sup>9</sup></td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. může být použito v krmných směsích obsahujících povolená antikokcidika: Amprolium. Decoquinát, Meticlorpindol, Halofuginon. Narasin. Nikarbazin, Salinomycinát sodný, Maduramicin amonný, Diclazuril (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 15<br> č.EU 3</td><td rowspan="5">SACCHAROMYCES CEREVISIAE <br> (NCYC Sc 47)</td><td rowspan="5">přípravek Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 5.10<sup>9</sup> CFU/g</td><td rowspan="5">výkrm králíků prasnice selata <br> výkrm skotu dojnice</td><td rowspan="5">- <br> - <br> 4 měsíce <br> -<br> -</td><td rowspan="5">2,5.10<sup>9</sup> 5.10<sup>9</sup> 5.10<sup>9</sup> 4.10<sup>9</sup> 4.10<sup>8</sup></td><td rowspan="5">5.10<sup>9</sup> 2,5.10<sup>10</sup> 1.10<sup>10</sup> 8.10<sup>9</sup> <br> 2.10<sup>9</sup></td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. množství v denní dávce nesmí překročit 2,5.10<sup>10</sup> CFU/100 kg ž.hm. a 0,5.10<sup>10</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro výkrm skotu)<br> 3. množství v denní dávce nesmí překročit 5,6.10<sup>9</sup> CFU 100 kg ž.hm. a 8,75.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro dojnice)<br> 4. může být použito v krmných směsích obsahujících povolené antikokcidikum: Meticlorpindol (platí pro králíky)<br> 5. povoleno do 31.05.2005</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 16<br> č.EU 5</td><td rowspan="3">SACCHAROMYCES CEREVISIAE <br> (CBS 493.94)</td><td rowspan="3">přípravek Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 1.10<sup>8</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td rowspan="3">výkrm skotu telata <br> dojnice</td><td rowspan="3">- <br> 6 měsíců <br> -</td><td rowspan="3">9.10<sup>9</sup> 2.10<sup>8</sup> 5.10<sup>7</sup></td><td rowspan="3">9.10<sup>9</sup> <br> 2.10<sup>9</sup> 3,5.10<sup>8</sup></td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. množství v denní dávce nesmi přesáhnout 7,5.10<sup>8</sup> CFU 100 kg ž.hm. a 1.10<sup>8</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro výkrm skotu)<br> 3. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 1,2.10<sup>9</sup> CFU 100 kg ž.hm. a 1,7.10<sup>8</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro dojnice)<br> 4. povoleno do 31.05.2005</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č.<br> 17<br> č.EU 6</td><td>SACCHAROMYCES CEREVISIAE (CNCM I-1079)</td><td>preparát Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 2.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>prasnice <br> selata</td><td>-<br> 4 měsíce</td><td>2.10<sup>9 <br> </sup>6.10<sup>9</sup></td><td>1.10<sup>10 <br> </sup>3.10<sup>10</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 18<br> č.EU 7</td><td>SACCHAROMYCES CEREVISIAE <br> (CNCM I-1077)</td><td>přípravek Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 2.10<sup>10</sup> CFU/g doplňkové látky</td><td>dojnice <br> výkrm skotu</td><td>-<br> -</td><td>5,5.10<sup>8</sup> <br> 1.10<sup>9</sup></td><td>2.1.10<sup>9</sup> <br> 1.5.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 8,4.10<sup>9</sup> CFU 100 kg ž.hm. a 1,8.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro dojnice)<br> 3. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 4,6.10<sup>9</sup> CFU/100 kg ž.hm. a 2.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm. (platí pro výkrm telat)<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 19<br> č.EU 14</td><td rowspan="2">SACCHAROMYCES CEREVISIAE <br> (MUCL 39 885)</td><td rowspan="2">přípravek Saccharomyces cerevisiae obsahující min. 1.10<sup>9</sup> CFU/g doplňkové látky pro práškové, kulové a oválné granulované formy</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>3.10<sup>9</sup></td><td>3.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>výkrm skotu</td><td>-</td><td>9.10<sup>9</sup></td><td>9.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. množství v denní dávce nesmí přesáhnout 1.6.10<sup>10</sup> CFU 100 kg ž.hm. a 3.2.10<sup>9</sup> CFU na každých dalších 100 kg ž.hm.<br> 3. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 20<br> č.EU 19</td><td>STREPTOCOCCUS INFANTARIUS <br> (CNCM I-841) LACTOBACILLUS PLANTARUM <br> (CNCM I-840)</td><td>směs Streptococcus infantarius a Lactobacillus plantarum obsahující min. 0,5.10<sup>9</sup> CFU/g Streptococcus infantarius a 2.10<sup>9</sup> CFU/g Lactobacillus plantarum</td><td>telata</td><td>6 měsíců</td><td>Strept. infantarius 1.10<sup>9</sup> <br> Lactob. plantarum 0,5.10<sup>9</sup></td><td>Strept.<br> infantarius<br> 1.10<sup>9</sup><br> Lactob.<br> plantarum<br> 0.5.10<sup>9</sup></td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 21</td><td>BACILLUS LICHENIFORMIS <br> (DSM 5779, DSM 5749)</td><td></td><td>výkrm prasat a drůbeže, skot, mláďata savců</td><td>-</td><td>0,64.10<sup>9</sup></td><td>1,6.10<sup>9</sup></td><td rowspan="3"> povoleno pro zpracování zásob doplňkové látky a premixů tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr><tr><td>poř.č. 22</td><td>BACILLUS SUBTILIS <br> (DSM 5750, CCM 4183)</td><td></td><td>výkrm prasat a drůbeže, skot, mláďata savců, domácí zvířata</td><td>-</td><td>0,06.10<sup>9</sup></td><td>1,6.10<sup>9</sup></td></tr><tr><td>poř.č.<br> 23</td><td>BACILLUS TOYOI <br> (CCM 4154, CCM 3775)</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 24</td><td>ENTEROCOCCUS FAECIUM<br> (CCM 6226, ATCC 19 434, ATCC 53 519, ATCC 55 059, DSM 4788, DSM 4789, DSM 20 477, NCIMB 11 508, BCCM 11 423,NCIB 11 181, CORC 10 067, CCUG 542, CECT 410, CIP 103 014, GIFU 8 355, JCM 5 804, NCFB 6 942, NCTC 7 171, NRIC 1 145, LMG 8 149, LMG 12 692)</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td rowspan="4">povoleno pro zpracováni zásob doplňkové látky a premixů tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr><tr><td>poř.č. 25</td><td>LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS <br> (ATCC 4356, DSM 20 079, MCIMB 8 690, BCCM 9 433, NCFB 1 748, CCUG 5 917, CCTM 1 828, CIP 7 613, JCM 1 132, IFC 13 951, IID 893, IMET 10 710, NNRLB 4 495, FIRDI 695, VPI 6 032, LMG 7 943)</td><td></td><td></td><td></td><td>1.10<sup>10</sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td></tr><tr><td>poř.č. 26</td><td>LACTOBACILLUS BREVIS<br> (ATCC 14 809, DSM 20 054, NCIMB 11 973, BCCM 6 906, BCCM 7 944, JCM 1 059, NCFB 1 749, CCUG 30 670, IMET 107 113)</td><td></td><td></td><td></td><td>1.10<sup>10</sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td></tr><tr><td>poř.č. 27</td><td>LACTOBACILLUS CASEI <br> (CCM 4160, CCM 1753)</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 28</td><td>LACTOBACILLUS<br> FERMENTUM<br> (DSM 20 052, ATCC 14 931, NCIMB 11 840, BCCM 6 902, JCM 1 173, NCFB 1 750)</td><td></td><td></td><td></td><td>1.10<sup>10</sup></td><td>1.10<sup>10</sup></td><td rowspan="4"> povoleno pro zpracování zásob doplňkové látky a premixíí tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr><tr><td>poř.č. 29</td><td>LACTOBACILLUS PLANTARUM <br> (CCM 3769, CCM 3768, ATCC 14 917, DSM 20 174, BCCM 6 907, NCDO 1 752)</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 30</td><td>LACTOBACILLUS<br> RHAMNOSUS<br> (CCM 3375, DSM 7133)</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 31</td><td>PEDIOCOCCUS PENTOSACEUS (CCM 3770)</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><th rowspan="2">Poř.č. č.EU<sup>1</sup><sup>)</sup></th><th rowspan="2">Doplňková látka</th><th rowspan="2">Chem.vzorec, popis</th><th rowspan="2">Druh nebo kategorie zvířat</th><th rowspan="2">Maxim.<br> stáří</th><th>Min.obsah </th><th>Max.obsah</th><th rowspan="2">Jiná ustanovení</th></tr><tr><th colspan="2">jednotek aktivity v 1 kg kompletního krmiva</th></tr><tr><td>1</td><td>2</td><td>3</td><td>4</td><td>5</td><td colspan="2">6</td><td>7</td></tr><tr><td colspan="8">P. Enzymy</td></tr><tr><td>poř.č. 1<br> č.EU 10</td><td>Alfa-amyláza <br> (EC 3.2.1.1.)</td><td>přípravek alfa-amylázy z Bacillus<br> amyloliquefaciens (CBS 360.94)<br> s minimem aktivity<br> 45 000 RAU<sup>12)</sup>/g pro pevnou<br> a 20 000 RAU/ml pro kapalnou<br> formu</td><td>selata<br> výkrm prasat, <br> prasnice</td><td>4 měsíce<br> -<br> -</td><td>1 800 RAU <br> 1 800 RAU <br> 1 800 RAU</td><td>-<br> -<br> -</td><td>1. V návodu pro užití uvádět teplotu při skladování, dobu trvanlivosti a stabilitu při granulování<br> 2. doporučená dávka 1 800 RAU/kg kompletního krmiva<br> 3. výhradně v krmných směsích určených pro tekuté krmné systémy, obsahující komponenty bohaté škrobem<br> (např.s více než 35 % pšenice)<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 2<br> č.EU 34</td><td rowspan="3">Alfa-amyláza <br> (EC 3.2.1.1.)<br> Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.) <br> Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Aspergillus niger (NRRL 25541) a alfa-amylázy z Aspergillus oryzae (ATCC 66.222) s minimem aktivity 275 U<sup>44)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U<sup>45)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy a 3100 U<sup>46)</sup>/g alfa-amylázy</td><td rowspan="3">selata</td><td rowspan="3">4 měsíce</td><td>endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza 165 U</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 165 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 240 U endo-1,4-beta-xylanázy a 1860 U alfa-amylázy na<br> 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující obiloviny bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a belaglukany). např. obsahující více než 45 % ječmene a 10 % pšenice nebo 10 % kukuřice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza 240 U</td><td>-</td></tr><tr><td>alfa-amyláza 1860 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 3<br> č.EU 43</td><td rowspan="3">Alfa-amyláza <br> (EC 3.2.1.1)<br> Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6) <br> Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135), endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) a alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9553) s minimem aktivity 3975 U<sup>64)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy, 125 U<sup>65)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 1000 U<sup>66)</sup>/g alfa-amylázy</td><td rowspan="3">selata</td><td rowspan="3">4 měsíce</td><td>endo-1,4-beta-xylanáza 3975 U </td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 3975 U endo-1,4-beta-xylanázy, 125 U endo-1.3(4)-beta-glukanázy a 1000 U alfa-amylázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté škrobovými<br> a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % pšenice a 20 % ječmene a 20 % žita<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,3(4 )-beta-<br> glukanáza 125 U</td><td>-</td></tr><tr><td>alfa-amyláza 1000 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 4<br> č.EU 44</td><td rowspan="3">Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> <br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-bela-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106), endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) a alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9553) s minimem aktivity 250 U<sup>65)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U<sup>64)</sup>/gendo-1,4-beta-xylanázy a 1000 U<sup>66)</sup>/g alfa-amylázy</td><td rowspan="3">selata</td><td rowspan="3">4 měsíce</td><td>endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza 250 U</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 250 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U endo-1,4-beta-xylanázy a 1000 U alfa-amylázy na<br> 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté škrobovými<br> a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany). např. obsahující více než 50 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza 400 U</td><td>-</td></tr><tr><td>alfa-amyláza 1000 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 5<br> č.EU 45</td><td rowspan="3">Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3 (4)-beta-<br> glukanázy z Trichoderma<br> longibrachiatum (ATCC 2106),<br> endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum (IMI<br> SD 135) a alfa-amylázy z Bacillus<br> amyloliquefaciens<br> (DSM 9553) s minimem aktivity 250 U<sup>65)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U<sup>64)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy a 1000 U<sup>66)</sup>/g alfa-amylázy</td><td rowspan="3">selata</td><td rowspan="3">4 měsíce</td><td>endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 250 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U endo-1,4-beta-xylanázy a 1000 U alfa-amylázy na<br> 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující obiloviny bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany), např. obsahující více než 35 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>250 U endo-1,4-beta-xylanáza</td><td>-</td></tr><tr><td>400 U alfa-amyláza 1000 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 6<br> č.EU 47</td><td rowspan="4">Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)<br> Polygalakturonáza<br> (EC 3.2.1.15)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,3(4)-beta- glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106), endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens (DSM 9553) a polygalakturonázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94) s minimem aktivity 150 U<sup>65)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 4000 U<sup>64)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy, 1000 U<sup>66)</sup>/g alfa-amylázy a 25 U<sup>67)</sup>/g polygalakturonázy</td><td rowspan="4">selata</td><td rowspan="4">4 měsíce</td><td>endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 150 U</td><td>-</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 150 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy 4 000 U endo-1,4-beta-xylanázy, 1000 U alfa-amylázy a 25 U polygalakturonázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující obiloviny bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany). např. obsahující více než 20 % ječmene a 35 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 4000 U</td><td>-</td></tr><tr><td>alla-amyláza <br> 1000 U</td><td>-</td></tr><tr><td>polygalakturonáza <br> 25 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 7<br> č.EU 48</td><td rowspan="2">Alfa-amyláza <br> (EC 3.2.1.1) <br> Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)</td><td rowspan="2">přípravek alfa-amylázy a endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9553) s minimem aktivity 200 KNU<sup>68)</sup>/g alfa-amylázy a 350 FBG<sup>69)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy pro potahovanou formu a 130 KNU/ml a 225 FBG/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>alfa-amyláza <br> 10 KNU <br> endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 17 FBG</td><td>alfa-amyláza <br> 40 KNU <br> endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 70 FBG</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 20 KNU a 35 FBG na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. doporučená dávka 40 KNU a 70 FBG na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm krůt)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např. obsahující více než 40 % ječmene<br> 5. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>-</td><td>alfa-amyláza <br> 40 KNU <br> endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 70 FBG</td><td>alfa-amyláza <br> 80 KNU endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 140 FBG</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 8<br> č.EU 52</td><td rowspan="3">Alfa-amyláza <br> (EC 3.2. 1.1) <br> Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.4)</td><td rowspan="3">přípravek alfa-amylázy z Bacillus amyloliquaefaciens <br> (DSM 9553), endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94) a endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94) s minimem aktivity 10 000 U<sup>71)</sup>/ml endo-1,3(4 )-bela-glukanázy, 12 000 U<sup>72)</sup>/ml endo-1,4-beta-glukanázy a 400 U<sup>73)</sup>/ml alfa-amylázy pro kapalnou formu</td><td rowspan="3">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td>endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> 1 000 U</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 1 000 až 2 000 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 12 000 až 24 000 U endo-1,4-beta-glukanázy a 40 až 80 U alfa-amylázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany). např. obsahující více než 20 % pšenice a 15 % čiroku a 5 % kukuřice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-<br> glukanáza <br> 12 000 U</td><td>-</td></tr><tr><td>alfa-amyláza <br> 40 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="10">poř.č. 9<br> č.EU 49</td><td rowspan="10">Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)<br> Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)<br> Polygalakturonáza<br> (EC 3.2.1.15)</td><td rowspan="10">přípravek alfa-amylázy z Bacillus amyloliquaefaciens <br> (DSM 9553), bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9554), endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106), endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135) a polygalakturonázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94) s minimem aktivity 150 U<sup>22)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 1500 U<sup>43)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy, 500 U<sup>66)</sup>/g alfa-amylázy, 800 U<sup>52)</sup>/g bacillolyzinu a 50 U<sup>67)</sup>/g polygalakturonázy</td><td rowspan="5">výkrm kuřat</td><td rowspan="5">-</td><td>endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 150 U</td><td>-</td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 150 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 1 500 U endo-1,4-beta-xylanázy, 500 U alfa-amylázy, 800 U bacillolyzinu a 50 U polygalakturonázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např. obsahující více než 30 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 1 500 U</td><td>-</td></tr><tr><td>alfa-amyláza <br> 500 U</td><td>-</td></tr><tr><td>bacillolyzin <br> 800 U</td><td>-</td></tr><tr><td>polygalakturonáza <br> 50 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="5">nosnice</td><td rowspan="5">-</td><td>endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> 150 U</td><td>-</td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 150 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 1 500 U endo-1,4-beta-xylanázy, 500 U alfa-amylázy, 800 U bacillolyzinu a 50 U polygalakturonázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany). např. obsahující více než 30 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 1 500 U</td><td>-</td></tr><tr><td>alfa-amyláza <br> 500 U</td><td>-</td></tr><tr><td>bacillolyzin <br> 800 U</td><td>-</td></tr><tr><td>polygalakturonáza <br> 50 U</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 10<br> č.EU 3</td><td>Alfa-galaktosidáza <br> (EC 3.2.1.22)</td><td>přípravek alfa-galaktosidázy<br> z Aspergillus oryzae <br> (DSM 10.286)<br> s minimem aktivity<br> 1 000 GALU<sup>2)</sup>/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>300 GALU</td><td>1 000 GALU</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 450 GALU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté oligosacharidy, např.obsahující více než 25 % sojové moučky, bavlníkových výlisků a hrachu<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 11<br> č.EU 4</td><td>Endo-1,3(4 )-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94) s minimem aktivity 50 FBG<sup>3)</sup>/g pro potahovanou a 120 FBG/g pro kapalnou formu</td><td>selata<br> výkrm kuřat</td><td>4 měsíce<br> -</td><td>25 FBG <br> 10 FBG</td><td>40 FBG <br> 100 FBG</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 25 FBG leg kompletního krmiva (platí pro selata)<br> 3. doporučená dávka 20 FBG kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany). např. obsahující více než 50 % kukuřice nebo ječmene (platí pro selata)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany), např. obsahující více než 60 % kukuřice (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 12<br> č.EU 6</td><td rowspan="3">Endo-1,4-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.4.) <br> Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy a endo-1,4-beta-glukanázy z Humicola insolens <br> (DSM 10 442) s minimem aktivity 800 FXU<sup>5)</sup>/g + 75 FBG<sup>6)</sup>/g pro potahovanou formu, 800 FXU/g + 75 FBG/g pro mikrogranulovanou formu<br> a 550 FXU/ml + 50 FBG/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>200 FXU <br> 19 FBG</td><td>1 000 FXU <br> 94 FBG</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 FXU + 38 FBG/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např.. obsahující více než 30 % ječmene a/nebo ovsa, pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>240 FXU <br> 22 FBG</td><td>1 000 FXU <br> 94 FBG</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 FXU + 38 FBG/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany). např. obsahující více než 30 % ječmene a. nebo ovsa, pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>200 FXU <br> 19 FBG</td><td>800 FXU <br> 75 FBG</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 FXU + 38 FBG kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany). např. obsahující více než 30 % ječmene a nebo ovsa. pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 13<br> č.EU 7</td><td rowspan="4">Endo-1,4-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.4.) <br> Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy a endo-1,4-beta-glukanázy z Aspergillus niger<br> (CBS 600.94) s minimem aktivity:<br> <br> Potahovaná forma: <br> 36 000 FXU<sup>7)</sup>/g <br> 15 000 BGU<sup>8)</sup>/g<br> <br> Kapalná forma: <br> 36 000 FXU/g <br> 15 000 BGU/g<br> <br> Pevná forma: <br> 36 000 FXU/g <br> 15 000 BGU/g</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>3 600 FXU <br> 1 500 BGU</td><td>12 000 FXU <br> 5 000 BGU</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 3 600 - 6 000 FXU a 1 500 - 2 500 BGU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro kuřata)<br> 3. doporučená dávka 6 000 FXU a 2 500 BGU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro selata)<br> 4. doporučená dávka 6 000 - 12 000 FXU a 2 500 - 5 000 BGU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro krůty)<br> 5. doporučená dávka 12 000 FXU a 5 000 BGU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro nosnice)<br> 6. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany). např. obsahující více než 37 % ječmene a 20 % pšenice (platí pro kuřata)<br> 7. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany). např. obsahující více než 30 % pšenice a 30 % ječmene (platí pro selata)<br> 8. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany). např. obsahující více než 40 % pšenice (platí pro krůty)<br> 9. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany). např. obsahující více než 20 % pšenice. 10 % ječmene a 20 % slunečnice (platí pro nosnice)<br> 10. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>6 000 FXU <br> 2 500 BGU</td><td>-<br> -</td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>-</td><td>6 000 FXU <br> 2 500 BGU</td><td>12 000 FXU <br> 5 000 BGU</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>12 000 FXU <br> 5 000 BGU</td><td>-<br> -</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 14<br> č.EU 8</td><td rowspan="3">Endo-1,4-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.4.) <br> Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,4-bela-glukaná/y a endo-1,4-beta-xylanázy z Aspergillus niger (CBS 600.94) s minimem aktivity:<br> <br> Potahovaná forma: <br> 10 000 BGU<sup>9)</sup>/g <br> 4 000 FXU<sup>l0)</sup>/g<br> <br> Kapalná forma: <br> 20 000 BGU/g <br> 8 000 FXU/g<br> <br> Pevná forma: <br> 20 000 BGU/g <br> 8 000 FXU/g</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>3 000 BGU <br> 1 200 EXU</td><td>10 000 BGU <br> 4 000 FXU</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučena dávka 3 000 - 10 000 BGU a 1 200 - 4 000 FXU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. doporučená dávka 3 000 - 5 000 BGU a 1 200 2 000 FXU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro selata)<br> 4. doporučená dávka 5 000 BGU<br> a 2 000 FXU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro nosnice)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany). např. obsahující více než 60 % ječmene (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany). např. obsahující více než 30 % ječmene (platí pro selata)<br> 7. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany). např. obsahující více než 60 % ječmene (platí pro nosnice)<br> 8. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>3 000 BGU <br> 1 200 FXU</td><td>5 000 BGU <br> 2 000 FXU</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>5 000 BGU <br> 2 000 FXU</td><td>-<br> -</td></tr><tr><td rowspan="6">poř.č. 15<br> č.EU 11</td><td rowspan="6">Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4.)<br> Endo-1,3(4)-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="6">přípravek endo-1,4-beta-glukanázy, endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xyIanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 74.252) s minimem aktivity v granulované nebo kapalné formě 8 000 U<sup>13)</sup>/g nebo ml endo-1,4-beta-glukanázy + 18 000 U<sup>14)</sup>/g nebo ml endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 26 000 U<sup>15)</sup>/g nebo ml endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="3">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td>400 U endo-<br> 1,4-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td><td rowspan="6">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 - 1 600 U endo-1,4-beta-glukanázy + 900 - 3 600 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 1 300 - 5 200 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat) nebo 400 - 800 U endo-1,4-beta-glukanázy + 900 - 1 800 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy - 1 300 - 2 600 U endo-1,4-beta-xylanázy (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany). např. obsahující více než 30 % pšenice nebo ječmene a více než 10 % žita (platí pro výkrm kuřat) nebo více než 40 % pšenice (platí pro výkrm krůt)<br> 4. povoleno do 31.05.2005 (krůty) <br> povoleno do 30.06.2004 (kuřata)</td></tr><tr><td>900 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>400 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">výkrm krůt</td><td rowspan="3">-</td><td>400 U endo-1,4-beta-glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>900 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>1 300 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="9">poř.č. 16<br> č.EU 12</td><td rowspan="9">Endo-1,4-bcta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4.)<br> Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="9">přípravek endo-1,4-beta-glukanázy, endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma viride (FERM BP-4447) s minimem aktivity 8 000 U<sup>16)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy + 18 000 U<sup>17)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 26 000 U<sup>18)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="3">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td>200 U endo-1,4-beta-glukanázy</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 800 až 1 200 U endo-1,4-beta-glukanázy + 1 800 až<br> 2 700 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 2 600 až 3 900 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany). např. obsahující více než 20 % pšenice a 20 % ječmene a/nebo 25 % žita<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>450 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>650 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">nosnice</td><td rowspan="3">-</td><td>640 U endo-1,4-beta-glukanázy</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 640 - 1 280 U endo-1,4-beta-glukanázy + 1 440 - 2 880 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 2 080 - 4 160 U endo-1,4-beta-xylanázy na<br> 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 20 % pšenice a 20 % ječmene a/nebo 25 % žita<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>1 440 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>2 080 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">výkrm krůt</td><td rowspan="3">-</td><td>800 U endo-<br> 1,4-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 800 až 1 200 U endo-1,4-beta-glukanázy + 1 800 až<br> 2 700 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 2 600 až 3 900 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 20 % pšenice a 20 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>1 800 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>2 600 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 17<br> č.EU 13</td><td rowspan="3">Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 357.94)<br> s minimem aktivity 8 000 BGU<sup>19)</sup>/g a 11 000 EXU<sup>20)</sup>/g pro práškovou, 6 000 BGU/g a 8250 EXU/g pro granulovanou a 2 000 BGU/ml a 2 750 EXU/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>100 BGU <br> 130 EXU</td><td>-<br> -</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 600 BGU<br> a 800 EXU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro nosnice a krůty)<br> 3. doporučená dávka 100 BGU a 130 EXU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % ječmene a 40 % pšenice (platí pro nosnice)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % žita nebo více než 30 % pšenice (platí pro krůty)<br> 6. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hl.arabinoxylany a betaglukany). např. obsahující více než 30<br> ° o pšenice a 30 % ječmene nebo 20 % žita (platí pro výkrm kuřat)<br> 7. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>600 BGU <br> 800 EXU</td><td>-<br> -</td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>-</td><td>600 BGU <br> 800 EXU</td><td>-<br> -</td></tr><tr><td>poř.č. 18<br> č.EU 15</td><td>Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma viride (CBS 517.94) s minimem aktivity 650 U<sup>22)</sup>/g pro pevnou a 325 U/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>325 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 325 - 600 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany), např. obsahující více než 50 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 19<br> č.EU 16</td><td rowspan="4">Endo-1,4-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.4.)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 142) s minimem aktivity 1000 CU<sup>23)</sup>/g pro pevnou a 2 000 CU/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat,</td><td>-</td><td>250 CU</td><td>-</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 - 1 000 CU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany). např. obsahující více než 40 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>nosnice,</td><td>-</td><td>250 CU</td><td>-</td></tr><tr><td>výkrm prasat,</td><td>-</td><td>250 CU</td><td>-</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>250 CU</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 20<br> č.EU 18</td><td>Endo-1,3 (4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4-)-beta-glukanázy z Aspergillus niger (MUCL 39199) s minimem aktivity 2 000 AGL<sup>25)</sup>/g pro pevnou a 500 AGL/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>100 AGL</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 100 AGL/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany). např. obsahující více než 40 % ječmene a 20 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 21<br> č.EU 19</td><td>Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4-)-beta-glukanázy z Aspergillus niger (MUCL 39199) s minimem aktivity 1 500 AGL<sup>26)</sup>/g pro pevnou a 200 AGL/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>25 AGL</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 25 - 100 AGL kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany), např. obsahující více než 50 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 22<br> č.EU 22</td><td>Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum<br> (CNCM MA 6-10 W) s minimem aktivity 70 000 BGN<sup>29)</sup>/g pro pevnou a 14 000 BGN/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>1050 BGN</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 800 BGN kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany), např. obsahující více než 50 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 23<br> č.EU 24</td><td>Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy a endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus niger (CNCM 1-1517) s minimem aktivity<br> 28 000 QXU<sup>31)</sup>/g<br> a 140 000 QGU<sup>32)</sup>/g</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>420 QXU <br> 2 100 QGU</td><td>1 120 QXU <br> 5 600 QGU</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 560 QXU<br> a 2 800 QGU na 1 kg komplet, krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % pšenice a 30 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 24<br> č.EU 25</td><td rowspan="2">Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Aspergillus niger (NRRL 25541) s minimem aktivity 1 100 U<sup>33)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 1 600 U<sup>34)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>138 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy <br> 200 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 138 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 200 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 50 % ječmene nebo 30 % pšenice a 30 % kukuřice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>jako pro výkrm kuřat</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 25<br> č.EU 26</td><td rowspan="2">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma reesei (CBS 526.94) s minimem aktivity 350 000 BU<sup>35)</sup>/g pro pevnou a 50 000 BU/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>23 000 BU</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 23 000 - 50 000 BU na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně glukany), např. obsahující více než 20 % ječmene nebo 30 % žita<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>26 000 BU</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 26 000-35 000 BU na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně glukany). např. s více než 60 % ječmene nebo pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 26<br> č.EU 27</td><td rowspan="2">Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma reesei (CBS 529.94) a endo-1,3(4)-beta- glukanázy z Trichoderma reesei (CBS 526.94) s minimem aktivity 200 000 BXU<sup>36)</sup>/g a 200 000 BU<sup>35)</sup>/g pro pevnou a 30 000 BXU/g a 30 000 BU/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>2 500 BXU <br> 2 500 BU</td><td>-<br> -</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 10 000 BXU<br> a 10 000 BU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 3. doporučená dávka 7 500 - 15 000 BXU a 7 500 - 15 000 BU na 1 kg kompletního krmiva (platí pro selata)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a glukany), např.s více než 40 % pšenice nebo 30 % žita (platí pro výkrm kuřat)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany). např. obsahující více bez 50 % pšenice (platí pro selata)<br> 6. povoleno do 28.2.2005 (pro selata)<br> 7. povoleno do 31.12.2002 (pro kuřata)</td></tr><tr><td>selata</td><td>2 měsíce</td><td>7 500 BXU <br> 7 500 BU</td><td>-<br> -</td></tr><tr><td>poř.č. 27 č.EU 29</td><td>Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Geosmithia Emersonii (IMI SD 133) s minimem aktivity 5 500 U<sup>38)</sup>/g</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>250 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 250 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany). např.obsahující více než 50 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 28<br> č.EU 30</td><td rowspan="5">Endo-1,3(4 )-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="5">přípravek endo-1,3(4)-bela-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Penicillium funiculosum (IMI SD 101) s minimem aktivity 2 000 U<sup>39)</sup>/g endo-1,3(4)-beta glukanázy a 1 400 U<sup>40)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy pro práškovou formu a 500 U/ml endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 350 U/ml endo-1,4-beta-xylanázy pro kapalnou formu</td><td rowspan="2">výkrm kuřat</td><td>-</td><td>endo-1,3(4)-beta-glukanáza<br> 100 U</td><td>-</td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 100 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 70 U endo-1,4-beta-xylanázy na kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně beta-glukany<br> a arabinoxylany). např. obsahující více než 50 % ječmene nebo 60 % pšenice (platí pro výkrm kuřat a prasat)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany). obsahující např. více než 50 % pšenice (platí pro výkrm krůt)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany). např. obsahující více než 60 % ječmene nebo 30 % pšenice (platí pro nosnice)<br> 6. povoleno do 28.2.2005</td></tr><tr><td></td><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 70 U</td><td>-</td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>-</td><td>jako pro výkrm kuřat</td><td>-</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>jako pro výkrm kuřat</td><td>-</td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>jako pro výkrm kuřat</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 29<br> č.EU 32</td><td rowspan="3">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6.)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) s minimem aktivity 200 U<sup>42)</sup>/ml</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>100 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 100 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany), např. obsahující více než 30 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>1 200 U/ml</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>400 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 U/kg komplet.krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany), např. obsahující více než 55 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>1 200 U/ml</td><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>500 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany). např. obsahující více než 70 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 30<br> č.EU 35</td><td>Endo-1,3(4)-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)</td><td>přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) s minimem aktivity 80 U<sup>47)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 180 U<sup>48)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>nosnice</td><td>-</td><td>endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 80 U<br> endo-1,4-beta-xylanáza <br> 180 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 80 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 180 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany). např.obsahující více než 60 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 31<br> č.EU 36</td><td rowspan="3">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135) s minimem aktivity 300 U<sup>49)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 300 U<sup>50)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="2">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td>endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> 300 U</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 300 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 300 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např.obsahující více než 40 % ječmene (platí pro výkrm kuřat) nebo více než 35 % ječmene (platí pro nosnice)<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 300 U</td><td>-</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>jako pro výkrm kuřat</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 32<br> č.EU 39</td><td rowspan="2">Enclo-1,3(4)-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,3(4 )-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) s minimem aktivity 400 U<sup>55)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 400 U <sup>56)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="2">výkrm prasat</td><td rowspan="2">-</td><td>endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza <br> 400 U</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy a 400 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany). např.obsahující více než 65 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 400 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č.<br> 33<br> č.EU 40</td><td rowspan="3">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)<br> Subtilisin<br> (EC 3.4.21.62)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3 (4)-beta-<br> glukanázy z Trichoderma<br> longibrachiatum (ATCC 2106),<br> endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum<br> (ATCC 2105) a subtilisinu<br> z Bacillus subtilis (ATCC 2107)<br> s minimem aktivity 100 U<sup>57)</sup>/g endo-<br> 1,3(4)-beta-glukanázy, 300 U<sup>58)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy a 800 U<sup>59)</sup>/g<br> subtilisinu</td><td rowspan="3">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td>endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> 30 U</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 30 - 100 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 90 - 300 U endo-1,4-beta-xylanázy a 240 - 800 U subtilisinu na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi např. obsahující více než 60 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 90 U</td><td>-</td></tr><tr><td>subtilisin <br> 240 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="6">poř.č. 34<br> č.EU 41</td><td rowspan="6">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)<br> Subtilisin<br> (EC 3.4.21.62)</td><td rowspan="6">přípravek endo-1,3(4)-beta- glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106), endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) a subtilisinu z Bacillus subtilis (ATCC 2107) s minimem aktivity 400 U<sup>60)</sup>/g endo- 1,3(4)-beta-glukanázy, 2500 U<sup>61)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy a 800 U<sup>62)</sup>/g<br> subtilisinu</td><td rowspan="3">výkrm kuřat</td><td rowspan="3">-</td><td>endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> 25 U</td><td>-</td><td rowspan="6">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 25 - 100 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 625 - 2500 U endo-1,4-beta-xylanázy a 200 - 800 U subtilisinu pro výkrm kuřat a 100 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 2500 U endo-1,4-beta-xylanázy a 800 U subtilisinu pro nosnice na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi např. obsahující více než 30 % pšenice a 10 % ječmene (platí pro výkrm kuřat) nebo s více než 50 % pšenice a 25 % ječmene (platí pro nosnice)<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 625 U</td><td>-</td></tr><tr><td>subtilisin <br> 200 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">nosnice</td><td rowspan="3">-</td><td>endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> 100 U</td><td>-</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 2500 U</td><td>-</td></tr><tr><td>subtilisin <br> 800 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 35<br> č.EU 46</td><td rowspan="3">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)<br> Polygalakturonáza<br> (EC 3.2.1.15)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,3(4)-beta- glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106), endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135) a polygalakturonázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94) s minimem aktivity 400 U<sup>65)</sup>/g endo-1,3(4)-beta- glukanázy, 400 U<sup>64)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy<br> a 50 U<sup>67)</sup>/g polygalakturonázy</td><td rowspan="3">výkrm prasat</td><td rowspan="3">-</td><td>endo-1.3(4)-beta-glukanáza <br> 400 U</td><td>-</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 400 U endo-1,4-beta-xylanázy a 50 U polygalaktorunázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující obiloviny bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany a beta-glukany). např. obsahující více než 40 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 400 U</td><td>-</td></tr><tr><td>polygalakturonáza <br> 50 U</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 36<br> č.EU 5</td><td rowspan="3">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="3">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Aspergillus oryzae <br> (DSM 10.287) s minimem aktivity 1 000 FXU<sup>4)</sup>/g pro potahovanou a 650 FXU/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>80 EXU</td><td>200 FXU</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 150 FXU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany). např. obsahující více než 50 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>výkrm krůt</td><td>-</td><td>225 FXU</td><td>600 FXU</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 225 - 600 FXU/kg komplet.krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 50 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>200 FXU</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 200 FXU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany). např. obsahující více než 50 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 37<br> č.EU 9</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Aspergillus niger (CBS 270.95)<br> s minimem aktivity<br> 28 000 EXU<sup>11)</sup>/g pro pevnou<br> a 14 000 EXU/ml pro kapalnou<br> formu</td><td>nosnice <br> výkrm krůt <br> výkrm kuřat</td><td>-<br> -<br> -</td><td>2 400 EXU <br> 2 400 EXU <br> 1 400 EXU</td><td>-<br> -<br> -</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 400 -<br> 7 400 EXU/kg kompletního krmiva (platí pro nosnice)<br> 3. doporučená dávka 2400-<br> 5 600 EXU/kg kompletního krmiva (platí pro krůty)<br> 4. doporučená dávka 1 400 EXU/kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 30 % pšenice a 30 % žita (platí pro nosnice a krůty)<br> 6. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hl.arabinoxylany), např. obsahující více než 50 % pšenice (platí pro výkrm kuřat)<br> 7. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 38<br> č.EU 14</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Aspergillus niger (CBS 520.94) s minimem aktivity 600 U<sup>21)</sup>/g pro pevnou a 300 U/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>300 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 300 - 600 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. s více než 50 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 39<br> č.EU 17</td><td rowspan="5">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="5">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135) s minimem aktivity 6 000 EPU<sup>24)</sup>/g pro pevnou a 6 000 EPU/ml pro kapalnou formu</td><td rowspan="5">výkrm kuřat nosnice výkrm krůt výkrm prasat selata</td><td rowspan="5">- <br> - <br> - <br> - <br> 4 měsíce</td><td rowspan="5">750 EPU <br> 750 EPU <br> 750 EPU <br> 750 EPU <br> 750 EPU</td><td rowspan="5">- <br> - <br> - <br> - <br> -</td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 1500<br> 3 000 EPU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany). např. obsahující více než 35 % pšenice nebo kukuřice (u výkrmu krut) nebo obsahující více než 40 % pšenice nebo kukuřice (u výkrmu kuřat, nosnic, selat a výkrmu prasat)<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 40<br> č.EU 20</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (MUCL 39203) s minimem aktivity 2 000 AXC<sup>27)</sup>/g pro pevnou a 500 AXC/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>100 AXC</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 100 AXC/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany). např. obsahující více než 40 % pšenice nebo žita<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 41<br> č.EU 21</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (MUCL 39203) s minimem aktivity 1 500 AXC<sup>28)</sup>/g pro pevnou a 200 AXC/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>25 AXC</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 25 - 100 AXC/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany). např. obsahující více než 50 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 42 č.EU 23</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (CNCM MA 6-10 W) s minimem aktivity 70 000 IFP<sup>30)</sup>/g pro pevnou a 7 000 IFP/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat<br> nosnice<br> krůty</td><td>-</td><td>1050 IFP <br> 700 IFP <br> 840 IFP</td><td>-<br> -<br> -</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 1 400 IFP/kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat a krůty)<br> 3. doporučená dávka 840 IFP/kg kompletního krmiva (platí pro nosnice)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany). např. obsahující více než 56 % pšenice (platí pro výkrm kuřat)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 40 % pšenice(platí pro krůty a nosnice)<br> 6. povoleno do 28.2.2005 (platí pro nosnice a krůty)<br> 7. povoleno do 31.12.2002 (platí pro výkrm kuřat)</td></tr><tr><td>poř.č. 43<br> č.EU 31</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 614.94) s minimem aktivity 300 EU<sup>41)</sup>/g pro pevnou a 1 000 EU/g pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat <br> nosnice</td><td>-<br> -</td><td>600 EU <br> 300 EU</td><td>-<br> -</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 600 EU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např.obsahující více než 60 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 44 č.EU 33</td><td rowspan="4">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) s minimem aktivity 2 000 U<sup>43)</sup>/g pro práškovou a 5 000 U/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>500 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 - 2 500 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 55 % pšenice nebo 60 % žita<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>2 000 U/g pro práškovou<br> a 5 000 U/ml pro kapalnou formu</td><td>nosnice</td><td>-</td><td>2 000 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 000 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 35 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>4 000 U/g pro práškovou<br> a 10 000 U/ml pro kapalnou formu</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>5 000 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 5 000 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 45 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>4 000 U/g pro práškovou<br> a 8 000 U/ml pro kapalnou formu</td><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>4 000 U</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 4 000 U/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např. obsahující více než 35 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 45<br> č.EU 37</td><td rowspan="2">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8) <br> Subtilisin <br> (EC 3.4.21.62)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum<br> (ATCC 2105) a subtilisinu<br> z Bacillus subtilis (ATCC 2107)<br> s minimem aktivity 2500 U<sup>51)</sup>/g<br> endo-1,4-beta-xylanázy a 800 U<sup>52)</sup>/ g<br> subtilisinu</td><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>endo-1,4-beta-xylanáza 500 U subtilisin 160 U</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 - 2500 U endo-1,4-beta-xylanázy a 160 - 800 U subtilisinu pro výkrm kuřat a 825 -2500 U endo-1,4-beta-xylanázy a 265 -800 U subtilisinu pro krůty na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi např. obsahující více než 65 % pšenice (platí pro výkrm kuřat) nebo více než 45 % pšenice (platí pro krůty)<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>krůty</td><td>-</td><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 825 U <br> subtilisin <br> 265 U</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 46 č.EU 38</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8) Subtilisin <br> (EC 3.4.21.62)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Trichoderma longibrachiatum<br> (ATCC 2105) a subtilisinu<br> z Bacillus subtilis (ATCC 2107)<br> s minimem aktivity 5000 U<sup>53)</sup>/g<br> endo-1,4-beta xylanázy a 500 U<sup>54)</sup>/ g<br> subtilisinu</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>endo-1,4-beta-xylanáza <br> 5000 U <br> subtilisin <br> 500 U</td><td>-<br> <br> <br> -</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 5000 U endo-1,4-beta-xylanázy a 500 U subtilisinu na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi např. obsahující více než 40 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 47<br> č.EU 42</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (IMI SD 135) s minimem aktivity 4000 U<sup>63)</sup>/g pro pevnou formu, charakteristika povoleného přípravku: endo-1,4-beta-xylanáza 1,99 %, pšenice 97,7 %, propionan vápenatý 0,3 %, lecitin 0,01 %</td><td>selata<br> výkrm prasat</td><td>4 měsíce<br> -</td><td>4 000 U <br> 4 000 U</td><td>-<br> -</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 4 000 U na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např.obsahující více než 60 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>poř.č. 48<br> č.EU 51</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy z Bacillus subtilis (LMG-S 15136) s minimem aktivity 100 IU<sup>70)</sup>/g</td><td>výkrm kuřat, <br> selata</td><td>-<br> 2 měsíce</td><td>10 IU <br> 10 IU</td><td>-<br> -</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 10 IU na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany), např.obsahující více než 40 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.05.2005</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 49 č.EU 2</td><td rowspan="4">3-fytáza <br> (EC 3.1.3.8)</td><td rowspan="4">přípravek 3-fytázy z Aspergillus oryzae <br> (DSM 10 289) s minimem aktivity 2 500 FYT<sup>1)</sup>/ g pro potahovanou a 5 000 FYT/ml pro kapalnou formu</td><td rowspan="4">selata výkrm prasat výkrm kuřat <br> nosnice</td><td rowspan="4">4 měsíce <br> - <br> - <br> -</td><td rowspan="4">250 FYT <br> 400 FYT <br> 200 FYT <br> 500 FYT</td><td rowspan="4">1 000 FYT <br> 1 000 FYT <br> 1 000 FYT <br> 1 000 FYT</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 FYT/kg kompletního krmiva (pro selata, výkrm prasat a výkrm kuřat)<br> 3. doporučená dávka 750 FYT/kg kompletního krmiva (pro nosnice)<br> 4. pro krmné směsi bohaté fytáty obsahující např.více než 40 % obilovin (kukuřice, pšenice, ječmen, oves, žito, tritikále), olejniny a luštěniny<br> 5. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="3">poř.č. 50<br> č.EU 28</td><td rowspan="3">3-fytáza <br> (EC 3.1.3.8)</td><td rowspan="3">přípravek 3-fytázy z Trichodernia reesei (CBS 528.94) s minimem aktivity 5 000 PPU<sup>37)</sup>/g pro pevnou a 1 000 PPU/g pro kapalnou formu</td><td rowspan="3">selata výkrm prasat výkrm kuřat</td><td rowspan="3">4 měsíce <br> - <br> -</td><td rowspan="3">250 PPU <br> 500 PPU <br> 500 PPU</td><td rowspan="3">- <br> - <br> -</td><td rowspan="3">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 - 750 PPU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté fytáty, např. obsahující více než 50 % obilovin (kukuřice, ječmen, pšenice), tapioku, olejním a luštěniny (platí pro selata a výkrm prasat)<br> 4. pro krmné směsi obsahující více než 0,25 % fytátového fosforu (platí pro výkrm kuřat)<br> 5. povoleno do 28.2.2005 (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. povoleno do 31.12.2002 (platí pro selata a výkrm prasat</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td>poř.č. 51<br> č.EU 1 600</td><td>3-fytáza <br> (EC 3.1.3.8)</td><td>přípravek 3-fytázy z Aspergillus niger (CBS 114.94) s minimem fytázové aktivity 5 000 FTU<sup>84)</sup>/g pro pevné a kapalné formy</td><td>krůty</td><td>-</td><td>125 FTU</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 200 - 800 FTU/kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující nejméně 0.3 % fytátu, např. 20 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č.<br> 52<br> č.EU 50</td><td rowspan="5">6-fytáza <br> (EC 3.1.3.26)</td><td rowspan="5">přípravek 6-fytázy z Aspergillus oryzae (DSM 11 857) s minimem aktivity 2 500 FYT<sup>1)</sup>/g pro potahovanou a 5 000 FYT/g pro kapalnou formu</td><td rowspan="5">výkrm kuřat nosnice výkrm krůt výkrm prasat selata</td><td rowspan="5">- <br> - <br> - <br> - <br> 2 měsíce</td><td rowspan="5">250 FYT <br> 250 FYT <br> 250 FYT <br> 500 FYT <br> 500 FYT</td><td rowspan="5">- <br> - <br> - <br> - <br> -</td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 až 1 000 FYT na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi obsahující více než 0,25 % fytátového fosforu<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr></tr><tr><td rowspan="10">poř.č. 53<br> č.EU 53</td><td rowspan="10">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="10">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9553), bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9554) a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma viride (NIBH FERM BP 4842) s minimem aktivity: <br> 2 350 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy,<br> 4 000 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 400 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy, <br> 450 U<sup>77)</sup>/g bacillolyzinu a <br> 20 000<sup>78)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="5">selata</td><td rowspan="5">4 měsíce</td><td>2 350 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td><td rowspan="10">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 350 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 4 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 400 U alfa-amylázy, 450 U bacillolyzinu<br> a 20 000 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva (platí pro selata)<br> 3. doporučená dávka 1 175 - 2 350 U endo-1,3,(4)-beta-glukanázy, 2 000 - 4 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 200 - 400 U alfa-amylázy, 225 - 450 U bacillolyzinu a 10 000 - 20 000 U endo-1,4-beta-xyIanázy na 1 kg kompletního krmiva (platí pro výkrm kuřat)<br> 4. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany). např.obsahující více než 25 % ječmene a 20 % kukuřice (platí pro selata)<br> 5. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany), např.obsahující více než 45 % pšenice (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>4 000 U endo-1,4-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>400 U alfa-amylázy</td><td>-</td></tr><tr><td>450 U<br> bacillolyzinu</td><td>-</td></tr><tr><td>20 000 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="5">výkrm kuřat</td><td rowspan="5">-</td><td>1 175 U endo-1,3,(4)-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>2 000 U endo-1,4-beta-glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>200 U alfa-amylázy</td><td>-</td></tr><tr><td>225 U<br> bacillolyzinu</td><td>-</td></tr><tr><td>10 000 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 54<br> č.EU 54</td><td rowspan="4">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,3(4)-bela-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9553) a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma viride (NIBH FERM BP 4842) s minimem aktivity: <br> 10 000 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4 )-beta-glukanázy,<br> 120 000 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 400 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy a <br> 210 000 U<sup>78)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy</td><td rowspan="4">výkrm kuřat</td><td rowspan="4">-</td><td>1 000 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 1 000 - 2 000 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 12 000 - 24 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, - 40 - 80 U alfa-amylázy a 21 000 - 42 000 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany), např.obsahující více než 45 % pšenice<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>12 000 U endo-1,4-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>40 U alfa-amylázy</td><td>-</td></tr><tr><td>21 000 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="7">poř.č. 55<br> č.EU 55</td><td rowspan="7">Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)</td><td rowspan="7">přípravek endo-1,3(4 )-bela-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum 7 (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9553) a bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9554) s minimem aktivity: <br> 3 000 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3 (4)-beta-glukanázy,<br> 5 000 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 540 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy a <br> 450 U<sup>77)</sup>/g bacillolyzinu</td><td rowspan="4">selata</td><td rowspan="4">2 měsíce</td><td>1 500 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td><td rowspan="7">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučena dávka 1 500 - 3 000 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 2 500 - 5 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 270 - 540 U alfa-amylázy a 225 - 450 U bacillolyzinu na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy, např.obsahující více než 35 % pšenice a 15 % ječmene (platí pro selata)<br> 4. pro krmné směsi bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy. např.obsahující více než 50 % ječmene (platí pro výkrm prasat)<br> 5. pro krmné směsi bohaté škrobovými a neškrobový mi polysacharidy, např.obsahující více než 50 % kukuřice nebo 50 % pšenice (platí pro výkrm kuřat)<br> 6. pro krmné směsi bohaté škrobovými a neškrobovými polysacharidy, např.obsahující více než 40 % kukuřice a 10 % žita (platí pro nosnice)<br> 7. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>2 500 U endo-1,4-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>270 U alfa-amylázy</td><td>-</td></tr><tr><td>225 U<br> bacillolyzinu</td><td>-</td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>jako pro selata</td><td>-</td></tr><tr><td>výkrm kuřat</td><td>-</td><td>jako pro selata</td><td>-</td></tr><tr><td>nosnice</td><td>-</td><td>jako pro selata</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 56<br> č.EU 56</td><td rowspan="4">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,3(4)-bela-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9553) a bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9554) s minimem aktivity: <br> 6 000 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy,<br> 3 500 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 1 400 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy a <br> 450 U<sup>77)</sup>/g bacillolyzinu</td><td rowspan="4">výkrm kuřat</td><td rowspan="4">-</td><td>6 000 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 6 000 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 3 500 U endo-1,4-beta-glukanázy, 1 400 U alfa-amylázy a 450 U bacillolyzinu na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a betaglukany), např.obsahující více než 40 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>3 500 U endo-1,4-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>1 400 U alfa-amylázy</td><td>-</td></tr><tr><td>450 U<br> bacillolyzinu</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 57<br> č.EU 57</td><td rowspan="4">Endo-1,3 (4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,3 (4)-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9553) a bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9554) s minimem aktivity: <br> 3 000 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy,<br> 9 000 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 540 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy a <br> 450 U<sup>77)</sup>/g bacillolyzinu</td><td rowspan="4">výkrm kuřat</td><td rowspan="4">-</td><td>3 000 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 3 000 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 9 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 540 U alfa-amylázy a 450 U bacillolyzinu na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté škrobovými<br> a neškrobovými polysacharidy (hlavně celulózou a hemicelulózou), např.obsahující více než 20 % slunečnicové moučky a 10 % sojové moučky<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>9 000 U endo-1,4-beta-glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>540 U alfa-amylázy</td><td>-</td></tr><tr><td>450 U<br> bacillolyzinu</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="4">poř.č. 58<br> č.EU 58</td><td rowspan="4">Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)<br> Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Bacillolyzin<br> (EC 3.4.24.28)</td><td rowspan="4">přípravek endo-1,3(4 )-beta-glukanázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94), endo-1,4-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 592.94), alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9553) a bacillolyzinu z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9554) s minimem aktivity: <br> 2 350 U<sup>74)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy,<br> 5 000 U<sup>75)</sup>/g endo-1,4-beta-glukanázy,<br> 400 U<sup>76)</sup>/g alfa-amylázy a <br> 5 000 U<sup>77)</sup>/g bacillolyzinu</td><td rowspan="4">selata</td><td rowspan="4">2 měsíce</td><td>2 350 U endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td><td rowspan="4">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 350 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 5 000 U endo-1,4-beta-glukanázy, 400 U alfa-amylázy a 5 000 U bacillolyzinu na<br> 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany), např.obsahující více než 30 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>5 000 U endo-1,4-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>400 U alfa-amylázy</td><td>-</td></tr><tr><td>5 000 U bacillolyzinu</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="5">poř.č. 59<br> č.EU 59</td><td rowspan="5">Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8)<br> Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6)<br> Subtilisin<br> (EC 3.4.21.62)<br> Alfa-amyláza<br> (EC 3.2.1.1)<br> Polygalkakturonáza<br> (EC 3.2.1.15)</td><td rowspan="5">přípravek endo-1,4-beta xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105), endo-1,3(4)-beta-glukanázy a alfa-amylázy z Bacillus amyloliquefaciens <br> (DSM 9553), subtilisinu z Bacillus subtillis (ATCC 2107) a polygalakturonázy z Aspergillus aculeatus (CBS 589.94) s minimem aktivity 300 U<sup>79)</sup>/g beta-xylanázy, 150 U<sup>80)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy, 4 000 U<sup>81)</sup>/g subtilisinu, 400 U<sup>82)</sup>/g alfa-amylázy a 250 U <sup>83) </sup>polygalakturonázy</td><td rowspan="5">výkrm kuřat</td><td rowspan="5">-</td><td>300 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td><td rowspan="5">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 300 U endo-1,4-beta-xylanázy, 150 U endo-1,3(4)beta-glukanázy, 4 000 U subtilisinu, 400 U alfa-amylázy a 25 U polygalakturonázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté škrobovými<br> a neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany a arabinoxylany), např.obsahující více než 40 % kukuřice<br> 4. povoleno do 28.2.2005</td></tr><tr><td>150 U<br> endo-1,3(4)-beta<br> glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>4 000 U subtilisinu</td><td>-</td></tr><tr><td>400 U alfa-amylázy</td><td>-</td></tr><tr><td>25 U<br> polygalakturonázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 60<br> č.EU 60</td><td rowspan="2">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8) Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,4-beta xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2105) a endo-1,3(4)-beta-glukanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 2106) s minimem aktivity 5 000 U<sup>79)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy a 50 U<sup>80)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy</td><td rowspan="2">výkrm kuřat</td><td rowspan="2">-</td><td>500 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 500 U - 2 500 U endo-1,4-beta-xylanázy a 5 - 25 U endo-1,3(4)beta-glukanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany). např.obsahující více než 20 % ječmene a 40 % pšenice<br> 4. povoleno do 28.2.2005</td></tr><tr><td>5 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 61<br> č.EU 61</td><td rowspan="2">Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8) Endo-1,3(4)-beta-glukanáza <br> (EC 3.2.1.6)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,4-beta xylanázy z Trichoderma reesei (CBS 526.94) s minimem aktivity: 17 000 BXU<sup>36)</sup>/g endo-1,4-beta-xylanázy a 11 000 BU<sup>35)</sup>/g endo-1,3(4)-beta-glukanázy pro práškovou formu a<br> 22 000 BXU/ml endo-1,4-beta-xylanázy a 15 000 BU/ml endo-1,3(4)-beta- glukanázy pro kapalnou formu</td><td rowspan="2">výkrm kuřat</td><td rowspan="2">-</td><td>17 000 BXU endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 17 000 BXU endo-1,4-beta-xylanázy a 11 000 BU endo-1,3(4)beta-glukanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně betaglukany<br> a arabinoxylany), např.obsahující více než 40 % ječmene nebo 55 % pšenice<br> 4. povoleno do 28.2.2005</td></tr><tr><td>11 000 BU endo-1,3(4)-beta-<br> glukanázy</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 62</td><td>ENDOPROTEÁZA<br> (subtilisin)<br> (EC 3.4.21.62.)</td><td>endoproleáza serinového typu (Subtilisin carlsberg)</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td rowspan="7">povoleno pro zpracování zásob doplňkové látky a premixů tuto látku obsahujících do doplňkových a kompletních krmiv do 31.12.2001</td></tr><tr><td>poř.č. 63</td><td>HEMICELULÁZA <br> (EC 3.2.1.78.)</td><td>1,4-beta-D-mannan-mannanohydroláza</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 64</td><td>LIPÁZA <br> (EC 3.1.1.3.)</td><td>triacylglycerol-acelhydroláza</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 65</td><td>PEKTINÁZA <br> (polygalakturonáza) <br> (EC 3.2.1.15.)</td><td>poly-(1,4-alfa-D-galaktouronido)-glykanhydroláza</td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr><tr><td>poř.č. 66</td><td>PENTOSANÁZA <br> (EC 3.2.1.32.)</td><td>1,3-beta-D-xylan-xylanhydroláza</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 67</td><td>POLULÁZA <br> (EC 3.2.1.41.)</td><td>alfa-dextrin-6-glukanhydroláza</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 68</td><td>PROTEÁZA <br> (EC 3.4.24.4.)</td><td>mikrobiální metaloproteinázy</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 69</td><td>PROTEINÁZA <br> (EC 3.4.21.14.)</td><td></td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td>-</td><td></td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 70</td><td rowspan="2">Endo-1,4-beta-glukanáza<br> (EC 3.2.1.4.)<br> Endo-1,3(4)-beta-<br> giukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,4-beta-glukanázy. endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (ATCC 74.252) s minimem aktivity v granulované nebo kapalné formě 8 000 U<sup>13)</sup>/g nebo ml endo-1,4-beta-glukanázy + 18 000 U<sup>14)</sup>/g nebo ml endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 26 000 U<sup>15)</sup>/g nebo ml endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>400 U endo-1,4-beta-glukanázy <br> 900 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy <br> 1 300 U endo-1,4-beta-xylanázy</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 400 - 1 600 U endo-1,4-beta-glukanázy + 900-3 600 U endo-1,3(4)-beta-glukanázy + 1 300 - 5 200 U endo-1,4-beta-xylanázy na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a beta-glukany), např. obsahující více než 30 % pšenice nebo ječmene a více než 10 % žita<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>jako pro selata</td><td>-</td></tr><tr><td rowspan="2">poř.č. 71</td><td rowspan="2">Endo-1,3(4)-beta-<br> glukanáza<br> (EC 3.2.1.6.)<br> Endo-1,4-beta-xylanáza<br> (EC 3.2.1.8.)</td><td rowspan="2">přípravek endo-1,3(4)-beta-glukanázy a endo-1,4-beta-xylanázy z Trichoderma longibrachiatum (CBS 357.94)<br> s minimem aktivity 8 000 BGU<sup>19)</sup>/g a 11 000 EXU<sup>20)</sup>/g pro práškovou, 6 000 BGU/g a 8250 EXU/g pro granulovanou a 2 000 BGU/ml a 2 750 EXU/ml pro kapalnou formu</td><td>selata</td><td>4 měsíce</td><td>600 BGU <br> 800EXU</td><td>-</td><td rowspan="2">1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 600 BGU<br> a 800 EXU na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany<br> a p-glukany). např.obsahující více než 35 % pšenice. 20 % triticale, 5 % žita a 15 % ječmene<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr><tr><td>výkrm prasat</td><td>-</td><td>600 BGU <br> 800EXU</td><td>-</td></tr><tr><td>poř.č. 72</td><td>Endo-1,4-beta-xylanáza <br> (EC 3.2.1.8.)</td><td>přípravek endo-1,4-beta-xylanázy<br> z Aspergillus niger (CBS 270.95)<br> s minimem aktivity<br> 28 000 EXU<sup>11)</sup>/g pro pevnou<br> a 14 000 EXU/ml pro kapalnou<br> formu</td><td>selata<br> výkrm prasat</td><td>4 měsíce<br> -</td><td>2 400 EXU <br> 2 400 EXU</td><td>-</td><td>1. jako u poř.č. 1<br> 2. doporučená dávka 2 400 - 7 400 EXU na 1 kg kompletního krmiva<br> 3. pro krmné směsi bohaté neškrobovými polysacharidy (hlavně arabinoxylany). např.obsahující více než 35 % pšenice, 20 % triticale a 5 % žita<br> 4. povoleno do 31.12.2002</td></tr></tbody></table>

1) Číslem EU se rozumí pořadové číslo enzymu podle příslušného předpisu EU

Použité jednotky

1) 1 FYT je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol anorganického fosfátu za 1 minutu z fytátu sodného při pH 5,5 a teplotě 37°C

2) 1 GALU je množství enzymu, které hydrolyzuje 1 mikromol p-nitrofenyl-alfa-galaktopyranozidu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

3) 1 FBG je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,5 a teplotě 30°C

4) 1 FXU je množství enzymu, které uvolní 7,8 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z azo-arabinoxylanu pšenice za 1 minutu při pH 6,0 a teplotě 50°C

5) 1 FXU je množství enzymu, které uvolní 3,1 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z azo-arabinoxylanu pšenice za 1 minutu při pH 6,0 a teplotě 50°C

6) 1 FBG je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 6,0 a teplotě 50°C

7) 1 FXU je množství enzymu, které uvolní 0,15 mikromolu xylózy z azurin-xylanu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

8) 1 BGU je množství enzymu, které uvolní 0,15 mikromolu glukózy z azurinem síťovaného beta-glukanu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

9) 1 BGU je množství enzymu, které uvolní 0,15 mikromolu glukózy z azurinem síťovaného beta-glukanu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

10) 1 FXU je množství enzymu, které uvolní 0,15 mikromolu xylózy z azurin-xylanu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

11) 1 EXU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z arabinoxylanu za 1 minutu při pH 3,5 a teplotě 55°C

12) 1 RAU je množství enzymu, které konvertuje 1 mg rozpuštěného škrobu na produkt, který má shodnou absorpci pro referenční barvivo při 620 nm po reakci s jodem, za 1 minutu při pH 6,6 a teplotě 30°C

13) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu glukózy z karboxylmetyl-celulózy za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

14) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu glukózy z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

15) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu xylózy z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

16) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu glukózy z karboxylmetyl-celulózy za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

17) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu glukózy z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

18) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,1 mikromolu xylózy z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 3,5 a teplotě 40°C

19) 1 BGU je množství enzymu, které uvolní 0,278 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 3,5 a teplotě 40°C

20) 1 EXU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z arabinoxylanu pšenice za 1 minutu při pH 3,5 a teplotě 55°C

21) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol xylózy z xylanu březového dřeva za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

22) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

23) 1 CU je množství enzymu, které uvolní 0,128 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,5 a teplotě 30°C

24) 1 EPU je množství enzymu, které uvolní 0,0083 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 4,7 a teplotě 30°C

25) 1 AGL je množství enzymu, které uvolní 5,55 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,6 a teplotě 30°C

26) 1 AGL je množství enzymu, které uvolní 5,55 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,6 a teplotě 30°C

27) 1 AXC je množství enzymu, které uvolní 17,2 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,7 a teplotě 30°C

28) 1 AXC je množství enzymu, které uvolní 17,2 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,7 a teplotě 30°C

29) 1 BGN je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 50°C

30) 1 IFP je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,8 a teplotě 50°C

31) 1 QXU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 5,1 a teplotě 50°C

32) 1 QGU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,8 a teplotě 50°C

33) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ovsa za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 30°C

34) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 30°C

35) 1 BU je množství enzymu, které uvolní 0,06 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 4,8 a teplotě 50°C

36) 1 BXU je množství enzymu, které uvolní 0,06 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu břízy za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

37) 1 PPU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol anorganického fosfátu z fytátu sodného za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 37°C

38) 1 U je množství enzymu, které uvolní 2,78 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 50°C

39) 1 U je množství enzymu, které uvolní 5,55 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 50°C

40) 1 U je množství enzymu, které uvolní 4,00 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů maltózy) z xylanu břízy za 1 minutu při pH 5,5 a teplotě 50°C

41) 1 EU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,5 a teplotě 40°C

42) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

43) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

44) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ovsa za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 30°C

45) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z xylanu ovsa za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 30°C

46) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z pšeničného škrobu za 1 minutu při pH 4,0 a teplotě 30°C

47) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

48) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

49) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

50) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

51) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

52) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikrogram fenolových sloučenin (ekvivalentů tyrozinu) z kaseinového substrátu za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 40°C

53) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

54) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikrogram fenolových sloučenin (ekvivalentů tyrozinu) z kaseinového substrátu za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 40°C

55) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

56) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

57) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

58) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

59) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikrogram fenolových sloučenin (ekvivalentů tyrozinu) z kaseinového substrátu za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 40°C

60) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

61) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

62) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikrogram fenolových sloučenin (ekvivalentů tyrozinu) z kaseinového substrátu za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 40°C

63) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

64) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

65) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

66) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol glukosidických vazeb z vodou nerozpustného škrobového polymeru za 1 minutu při pH 6,5 a teplotě 37°C

67) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujícího materiálu (ekvivalentů kyseliny galakturonové) z poly-D-galakturonátového substrátu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

68) 1 KNU je množství enzymu, které uvolní 0,72 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z rozpustného škrobu za 1 minutu při pH 5,6 a teplotě 37°C

69) 1 FBG je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 30°C

70) 1 IU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu břízy za 1 minutu při pH 4,5 a teplotě 30°C

71) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,0056 mikromolu redukujících cukrů) ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 30°C

72) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,0056 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z karboxy-metylcelulózy za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 30°C

73) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol glukózy z vodou nerozpustného škrobového polymeru za 1 minutu při pH 7,4 a teplotě 37 °C

74) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,0056 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 30°C

75) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,0056 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z karboxy-metylcelulózy za 1 minutu při pH 4,8 a teplotě 50°C

76) 1 U je množství enzymu, které zhydrolyzuje 1 mikromol glukosidických vazeb z vodou nerozpustného škrobového polymeru za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 37°C

77) 1 U je množství enzymu, které vytvoří 1 mikrogram azo-kaseinu rozpustného v kyselině trichloroctové za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 37°C

78) 1 U je množství enzymu, které uvolní 0,0067 mikromolu redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z břízy za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

79) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů xylózy) z xylanu ovesných slupek za 1 minutu při pH 5,3 a teplotě 50°C

80) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujících cukrů (ekvivalentů glukózy) z beta-glukanu ječmene za 1 minutut při pH 5,0 a teplotě 30°C

81) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikrogram fenolových sloučenin (ekvivalentů tyrozinu) z kaseinového substrátu za 1 minutu při pH 7,5 a teplotě 40°C

82) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol glukosidických vazeb z vodou nerozpustného substrátu škrobového polymeru z a 1 minutu při pH 6,5 a teplotě 37°C

83) 1 U je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol redukujícího materiálu (ekvivalentů kyseliny galakturonové) z poly-D-galakturonového substrátu za 1 minutu při pH 5,0 a teplotě 40°C

84) 1 FTU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol anorganického fosfátu z fytátu sodného za 1 minutu při pH 5,5 a teplotě 37°C .

33. V příloze č. 18 části II. písm. a) se na konci doplňují tato slova: popřípadě včetně obchodního názvu,.

34. V příloze č. 18 části III. písm. c) se na konci doplňují tato slova: popřípadě včetně obchodního názvu,.

## Čl. II

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem vyhlášení, s výjimkou § 4 odst. 7, který nabývá účinnosti dnem 1. dubna 2002.

Ministr:

Ing. Fencl v. r.

1) Obsah dioxinu je suma polychlorovaných dibenzoparadioxinú (PCDDs) a polychlorovaných dibenzolůranů (PCDFs) vyjádřená v jednotkách FAO toxického ekvivalentu, definovaného jako faktor toxické ekvivalence Světové zdravotnické organizace (WHO). Obsah musí být vyjádřen jako honů hranice, tj. vypočten jako součet v šech hodnot různých kongenerů. Kongenery pod limitem detekce se počítají jako rovné tomuto limitu.

1) 1 FTU je množství enzymu, které uvolní 1 mikromol anorganického fosfátu z fytátu sodného za 1 minutu při pH 5.5 a teplotě 37°C.

1) Číslem EU se rozumí pořadové číslo uvedené látky podle příslušného předpisu EU

2) Obsah dioxinu je suma polychlorovaných dibenzoparadioxinů (PCDDs) a polychlorovaných dibenzofuranů (PCDFs) vyjádřená v jednotkách toxického ekvivalentu Světové zdravotnické organizace (WHO), definovaného jako faktor toxické ekvivalence Světové zdravotnické organizace (WHO TEFs). Obsah musí být vyjádřen jako horní hranice, tj. vy počten jako součet všech hodnot různých kongenerů. Kongenery pod limitem detekce se počítají jako rovné tomuto limitu.

1) Číslem EU se rozumí pořadové číslo mikroorganismu podle příslušného předpisu EU

1) Číslem EU se rozumí pořadové číslo enzymu podle příslušného předpisu EU

1) Tímto barvivem se rozumí barvivo syntetické

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/zakony/sb/2001/343)
