# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 77/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 77/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:4.US.77.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 4. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu; právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona
- Klíčová slova: důkaz/nezákonný
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 88 odst.1, § 88 odst.2, § 88 odst.4

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Dne 12. 2. 1999 došlo Ústavnímu soudu podání pana J. M., jímž se domáhal zrušení v úvodní části tohoto usnesení citovaných rozhodnutí.
Ve smyslu § 72 odst. 2 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, dále jen zákon, ústavní stížnost lze podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje.
Takovým prostředkem v dané věci bylo odvolání stěžovatele. O jím podaném odvolání rozhodl Krajský soud v Brně (sp. zn. 6 To 332/98). Ze soudem zaslané kopie doručenky Ústavní soud zjistil, že předmětné rozhodnutí bylo stěžovateli řádně doručeno dne 11. 12. 1998. Tento den je prvním dnem v zákoně uvedené procesní lhůty. Poslední den této lhůty připadl na pondělí dne 8. 2. 1999. Na podacím razítku pošty na obálce, obsahující návrh a jeho stejnopisy adresované Ústavnímu soudu, je uvedeno datum 11. 2. 1999. Z uvedeného tedy plyne, že návrh byl podán po lhůtě stanovené v § 72 odst. 2 zákona.
Vzhledem ke zjištěným skutečnostem Ústavnímu soudu proto nezbylo, než podle § 43 odst. 1, písm. b) zákona mimo ústní jednání návrh odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-77/99-99)
