# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 77/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 77/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:4.US.77.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 28. 3. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce

## Text rozhodnutí

IV. ÚS 77/97
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENI

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud České republiky rozhodl dne 28. března 1997 ve věci ústavní stížnosti 1) F.S., 2) B.S., obou zastoupených advokátem JUDr. K.K., proti rozsudku Krajského soudu v Ostravě ze dne 18. 11. 1996, čj. 11 Co 468/96-92,

t a k t o

Ústavní stížnost se odmítá. O d ů v o d n ě n í .

Podle ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem, kdy nabylo právní moci rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 75 odst. 1), a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti. Jak Ústavní soud zjistil z obsahu spisu 12 C 353/94 Okresního soudu v Opavě, nabylo napadené rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě právní moci dne 3. 1. 1997. Jestliže tedy ústavní stížnost byla podána faxem ze dne 4. 3. 1997, doplněným podáním daným na poštu rovněž dne 4. 3. 1997, stalo se tak již po uplynutí uvedené lhůty 60 dnů,

- 2 - IV. ÚS 77/97

která uplynula dnem 3. 3. 1997.

Ústavnímu soudu proto nezbylo, než ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, odmítnout.
Proti usnesení Ústavního soudu odvolání není přípustné.
V Brně dne 28. března 1997
prof. JUDr. Vladimír Čermák
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-77/97-97)
