# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 718/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 718/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:4.US.718.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 10. 1. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1; 99/1963 Sb., § 132, § 157 odst.2

## Text rozhodnutí

IV. ÚS 718/2000

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENI
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti E. Š., zastoupené JUDr. J. S., advokátem, proti rozsudku Městského soudu v Praze, sp. zn. 25 o 3E3/2000, ze dne 6.9. 2000, jímž byl zčásti změněn a zčásti potvrzen rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 10, sp. zn. 5 Č 45/92, ze dne 28. 12. 1999,

takto:
Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění:

Stěžovatel se svou ústavní stížností, Ústavnímu soudu doručenou dne 7. 12. 2000 a poštovnímu úřadu k přepravě předanou dne 5. 12. 2000, domáhá zrušení shora označených rozhodnutí obecných soudů z důvodů, které blíže ve svém podání rozvádí. Jak Ústavní soud zjistil dotazem u Obvodního soudu pro Prahu 10, byl právnímu zástupci stěžovatele napadený rozsudek odvolacího soudu doručen dne 6. 10. 2000. Tímto dnem počala stěžovateli běžet 60 denní lhůta k podání ústavní stížnosti, stanovená v § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, která uplynula dne 4. 12. 2000. Jestliže tedy stěžovatel podal ústavní stížnost teprve dne 5. 12. 2000, stalo se tak po lhůtě pro její podání zákonem stanovené, a proto musela být podle § 43 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnuta.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 10. ledna 2001
JUDr. Eva Zarembová soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-718/2000-2000)
