# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 709/06

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 709/06
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:4.US.709.06
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 3. 2007
- Datum zveřejnění: 10. 10. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatelka byla přípisem Ústavního soudu ze dne 12. 12. 2006 doručeným jí dne 2. 1. 2007 vyzvána k odstranění vad podání (označeného jako návrh na zahájení řízení ve věci ústavní stížnosti), doručeného Ústavnímu soudu dne 8. 11. 2006. Ústavní soud výslovně poučil stěžovatelku, že musí být v řízení před Ústavním soudem zastoupena advokátem a že sama ústavní stížnost musí být advokátem vypracována. Dne 23. 1. 2007 byla Ústavnímu soudu doručena žádost o prodloužení lhůty k odstranění vytýkaných vad. Ústavní soud této žádosti vyhověl přípisem ze dne 29. 1. 2007 a lhůtu prodloužil o dalších 15 dnů s upozorněním, že nebude-li vada ve stanovené lhůtě odstraněna, Ústavní soud návrh odmítne. Zásilka byla doručena fikcí [§ 63 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), § 50c odst. 4 o. s. ř.] dne 12. 2. 2007 (pondělí); lhůta k odstranění vad tedy skončila dne 27. 2. 2007. Vady ústavní stížnosti do dnešního dne odstraněny nebyly.

Ústavnímu soudu proto nezbylo, než ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-709/06-06)
