# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 701/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 701/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:4.US.701.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 12. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: výživné, důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 94/1963 Sb., § 93; 99/1963 Sb., § 132, § 157 odst.2

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Podle ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ústavní stížnost lze podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 75 odst. 1), a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti. Jak Ústavní soud zjistil z obsahu spisu 6 C 54/2002 Okresního soudu ve Strakonicích, napadený rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích byl doručen zástupci stěžovatelky dne 9. 9. 2002. Byla-li tedy ústavní stížnost podána na poštu dne 12. 11. 2002, stalo se tak již po uplynutí shora uvedené zákonné lhůty, která skončila dnem 7. 11. 2002. Ústavnímu soudu proto nezbylo, než ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnout.

Proti usnesení Ústavního soudu odvolání není přípustné.

V Brně dne 12. prosince 2002

JUDr. Vladimír Čermák
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-701/02-02)
