# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 70/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 70/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:4.US.70.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 25. 4. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na ochranu rodičovství, rodiny a dětí
- Klíčová slova: výživné, konkurz a vyrovnání
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 30; 328/1991 Sb., § 14 odst.1 písm.c

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 30. ledna 2003 podání navrhovatelek, které však nemělo všechny náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb. pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byly navrhovatelky vyzvány k odstranění vad podání ve lhůtě 30 dnů, kterou jim Ústavní soud k tomu určil, a posléze prodloužil. Výzva k odstranění vad podání byla V. L. doručena dne 19. 2. 2003, M. L. 21. 2. 2003, uvědomění o prodloužení lhůty pak oběma navrhovatelkám 27. 3. 2003. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelkami odstraněny, přesto, že prodlužovaná lhůta uplynula dnem 15. 4. 2003. Navrhovatelky tedy ve lhůtě jim určené vady návrhu neodstranily, a proto Ústavní soud jejich návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-70/03-03)
