# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 691/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 691/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:4.US.691.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 7. 2. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: obnova řízení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 27. listopadu 2000 podání navrhovatele, které však nemělo všechny náležitostí požadované zákonem č. 182/1993 Sb. pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě 20 dnů, kterou mu Ústavní soud k tomu určil, a posléze prodloužil. Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 18. 12. 2000, uvědomění o prodloužení lhůty do pak 16. 1. 2001. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelem odstraněny, přesto, že prodlužovaná lhůta uplynula dnem 31. 1. 2001. Navrhovatel tedy ve lhůtě mu určené vady návrhu neodstranil, a proto Ústavní soud jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-691/2000-2000)
