# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 666/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 666/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:4.US.666.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 22. 2. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.5, § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 38 odst.2

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 19. 11. 2001 podání navrhovatele, které však nemělo všechny náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb., pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě 20 dnů, kterou mu Ústavní soud k tomu určil, a posléze 3 x prodloužil. Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 6. 12. 2001, uvědomění o prodloužení lhůty pak 27. 12. 2001, 18. 1. 2002 a 4. 22 2002. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelem odstraněny, přesto, že prodlužovaná lhůta uplynula dnem 20. února 2002. Navrhovatel tedy ve lhůtě mu určené vady návrhu neodstranil, a proto Ústavní soud jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-666/01-01)
