# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 640/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 640/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:4.US.640.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 13. 11. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/ukládání daní a poplatků
- Klíčová slova: daň/osvobození, promlčení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 11 odst.5; 229/1991 Sb., § 4 odst.1 písm.g; 337/1992 Sb., § 47; 586/1992 Sb., § 10

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se svou ústavní stížností, Ústavnímu soudu doručenou dne 2. 10. 2002 a poštovnímu úřadu k přepravě předanou dne 1. 10. 2002 , domáhá zrušení shora označených rozhodnutí z důvodů, které blíže ve svém podání rozvádí. Jak Ústavní soud zjistil dotazem u Krajského soudu v Českých Budějovicích, byl právnímu zástupci stěžovatele napadený rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích, sp. zn. 10 Ca 148/2002, ze dne 17. 7. 2002, doručen 2. 8. 2002. Tímto dnem počala stěžovateli běžet 60 denní lhůta k podání ústavní stížnosti, stanovená v § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, která uplynula dne 30. 9. 2002. Jestliže tedy stěžovatel podal ústavní stížnost teprve dne 1. 10. 2002, stalo se tak po lhůtě pro její podání zákonem stanovené, a proto musela být podle § 43 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnuta.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-640/02-02)
