# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 637/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 637/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:4.US.637.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 11. 11. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6, § 125

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se svou ústavní stížností, Ústavnímu soudu osobně doručenou dne 1. 10. 2002, domáhá zrušení shora označených rozhodnutí obecných soudů z důvodů, které blíže ve svém podání rozvádí. Jak Ústavní soud zjistil dotazem u Okresního soudu v Uherském Hradišti, byl stěžovateli i jeho právnímu zástupci napadený rozsudek Krajského soudu v Brně doručen dne 2. 8. 2002. Tímto dnem počala stěžovateli běžet 60 denní lhůta k podání ústavní stížnosti, stanovená v § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, která uplynula dne 30. 9. 2002. Jestliže tedy stěžovatel podal ústavní stížnost teprve dnem 1. 10. 2002, stalo se tak po lhůtě pro její podání zákonem stanovené, a proto musela být podle § 43 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnuta.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-637/02-02)
