# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 605/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 605/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:4.US.605.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 31. 10. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení; základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek
- Klíčová slova: vlastnické právo/omezení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 79a; 2/1993 Sb., čl. 1

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Podle ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ústavní stížnost lze podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 75 odst. 1), a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti. Bylo-li tedy napadené usnesení stěžovateli doručeno dne 15. 7. 2002, zatímco ústavní stížnost byla podána na poštu dne 13. 9. 2002, stalo se tak již po uplynutí shora uvedené zákonné lhůty, která skončila dnem 12. 9. 2002. Ústavnímu soudu proto nezbylo, než ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnout.

Proti usnesení Ústavního soudu odvolání není přípustné.

V Brně dne 31. října 2002

JUDr. Vladimír Čermák
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-605/02-02)
