# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 543/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 543/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:4.US.543.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 18. 12. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní ústavní principy/demokratický právní stát/princip rovnosti; hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na ochranu rodičovství, rodiny a dětí; zrušení právního předpisu (fyzická nebo právnická osoba)
- Klíčová slova: diskriminace
- Dotčené předpisy: 117/1995 Sb., § 5; 2/1993 Sb., čl. 3

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 11. 9. 2001 podání navrhovatele, které však nemělo všechny náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb., pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě 20 dnů, kterou mu Ústavní soud k tomu určil, a posléze prodloužil. Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 18. 10. 2001, uvědomění o prodloužení lhůty pak 29. 11. 2001. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelem odstraněny, přesto, že prodlužovaná lhůta uplynula dnem 7. 12. 2001. Navrhovatel tedy ve lhůtě mu určené vady návrhu neodstranil, a proto Ústavní soud jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-543/01-01)
