# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 536/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 536/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:4.US.536.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 4. 2007
- Datum zveřejnění: 10. 5. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní stížností podanou podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), se stěžovatel domáhá zrušení v záhlaví uvedených rozhodnutí. Domnívá se, že jimi byla porušena jeho základní práva zakotvená v čl. 3 odst. 1, čl. 32 odst. 4 a čl. 38 odst. 1 Listiny základních práv a svobod a dále v čl. 5, čl. 7, čl. 8, čl. 9 a čl. 18 Úmluvy o právech dítěte.

Ze spisu Obvodního soudu pro Prahu 8 sp.zn. P 316/2004 Ústavní soud zjistil, že napadené rozhodnutí Městského soudu v Praze bylo zástupci stěžovatele doručeno dne 27. 12. 2006. Vzhledem k nejasnému označení zásilek, kterými bylo rozhodnutí obvodním soudem rozesíláno účastníkům, byla tato skutečnost soudem ověřována a je potvrzena zástupcem stěžovatele na č.l. 280 uvedeného spisu.

Ústavní stížnost lze v souladu s ust. § 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje. Posledním dnem lhůty v případě stěžovatele bylo pondělí 26. února 2007. Stěžovatel však svou ústavní stížnost podal k poštovní přepravě až dne 28. února 2007.

Vzhledem k výše uvedeným okolnostem Ústavnímu soudu nezbylo, než ústavní stížnost jako návrh podaný po lhůtě odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-536/07-1)
