# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 529/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 529/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:4.US.529.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 30. 10. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.5, § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 40 odst.3

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 2. 8. 2002 podání navrhovatele, které však nemělo všechny náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb. pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě 20 dnů, kterou mu Ústavní soud k tomu určil, a posléze prodloužil. Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 17. 9. 2002, uvědomění o prodloužení lhůty pak 2. 10. 2002. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelem odstraněny, přesto, že prodlužovaná lhůta uplynula dnem 18. 10. 2002. Navrhovatel tedy ve lhůtě mu určené vady návrhu neodstranil, a proto Ústavní soud jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-529/02-02)
