# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 490/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 490/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:4.US.490.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 22. 11. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: spoluvlastnictví/podíl, vlastnické právo/ochrana, doručování
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 47, § 79a; 40/1964 Sb., § 123; 99/1963 Sb., § 45, § 49

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Dne 6. 10. 1999 došel Ústavnímu soudu České republiky předmětný návrh ze dne 5. 10. 1999, jehož obsahem byla stížnost proti usnesení Městského soudu v Praze ze dne 28. 4. 1999, sp. zn. 44 To 179/99.
Podaný návrh neměl zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, dále jen zákon, požadované náležitosti. Právní zástupce navrhovatelů byl proto vyrozuměn o nutnosti jejich odstranění ve smyslu § 41 písm. b) zákona.
K odstranění vad návrhu se právnímu zástupci navrhovatelů určila patnáctidenní lhůta.
Vyrozumění o odstranění vad návrhu mu bylo doručeno dne 29. 10. 1999. Konec určené lhůty připadl na den 15. 11. 1999, tj. na první pracovní den po patnáctém dni od doručení vyrozumění o odstranění vad (13. 11. 1999, sobota).
Perfektní návrh nebyl podán k poštovní přepravě ani dne 15. 11. 1999, ani před tímto datem, neboť Ústavnímu soudu požadovaná zásilka doručena nebyla. K odstranění vad návrhu v určené lhůtě tedy nedošlo.
Soudci zpravodaji proto nezbylo, než návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona tímto usnesením odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-490/99-99)
