# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 484/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 484/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:4.US.484.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 9. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na ochranu rodičovství, rodiny a dětí; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení, rodiče
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 37 odst.3; 94/1993 Sb., čl.; 99/1963 Sb., § 153, § 132, § 157 odst.2., § 18

## Text rozhodnutí

IV. ÚS 484/2000

USNESENI
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti JUDr. I. K., zastoupené Mgr. D. S., advokátem, proti rozhodnutí Městského soudu v Praze, sp. zn. 35 Co 170/2000. ze dne 28. 4.2000, jímž, byl potvrzen rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 8, sp.zn. P 312/93 ze dne 30. 11 . 1999,
takto:
Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění:

Stěžovatelka se svou ústavní stížností. Ústavnímu soudu doručenou dne 11. 8. 2000 a poštovnímu úřadu k přepravě předanou dne 10. 8. 2000, domáhá zrušení shora označených rozhodnutí obecných soudů z důvodu, které blíže ve svém podání rozvádí. Jak Ústavní soud zjistil dotazem u Obvodního soudu pro Prahu 8, byl stěžovatelce napadený rozsudek Městského soudu v Praze, si). zn. 35 Co 170/2000, ze dne 28. 4. 2000, doručen dne 10. 6. 2000. Tímto dnem počala stěžovatelce běžet 60 denní lhůta k podání ústavní stížnosti, stanovená v § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, která uplynula dnem 8. 8. 2000. Jestliže tedy stěžovatelka podala ústavní stížnost teprve dnem 10. 8. 2000, stalo se tak po lhůtě pro její podání zákonem stanovené, a proto musela být podle § 4 3 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnuta.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.
V Brně dne 12. září 2000

JUDr. Ev Zarembová soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-484/2000-2000)
