# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 479/98

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 479/98
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:4.US.479.98
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 13. 7. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní ústavní principy/demokratický právní stát/ukládání povinností pouze na základě zákona; základní práva a svobody/zákaz nucených prací nebo služeb
- Klíčová slova: byt/vyklizení, vlastnické právo/ochrana
- Dotčené předpisy: 40/1964 Sb., § 123, § 711

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatelka se svou ústavní stížností domáhá zrušení shora označeného rozhodnutí Krajského soudu v Brně, které, jak Ústavní soud zjistil z obsahu spisu Městského soudu v Brně, sp. zn. 18 C 58/97, byl zástupkyni stěžovatelky doručen dne 18. 9. 1998. Tímto dnem počala stěžovatelce ve smyslu ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, běžet 60 denní lhůta k podání ústavní stížnosti, která uplynula dnem 16. 11. 19989. Jestliže pak stěžovatelka, jak bylo zjištěno z kopie podacího lístku, předala ústavní stížnost k přepravě poštovnímu úřadu teprve dne 17. 11. 1998, stalo se tak po uplynutí shora uvedené zákonné lhůty pro její podání, a proto musela být ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnuta.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-479/98-98)
