# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 462/05

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 462/05
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:4.US.462.05
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 10. 2005
- Datum zveřejnění: 18. 12. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavnímu soudu byla dne 9. 8. 2005 Krajským soudem v Hradci Králové, pobočka Pardubice, postoupena kopie podání stěžovatele ze dne 11. 7. 2005, jež bylo označeno jako "odvolání proti usnesení Krajského soudu v Pardubicích" ve věci sp. zn. 55 Cm 26/2004. Stěžovatel v závěru svého podání uvedl, že současně s odvoláním podává i ústavní stížnost k Ústavnímu soudu.

Ústavní soud následně vyzval stěžovatele, aby sdělil, zda bylo výše uvedené podání míněno jako návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti ve smyslu § 72 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Současně jej poučil, jakým způsobem má v takovém případě odstranit vady podání a jaké následky bude mít jejich případné neodstranění. Za účelem odstranění vad stanovil Ústavní soud stěžovateli lhůtu v délce 30 dnů, jež počíná dnem, kdy byla stěžovateli výzva k odstranění vad podání doručena. K doručení výzvy došlo dne 23. 8. 2005, lhůta stanovená za tímto účelem tedy marně uplynula dne 21. 9. 2005, a to bez toho, že by stěžovatel vytýkané vady odstranil. Ústavnímu soudu tedy nezbylo než ústavní stížnost odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-462/05-05)
