# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 459/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 459/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:4.US.459.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 7. 3. 2005
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 38 odst.2; 209/1992 Sb., čl. 6 odst.1

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Ústavnímu soudu byl 27. prosince 2004 doručen výše uvedený návrh. Výzvou ze dne 5. ledna 2005, doručení vykázáno 12. ledna 2005, byl navrhovatel vyzván k odstranění vad návrhu. K tomu byla stěžovateli určena lhůta 50 dnů od doručení výzvy. Stěžovatel byl poučen o základních podmínkách řízení před Ústavním soudem, zejména o povinném zastoupení advokátem. Byl upozorněn, že pokud nebudou vady ve stanovené lhůtě odstraněny, bude jeho návrh odmítnut podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

Lhůta pro odstranění vad návrhu uplynula marně již 3. března 2005. Protože stěžovatel v této lhůtě ani do dnešního dne vady svého návrhu neodstranil, Ústavní soud usnesením podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudcem zpravodajem návrh odmítl.
Poučení:Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.
V Brně dne 7. března 2005
JUDr. Pavel Rychetský v. r.
soudce zpravodaj
Za správnost vyhotovení:
Jitka Chmelová

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-459/04-04)
