# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 374/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 374/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:4.US.374.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 11. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: odškodnění, hospodářská soutěž, správní rozhodnutí
- Dotčené předpisy: 38/1995 Sb., čl.; 50/1976 Sb., čl.; 58/1969 Sb., čl.

## Text rozhodnutí

IV. ÚS 374/99

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl o návrhu V., v.o.s., směřujícím proti rozsudku Okresního soudu v Hradci Králové, čj.13 C 261/97-79, ze dne 30. 9. 1998, a rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové, čj. 21 Co 3/99-95, ze dne 5. 5. 1999
takto:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění:

Ústavní soud obdržel dne 30. července 1999 podání navrhovatele, které však nemělo náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb. pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě 20 dnů, kterou mu Ústavní soud k tornu určil, a posléze k žádosti navrhovatele prodloužil. Výzva k odstraněn vad podání byla navrhovateli doručena dne 13. 8. 1999, uvědomění o prodloužení lhůty pak 21. 9. 1999 a 19.. 10. 1999. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelem odstraněny, přesto, že 2 x prodlužovaná lhůta uplynula dnem 31. 10. 1999. Navrhovatel tedy ve lhůtě mu určené vady návrhu neodstranil, a proto Ústavní soud jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů,
odmítl.
Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.
V Brně dne 5. listopadu 1999
JUDr. Eva Zarembová
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-374/99-99)
