# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 326/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 326/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:4.US.326.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 9. 8. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce
- Klíčová slova: nápadně nevýhodné podmínky, vlastnické právo/omezení
- Dotčené předpisy: 229/1991 Sb., § 6 odst.1 písm.k; 50/1955 Sb., čl.

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatelky se svou ústavní stížností, podanou faxem dne 2. 7. 1999, domáhají zrušení shora označených rozhodnutí. První z nich, jímž krajský soud rozhodoval o opravném prostředku proti druhému z označených rozhodnutí, bylo právnímu zástupci stěžovatelů doručeno, jak bylo zjištěno dotazem u Krajského soudu v Českých Budějovicích, potvrzeného fotokopiemi doručenek, dne 3. 5. 1999. Tímto dnem tedy stěžovatelkám ve smyslu ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, počala běžet 60 denní lhůta k podání ústavní stížnosti, která uplynula dnem 1. 7. 1999. Jestliže tedy byla ústavní stížnost podána teprve dne 2. 7. 1999, stalo se tak po uplynutí lhůty zákonem stanovení pro její podání, a proto musela být podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítnuta.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-326/99-99)
