# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 325/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 325/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:4.US.325.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 17. 6. 2002
- Datum zveřejnění: 2. 11. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/ukládání daní a poplatků
- Klíčová slova: daň, procesní postup
- Dotčené předpisy: 337/1992 Sb., čl.; 588/1992 Sb., čl.; 99/1963 Sb., § 250g

## Text rozhodnutí

IV. US 325/02

ČESKA REPUBLIKA
USNESENÍ
Ú s t a v n í h o s o u d u
Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti N., zastoupené advokátem JUDr. P.C., proti rozhodnutí Městského soudu v Praze, sp. zn. 28 Ca 386/2000, ze dne 13. 2. 2002, jímž byla zamítnuta žaloba na přezkoumání rozhodnutí FŘ, čj. LŘ-2573/J3/00, ze dne 11. 9. 2000, takto:
Ústavní stížnost se odmítá.
O d ů v o d n ě n í :
Stěžovatel se svou ústavní stížností, Ústavnímu soudu doručenou dne 22. 5. 2002 a poštovnímu úřadu k přepravě předanou dne 21. 5. 2002, domáhá zrušení shora označeného rozhodnutí obecného soudu z důvodů, které blíže ve svém podání rozvádí. Jak Ústavní soud zjistil dotazem u Městského soudu v Praze, byl právnímu zástupci stěžovatele napadený rozsudek Městského soudu v Praze, sp.zn. 28 Ca 386/2000, ze dne 13. 2. 2002, doručen dne 22. 3. 2002. Tímto dnem počala stěžovateli běžel 60 denní lhůta k podání ústavní stížnosti, stanovená v § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, která uplynula dnem 20. 5. 2002. Jestliže tedy stěžovatel podal ústavní stížnost teprve dne 21. 5. 2002, stalo se tak po lhůtě pro její podání zákonem stanovené, a proto musela být podle § 43 odst. 1 písni. b) citovaného zákona odmítnula.
Poučení: Proti usnesení Ústavního sondu není odvolání přípustné.
V Brně dne 17. června 2002

JUDr. Eva Zarembová soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-325/02-02)
