# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 310/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 310/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:4.US.310.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 6. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek; právo na soudní a jinou právní ochranu; základní ústavní principy/demokratický právní stát/ukládání povinností pouze na základě zákona
- Klíčová slova: byt, nájem, důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 11 odst.1, čl. 36 odst.1; 40/1964 Sb., § 706, § 115, § 123; 99/1963 Sb., § 132

## Text rozhodnutí

IV. ÚS 310/2000

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu české republiky
Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti M. A., zastoupené JUDr. J. F., advokátkou, proti rozsudku Krajského soudu v Ostravě, pobočka Olomouc ze dne 20. 10. 1999, sp. zn. 12 Co 89/98, a rozsudku Okresního soudu v Olomouci, ze dne 23. 9. 1997. sp. zn. 18 C 259/96,

takto:
Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění:

Stěžovatelka se svou ústavní stížností, Ústavnímu soudu došlou dne 19. 5. 2000 a k poštovní přepravě předanou dne 18. 5. 2000, domáhá zrušení shora označených rozhodnutí obecných soudů. vydaných jako rozhodnutí soudu I. a II. stupně v řízení, v němž byla stěžovatelka žalovanou. Rozsudek Krajského soudu v Ostravě, pobočka Olomouc, č.j. 12 Co 89/98-74. ze dne 20. 10. 1999, jímž byl potvrzen rozsudek soudu 1. stupně - Okresního soudu v Olomouci - v záhlaví označený, byl právní zástupkyni stěžovatelky, jak patrno ze sdělení Okresního soudu v Olomouci, jež si Ústavní soud vyžádal, doručen dne 17. 3. 2000. Tímto dnem počala tedy stěžovatelce běžet zákonná 60 denní lhůta k podání ústavní stížnosti (§ 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů), která uplynula dne 15. 5. 2000. Jestliže tedy, jak shora uvedeno, byla ústavní stížnost podána teprve dne 18. 5. 2000, stalo se tak po uplynutí lhůty pro jetí podání zákonem stanovené, a proto musela být podle § 43 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnuta.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 23. června 2000

JUDr. Eva Zarembová Soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-310/2000-2000)
