# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 301/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 301/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:4.US.301.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 17. 2. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Klíčová slova: byt/vyklizení, důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 40/1964 Sb., § 711, § 703; 99/1963 Sb., § 132

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Dne 29. května 2003 byla Ústavnímu soudu osobně doručena ústavní stížnost, kterou se stěžovatelé domáhali zrušení rozsudku odvolacího soudu ze dne 12. února 2003, sp. zn. 19 Co 283/2001, kterým byl potvrzen rozsudek soudu prvého stupně ze dne 12. dubna 2001, sp. zn. 32 C 151/2000, o přivolení k výpovědi z nájmu bytu.

Ústavní soud se nejprve zabýval formálními náležitostmi ústavní stížnosti. Z vyžádaného spisu Městského soudu v Brně, sp. zn. 32 C 151/2000, zjistil, že napadené rozhodnutí Krajského soudu v Brně bylo stěžovatelům doručeno dne 28. března 2003. Tímto dnem začala běžet lhůta k podání ústavní stížnosti dle ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), v trvání 60 dnů. Tato lhůta marně uplynula v pondělí 26. května 2003. Ústavní stížnost byla osobně doručena Ústavnímu soudu až ve čtvrtek 29. května 2003.

Za této situace nezbylo Ústavnímu soudu, než ústavní stížnost odmítnout jako podanou po lhůtě dle ustanovení § 43 odst. 1 lit. b) zákona.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-301/03-03)
