# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 2971/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 2971/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:4.US.2971.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 19. 12. 2007
- Datum zveřejnění: 7. 1. 2008

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel podání, navrhovatele, kterým se po Ústavnímu soudu domáhal rozhodnutí o neplatnosti veškerých rozhodnutí počínaje citovaným rozsudkem Krajského soudu v Českých Budějovicích, všech rozhodnutí Vrchního soudu v Praze a konče napadeným usnesením Nejvyššího soudu ČR.

Uvedené podání však nesplňovalo zákone stanovené náležitosti ústavní stížnosti dané v ustanovení § 27 a násl. zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Navrhovatel zejména nebyl právně zastoupen (§ 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu), z podání nebylo patrno, která konkrétní rozhodnutí napadá a kdy mu byla rozhodnutí doručena (§ 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu) a nebyla přiložena ani kopie žádného z nich (§72 odst. 6 zákona o Ústavním soudu).

Vzhledem k uvedeným okolnostem byl navrhovatel dopisem ze dne 28. listopadu 2007 vyzván, aby citované vady podání odstranil. K tomu mu byla, s ohledem na opakované poučení o náležitostech podání k Ústavnímu soudu, stanovena lhůta v trvání 10 dnů od doručení výzvy. Současně byl navrhovatel poučen, že nebudou-li v uvedené lhůtě vady jeho podání odstraněny, bude jeho podání odmítnuto podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.

Dne 18. prosince 2007 byla zásilka s uvedenou výzvou vrácena Ústavnímu soudu s tím, že byl proveden pokus o doručení, adresát nebyl zastižen, a proto mu bylo oznámeno uložení zásilky. V úložní době si však adresát zásilku nevyzvedl.

Podle ustanovení § 63 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), se pro řízení před Ústavním soudem použijí přiměřeně ustanovení občanského soudního řádu a předpisy vydané k jeho provedení. Podle ustanovení § 50c odst. 4 o.s.ř., nebude-li uložená písemnost vyzvednuta do 10 dnů od jejího uložení, považuje se poslední den této lhůty ze den doručení. Na základě této presumpce doručení Ústavní soud konstatuje, že výzva k odstranění vad podání byla stěžovateli doručena dne 9. prosince 2007. Stanovená lhůta k odstranění vad tak marně uplynula dne 19. prosince 2007.

Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavnímu soudu soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě mu k tomu určené. Vzhledem k tomu, že navrhovatel vady podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo než návrh podle citovaného ustanovení odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-2971/07-1)
