# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 293/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 293/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:4.US.293.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 18. 10. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

## Text rozhodnutí

IV. ÚS 293/99

USNESENÍ
Ústavního soudu české republiky
Ústavní soud rozhodl o návrhu V.V.,

taktu:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění:

Ústavní soud obdržel dne 16. června 1999 podání navrhovatele, které však nemělo náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb. pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě 20 dnů, kterou mu Ústavní soud k tomu určil, a posléze k žádosti navrhovatele prodloužil. Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 23. 6. 1999, uvědomění o prodloužení lhůty pak 14. 7. 1999 a 1. 10. 1999. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelem odstraněny, přesto, že prodloužená lhůta uplynula dnem 10. 10. 1999. Navrhovatel tedy ve lhůtě mu určené vady návrhu neodstranil, a proto Ústavní soud jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.
V Brně dne 18. října 1999

JUDr. Eva Zarembová soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-293/99-99)
