# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 284/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 284/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:4.US.284.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 7. 6. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/ukládání daní a poplatků; právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces /rovnost účastníků řízení, rovnost "zbraní"; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: poplatek/soudní
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1, čl. 37 odst.3; 99/1963 Sb., § 18, § 138

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Podle ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění zákona č. 77/1998 Sb., lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 75 odst. 1), a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti. Jak Ústavní soud zjistil ze zaslané kopie doručenky Okresního soudu v Jablonci nad Nisou, usnesení Krajského soudu v Ústí nad Labem, pobočka v Liberci, čj. 36 Co 5/2002-418, bylo zástupci stěžovatele doručeno dne 8. 3. 2002. Jestliže tedy ústavní stížnost byla podána teprve dne 7. 5. 2002, stalo se tak již po uplynutí uvedené lhůty 60 dnů, která skončila dne 6. 5. 2002.

Ústavnímu soudu proto nezbylo, než ústavní stížnost, jež byla podána po lhůtě stanovené pro její podání tímto zákonem, bez ohledu na její obsah, podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, odmítnout.

Proti usnesení Ústavního soudu odvolání není přípustné.

V Brně dne 7. června 2002

JUDr. Vladimír Čermák
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-284/02-02)
