# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 249/96

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 249/96
- ECLI: ECLI:CZ:US:1996:4.US.249.96
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 18. 10. 1996
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení

## Text rozhodnutí

IV. ÚS 249/96
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud České republiky rozhodl dne 18. října 1996 ve věci ústavní stížnosti J.B., proti rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové ze dne 9. 7. 1996, čj. 13 To 226/96-238,

t a k t o

Ústavní stížnost se odmítá. O d ů v o d n ě n í :

Podle ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ústavní stížnost lze podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem, kdy nabylo právní moci rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje. V projednávané věci, jak Ústavní soud zjistil z obsahu spisu 3 T 78/96 Okresního soudu v Pardubicích, nabylo rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové právní moci dne 9. 7. 1996, takže zákonná lhůta k podání ústavní stížnosti uplynula dnem 9. 9. 1996. Byla-li tedy ústavní stížnost podána teprve dne 10. 9. 1996, nezbylo Ústavnímu soudu, než. ji podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, odmítnout.

2 - IV. ÚS 249/96
Proti usnesení Ústavního soudu odvolání není přípustné.
V Brně dne 18. října 1996
prof. JUDr. Vladimír Čermák soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-249/96-96)
