# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 248/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 248/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:4.US.248.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 22. 5. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: náklady řízení
- Dotčené předpisy: 99/1963 Sb., § 142

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Podle ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění zákona č. 77/1998 Sb., ústavní stížnost lze podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 75 odst. 1), a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti.

Z obsahu spisu Ro 280/2001 Okresního soudu v Uherském Hradišti Ústavní soud zjistil, že napadené usnesení bylo stěžovatelce doručeno dne 19. 2. 2002. Byla-li tedy ústavní stížnost podána na poštu teprve dne 22. 4. 2002, stalo se tak již po uplynutí uvedené zákonné lhůty, která skončila dnem 19. 4. 2002.

Z uvedených důvodů Ústavnímu soudu proto nezbylo, než ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

Proti usnesení Ústavního soudu odvolání není přípustné.

V Brně dne 22. května 2002

JUDr. Vladimír Čermák
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-248/02-02)
