# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 2437/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 2437/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:4.US.2437.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 12. 2007
- Datum zveřejnění: 18. 12. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

I.

Ústavnímu soudu byl dne 18. 9. 2007 doručen návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti ve smyslu § 72 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), prostřednictvím něhož se stěžovatel domáhal výše citovaných rozhodnutí obecných soudů.

V souladu s ustanovením § 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu je nezbytné, aby byl stěžovatel v řízení před Ústavním soudem zastoupen advokátem. O této skutečnosti byl stěžovatel přípisem ze dne 12. 10. 2007 zpraven.

K odstranění vad návrhu byla stěžovateli poskytnuta lhůta 40 dnů od doručení poučení o náležitostech podání. Z doručenky je zřejmé, že stěžovatel převzal výzvu Ústavního soudu dne 15. 10. 2007 a den následující, tj. 16. 10. 2007 mu tedy počala běžet lhůta pro odstranění vad, která skončila dne 24. 11. 2007. Vzhledem k tomu, že 24. 11. 2007 byla sobota, připadl konec lhůty až na pondělí 26. 11. 2007.

Jelikož stěžovatel ani do dne vydání tohoto rozhodnutí neodstranil vady podání, Ústavní soud předmětnou ústavní stížnost v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-2437/07-1)
