# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 239/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 239/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:4.US.239.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 25. 4. 2007
- Datum zveřejnění: 14. 5. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavnímu soudu byl dne 25. 1. 2007 doručen návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti ve smyslu § 72 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), jehož prostřednictvím se stěžovatel domáhal zrušení v záhlaví uvedených rozhodnutí obecných soudů.

Dle § 72 odst. 3 zákona o Ústavním soudu lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje. Jak Ústavní soud zjistil ze sdělení Krajského soudu v Ústí nad Labem, usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 14. 11. 2006, sp. zn. 8 To 118/2006, bylo stěžovateli doručeno dne 23. 11. 2006, posledním dnem lhůty k podání ústavní stížnosti tak bylo pondělí 22. 1. 2007. Ústavní stížnost stěžovatele sice byla datována dnem 22. 1. 2007, nicméně k poštovní přepravě byla předána až dne 23. 1. 2007, tedy po uplynutí zákonné lhůty. Ústavnímu soudu proto nezbylo, než ústavní stížnost odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-239/07-1)
