# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 207/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 207/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:4.US.207.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 9. 10. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu; základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek; zrušení právního předpisu (fyzická nebo právnická osoba)
- Klíčová slova: konkurz a vyrovnání
- Dotčené předpisy: 328/1991 Sb., § 14 odst.1 písm.c, § 14 odst.1 písm.d, § 14 odst.1 písm.l, § 14 odst.3, § 22 odst.2, § 36 odst.1 písm.c

## Výrok

Ústavní stížnost a návrh na zrušení některých ustanovení zákona č. 328/1991 Sb., se odmítají.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 5. dubna 2001 podání navrhovatele, které však nemělo náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb., pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě 20 dnů, kterou mu Ústavní soud k tomu určil. Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 29. 5. 2001, uvědomění o prodloužení lhůty pak 6. 9. 2001. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelem odstraněny, přesto, že prodlužovaná lhůta uplynula dnem 20. 9. 2001. Navrhovatel tedy ve lhůtě mu určené vady návrhu neodstranil, a proto Ústavní soud jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) a § 43 odst. 2 písm. b) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-207/01-01)
