# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 190/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 190/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1995:4.US.190.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 9. 2. 1995
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek

## Text rozhodnutí

IV. ÚS 190/94
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud ČR rozhodl ve věci navrhovatele V.S.,

t a k t o

Návrh se odmítá.

O d ů v o d n ě n í :

Ústavní soud obdržel dne 24. listopadu 1994 podání navrhovatele, které však nemělo náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb. pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě 20 dnů, kterou mu Ústavní soud k tomu určil, a posléze k žádosti navrhovatele prodloužil. Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena 5. 12. 1994, uvědomění o prodloužení lhůty pak 10.1.1995. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelem odstraněny, přesto, že prodloužená lhůta uplynula dnem 30.1.1995. Navrhovatel tedy ve lhůtě mu určené vady návrhu neodstranil, a proto Ústavní soud jeho návrh podle § 43 odstavce 1 písmena a) zákona č. 182/1993 Sb. odmítl.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
V Brně dne 9. února 1995

JUDr. Eva Zarembová soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-190/94-94)
