# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 178/96

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 178/96
- ECLI: ECLI:CZ:US:1996:4.US.178.96
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 29. 11. 1996
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

## Text rozhodnutí

IV. ÚS 178/96

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud ČR rozhodl o návrhu Z.R.,

t a k t o
Návrh se odmítá.
O d ů v o d n ě n í :

Ústavní soud ČR obdržel dne 2.7.1996 podání navrhovatele, které však nesplňovalo náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb. pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě 30 dnů, kterou mu Ústavní soud k tomu určil. Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 26.7.1996, uvědomění o prodloužení lhůty pak 26.8.1996. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelem odstraněny, přestože prodloužená lhůta uplynula dnem 15.9.1996. Navrhovatel tedy ve lhůtě mu určené vady návrhu neodstranil, a proto Ústavní soud ČR jeho návrh podle š 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb. odmítl.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 29. listopadu 1996

JUDr. Eva Zarembová
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-178/96-96)
