# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 175/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 175/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:4.US.175.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 5. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Dne 21. 3. 2001 došel Ústavnímu soudu návrh ze dne 16. 3. 2001, jehož obsahem byla stížnost uvedená v úvodní části tohoto usnesení.
Podaný návrh neměl zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), požadované náležitosti. Právní zástupce navrhovatele byl proto vyrozuměn o nutnosti jejich odstranění ve smyslu § 41 písm. b) zákona.
K odstranění vad návrhu se právnímu zástupci navrhovatele určila pětidenní lhůta ode dne doručení vyrozumění.
Vyrozumění o odstranění vad návrhu mu bylo doručeno dne 12. 4. 2001. Konec určené lhůty připadl na den 17. 4. 2001, tj. na úterý.
Dne 18. 4. 2001 podal právní zástupce navrhovatele k poštovní přepravě žádost o prodloužení lhůty k odstranění vad návrhu na zahájení řízení, která došla Ústavnímu soudu dne 19. 4. 2001.
Ve stanovené lhůtě tak vady návrhu, jak o nich byl navrhovatel podrobně spraven, odstraněny nebyly, stejně ani podána žádost o prodloužení lhůty k jejich odstranění zastupujícím advokátem.
Ústavnímu soudu proto nezbylo, než návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona tímto usnesením odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-175/01-01)
