# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 1567/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 1567/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:4.US.1567.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 13. 7. 2007
- Datum zveřejnění: 24. 7. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Z důvodů obsáhle v podané ústavní stížnosti vyložených navrhl stěžovatel, aby Ústavní soud zrušil shora uvedená soudní rozhodnutí, jimiž bylo pravomocně rozhodnuto v jím vedeném sporu o zastavení odvolacího řízení a o jeho nákladech.

Stěžovatel uvedl, že stěžované usnesení odvolacího soudu bylo mu doručeno dne 6. 12. 2006; správnost tohoto údaje Ústavní soud ověřil.

Ústavní stížnost lze podle ustanovení § 72 odst . 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), podat do 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje; takovým prostředkem se rozumí řádný opravný prostředek, mimořádný opravný prostředek, vyjma návrhu na obnovu řízení, a jiný procesní prostředek k ochraně práva, s jehož uplatněním je spojeno zahájení soudního, správního nebo jiného právního řízení. Zákonem o Ústavním soudu je Ústavní soud vázán dle čl. 88 odst. 2 Ústavy; uvedenou lhůtu není Ústavní soud oprávněn prodloužit či její marné uplynutí prominout.

Ústavní stížnost předaná k poštovní přepravě až dne 18. 6. 2007 byla podána zjevně opožděně, pročež nezbylo než ji bez věcného přezkumu v ní obsažených tvrzení a argumentů odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-1567/07-1)
