# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 148/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 148/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:4.US.148.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 5. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces; právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces /rovnost účastníků řízení, rovnost "zbraní"
- Klíčová slova: obnova řízení, soudce/podjatost
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36, čl. 38; 99/1963 Sb., § 228, § 14

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 7. března 2002 podání navrhovatele, které však nemělo všechny náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb. pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Vzhledem k tomu byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě 20 dnů, kterou mu Ústavní soud k tomu určil, a posléze prodloužil. Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 2. 4. 2002, uvědomění o prodloužení lhůty pak 30. 4. 2002. Do dnešního dne vady návrhu nebyly navrhovatelem odstraněny, přesto, že prodlužovaná lhůta uplynula dnem 15. 5. 2002. Navrhovatel tedy ve lhůtě mu určené vady návrhu neodstranil, a proto Ústavní soud jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-148/02-02)
