# Ústavní soud, sp. zn. IV.ÚS 121/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: IV.ÚS 121/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:4.US.121.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 4. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: smlouva, právní úkon/neurčitý, právní úkon/neplatný
- Dotčené předpisy: 1/1993 Sb., čl. 95 odst.1; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1; 40/1964 Sb., § 37 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatelka se svou ústavní stížností, Ústavnímu soudu osobně doručenou dne 27. 2. 2003, domáhá zrušení shora označených rozhodnutí obecných soudů z důvodů, které blíže ve svém podání rozvádí. Jak Ústavní soud zjistil dotazem u Okresního soudu ve Frýdku-Místku, bylo právnímu zástupci stěžovatelky rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR shora označené doručeno dne 27. 12. 2002. Tímto dnem počala stěžovatelce běžet 60 denní lhůta k podání ústavní stížnosti, stanovená v § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, která uplynula dne 24. 2. 2003. Jestliže tedy stěžovatelka podala ústavní stížnost teprve dne 27. 2. 2003, stalo se tak po lhůtě pro její podání zákonem stanovené, a proto musela být podle § 43 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnuta.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/IV-US-121/03-03)
