# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 99/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 99/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.99.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 30. 6. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Klíčová slova: obnova řízení

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel se návrhem, doručeným Ústavnímu soudu dne 11. 2. 2003 domáhal zrušení rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 2 sp.zn. 46 T 4/96 a rozhodnutí blíže neurčeného soudu sp.zn. Nt 103/99.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Později byla lhůta na základě žádosti navrhovatele prodloužena o dalších 30 dnů. Výzva (respekt. její prodloužení) byla navrhovateli doručena dne 20. 5. 2003. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 20. 6. 2003.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 30. června 2003

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-99/03-03)
