# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 97/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 97/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.97.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 26. 5. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Klíčová slova: trest, trestný čin
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 247 odst.1 písm.e

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 24. února 2003 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 25. února 2003. Předmětným návrhem se domáhal zrušení ust. § 247 odst. 1 písm. e) tr. zák.

Formální vady návrhu spočívaly v tom, že k němu nebyla připojena kopie rozhodnutí o posledním opravném prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 72 odst. 2 zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, dále jen zákona), stěžovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30 odst. 1 zákona), návrh nebyl předložen v potřebném počtu stejnopisů (§ 34 odst. 2 zákona) a nebylo v něm uvedeno, čeho se jím navrhovatel domáhá (§ 34 odst. 1 zákona). Tyto formální vady byly navrhovateli vytknuty výzvou Ústavního soudu (č. l. 2 spisu), kterou dle doručenky navrhovatel převzal dne 6. března 2003, a současně mu byla k jejich odstranění stanovena 30denní lhůta.

V takto stanovené lhůtě navrhovatel vytknuté formální vady návrhu neodstranil (lhůta marně uplynula dne 7. dubna 2003), a proto o takto vadně podaném návrhu bylo pro neodstranění vytknutých vad rozhodnuto odmítavým výrokem [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona].

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-97/03-03)
