# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 92/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 92/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:3.US.92.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 25. 7. 2007
- Datum zveřejnění: 3. 8. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní stížností (částí podání, jež byla zapsána pod výše uvedenou spisovou značkou) se stěžovatel domáhá, aby Ústavní soud zrušil - pro porušení "práv zaručených ústavním pořádkem", jmenovitě práva dle čl. 11 odst.1, čl. 26 odst.1,3 Listiny základních práv a svobod (dále jen "Listiny") - v záhlaví označená rozhodnutí obecných soudů, kterými bylo rozhodnuto o jeho nároku (jakožto soudního exekutora) na náhradu nákladů exekuce v situaci, kdy exekuce byla zastavena.

Z vlastního sdělení stěžovatele, doloženého vyžádanou kopií dokladu o doručení napadeného usnesení (dodejky) se podává, že usnesení Krajského soudu v Ústí nad Labem ze dne 19. 9. 2006, č.j. 10 Co 851/2006-20, bylo stěžovateli doručeno dne 9. 11. 2006.

Podle § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákona o Ústavním soudu"), lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje.

V dané věci byl tento poslední opravný prostředek doručen stěžovateli dne 9. 11. 2006 a dnem následujícím počala běžet uvedené lhůta 60 dnů; posledním dnem lhůty pak byl den 8. 1. 2007. Byla-li ústavní stížnost podána (k poštovní přepravě) až 9. 1. 2007, stalo se tak po jejím uplynutí.

Okolnost, že stěžovatel též podal dovolání, je nevýznamná, neboť dovolání v dané věci není přípustné [§ 238a odst.1 písm. d), odst. 2, § 237 odst. 1 o.s.ř.].

V důsledku toho nezbylo než soudcem zpravodajem (mimo ústní jednání) ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavní soudu odmítnout, neboť je návrhem podaným po lhůtě stanovené tímto zákonem.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-92/07-1)
