# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 88/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 88/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.88.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 26. 5. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní ústavní principy/demokratický právní stát/princip rovnosti
- Klíčová slova: vyhoštění
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 363

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Návrhem ze dne 15. února 2003, označeným jako "stížnost", se navrhovatel domáhal prošetření své věci a brojil proti tomu, že jako nežádoucí osoba nebyl vpuštěn na území České republiky. K návrhu přiložil usnesení Okresního soudu Plzeň - sever ze dne 5. prosince 2002 (2 T 13/98), kterým bylo rozhodnuto o zahlazení jeho odsouzení.

Uvedený návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti nesplňoval dle zák. č.
182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon) stanovené podmínky návrhu na zahájení řízení o ústavní stížnosti. Především navrhovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30 odst. 1 zákona), návrh nebyl předložen v potřebném počtu stejnopisů (§ 34 odst. 2 zákona) a nebylo z něj patrno, proti kterému rozhodnutí či jinému zásahu orgánu veřejné moci směřuje (§ 34 odst. 1 zákona).

Navrhovatel byl proto vyzván k odstranění označených formálních vad a současně mu byla stanovena 30denní lhůta k jejich odstranění (č. l. 2 spisu Ústavního soudu); výzvu navrhovatel dle doručenky převzal dne 7. března 2003, lhůta k jejich odstranění marně uplynula dne 7. dubna 2003. Navrhovatel v takto stanovené lhůtě vytknuté formální vady svého návrhu neodstranil, a proto o něm bylo rozhodnuto odmítavým výrokem [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona].

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-88/03-03)
