# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 76/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 76/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.76.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 7. 4. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek
- Klíčová slova: vlastnické právo/ochrana
- Dotčené předpisy: 172/1991 Sb., § 1 odst.1, § 4 odst.1 písm.b; 2/1993 Sb., čl. 11 odst.1; 99/1963 Sb., § 80 písm.c

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 4. 2. 2000 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 7. 2. 2000. Návrh směřoval proti rozsudku Krajského soudu v P., sp. zn. 11 Co 714/98, ze dne 17. 9. 1999, jímž byl potvrzen rozsudek Okresního soudu P.-město, čj. 24 C 45/95-42, ze dne 11. 9. 1998, kterým tento soud zamítl návrh na určení, že navrhovatel je vlastníkem specifikovaných nemovitostí. Podaný návrh však nesplňoval náležitosti stanovené v § 31 odst. 1 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu").

Protože návrh nesplňoval výše uvedené náležitosti , byl navrhovatel podle § 41 písm. b) zákona o Ústavním soudu vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě, která mu byla stanovena v délce 15 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 28. 2. 2000, lhůta k odstranění vad uplynula dne 14. 3. 2000.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 7. dubna 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-76/2000-2000)
