# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 745/06

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 745/06
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:3.US.745.06.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 27. 6. 2007
- Datum zveřejnění: 16. 7. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

V ústavní stížnosti, podané k poštovní přepravě dne 29. 9. 2006 (ve stejný den došlo Ústavnímu soudu telefaxové podání), stěžovatel navrhl, aby Ústavní soud zrušil v záhlaví označená rozhodnutí obecných soudů, maje za to, že jimi byla porušena jeho ústavně zaručená práva (podle čl. 1 Ústavy České republiky a čl. 36 odst. 1 Listiny základních práv a svobod).

Ze spisu Okresního soudu v Opavě, sp. zn. 12 C 108/98, resp. doručenky založené u č.l. 548, se podává, že v záhlaví označený rozsudek odvolacího soudu byl tehdejší zástupkyni stěžovatele (advokátce JUDr. H. H.) doručen dne 28. 7. 2006.

Podle § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákona o Ústavním soudu"), lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje.

Jelikož tedy lhůta k podání ústavní stížnosti počala běžet dnem 29. 7. 2006, skončil její běh dnem 26. 9. 2006; byla-li ústavní stížnost podána až 29. 9. 2006, stalo se tak po jejím uplynutí. Připomíná se, že zmeškání této lhůty podle konstantní judikatury Ústavního soudu nelze prominout.

V důsledku toho nezbylo než soudcem zpravodajem (mimo ústní jednání) ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu odmítnout, neboť je návrhem podaným po lhůtě stanovené tímto zákonem.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-745/06-1)
