# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 700/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 700/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:3.US.700.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 2. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: trest odnětí svobody/podmíněné propuštění, advokát
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 36

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 30. 11. 2000 návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem, označený jako stížnost pro porušení zákona (dále jen "návrh"). Návrh byl doručen Ústavnímu soudu dne 1. 12. 2000. Návrh směřoval proti postupu orgánů činných v trestním řízení.

Vzhledem k tomu, že uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "návrh"), byl navrhovatel vyzván podle § 41 písm. b) citovaného zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 20. 12. 2000. Lhůta pro odstranění vad skončila dne 19. 1. 2001.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 20. února 2001

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-700/2000-2000)
